Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Тамифлю

    Тамифлю
    • Oseltamivir
      Международное название
    • Противовирусные препараты прямого действия
      Фарм. группа
    • J05AH02
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 86 предложений от 223,00 до 1 500,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


ТАМІФЛЮ®

(TAMIFLU®)


Склад:

діюча речовина: oseltamivir;

1 г порошку містить озельтамівіру 30 мг у вигляді озельтамівіру фосфату 39,4 мг;

1 мл готової суспензії містить 6 мг озельтамівіру у вигляді озельтамівіру фосфату 7,88 мг;

допоміжні речовини: cорбіт (Е 420), титану діоксид (Е 171), натрію бензоат (Е 211), ксантанова камедь, мононатрію цитрат, сахарин натрію, Тутті Фрутті PERMASEAL PHS-142000 (смакові добавки).


Лікарська форма. Порошок для оральної суспензії.  

Основні фізико-хімічні властивості: гранулят або грудкуватий гранулят від білого до світло-жовтого кольору; відновлена суспензія – непрозора суспензія від білого до світло-жовтого кольору.


Фармакотерапевтична група.

Противірусні засоби для системного застосування. Противірусні засоби прямої дії. Інгібітори нейрамінідази.

Код АТХ J05A H02.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Озельтамівіру фосфат є пропрепаратом, його активний метаболіт (озельтамівіру карбоксилат) вибірково інгібує нейрамінідазу вірусів грипу − фермент, що каталізує процес вивільнення новоутворених вірусних частинок з інфікованих клітин, їх проникнення в клітини епітелію дихальних шляхів та подальшого поширення вірусу в організмі.

Озельтамівіру карбоксилат інгібує нейрамінідазу вірусів грипу типів А та В in vitro. Озельтамівіру фосфат затримує ріст і реплікацію вірусу грипу in vitro та при пероральному застосуванні пригнічує реплікацію вірусу грипу типів А та В і його патогенність in vivo на моделях грипозної інфекції у тварин при експозиціях, що подібні тим, які досягаються у людини при дозі 75 мг двічі на добу.

Антивірусна активність озельтамівіру була підтверджена щодо вірусів грипу типів А та В в ході експериментальних досліджень за участю здорових добровольців.

Значення ІС50 озельтамівіру для ферменту нейрамінідази клінічних ізолятів вірусів грипу А коливалися від 0,1 нМоль до 1,3 нМоль, а для вірусів грипу В становили 2,6 нМоль. В даних опублікованих досліджень відзначалися вищі значення ІС50 для вірусів грипу В з медіаною 8,5 нМоль.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Після перорального прийому озельтамівіру фосфат легко всмоктується в травному тракті і значною мірою перетворюється на активний метаболіт (озельтамівіру карбоксилат) переважно під дією печінкових естераз. Не менше 75 % прийнятої внутрішньо дози потрапляє у системний кровообіг у вигляді активного метаболіту, менше 5 % – у вигляді про-препарату. Плазмові концентрації як пропрепарату, так і активного метаболіту пропорційні дозі і не залежать від прийому їжі.

Розподіл

У людини середній об’єм розподілу (Vss) активного метаболіту в рівноважному стані – приблизно 23 л, об’єм, еквівалентний об’єму позаклітинної рідини організму. Оскільки активність нейрамінідази є позаклітинною, озельтамівіру карбоксилат досягає всіх основних місць локалізації грипозної інфекції.

Зв’язування активного метаболіту з білками плазми людини низьке (приблизно 3 %).

Метаболізм

Озельтамівіру фосфат значною мірою перетворюється на активний метаболіт під дією естераз, що знаходяться переважно в печінці. Ні озельтамівіру фосфат, ні активний метаболіт не є субстратами або інгібіторами ізоферментів системи цитохрому Р450 у дослідженнях        in vitro. Жодних кон’югатів фази 2 для обох сполук виявлено in vivo не було.

Виведення

Озельтамівір, що всмоктався, виводиться головним чином (> 90 %) шляхом перетворення на активний метаболіт, який не піддається подальшій трансформації і виводиться із сечею. У більшості пацієнтів максимальна концентрація активного метаболіту в плазмі знижується з періодом напіввиведення 6-10 годин. Активна субстанція повністю (> 99 %) виводиться нирками. Нирковий кліренс (18,8 л/год) перевищує швидкість клубочкової фільтрації (7,5 л/год), що вказує на те, що препарат виводиться ще й шляхом канальцевої секреції. З калом виводиться менше 20 % прийнятого внутрішньо радіоактивно позначеного препарату.

Фармакокінетика в особливих групах.

Хворі з ураженням нирок

Прийом 100 мг озельтамівіру 2 рази на добу протягом 5 днів пацієнтами з різним ступенем ниркової недостатності продемонстрував, що експозиція озельтамівіру карбоксилату є обернено пропорційною зниженню функції нирок. Щодо дозування див. розділ «Спосіб застосування та дози».

Хворі з ураженням печінки

In vitro дослідження продемонстрували, що не очікується ні значного збільшення експозиції озельтамівіру, ні значного зниження експозиції активного метаболіту озельтамівіру у пацієнтів з порушенням функції печінки (див.розділ «Спосіб застосування та дози»).

Хворі літнього віку

У хворих літнього віку (65-78 років) експозиція активного метаболіту в рівноважному стані на 25-35 % вища, ніж у молодших пацієнтів (< 65 років) при призначенні аналогічних доз озельтамівіру. Період напіввиведення препарату у хворих літнього віку суттєво не відрізняється від такого у молодших пацієнтів. На основі експозиції препарату та переносимості коригувати дози пацієнтам літнього віку немає потреби при лікуванні і профілактиці грипу, за винятком пацієнтів з помірною або тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 60 мл/хв) (див.розділ «Спосіб застосування та дози»).

Діти ≥ 1 року

Фармакокінетику озельтамівіру вивчали у дітей віком від 1 до 16 років у ході фармакокінетичного дослідження з одноразовим прийомом препарату та клінічного дослідження ефективності у невеликої кількості дітей при багаторазовому дозуванні. У дітей молодшого віку виведення пропрепаратів та активного метаболіту відбувалося швидше, ніж у дорослих, що призводило до більш низької експозиції, вираженої у мг/кг дози. Прийом препарату у дозі 2 мг/кг дає таку ж експозицію озельтамівіру карбоксилату, яка досягається у дорослих після одноразового прийому дози 75 мг (що еквівалентно приблизно 1 мг/кг). Фармакокінетика озельтамівіру у дітей та підлітків віком від 12 років така ж сама, як і у дорослих.

Діти віком < 1 року

Наявні обмежені дані з фармакокінетики та безпеки для дітей віком до 1 року. Було виконано фармакокінетичне моделювання із застосуванням вказаних даних та результатів, отриманих під час досліджень у дорослих і дітей віком від 1 року. Результати моделювання продемонстрували, що доза 3 мг/кг двічі на добу у немовлят віком від 3 до 12 місяців і 2,5 мг двічі на добу у немовлят від 1 до 3 місяців забезпечує експозицію, порівнянну з клінічно ефективною експозицією, досягнутою у дітей віком від 1 року та дорослих (див.розділи «Показання», «Спосіб застосування та дози»). На сьогодні немає даних щодо застосування Таміфлю® у немовлят віком до 1 місяця.


Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування грипу

У пацієнтів віком від 1 року, у яких наявні симптоми, характерні для грипу, під час циркуляції вірусу грипу. Ефективність була продемонстрована, коли лікування було розпочато протягом двох днів після появи симптомів. Дане показання базується на клінічних дослідженнях грипу з переважним розповсюдженням грипу типу А.


Лікування дітей віком до 1 року під час пандемії грипу (див.розділ «Фармакокінетика»).

Лікарю, який проводить лікування, слід враховувати патогенність циркулюючого штаму та загальний стан пацієнта, щоб упевнитись у потенційній користі від застосування препарату для дитини.

Профілактика грипу.

  • Профілактика грипу у дорослих та дітей віком від 1 року після контакту з особою з клінічно діагностованим грипом під час циркуляції вірусу грипу.

  • Відповідне застосування Таміфлю® з метою профілактики грипу необхідно визначати в кожному конкретному випадку, враховуючи обставини та зважаючи на групу пацієнтів, якій потрібен захист. У виняткових ситуаціях (наприклад, у разі розбіжностей між циркулюючим вірусом грипу та вірусом грипу, проти якого проводилась вакцинація, та під час пандемії) сезонну профілактику можна проводити у осіб віком від 1 року.

  • Профілактика грипу у дітей віком до 1 року після контакту з особою з клінічно діагностованим грипом під час пандемії (див.розділ «Фармакокінетика»).

Застосування Таміфлю® не замінює вакцинацію проти грипу.

Застосування противірусних засобів для лікування та профілактики грипу має базуватися на офіційних рекомендаціях. Рішення про застосування озельтамівіру для лікування та профілактики слід приймати з урахуванням характеристик циркулюючих вірусів грипу, доступної інформації щодо чутливості вірусів грипу до лікарських засобів у кожному сезоні та впливу захворювання в різних географічних регіонах та групах пацієнтів.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до озельтамівіру фосфату або до будь-якого компонента препарату.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Фармакокінетичні властивості озельтамівіру, такі як слабке зв’язування з білками та метаболізм, який не залежить від систем CYP450 і глюкуронідази (див.розділ «Фармакокінетика»), свідчать, що клінічно значима взаємодія з іншими лікарськими засобами малоймовірна.

Пробенецид

При одночасному прийомі озельтамівіру і пробенециду пацієнтам з нормальною функцією нирок корекція дози не потрібна.

Одночасне призначення пробенециду, який є потужним інгібітором аніонного шляху ниркової канальцевої секреції, призводить до збільшення AUC активного метаболіту озельтамівіру приблизно вдвічі.

Амоксицилін

Озельтамівір не виявляє кінетичної взаємодії з амоксициліном, елімінація якого відбувається тим же шляхом, що й озельтамівіру, що свідчить про слабку взаємодію з озельтамівіром на даному шляху.

Ниркова елімінація

Клінічно важлива взаємодія з іншими лікарськими засобами, яка включає конкуренцію за ниркову канальцеву секрецію, малоймовірна у зв’язку з відомими межами безпеки більшості цих засобів, характеристиками елімінації активного метаболіту (клубочкова фільтрація та аніонна канальцева секреція) і об’ємом екскреції за допомогою даних шляхів. Однак слід виявляти обережність при призначенні озельтамівіру пацієнтам, які приймають лікарські засоби з аналогічним шляхом екскреції з вузьким терапевтичним діапазоном (наприклад, хлорпропамід, метотрексат, фенілбутазон).

Додаткова інформація

Фармакокінетичні взаємодії між озельтамівіром та його активним метаболітом при одночасному призначенні з парацетамолом, ацетилсаліциловою кислотою, циметидином та антацидними засобами (гідроксид магнію і гідроксид алюмінію, кальцію карбонат), римантадином або варфарином (у пацієнтів, які знаходяться на стабільних дозах варфарину та не хворіють на грип) не виявлені.


Особливості застосування.

Озельтамівір ефективний тільки проти захворювань, спричинених вірусами грипу. Даних щодо ефективності озельтамівіру при будь-яких захворюваннях, спричинених іншими збудниками, крім вірусів грипу, немає.

Застосування Таміфлю® не замінює вакцинацію проти грипу. Застосування Таміфлю® не повинно впливати на обстеження осіб щодо застосування щорічної вакцинації проти грипу. Захист від грипу триває лише під час прийому Таміфлю®. Таміфлю® слід застосовувати для лікування та профілактики грипу лише при наявності надійних епідеміологічних даних, які свідчать про циркуляцію вірусу. Продемонстровано, що чутливість циркулюючих штамів вірусу грипу до озельтамівіру має високу варіабельність, тому лікар повинен враховувати найсвіжішу інформацію щодо чутливості до озельтамівіру циркулюючих на даний час вірусів перед прийняттям рішення про застосування Таміфлю®.

Тяжкі супутні стани

Немає інформації щодо безпеки та ефективності озельтамівіру для пацієнтів з тяжкими чи нестабільними захворюваннями з неминучим ризиком госпіталізації.

Пацієнти з ослабленим імунітетом

Безпека та ефективність озельтамівіру для лікування та профілактики грипу у пацієнтів з не ослабленим імунітетом встановлені.

Захворювання серця/дихальної системи

Ефективність озельтамівіру для лікування осіб з хронічними захворюваннями серця і/чи захворюваннями дихальної системи не встановлена. У таких пацієнтів різниця в частоті ускладнень між групами лікування та плацебо не спостерігалась.

Тяжка ниркова недостатність

Корекція дози Таміфлю® при застосуванні для лікування та профілактики рекомендується дорослим та підліткам (13-17 років) з тяжкою нирковою недостатністю. Недостатньо клінічних даних щодо немовлят та дітей віком від 1 року з нирковою недостатністю для рекомендацій з дозування (див. розділи «Спосіб застосування та дози», «Фармакокінетика»).

Нейропсихічні розлади

У хворих на грип (переважно у дітей та підлітків) при застосуванні Таміфлю® були зафіксовані випадки нейропсихічних розладів. Такі розлади також були зареєстровані у хворих на грип, які не застосовували цей препарат. Пацієнтів слід ретельно спостерігати для виявлення змін поведінки, а користь та ризик від продовження лікування слід оцінювати з обережністю для кожного пацієнта (див. розділ «Побічні реакції»).

Цей лікарський засіб містить сорбіт. Пацієнтам з рідкісними проблемами вродженої непереносимості фруктози не слід приймати цей лікарський засіб.

Сорбіт може мати легкий проносний ефект.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Контрольовані клінічні дослідження застосування озельтамівіру вагітним не проводились. Існують обмежені дані, отримані у післяреєстраційному періоді та під час ретроспективного спостереження. Отримані дані та результати досліджень у тварин свідчать про відсутність прямої чи опосередкованої пошкоджуючої дії на вагітність, розвиток ембріона/плода та постнатальний розвиток. Вагітні жінки можуть отримувати Таміфлю® з урахуванням наявної інформації з безпеки, патогенності циркулюючого штаму вірусу грипу та стану вагітної жінки.

Годування груддю

У лактуючих щурів озельтамівір та активний метаболіт екскретуються у молоко. Існує обмежена інформація щодо годування груддю жінками, які приймають озельтамівір, та щодо екскреції озельтамівіру у грудне молоко людини. Обмежені дані демонструють, що озельтамівір та його активний метаболіт були виявлені у грудному молоці в низьких рівнях, однак це може призвести до отримання субтерапевтичної дози немовлям. Враховуючи вище вказане, а також патогенність циркулюючого штаму вірусу грипу та стан жінки, яка годує груддю, можна розглянути питання про призначення озельтамівіру після оцінки співвідношення користь/ризик.

Фертильність

На основі доклінічних даних докази про вплив Таміфлю® на фертильність чоловіків або жінок відсутні.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.


Спосіб застосування та дози.

Таміфлю® у вигляді суспензії і Таміфлю® у вигляді твердих капсул є біоеквівалентними лікарськими формами. Дозу препарату 75 мг можна приймати у вигляді

- однієї капсули 75 мг або

- однієї капсули 30 мг плюс одна капсула 45 мг, або

- однієї дози 30 мг плюс одна доза 45 мг суспензії.

Для дозування препарату в упаковці надається пластиковий дозатор для орального застосування, об’ємом 10 мл.

Дорослі, підлітки та діти (> 40 кг), які в змозі проковтнути капсули, можуть отримати відповідні дози Таміфлю® у вигляді капсул.

Лікування

Лікування слід розпочинати якомога раніше, у перший або другий день появи симптомів грипу.

Дорослі та підлітки (13-17 років)

Рекомендований режим дозування Таміфлю® – по 75 мг озельтамівіру 2 рази на добу перорально протягом 5 днів.

Рекомендовані дози Таміфлю®, суспензії, для дітей віком від 1 року з поправкою на масу тіла

Рекомендована доза Таміфлю® 6 мг/мл у вигляді оральної суспензії вказана в таблиці 1. Таміфлю® у вигляді капсул по 30 мг і 45 мг доступний як альтернатива рекомендованої дози Таміфлю® 6 мг/мл у вигляді суспензії.

Таблиця 1

Маса тіла Доза, рекомендована для прийому протягом 5 днів Кількість пероральної суспензії
10-15 кг 30 мг двічі на добу 5 мл двічі на добу
> 15-23 кг 45 мг двічі на добу 7,5 мл двічі на добу
> 23-40 кг 60 мг двічі на добу 10 мл двічі на добу
> 40 кг 75 мг двічі на добу 12,5 мл двічі на добу

Діти з масою тіла > 40 кг і діти, які здатні проковтнути капсули, можуть отримувати лікування із застосуванням дози для дорослих – 75 мг у вигляді капсул два рази на добу протягом 5 днів як альтернативу рекомендованої дози Таміфлю® у вигляді суспензії.

Рекомендовані дози Таміфлю®, суспензії, для дітей віком до 1 року

На основі наявних на сьогодні обмежених фармакокінетичних даних, дозування 2-3 мг/кг двічі на день дітям віком до 12 місяців забезпечує експозицію препарату у плазмі у більшості пацієнтів, що порівнянна з такою, яка продемонстрована як клінічно ефективна для дітей старшого віку та для дорослих (див.розділ «Фармакокінетика»).

У разі пандемії для дозування препарату дітям віком до 12 місяців, для яких необхідною є доза від 6 мг до 18 мг озельтамівіру, слід застосовувати пластиковий дозатор об’ємом 3 мл для перорального застосування препарату (градуйований з ціною поділки 0,1 мл).

Таблиця 2

Дозування озельтамівіру для дітей віком від 0 до 30 днів (віком до 1 місяця): 2 мг/кг два рази на добу

Маса тіла Доза, рекомендована для прийому протягом 5 днів Кількість пероральної суспензії
3 кг 6 мг двічі на добу 1,0 мл двічі на добу
3,5 кг 7 мг двічі на добу 1,2 мл двічі на добу
4 кг 8 мг двічі на добу 1,3 мл двічі на добу
4,5 кг 9 мг двічі на добу 1,5 мл двічі на добу

Таблиця 3

Дозування озельтамівіру для дітей віком від 31 до 90 днів (віком від 1 місяця до 3 місяців): 2,5 мг/кг два рази на добу

Маса тіла Доза, рекомендована для прийому протягом 5 днів Кількість пероральної суспензії
4 кг 10 мг двічі на добу 1,7 мл двічі на добу
4,5 кг 11,25 мг двічі на добу 1,9 мл двічі на добу
5 кг 12,5 мг двічі на добу 2,1 мл двічі на добу
5,5 кг 13,75 мг двічі на добу 2,3 мл двічі на добу
6 кг 15 мг двічі на добу 2,5 мл двічі на добу
6,5 кг 16,25 мг двічі на добу 2,7 мл двічі на добу

Таблиця 4

Дозування озельтамівіру для дітей віком від 91 до < 365 днів (віком від 3 місяців до 12 місяців): 3 мг/кг два рази на добу

       
Маса тіла Доза, рекомендована для прийому протягом 5 днів Кількість пероральної суспензії
6 кг 18 мг двічі на добу 3,0 мл двічі на добу
6,5 кг 19,5 мг двічі на добу 3,3 мл двічі на добу
7 кг 21 мг двічі на добу 3,5 мл двічі на добу
7,5 кг 22,5 мг двічі на добу 3,8 мл двічі на добу
8 кг 24 мг двічі на добу 4,0 мл двічі на добу
8,5 кг 25,5 мг двічі на добу 4,3 мл двічі на добу
9 кг 27 мг двічі на добу 4,5 мл двічі на добу
9,5 кг 28,5 мг двічі на добу 4,8 мл двічі на добу
10 кг 30 мг двічі на добу 5,0 мл двічі на добу

Дані щодо застосування Таміфлю® немовлятам віком до 1 місяця від народження відсутні.

Рішення про застосування Таміфлю® немовлятам віком до 1 року має базуватися на висновку лікаря після розгляду потенційної користі лікування порівняно з будь-яким потенційним ризиком для дитини.

Ці, пов’язані з віком рекомендації щодо дозування препарату, не призначені для недоношених немовлят, тобто дітей з гестаційним віком менше 37 тижнів. Даних для таких пацієнтів, яким через незрілість фізіологічних функцій можуть бути потрібні інші режими дозування, недостатньо.

Профілактика

Профілактика після контакту з хворим на грип

Дорослі та підлітки (13-17 років)

Рекомендована доза Таміфлю® для профілактики грипу після контакту з хворим на грип – по 75 мг озельтамівіру 1 раз на добу перорально протягом 10 днів. Прийом препарату слід розпочинати не пізніше ніж у перші 2 дні після контакту.

Рекомендовані дози Таміфлю®, суспензії, для дітей віком від 1 року

Таблиця 5

Таміфлю® у вигляді капсул по 30 мг і 45 мг доступний як альтернатива рекомендованої дози Таміфлю® 6 мг/мл у вигляді суспензії.

       
Маса тіла Доза, рекомендована для прийому протягом 5 днів Кількість пероральної суспензії
10-15 кг 30 мг один раз на добу 5 мл один раз на добу
> 15-23 кг 45 мг один раз на добу 7,5 мл один раз на добу
> 23-40 кг 60 мг один раз на добу 10 мл один раз на добу
> 40 кг 75 мг один раз на добу 12,5 мл один раз на добу

Діти з масою тіла > 40 кг і діти, які здатні проковтнути капсули, можуть отримувати профілактичне лікування із застосуванням препарату у вигляді капсул 75 мг один раз на добу протягом 10 днів як альтернативу рекомендованої дози Таміфлю® у вигляді суспензії.

Рекомендовані дози Таміфлю®, суспензії, для дітей віком до 1 року

Рекомендована доза для профілактики грипу у дітей віком до 12 місяців під час пандемії грипу становить половину добової дози для лікування. Такий режим дозування ґрунтується на клінічних даних щодо застосування препарату дітям віком > 1 року і дорослим; він продемонстрував, що профілактична доза препарату, еквівалентна половині добової дози для лікування, є клінічно ефективною для профілактики грипу.

У разі пандемії для дозування препарату дітям віком до 1 року, для яких необхідною є доза від 6 мг до 18 мг озельтамівіру, слід застосовувати пластиковий дозатор для орального застосування об’ємом 3 мл (градуйований з ціною поділки 0,1 мл).

Нижче наводяться режими дозування з поправкою на масу тіла для дітей віком до 1 року.

Таблиця 6

Дозування озельтамівіру для дітей віком від 0 до 30 днів (віком до 1 місяця): 2 мг/кг один раз на добу

Маса тіла Доза, рекомендована для прийому протягом 10 днів Кількість пероральної суспензії
3 кг 6 мг один раз на добу 1,0 мл один раз на добу
3,5 кг 7 мг один раз на добу 1,2 мл один раз на добу
4 кг 8 мг один раз на добу 1,3 мл один раз на добу
4,5 кг 9 мг один раз на добу 1,5 мл один раз на добу

Таблиця 7

Дозування озельтамівіру для дітей віком від 31 до 90 днів (віком від 1 місяця до 3 місяців): 2,5 мг/кг один раз на добу

Маса тіла Доза, рекомендована для прийому протягом 10 днів Кількість пероральної суспензії
4 кг 10 мг один раз на добу 1,7 мл один раз на добу
4,5 кг 11,25 мг один раз на добу 1,9 мл один раз на добу
5 кг 12,5 мг один раз на добу 2,1 мл один раз на добу
5,5 кг 13,75 мг один раз на добу 2,3 мл один раз на добу
6 кг 15 мг один раз на добу 2,5 мл один раз на добу
6,5 кг 16,25 мг один раз на добу 2,7 мл один раз на добу


Таблиця 8

Дозування озельтамівіру для дітей віком від 91 до < 365 днів (віком від трьох місяців до дванадцяти місяців): 3 мг/кг один раз на добу

Маса тіла Доза, рекомендована для прийому протягом 10 днів Кількість пероральної суспензії
6 кг 18 мг один раз на добу 3,0 мл один раз на добу
6,5 кг 19,5 мг один раз на добу 3,3 мл один раз на добу
7 кг 21 мг один раз на добу 3,5 мл один раз на добу
7,5 кг 22,5 мг один раз на добу 3,8 мл один раз на добу
8 кг 24 мг один раз на добу 4,0 мл один раз на добу
8,5 кг 25,5 мг один раз на добу 4,3 мл один раз на добу
9 кг 27 мг один раз на добу 4,5 мл один раз на добу
9,5 кг 28,5 мг один раз на добу 4,8 мл один раз на добу
10 кг 30 мг один раз на добу 5,0 мл один раз на добу

Дані щодо застосування Таміфлю® немовлятам віком до 1 місяця відсутні.

Рішення про застосування Таміфлю® немовлятам віком до 1 року має базуватися на висновку лікаря після розгляду потенційної користі профілактики порівняно з будь-яким потенційним ризиком для дитини.

Ці, пов’язані з віком рекомендації щодо дозування препарату, не призначені для недоношених дітей, тобто дітей з гестаційним віком менше 37 тижнів. Даних для таких пацієнтів, яким через незрілість фізіологічних функцій можуть бути потрібні інші режими дозування, недостатньо.

Профілактика під час епідемії грипу

Профілактика під час епідемії грипу у дітей віком до 12 років не вивчалася. Рекомендована доза для дорослих і підлітків для профілактики грипу під час спалаху грипу становить 75 мг озельтамівіру один раз на добу впродовж періоду тривалістю до 6 тижнів.


Приготування суспензії

  1. Струсіть кілька разів закриту пляшку для розпушування порошку.

  2. Відміряйте 55 мл води. Для цього використайте мірний стаканчик і заповнити його до потрібного рівня (мірний стаканчик постачається з упаковкою препарату).

  3. Додайте всю воду (55 мл) до пляшки з порошком і струшуйте закриту пляшку протягом приблизно 15 секунд.

  4. Зніміть захисну кришку і втисніть пластиковий адаптер у горловину пляшки.

  5. Щільно закрийте пляшку захисною кришкою. Це забезпечить правильне положення пластикового адаптера у пляшці.


Таким чином отримано пляшку із оральною суспензією Таміфлю® готовою до дозування.


Перед застосуванням суспензію Таміфлю® потрібно обов’язково струшувати!

 

Завжди використовуйте пластиковий дозатор, що поставляється разом із лікарським засобом, для правильного дозування.


  1. Добре струсіть закриту пляшку перед застосуванням Таміфлю®, суспензії для орального затосування.

  2. Візьміть пластиковий дозатор, втисніть поршень повністю до наконечника пластикового дозатора.

  3. Зніміть кришку з пляшки.

  4. Приєднайте наконечник пластикового дозатора до пластикового адаптера пляшки.

  5. Поверніть пляшку догори дном (разом зі з’єднаним з ним пластиковим дозатором).

  6. Повільно відтягніть поршень до позначки, яка показує необхідну дозу.

  7. Переверніть пляшку донизу дном (разом із пластиковим дозатором).

  8. Повільно роз’єднайте пластиковий дозатор із пляшкою.

  9. Витисніть суспензію прямо у ротову порожнину, для цього натисніть на поршень пластикового дозатора. Переконайтеся, що суспензію проковтнули. Після прийому ліків можно пити і їсти.

  10. Одразу після використання розберіть пластиковий дозатор на дві частини і промийте їх під проточною водою.


Дозування в особливих випадках

Хворі з ураженням нирок

Корекція дози Таміфлю® необхідна дорослим та підліткам (13-17 років) з з помірним та тяжким ураженням нирок.

Таблиця 9

Лікування грипу

Кліренс креатиніну Рекомендована доза для лікування
> 60 мл/хв 75 мг двічі на день
від > 30 до 60 мл/хв 30 мг двічі на день
від > 10 до  30 мл/хв 30 мг один раз на день
≤ 10 мл/хв не рекомендується (немає даних)
пацієнти, які перебувають на гемодіалізі 30 мг після кожного сеансу гемодіалізу
пацієнти, які перебувають на перитонеальному діалізі* 30 мг одноразово

*Дані, отримані в результаті досліджень у хворих, які знаходяться на постійному амбулаторному перитонеальному діалізі (ПАПД); кліренс озельтамівіру карбоксилату, як очікується, буде вищим при використанні автоматизованого постійного циклічного перитонеального діалізу  (ПЦПД). Режим лікування може перемикатися з ПЦПД на ПАПД, якщо нефролог визнає це за необхідне.

Таблиця 10

Профілактика грипу

Кліренс креатиніну Рекомендована доза для профілактики
> 60 мл/хв 75 мг один раз на день
від > 30 до 60 мл/хв 30 мг один раз на день
від > 10 до  30 мл/хв 30 мг через день
 
≤ 10 мл/хв не рекомендується (немає даних)
пацієнти, які перебувають на гемодіалізі 30 мг після кожного другого сеансу гемодіалізу
пацієнти, які перебувають на перитонеальному діалізі* 30 мг один раз на тиждень

*Дані, отримані в результаті досліджень у хворих, які знаходяться на постійному амбулаторному перитонеальному діалізі (ПАПД); кліренс озельтамівіру карбоксилату, як очікується, буде вищим при використанні автоматизованого постійного циклічного перитонеального діалізу  (ПЦПД). Режим лікування може перемикатися з ПЦПД на ПАПД, якщо нефролог визнає це за необхідне.


Доступних клінічних даних щодо застосування препарату немовлятам і дітям віком до 12 років з порушенням функції нирок недостатньо, щоб надати будь-які рекомендації з дозування препарату.

Пацієнти з ураженням печінки

Немає необхідності коригувати дозу для лікування або профілактики хворим з порушенням функції печінки.

Дослідження за участю дітей з порушеннями функції печінки не проводилися.

Хворі літнього віку

Немає потреби коригувати дозу, за винятком випадків помірного або тяжкого порушення функції нирок.

Пацієнти з ослабленим імунітетом

Подовжена тривалість сезонної профілактики захворювання до 12 тижнів була оцінена у пацієнтів з ослабленим імунітетом (див.розділи «Особливості застосування», «Побічні реакції»).

 

Діти.

Наявна інформація з безпеки застосування Таміфлю® для лікування грипу у дітей віком до 1 року, отримана у проспективних та ретроспективних дослідженнях спостереження, та дані епідеміологічної бази даних та післяреєстраційного застосування свідчать, що профіль безпеки у дітей віком до 1 року порівнянний з встановленим профілем безпеки у дітей віком від 1 року.


Передозування.

Повідомлення про передозування препарату Таміфлю® були одержані у ході клінічних досліджень та протягом постмаркетингового застосування препарату. У більшості повідомлених випадків передозування про побічні реакції не повідомлялося.

Побічні реакції, про які повідомлялося при передозуванні, були за характером та видами подібними до тих, що спостерігалися при застосуванні терапевтичних доз Таміфлю® (див. розділ «Побічні реакції»).

Специфічного антидоту не існує.

Діти

Про передозування повідомлялося частіше у дітей, ніж у дорослих та підлітків. Слід виявляти обережність при застосуванні оральної суспензії Таміфлю® дітям.


Побічні реакції.

У цілому профіль безпеки Таміфлю® базується на даних лікування грипу у 6049 дорослих/підлітків та 1473 дітей та на даних профілактики грипу у 3990 дорослих/підлітків та 253 дітей, які отримували Таміфлю® або плацебо під час клінічних досліджень. Крім того, 475 пацієнтів з ослабленим імунітетом (включаючи 18 дітей: 10 – у групі препарату Таміфлю®, 8 – у групі пацебо) отримували Таміфлю® або плацебо для профілактики грипу. При застосуванні Таміфлю® для лікування грипу найчастішими небажаними явищами були нудота і блювання, для профілактики грипу – нудота. Вони мали транзиторний характер і виникали, як правило, у перший-другий день лікування та зникали спонтанно через 1-2 дні. У дітей найчастішим небажаним явищем було блювання. У більшості випадків побічні реакції не призводили до відміни препарату.

Під час постмаркетингового застосування озельтамівіру рідко повідомілялося про такі серйозні побічні реакції: анафілактичні та анафілактоїдні реакції, порушення з боку печінки (блискавичний гепатит, порушення функції печінки та жовтяниця), ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз, шлунково-кишкова кровотеча та нейропсихічні розлади (стосовно нейропсихічних розладів див. розділ «Особливості застосування»).

Для опису частоти побічних реакцій використовували такі категорії: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100, < 1/10), непоширені (≥ 1/1000, < 1/100), рідко поширені (≥ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко поширені (< 1/10000). Побічні реакції віднесено до певної категорії згідно з аналізом об’єднаних даних клінічних досліджень.

Лікування та профілактика грипу у дорослих та підлітків

Найчастіші побічні реакції, які були зареєстровані у ході досліджень Таміфлю® з лікування та профілактики грипу у дорослих та підлітків та в післяреєстраційному періоді при застосуванні рекомендованої дози (75 мг 2 рази на добу протягом 5 днів для лікування та  75 мг 1 раз на добу протягом періоду до 6 тижнів для профілактики), наводяться нижче.

Профіль безпеки, повідомлений у осіб, які отримували Таміфлю® для профілактики (75 мг 1 раз на добу протягом до 6 тижнів), був подібним до такого, що спостерігався у дослідженнях лікування, незважаючи на більшу тривалість дозування з метою профілактики:

  • інфекції та інвазії: поширені – бронхіт, простий герпес, назофарингіт, інфекції верхніх дихальних шляхів, синусит;

  • з боку системи крові та лімфатичної системи: рідко поширені – тромбоцитопенія;

  • з боку імунної системи: непоширені – реакція гіперчутливості; рідко поширені – анафілактичні та анафілактоїдні реакції;

  • психічні розлади: рідко поширені – галюцинації, ажитація, патологічна поведінка, тривожність, сплутаність свідомості, марення, делірій, нічні кошмари, самотравмування;

  • з боку нервової системи: дуже поширені – головний біль; поширені – безсоння; непоширені – порушення свідомості, судоми;

  • з боку органів зору: рідко поширені – порушення зору;

  • з боку серцевої системи: непоширені – серцеві аритмії;

  • з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: поширені – кашель, ринорея, біль у горлі;

  • з боку шлунково-кишкового тракту: дуже поширені – нудота; поширені – блювання, біль у животі (включаючи біль у верхніх відділах), диспепсія; рідко поширені – шлунково-кишкова кровотеча, геморагічний коліт;

  • з боку гепатобіліарної системи: непоширені – підвищення рівня печінкових ферментів; рідко поширені – блискавичний гепатит, печінкова недостатність, гепатит;

  • з боку шкіри і підшкірної клітковини: непоширені – дерматит, висипання, екзема, кропив’янка; рідко поширені – ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз;

  • загальні розлади та реакції у місці введення: поширені – запаморочення (включаючи вертиго), слабкість, біль, гіпертермія, біль у кінцівках.

Лікування та профілактика грипу у дітей

Загалом 1473 дитини (включаючи здорових дітей віком 1-12 років та дітей з астмою віком    6-12 років) взяли участь у клінічних дослідженнях озельтамівіру для лікування грипу. Серед них 851 дитина отримувала лікування суспензією озельтамівіру. Загалом 158 дітей отримували рекомендовану дозу Таміфлю® 1 раз на день у дослідженнях профілактики після експозиції препарату у домашніх умовах (n = 99) у 6-тижневих дослідженнях сезонної профілактики (n = 49) та у 12-тижневих дослідженнях сезонної профілактики серед дітей з ослабленим імунітетом (n = 10).

Найчастіші побічні реакції, які були зареєстровані в дослідженнях Таміфлю® з лікування та профілактики грипу у дітей (при застосуванні дозування на основі віку/маси тіла – від 30 мг до 75 мг 1 раз на добу):

  • інфекції та інвазії: поширені – середній отит;

  • з боку нервової системи: поширені – головний біль;

  • з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: дуже поширені – кашель, закладеність носа; поширені – ринорея;

  • з боку шлунково-кишкового тракту: дуже поширені – блювання; поширені – нудота, біль у животі (включаючи біль у верхній відділах), диспепсія;

  • з боку органів зору: поширені – кон’юнктивіт (включаючи почервоніння очей, виділення з очей та біль);

  • з боку органів слуху та вестибулярного апарату: поширені – біль у вухах; непоширені – порушення з боку барабанної перетинки;

  • з боку шкіри і підшкірної клітковини: непоширені – дерматит (включаючи алергічний та атопічний дерматит).

Опис окремих побічних реакцій

Психічні та неврологічні розлади: грип може бути пов’язаний з різними неврологічними порушеннями та розладами поведінки, що можуть включати галюцинації, делірій та неадекватну поведінку, у деяких випадках – з летальними наслідками. Вказані явища можуть спостерігатись як прояв енцефаліту чи енцефалопатії, але можуть виникати без очевидного тяжкого захворювання.

У хворих на грип при застосуванні Таміфлю® також були зафіксовані випадки судом і делірію (включаючи зміну рівня свідомості, сплутаність свідомості, неадекватну поведінку, марення, галюцинації, ажитації, тривогу, нічні кошмари), які в поодиноких випадках призводили до випадкового самопошкодження чи летальних наслідків. Вказані явища були зафіксовані в основному у дітей та підлітків і часто мали раптовий початок та швидке завершення. Невідомо, чи пов’язані психоневротичні порушення із застосуванням Таміфлю®, оскільки психоневротичні розлади також були зареєстровані у хворих на грип, які не застосовували цей препарат.

Гепатобіліарні порушення: у пацієнтів з грипоподібним захворюванням спостерігалися розлади гепатобіліарної системи, випадки гепатиту та підвищення рівня печінкових ферментів. Вказані випадки включали летальний фульмінантний гепатит/печінкову недостатність.

Додаткова інформація про окремі групи пацієнтів

Діти віком до 1 року

Наявна інформація з безпеки застосування Таміфлю® для лікування грипу у дітей віком до 1 року, отримана у проспективних та ретроспективних дослідженнях спостереження у понад 2400 дітей цієї вікової групи, та дані епідеміологічної бази даних та післяреєстраційного застосування свідчать, що профіль безпеки у дітей віком до 1 року порівнянний зі встановленим профілем безпеки у дітей віком від 1 року.

Пацієнти літнього віку та пацієнти з хронічними захворюваннями серця та дихальної системи

Досліджувана популяція для лікування грипу включала здорових дорослих/підлітків і пацієнтів з факторами ризику (пацієнти з підвищеним ризиком розвитку ускладнень, пов’язаних з грипом, наприклад пацієнти літнього віку та пацієнти з хронічними захворюваннями серця або дихальної системи). Загалом профіль безпеки у підлітків та дорослих з хронічними захворюваннями серця та/або захворюваннями дихальної системи був якісно порівнюваним з таким у здорових добровольців.

Пацієнти з ослабленим імунітетом

Під час 12-тижневого дослідження профілактики у 475 осіб з ослабленим імунітетом, у тому числі у 18 дітей віком 1-12 років та старших, профіль безпеки у 238 пацієнтів, які отримували озельтамівір, був порівнянним з таким, що спостерігався у ході клінічних досліджень застосування Таміфлю® для профілактики.

Діти з бронхіальною астмою

Загалом профіль побічних реакцій у дітей з бронхіальною астмою був якісно порівнюваним з таким у здорових дітей.


Термін придатності.

2 роки.


Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 30 ºС.

Приготовлену суспензію зберігати при температурі від 2 до 8 ºС (у холодильнику) не більше 17 днів або при температурі не вище 25 оС - не більше 10 днів.


Упаковка.

По 13 г порошку для оральної суспензії у пляшці із коричневого скла місткістю 100 мл (з поліпропіленовою гвинтовою кришкою з функцією для захисту від відкриття дітьми).

По 1 пляшці разом з пластиковим адаптером, пластиковим дозатором для орального за-стосування місткістю 10 мл, пластиковим мірним стаканчиком у картонній коробці.


Категорія відпуску.

За рецептом.


Виробник.

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія.


Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Грензахерштрассе 124, СН-4070 Базель, Швейцарія.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

капс. 30 мг блистер, № 10

 Осельтамивир 30 мг

№ UA/3189/02/01 от 17.03.2010 до 17.03.2015

капс. 45 мг блистер, № 10

 Осельтамивир 45 мг

№ UA/3189/02/02 от 17.03.2010 до 17.03.2015

капс. 75 мг блистер, № 10

 Осельтамивир 75 мг

Прочие ингредиенты: крахмал прежелатинизированный, повидон К30, натрия кроскармеллоза, тальк, натрия стеарил фумарат.

В 1 капсуле содержится 98,5 мг осельтамивира фосфата, что эквивалентно 75 мг осельтамивира.

№ UA/3189/02/03 от 28.01.2011 до 28.01.2016

пор. д/п сусп. д/перор. прим. 12 мг/мл фл. 30 г, + мерн. стаканчик и доз. шприц, № 1

 Осельтамивир 12 мг/мл

№  UA/3189/01/01 от 30.03.2010 до 30.03.2015

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Оcелтамивир является пролекарством. Его активный метаболит (осельтамивира карбоксилат) конкурентно и избирательно ингибирует нейраминидазу вирусов гриппа типов А и В — фермент, необходимый для высвобождения новообразованных вирусных частиц из инфицированных клеток, их проникновения в клетки дыхательных путей и дальнейшего распространения вируса в организме.
Тормозит рост вируса гриппа in vitro и угнетает репликацию вируса и его патогенность in vivo, снижает выделение вирусов гриппа А и В из организма. Его концентрации, необходимые для угнетения активности фермента на 50% (IC50), находятся в нижней границе наномолярного диапазона.
Эффективность
Тамифлю является эффективным средством профилактики и лечения гриппа у детей в возрасте ≥1 года, у взрослых, лиц пожилого и преклонного возраста. В начале лечения не позднее 40 ч после появления первых симптомов гриппа Тамифлю значительно сокращает период клинических проявлений гриппозной инфекции, уменьшает их тяжесть и снижает частоту развития осложнений гриппа, требующих применения антибиотиков (бронхита, пневмонии, синусита, среднего отита), сокращает время выделения вируса из организма и уменьшает площадь под кривой вирусных титров во времени.
При приеме с целью профилактики Тамифлю существенным образом (на 92%) и достоверно снижает заболеваемость гриппом среди лиц, которые контактировали с заболевшими, частоту выделения вируса и предотвращает передачу вируса от одного члена семьи к другому.
Тамифлю не влияет на образование антител к вирусу гриппа, в том числе на образование антител в ответ на введение инактивированной гриппозной вакцины.
По имеющимся на сегодняшний день данным при приеме Тамифлю с целью постконтактной (7 дней) и сезонной (42 дня) профилактики гриппа резистентности к препарату не отмечается.
У лиц с ослабленным иммунитетом Тамифлю снижает заболеваемость лабораторно подтвержденным гриппом с 3% в группе, которая не получала профилактику, до 0,4% в группе, которая получала Тамифлю с целью профилактики.
Резистентность
По имеющимся на сегодня данным, при применении Тамифлю с целью постконтактной (7 дней) и сезонной (42 дня) профилактики гриппа резистентности к препарату не отмечалось.
У лиц с ослабленным иммунитетом не наблюдалось резистентности к осельтамивиру в исследовании сезонной профилактики гриппа продолжительностью 12 нед. У взрослых пациентов/подростков была выявлена резистентность к осельтамивиру в 0,32% случаев (4/1245) при помощи фенотипирования и в 0,4% случаев (5/1245) — при помощи фенотипирования и генотипирования, а у детей в возрасте от 1 до 12 лет — в 4,1% (19/464) и в 5,4% (25/464) случаев соответственно. Все пациенты временно были носителями вируса, резистентного к осельтамивиру. Это не влияло на элиминацию вируса.
Частота возникновения резистентности может быть выше у лиц младшего возраста и у пациентов с иммуносупрессией. Вирусы гриппа, резистентные к осельтамивиру, выделенные у пациентов, которые получали осельтамивир, и лабораторные штаммы вируса гриппа, резистентные к осельтамивиру, содержали мутации нейраминадаз N1 и N2. Наблюдалась тенденция зависимости мутаций резистентности от подтипов вируса (включая мутации резистентности, выявленные в вариантах H5N1).
У пациентов, которые не получали лечения осельтамивиром, были выявлены мутации вируса гриппа А/H1N1 со сниженной чувствительностью к осельтамивиру in vitro, которые возникают естественно. Клиническое значение этих мутаций неизвестно. Степень снижения чувствительности к осельтамивиру и распространенность таких вирусов может различаться в зависимости от времени года и региона.
Фармакокинетика
Всасывание. После приема внутрь осельтамивира фосфат легко всасывается в пищеварительном тракте и в значительной степени превращается в активный метаболит под действием печеночных эстераз. Активный метаболит в плазме крови начинает определяться в течение 30 мин, максимальная концентрация достигается через 2–3 ч после приема и значительно (более чем в 20 раз) превышает концентрацию пролекарства. Не менее 75% принятой внутрь дозы абсорбируется и поступает в системный кровоток в виде активного метаболита, менее 5% — в неизмененном виде. Концентрации исходного соединения и его активного метаболита в плазме крови пропорциональны дозе и не зависят от приема пищи.
Распределение. Средний объем распределения активного метаболита составляет приблизительно 23 л. Активный метаболит в противовирусных концентрациях накапливается во всех основных местах локализации вирусов гриппа. Связывание активного метаболита с белками плазмы крови низкое (приблизительно 3%).
Метаболизм. Осельтамивира фосфат в значительной степени превращается в активный метаболит под действием эстераз, которые находятся преимущественно в печени и кишечнике. Ни осельтамивира фосфат, ни его активный метаболит не являются субстратами или ингибиторами изоферментов системы цитохрома Р450.
Выведение. Экскретируется главным образом с мочой (>90%) в форме активного метаболита, который не подвергается дальнейшей биотрансформации. У большинства пациентов максимальная концентрация активного метаболита в плазме крови снижается с периодом полувыведения 6–10 ч. Почечный клиренс (18,8 л/ч) превышает скорость клубочковой фильтрации (7,5 л/ч), что указывает на то, что препарат выводится также путем канальцевой секреции. С калом выводится менее 20% препарата.
Фармакокинетика в особых группах
Больные с поражением почек
Прием осельтамивира 100 мг 2 раза в сутки на протяжении 5 дней пациентами с разной степенью почечной недостаточности продемонстрировал, что экспозиция осельтамивира карбоксилата является обратно пропорциональной снижению функции почек.
Лечение гриппа
Нет необходимости уменьшать дозу больным с клиренсом креатинина более 30 мл/мин. Пациентам с клиренсом креатинина 10–30 мл/мин рекомендовано уменьшить дозу до 75 мг Тамифлю 1 раз в стуки или альтернативно до 30 мг 2 раза в сутки на протяжении 5 суток. Применение Тамифлю у больных с терминальной стадией почечной патологии, которые находятся на гемодиализе или на длительном перитонеальном диализе, и у пациентов с клиренсом креатинина ≤10 мл/мин не изучалось, поэтому препарат не рекомендуется для применения.
Профилактика гриппа
Нет необходимости уменьшать дозу больным с клиренсом креатинина более 30 мл/мин. Пациентам с клиренсом креатинина 10-30 мл/мин рекомендовано уменьшить дозу до 75 мг Тамифлю 1 раз в сутки через день или альтернативно до 30 мг 1 раз в сутки. Применение Тамифлю у больных с терминальной стадией почечных заболеваний, которые находятся на гемодиализе или на длительном перитонеальном диализе, и у пациентов с клиренсом креатинина ≤10 мл/мин не изучалось, поэтому препарат не рекомендуется для применения у этой категории пациентов.
Больные с поражением печени
In vitro у пациентов с печеночной патологией не отмечено ни значительного повышения AUC осельтамивира фосфата, ни снижения AUC активного метаболита.
Нет необходимости корректировать дозу больным с нарушением функции печени легкой и средней степеней тяжести.
Больные пожилого возраста
У больных пожилого возраста (65–78 лет) экспозиция активного метаболита в равновесном состоянии на 25–35% выше, чем у пациентов младшего возраста при назначении аналогичных доз Тамифлю. Период полувыведения препарата также не отличается. Не требуется корректировать дозы лицам пожилого возраста при лечении и профилактике гриппа, за исключением пациентов с тяжелой почечной недостаточностью (клиренс креатинина <30 мл/мин).
Дети ≥1 года
Фармакокинетику Тамифлю изучали у детей в возрасте от 1 до 16 лет в фармакокинетическом исследовании с однократным приемом препарата и в клиническом исследовании у небольшого количества детей в возрасте 3–12 лет. У детей младшего возраста выведение про–препаратов и активного метаболита происходило быстрее, чем у взрослых, что приводило к более низкой AUC относительно конкретной дозы. Применение препарата в дозе 2 мг/кг и стандартной дозе 30 и 45 мг детьми соответствующей категории согласно рекомендациям (см. ПРИМЕНЕНИЕ) дает такую же AUC осельтамивира карбоксилата, которая достигается у взрослых после однократного приема капсулы 75 мг препарата (что эквивалентно приблизительно 1 мг/кг). Фармакокинетика осельтамивира у детей старше 12 лет такая же самая, как и у взрослых.
Дети в возрасте 6–12 мес
В наличие только ограниченные данные относительно экспозиции осельтамивира у пациентов в возрасте 6–12 мес. Экспозиция осельтамивира после приема дозы 3 мг/кг у большинства детей в возрасте 6–12 мес сравнима с экспозицией, достигнутой у детей и взрослых при применении зарегистрированной дозы. Сообщения о побочных явлениях были сравнимыми с установленным профилем безопасности у детей старшего возраста.

ПОКАЗАНИЯ:

лечение гриппа
У взрослых и детей старше 1 года с симптомами, характерными для гриппа, во время циркуляции вируса гриппа. Эффективность препарата продемонстрирована в начале лечения на протяжении 2 дней после появления симптомов. Данное показание базируется на клинических исследованиях гриппа с преобладающим распространением гриппа типа А.
Лечение детей возрастом 6–12 месяцев во время пандемии гриппа.
Профилактика гриппа:

  • профилактика гриппа у взрослых и детей старше 1 года после контакта с лицом с клинически диагностированным гриппом во время циркуляции вируса гриппа;
  • соответствующее применение Тамифлю с целью профилактики гриппа необходимо определять в каждом конкретном случае, учитывая обстоятельства и принимая во внимание группу пациентов, которой нужная защита. В исключительных ситуациях (например в случае расхождений между циркулирующим вирусом гриппа и вирусом гриппа, против которого проводилась вакцинация, и во время пандемии) сезонная профилактика может проводиться у детей старше 1 года.

ПРИМЕНЕНИЕ:

стандартный режим дозирования
Лечение
Взрослым и детям в возрасте старше 13 лет Рекомендуемый режим дозирования Тамифлю — по 75 мг 2 раза в сутки на протяжении 5 дней. Применение в дозе, превышающей 150 мг/сут, не приводит к усилению эффекта.
Детям с массой тела >40 кг, которые могут проглотить капсулы, препарат назначают по 1 капсуле 75 мг 2 раза в сутки на протяжении 5 дней.
Рекомендованные дозы Тамифлю суспензии для детей старше 1 года:

Масса тела, кг Доза, рекомендуемая для приема на протяжении 5 дней
≤15 30 мг 2 раза в сутки
>15–23 45 мг 2 раза в сутки
>23–40 60 мг 2 раза в сутки
>40 75 мг 2 раза в сутки


В упаковке препарата находится дозирующий шприц с отметками 30, 45 и 60 мг для детей в возрасте ≥1 года.
Рекомендованные дозы Тамифлю суспензии для детей возрастом 6–12 месяцев
На основе имеющихся на сегодня ограниченных фармакокинетических данных, дозирование 3 мг/кг 2 раза в сутки детям в возрасте 6–12 мес обеспечивает экспозицию в плазме крови активного метаболита у большинства пациентов в сравнении с такой, продемонстрованной как клинически эффективная для детей старшего возраста и для взрослых.
Рекомендованная доза для лечения детей в возрасте 6–12 мес составляет 3 мг/кг 2 раза в сутки на протяжении 5 дней.
Профилактика
Рекомендуемая доза Тамифлю для профилактики гриппа после контакта с больным гриппом — 75 мг 1 раз в сутки на протяжении 10 дней. Прием препарата следует начинать не позднее чем в первые 2 дня после контакта. Рекомендуемая доза для профилактики во время сезонной эпидемии гриппа — 75 мг 1 раз в сутки; установлена безопасность препарата при приеме его на протяжении 6 нед. Профилактическое действие длится столько, сколько длится прием препарата.
Детям с массой тела >40 кг, которые могут проглотить капсулы, с профилактической целью препарат назначают по 1 капсуле 75 мг 1 раз в сутки на протяжении 10 дней.
Рекомендованные дозы Тамифлю суспензии для детей старше 1 года:

Масса тела, кг Доза, рекомендуемая для приема на протяжении 5 дней
≤15 30 мг 1 раз в сутки
>15–23 45 мг 1 раз в сутки
>23–40 60 мг 1 раз в сутки
>40 75 мг 1 раз в сутки


Приготовление суспензии
1. Встряхнуть несколько раз закрытый флакон для разрыхления порошка.
2. Отмерить 52 мл воды. Для этого используется мерный стаканчик, заполняемый до нужного уровня.
3. Добавить воды (52 мл) во флакон с порошком и встряхивать закрытый флакон на протяжении приблизительно 15 секунд.
4. Снять защитную крышечку и втиснуть адаптер в горловину флакона.
5. Плотно закрыть флакон защитной крышечкой. Это обеспечит правильное положение адаптера во флаконе и защитит от раскрытия флакона ребенком.
Рекомендовано обозначать дату приготавливания суспензии на ярлыке флакона
Дозирование в особых случаях
Больные с нарушением функции почек
Лечение гриппа

Клиренс креатинина, мл/мин Рекомендуемая доза для лечения
>30 75 мг 2 раза в сутки
от >10 до ≤30 75 мг 1 раз в сутки
или 30 мг суспензии 2 раза в сутки
≤10 не рекомендуется
пациенты, которые находятся на диализе не рекомендуется


Профилактика гриппа

Клиренс креатинина, мл/мин Рекомендуемая доза для лечения
>30 75 мг 1 раз в сутки
от >10 до ≤30 75 мг через сутки
или 30 мг суспензии 1раз в сутки
≤10 не рекомендуется
пациенты, которые находятся на диализе не рекомендуется


Пациенты с печеночной недостаточностью
Нет необходимости корректировать дозу при лечении и профилактике.
Больные пожилого возраста
Нет необходимости корректировать дозу при лечении и профилактике.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

повышенная чувствительность к осельтамивиру или другому компоненту препарата. Тамифлю в форме капсул не назначают детям в возрасте младше 13 лет.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

при приеме Тамифлю для лечения гриппа у взрослых наиболее частыми побочными эффектами были тошнота и рвота. Они имели транзиторный характер и возникали, как правило, после приема первой дозы. В большинстве случаев эти реакции не требовали отмены препарата.
Лечение и профилактика гриппа у взрослых и подростков
Наиболее частые побочные реакции (≥1 %), которые были зарегистрированы в исследованиях Тамифлю при лечении и профилактике гриппа у взрослых и подростков и в пострегистрационный период:
инфекции и инвазии: часто — бронхит, острый бронхит, инфекции верхних дыхательных путей.
Психические расстройства: редко — галлюцинации.
Неврологические нарушения: очень часто — головная боль; часто — бессонница; редко — судороги.
Со стороны органов слуха и вестибулярного аппарата: часто — головокружение.
Со стороны дыхательной системы, органов грудной клетки и средостения: часто — кашель, ринорея.
Со стороны ЖКТ: очень часто – тошнотаb,c; часто — рвотас, боль в животе, диарея, диспепсия.
Со стороны кожи и подкожной клетчатки: редко — дерматита, сыпьа, экземаа, крапивницаа.
Общие нарушения: часто – головокружение, слабость, боль, носовые кровотечения, конъюнктивит.
аУказанные явления были зарегистрированы в пострегистрационный период, а также в клинических исследованиях (см. Лечение и профилактика гриппа у детей);
bпациенты, у которых возникала лишь тошнота; за исключением пациентов, у которых возникала тошнота и рвота;
сразличие между группами плацебо и осельтамивиром было статистически достоверным.
Лечение и профилактика гриппа у детей
Наиболее частые побочные реакции (≥1%), которые были зарегистрированы в исследованиях Тамифлю при лечении и профилактике гриппа у детей:
инфекции и инвазии: часто — пневмония, синусит, бронхит, средний отит;
Нарушение со стороны системы крови и лимфатической системы: часто — лимфаденопатия;
Со стороны дыхательной системы, органов грудной клетки и средостения: часто — БА (включая обострение), носовое кровотечение;
Со стороны ЖКТ: очень часто — рвота, диарея; часто — тошнота, боль в животе;
Со стороны органа зрения: часто — конъюнктивит.
Со стороны органа слуха и вестибулярного аппарата: часто — нарушение слуха, нарушение со стороны барабанной перепонки.
Со стороны кожи и подкожной клетчатки: часто — дерматит.
В целом профиль побочных явлений у детей с БА качественно был сравниваемый с таким у здоровых детей.
Отдельные серьезные побочные эффекты, зарегистрированные в пострегистрационный период:
Со стороны иммунной системы: частота неизвестна — реакции повышенной чувствительности, включая анафилактические/анафилактоидные реакции.
Психические и неврологические нарушения: частота неизвестна — психоневротические нарушения, которые проявлялись галлюцинациями, делирием и неадекватным поведением, в некоторых случаях — с летальными исходом. Указанные явления могут наблюдаться как проявления энцефалита или энцефалопатии, но могут возникать без очевидного тяжелого заболевания.
У больных гриппом при применении Тамифлю также были зафиксированы случаи судорог и делирия (включая нарушения сознания, спутанность сознания, неадекватное поведение, бред, галлюцинации, ажитации, тревогу, ночные кошмары), которые в единичных случаях приводили к случайным травмам или летальному исходу. Указанные явления были зафиксированы в основном у детей и подростков часто возникали внезапно и быстро исчезали. Неизвестно, связаны ли психоневротические нарушения с применением Тамифлю, поскольку психоневротические нарушения также были зарегистрированы у больных гриппом, которые не применяли этот препарат.
Со стороны органа зрения: нарушение зрения.
Со стороны сердца: частота неизвестна — аритмия.
Со стороны ЖКТ: частота неизвестна — желудочно–кишечное кровотечение, геморрагический колит.
Гепатобилиарные нарушение: частота неизвестная — у пациентов с гриппоподобными заболеванием наблюдались нарушения гепатобилиарной системы, случаи гепатита и повышение уровня печеночных ферментов. Указанные случаи включали фатальный фульминантный гепатит/печеночную недостаточность.
Со стороны кожи и подкожной клетчатки: редко — реакции повышенной чувствительности, такие как аллергические реакции со стороны кожи, включая дерматит, сыпь, экзему, крапивницу, а также аллергия, анафилактические/анафилактоидные реакции, отек лица;
очень редко — мультиформная эритема, синдром Стивенса — Джонсона, токсический эпидермальный некролиз, ангионевротический отек.
Дополнительная информация об отдельных группах пациентов.
Клинически значимого различия в профиле безопасности у пациентов пожилого возраста по сравнению с пациентами в возрасте до 65 лет не было.
Профиль побочных реакций у подростков и взрослых с хроническими заболеваниями сердца и/или заболеваниями дыхательной системы был качественно сравним с таковым у здоровых добровольцев.
В 12-недельном исследовании профилактики у 475 лиц с ослабленным иммунитетом, в том числе у 18 детей в возрасте 1–12 лет, профиль безопасности был сравнимым с таковым, отмечаемым в клинических исследованиях применения Тамифлю для профилактики.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

нет информации относительно безопасности и эффективности осельтамивира у пациентов с тяжелыми или нестабильными заболеваниями с неминуемым риском госпитализации.
Безопасность и эффективность осельтамивира для лечения и профилактики гриппа у лиц с ослабленным иммунитетом не установлены.
Эффективность осельтамивира в лечении лиц с хроническими заболеваниями сердца и/или заболеваниями дыхательной системы не установлена. У таких пациентов различия в частоте осложнений между группами лечения и плацебо не выявлено.
Применение Тамифлю не заменяет вакцинацию против гриппа. Применение Тамифлю не должно влиять на исследование лиц на предмет ежегодной вакцинации гриппа. Защита против гриппа длится лишь во время приема Тамифлю. Тамифлю нужно применять для лечения и профилактики гриппа лишь при наличии надежных эпидемиологических данных, которые свидетельствуют о циркуляции вируса.
Тяжелая почечная недостаточность
Коррекция дозы Тамифлю при применении для лечения и профилактики рекомендуется взрослым с тяжелой почечной недостаточностью. Недостаточно клинических данных у детей с почечной недостаточностью для рекомендаций по дозированию.
Во флаконе 30 г Тамифлю с порошком для приготавливания суспензии содержится 25,713 г сорбитола. При приеме 45 мг Тамифлю 2 раза в сутки в организм поступает 2,6 г сорбитола. У пациентов с врожденной непереносимостью фруктозы это количество превышает суточную норму сорбитола.
Применение в период беременности и кормления грудью
Контролируемые клинические исследования по изучению применения осельтамивира у беременных не проводились. Существуют ограниченные данные, полученные в пострегистрационный период и во время ретроспективного наблюдения. Полученные данные и результаты исследований у животных свидетельствуют об отсутствии прямого или опосредованного действия относительно беременности, зародыша/эмбриона и постнатального развития. Беременные могут принимать Тамифлю с учетом имеющейся информации по безопасности, патогенности циркулирующего штамма вируса гриппа и состояния беременной после оценки соотношения польза/риск.
У крыс осельтамивир и его активный метаболит проникает в молоко. Существует ограниченная информация относительно кормления грудью женщинами, которые принимают осельтамивир, и относительно проникновения осельтамивира в молоко. Ограниченные данные демонстрируют, что осельтамивир и его активный метаболит были выявлены в грудном молоке, однако их уровень был низким, что может привести к получению субтерапевтической дозы грудным ребенком. Учитывая указанное, а также патогенность циркулирующего штамма вируса гриппа и состояние женщины, которая кормит грудью, может быть рассмотрен вопрос о назначении осельтамивира после оценки соотношения польза/риск.
Дети
Имеющаяся информация по безопасности применения Тамифлю в лечении гриппа у детей в возрасте до 1 года, полученная в проспективных и ретроспективных исследованиях, и данные эпидемиологической базы данных и пострегистрационного применения свидетельствуют, что профиль безопасности у детей в возрасте до 1 года сравним с установленным профилем безопасности у детей старше 1 года.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами
Необходимо соблюдать осторожность при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами при развитии побочных реакций со стороны ЦНС.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

фармакокинетические свойства осельтамивира, такие как слабое связывание с белками и метаболизм, который не зависит от систем CYP 450 и глюкуронидазы, свидетельствуют, что клинически значимое взаимодействие с другими лекарственными средствами маловероятно.
При одновременном приеме осельтамивира и пробенецида у пациентов с нормальной функцией почек коррекция дозы не нужна. Одновременное назначение пробенецида вызывает увеличение AUC активного метаболита приблизительно вдвое вследствие торможения активной канальцевой секреции в почках.
Осельтамивир не оказывает кинетического взаимодействия с амоксициллином, элиминация которого происходит тем же путем, что и осельтамивира, что свидетельствует о слабом взаимодействии с осельтамивиром.
Клинически важное взаимодействие с другими лекарственными средствами, которое включает конкуренцию за почечную канальцеву секрецию, маловероятно в связи с известными границами безопасности большинства из этих средств, характеристик элиминации активных метаболитов (клубочкова фильтрация и анионная канальцева секреция) и объема экскреции с помощью данного пути выведения. Однако нужно проявлять осторожность при назначении осельтамивира лицам, которые принимают лекарственные средства с аналогичным путем экскреции с узким терапевтическим диапазоном (например хлорпропамид, метотрексат, фенилбутазон).
Фармакокинетические взаимодействия между осельтамивиром и его активным метаболитом при одновременном назначении с парацетамолом, ацетилсалициловой кислотой, циметидином и антацидными средствами (гидроксид магния и гидроксид алюминия, кальция карбонат) не выявлены.
В клинических исследованиях ІІІ фазы изучения осельтамивира в лечении и профилактике гриппа Тамифлю назначали с другими лекарственными средствами, такими как ингибиторы АПФ (эналаприл, каптоприл), тиазидные диуретики (бендрофлуазид), антибиотики (пенициллин, цефалоспорин, азитромицин, эритромицин, доксициклин), блокаторы Н2-рецепторов (ранитидин, циметидин), блокаторы β-адренорецепторов (пропранолол), ксантины (теофиллин), симпатомиметики (псевдоэфедрин), опиаты (кодеин), кортикостероиды, ингаляционные бронходилататоры, анальгетики (ацетилсалициловая кислота, ибупрофен, парацетамол). При применении Тамифлю вместе с перечисленными препаратами изменения профиля безопасности и изменения частоты возникновения побочных реакций не зарегистрировано.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

случаи передозировки не описаны, однако ожидаемыми симптомами острой передозировки могут быть тошнота и рвота. При передозировке применение препарата необходимо прекратить. Специфического антидота нет.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

при температуре до 30 °С.





 



Реклама