І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
ВІЗУДИН
(VISUDYNE)
Склад:
діюча речовина:: verteporfin;
1 флакон містить вертепорфіну 15 мг;
1 мл розчину містить 2 мг вертепорфіну;
допоміжні речовини: лактоза, диміристол фосфатидилхолін, гліцерин фосфатидил
яєчний, аскорбілпальмітат, бутилокситолуол (інол харчовий).
Лікарська форма. Порошок для приготування розчину для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Засоби, що застосовуються для фото динамічної терапії. Код АТС L01 XD02.
Клінічні характеристики.
Показання. Переважно класична або прихована субфовеальна хоріоїдальна неоваскуляризація, спричинена віковою дегенерацією жовтої плями; субфовеальна хоріоїдальна неоваскуляризація, спричинена патологічною міопією, гістоплазмозом очей або іншими ураженнями жовтої плями.
Протипоказання. Хворі з порфирією. Підвищена чутливість до вертепорфіну або інших інгредієнтів препарату.
Спосіб застосування та дози. Лікування Візудином здійснюється в два етапи:
Перший – 10-хвилинне внутрішньо венне введення Візудину в дозі 6 мг/м² площі поверхні тіла, розчиненого у 30 мл ін фузійного розчину.
Приготування ін фузійного розчину: розчинити Візудин у 7 мл води для ін’єкцій для утворення 7,5 мл розчину з концентрацією 2 мг/мл. Для введення дози 6 мг/м² площі поверхні тіла розчинити необхідну кількість утвореного розчину Візудину у 5 % розчині глюкози (декстрози) для ін’єкцій до кінцевого об’єму 30 мл. Не використовувати сольовий розчин. Рекомендовано застосовувати стандартні крапельниці з гідрофільними мембранами з розміром пор не менше 1,2 мкм.
Другий етап полягає в активізації Візудину світлом через 15 хв після початку введення інфузії. Для цього використовується діодний лазер, який випромінює нетеплове червоне світло (довжина хвилі 689 нм + 3 нм), направлений у зону хороїдального неоваскулярного ушкодження за допомогою скло волоконного оптичного пристрою, встановленого на щілинній лампі із застосуванням відповідної контактної лінзи. При рекомендованій інтенсивності світла 600 мВт/см² передача необхідної дози світла 50 Дж/см² становить 83 секунди.
Невеликі лінійні розміри хороїдального неоваскулярного ушкодження оцінюються за допомогою флуоресцентної ангіографії та фотографії очного дна. Рекомендується камера для дослідження очного дна (Fundus camera) зі збільшенням у межах 2.4-2.6Х. Світловий промінь повинен охоплювати всю зону неоваскуляризації, крововиливу та/або блокованої флуоресценції. Для забезпечення обробки ушкоджених ділянок із нечітко окресленими межами необхідно в межах видимого ушкодження додати 500 мкм. Назальна межа плями, яка обробляється, повинна знаходитися на відстані не менше 200 мкм від скроневої межі оптичного диска. Максимальний розмір плями, що підлягав першому лікуванню в клінічних дослідженнях, становив 6,6 мкм. Для лікування поширених ушкоджень, які виходять за межі максимально можливої ділянки обробки світлом, необхідно спрямувати промінь у найбільшу зону активного ушкодження.
Для досягнення найбільшого лікувального ефекту важливо дотримуватися наведених вище рекомендацій.
Хворих необхідно обстежувати через кожні 3 місяці. Терапія Візудином повинна була проводитися кожні 3 місяці плюс або мінус 2 тижні.
Побічні реакції.. У плацебоконтрольованих клінічних випробовуваннях наступні побічні явища у пацієнтів із субфовеальною хороїдальною неоваскуляризацією, що виникла внаслідок вікової дегенерації жовтої плями (AMD), розглядалися як потенційно пов’язані з терапією Візудином. Побічні явища, які спостерігалися у пацієнтів з патологічною міопією і синдромом гістоплазмозу ока, були подібні до таких у пацієнтів з AMD. Більшість побічних явищ були від слабких до помірних і мали минущий характер.
Побічні явища з боку очей: часто (≥1/100, <1/10): порушення зору, такі як розпливчастість, туманність, нечіткість зору, спалахи світла, зниження зору, дефекти поля зору, такі як поява сірого або темного ореолу, розвиток скотоми і поява чорних плям.
Про серйозне зниження зору (на 4 рядки і більше) у межах 7 днів після лікування повідомлялося у 2,1 % пацієнтів, які лікувалися вертепорфіном, у третій фазі плацебо-контрольованого клінічного дослідження і менше, як у 1 % пацієнтів – у неконтрольованих клінічних дослідженнях. Побічні явища спостерігалися переважно у пацієнтів з прихованою або мінімально класичною субфовеальною хороїдальною неоваскуляризацією внаслідок вікової дегенерації жовтої плями. У деяких пацієнтів спостерігалося часткове відновлення зору.
Іноді (≥1/1000, <1/100): відшарування сітківки (де фрагментація), субретинальний / ретинальний крововилив, крововилив у склоподібне тіло.
Побічні явища у місці введення: часто (≥1/100, <1/10): біль, набряк, запалення, транссудація.
Іноді (≥1/1000, <1/100): крововилив, знебарвлення і реакції гіпер чутливості.
Системні побічні ефекти: часто (≥1/100, <1/10): біль, спричинений інфузією, насамперед у спині, реакція світлочутливості, астенія.
Реакції світлочутливості (у 2,2 % від загальної кількості пацієнтів і < 1 % хворих у групі застосування Візудину) проявлялися у вигляді сонячного опіку, що з’являвся звичайно в межах 24 год після інфузії Візудину. Таких реакцій можна уникнути, дотримуючись інструкцій, зазначених у розділі ”Особливості застосування”.
Біль у спині, що з’являлася при інфузії Візудину, не був пов’язаний з жодною ознакою гемолізу або алергічної реакції і звичайно минав після завершення інфузії.
Іноді (≥1/1000, <1/100): гіпертензія, гіпестезія, пропасниця, нудота.
У поодиноких випадках повідомлялося про побічні ефекти або небажані ефекти, які рідко зустрічалися в клінічних випробуваннях (< 0,1 %), що включали:
побічні явища з боку очей: непрохідність ретинальних або хороїдальних судин;
побічні явища в місці введення: утворення пухирів;
системні побічні ефекти: вазовагусні реакції і реакції гіпер чутливості, що в окремих випадках можуть бути тяжкими. Загальні симптоми можуть включати головний біль, нездужання, синкопе, потіння, запаморочення, висипи, кропив’янку, свербіж, задишку, припливи крові до обличчя і зміни тиску крові або частоти серцевих скорочень.
Біль у спині і грудях, пов’язаний з інфузією, що може поширюватися і на інші ділянки, включаючи тазовий, плечовий пояс або грудну клітку.
Передозування. Передозування препарату та/чи світла, спрямованого в око при лікуванні, може призвести до неселективної непрохідності нормальних судин сітківки з можливим сильним погіршенням зору.
Передозування препарату може призвести до зростання на кілька днів періоду підвищеної світлочутливості у хворого. Тому у таких випадках хворим, залежно від рівня передозування, слід збільшити період уникнення потрапляння на шкіру та в очі прямих сонячних променів або яскравого штучного освітлення.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування Візудину не було вивчено у вагітних жінок, тому, у них препарат може застосовуватися лише в разі, коли користь від застосування препарату виправдовує можливий ризик для плода.
Вертепорфін і його двоосновний метаболіт були виявлені в молоці людини. Після введення разової дози 6 мг/м2 рівні вертепорфіну в грудному молоці становили 66 % від відповідних концентрацій у плазмі, і не виявлялися через 12 год. Двоосновний метаболіт показав нижчі пікові концентрації, які зберігалися принаймні до 48 год. Оскільки вплив вертепорфіну і його метаболіту на немовлят не відомий, слід припинити або годування груддю, або відкласти лікування, враховуючи ризик відстроченого лікування для матері. З огляду на зниження концентрацій двоосновного метаболіту в грудному молоці, яке спостерігається протягом 48 годин, жінки не повинні годувати груддю протягом 96 год після терапії Візудином.
Діти. Застосування у пацієнтів дитячого віку не вивчалось.
Особливості застосування. При лікуванні Візудином у хворих підвищується чутливість до світла в період до 48 годин після інфузії. Протягом цього періоду пацієнти мають уникати впливу на незахищену шкіру, очі або інші частини тіла прямих сонячних променів або яскравого штучного освітлення, такого як солярій, яскраве галогенне освітлення або освітлення високої потужності в хірургічних операційних приміщеннях або кабінетах дантиста. Слід уникати також протягом 48 годин після застосування Візудину, тривалого впливу світла світло випромінюючих медичних пристроїв, таких як оксигемометри. Якщо в межах 48 годин після застосування Візудину необхідна невідкладна операція, слід захистити, наскільки це можливо, якнайбільше внутрішніх тканин від інтенсивного світла.
Якщо хворому необхідно вийти вдень на вулицю у перші 48 год після лікування, то слід захищати шкіру одягом та носити сонцезахисні окуляри. УФ-захисні креми неефективні для захисту від реакцій фото чутливості.
Нормальне освітлення у приміщеннях є безпечним. Хворим не треба залишатися у темряві, вони повинні піддавати свою шкіру помірному кімнатному освітленню, оскільки це прискорює виведення препарату через шкіру (фото знебарвлення).
Лікування Візудином слід проводити обережно хворим із серйозними порушеннями функції печінки чи обструкцією жовчних шляхів, тому що немає достатнього клінічного досвіду застосування препарату для таких хворих.
Пацієнти, у яких спостерігається серйозне зниження зору (на 4 рядки і більше) у межах одного тижня після лікування, не повинні проходити повторний курс лікування, принаймні доти, поки їхній зір повністю не відновиться до рівня, який був відзначений до лікування. Лікар у такому випадку повинен ретельно зважити потенційну користь і ризик повторного лікування.
Екстравазація Візудину може призвести до сильного болю, запалення, набряку або зміни кольору шкіри в місці введення препарату. Для полегшення болю необхідно застосовувати аналгетичні препарати.
Щоб уникнути екстравазації, стандартні застереження повинні включати, але не обмежуватися такими заходами: внутрішньо венний катетер слід встановлювати до початку інфузії Візудину і контролю вати його; для інфузії треба використовувати найбільшу вену руки, переважно ту, що розташована наперед від ліктьового суглоба та уникати використання маленьких вен з протилежного боку руки. Якщо екстравазація все-таки відбулася, інфузію слід негайно припинити. Ділянку екстравазації треба захистити від прямого сонячного світла до повного зникнення набряку і відновлення кольору шкіри, щоб запобігти виникненню місцевого опіку, який може бути тяжким. На місце ін’єкції слід накласти холодний компрес.
Повідомлялося про біль у грудях, вазовагусні реакції і реакції гіпер чутливості, які в окремих випадках можуть бути тяжкими. І вазовагусні реакції, і реакції гіпер чутливості асоційовані із загальними симптомами, такими як синкопе, пітливість, запаморочення, висипання, задишка, припливи крові до обличчя, зміни артеріального тиску і частоти серцевих скорочень. Пацієнти повинні знаходитися під пильним спостереженням лікаря під час інфузії Візудину.
Клінічні дані щодо застосування Візудину у пацієнтів, які знаходяться під наркозом, відсутні. Вертепорфін при концентрації, яка більше ніж у 5 разів перевищувала передбачувану максимальну концентрацію в плазмі лікованих пацієнтів, спричиняв низький рівень додаткової активації у крові людини in vitro. Ні про яку клінічно значущу додаткову активацію в клінічних випробуваннях не повідомлялося, але ризик анафілактичних реакцій через додаткову активацію не може бути виключений.
У контрольованих випробовуваннях дозволялося лікування лише одного ока в пацієнта. Однак, якщо лікування другого ока вважають за необхідне, то промінь світла слід спрямувати на друге око відразу ж після закінчення лікування першого ока, але не пізніше, ніж через 20 хв від початку інфузії.
Застосування несумісних лазерів, які не забезпечують необхідні характеристики світла для світло активації Візудину, може призвести до неповного лікуванням через часткову світло активацію Візудину, передозування внаслідок підвищеної активації Візудину або ушкодження прилеглих нормальних тканин.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. Після лікування Візудином у пацієнтів можуть розвинутися минущі порушення зору, такі як нечіткість зору, зниження гостроти зору або дефекти поля зору, що може вплинути на здатність керувати авто транспортом або працювати зі складними механізмами. Пацієнти не повинні керувати авто транспортом або використовувати механізми, поки ці симптоми зберігаються.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Специфічні взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами у людини не вивчалися.
Застосування інших фото сенсибілізуючих препаратів (наприклад, тетрацикліни, сульфаніламіди, фенотіазини, сульфонілсечовина, гіпоглікемічні препарати, тіазидні діуретики та гризеофульвін) може збільшити ризик розвитку реакцій світлочутливості.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вертепорфін, що належить до так званих похідних моно кислоти бензопорфірину (BPD-MA), складається із суміші однаково активних регіоізомерів BPD-MAC і BPD-MAD у співвідношенні 1:1. Він застосовується як світло активуючий препарат (фотосенсибілізатор).
Вертепорфін продукує цитотоксини лише при активації світлом у присутності кисню. Коли енергія, яка поглинається порфірином, перетворюється на кисень, утворюється короткочасний синглетний кисень із високою реактивністю. Синглетний кисень руйнує біологічні структури в межах зони дифузії, що призводить до локальної закупорки судин, ушкодження клітин, а також, за певних умов, до загибелі клітин.
Селективність фото динамічної терапії з використанням вертепорфіну ґрунтується, крім локалізованого впливу світла, на швидкому поглинанні і вибірковому утриманні вертепорфіну швидкопроліферуючими клітинами, включаючи ендотелій хороїдальної зони неоваскуляризації.
Фармакокінетика.
Розподіл. Максимальна концентрація препарату (Сmax) після 10-хвилинної інфузії 6 і 12 мг/м2 площі поверхні тіла становить приблизно 1,5 і 3,5 мкг/мл, відповідно. Ці величини дещо вищі (26 % відносно запропонованої дози 6 мг/м2), ніж величини, що спостерігаються у молодих здорових добровольців, і можуть сприяти більш високому впливові. Клінічна значущість цієї вікової різниці малоймовірна, оскільки оцінка ризику/користі, проведена в основній популяції, була сприятлива. Зміна плазмових концентрацій максимум у 2 рази при Сmax (відразу після закінчення інфузії) і до моменту застосування світла була виявлена при кожній призначеній дозі вертепорфіну в кожного окремого пацієнта.
Зв’язування з білками. У плазмі людини 90 % вертепорфіну зв’язується з ліпопротеїновими фракціями плазми і приблизно 6 % – з альбуміном.
Метаболізм. Ефірна група вертепорфіну зазнає гідролізу за допомогою плазмових і печінкових естераз, що призводить до утворення двоосновного похідного бензопорфірину (BPD-DA). BPD-DA також є фотосенсибілізатором, але його системний вплив нижчий (5 – 10 % вплив вертепорфіну свідчить про те, що велика частина препарату виводиться у незміненому вигляді). У дослідженнях in vitro не було продемонстровано жодного істотного залучення ферментів цитохрому Р450 в процеси метаболізму.
Виведення. Після внутрішньо венної інфузії вертепорфін виводиться біекспоненціально. Ступінь впливу і максимальна плазмова концентрація пропорційні дозі 6 – 20 мг/м2. При застосуванні препарату в призначеній дозі фармакокінетичні параметри істотно не змінюються залежно від статі.
Середній період напів виведення з плазми крові для вертепорфіну становить майже 5-6 годин. У дослідженні пацієнтів зі слабким ступенем печінкової недостатності (визначена при реєстрації пацієнтів за допомогою двох тестів), AUC і Сmax істотно не відрізнялися від групи контролю, однак період напів виведення був значно збільшений приблизно на 20 %. Комбіноване виведення вертепорфіну і BPD-DA з сечею у людини становило менше 1 %, що свідчить про його виведення з жовчю.
Фармацевтичні характеристики.
основні фізико-хімічні властивості: ліофілізат темно-зеленого кольору.
Несумісність.
Візудин випадає в осад у сольових розчинах. Не застосовувати у сольових або інших парентеральних розчинах. Не змішувати Візудин у тому ж самому розчині з іншими препаратами.
Термін придатності. Термін придатності закритого флакона – 4 роки.
Термін придатності після відновлення та розведення – 4 години.
Після відновлення та розведення захищати від світла безпосередньо до моменту введення і застосовувати не пізніше, як через 4 години.
Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 oС у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.
Упаковка. Порошок для приготування розчину 15 мг у флаконі № 1.
Умови відпуску. За рецептом.
Виробник. «Паркедал Фармасьютікалс Інк.», США та виробник, відповідальний за випуск серії (включаючи маркування та вторинну упаковку) –«Новартіс Фарма С. А. С.», Франція для Новартіс Фарма АГ, Швейцарія.
Місцезнаходження. «Паркедал Фармасьютікалс Інк.»- US-48307 Рочестер/Мічіган, США
«Новартіс Фарма С. А. С.» - 68333, Хюнінг, Франція.
ВИЗУДИН (VISUDYNE) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
verteporfin | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Представительство: НОВАРТИС ГРУПП |
Владелец регистрационного удостоверения: NOVARTIS PHARMA, AG произведено NOVARTIS PHARMA, S.A.S. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
код ATX: L01XD02 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Форма выпуска, состав и упаковка Порошок для приготовления раствора для в/в введения в виде темно-зеленой массы.
Вспомогательные вещества: лактоза, димиристолфосфатидилхолин, фосфатидилглицерин яичный, L-аскорбиновая кислота 6-пальмитат (Е304), гидрокситолуол бутилированный (Е321). Флаконы стеклянные (1) - коробки картонные. Клинико-фармакологическая группа: Препарат для фотодинамической терапии в офтальмологииРегистрационные №№:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Фармакологическое действие Препарат для фотодинамической терапии в офтальмологии. Является производным бензопорфирина (BPD-MA), состоит из смеси одинаково активных стереоизомеров BPD-MAC и BPD-MAD в соотношении 1:1. Вертепорфин - фотосенсибилизатор, при активации светом он продуцирует цитотоксичные агенты только в присутствии кислорода. Когда поглощаемая порфирином энергия передается кислороду, генерируется высоко активный короткоживущий синглетный кислород. Синглетный кислород разрушает биологические структуры в пределах диффузной зоны, что приводит к локальной закупорке сосудов, разрушению клеток и, при определенных условиях, к гибели клеток. Вертепорфин в рекомендуемой дозировке не является цитотоксичным. В плазме вертепорфин переносится в первую очередь к липопротеинам низкой плотности. Селективность ФДТ (фотодинамической терапии) с вертепорфином основана, помимо локализованного воздействия света, на избирательности, быстром поглощении и накоплении вертепорфина быстро пролиферирующими клетками, включая эндотелий вновь образующихся сосудов сетчатки. Предполагается, что это накопление обусловлено повышенной чувствительностью рецепторов в пролиферирующих клетках. В испытаниях на кроликах и обезьянах с вновь образованными сосудами глаз и в клинических исследованиях при в/в введении вертепорфина с последующим облучением светом лазера с длиной волны 689 нм была отмечена избирательная закупорка вновь образованных сосудов, в то время как широкие, нормальные сосуды сетчатки оставались открытыми. Закупорка вновь образованных региональных сосудов в результате терапии Визудином была подтверждена флуоресцентной ангиографией. ФармакокинетикаВсасывание После в/в введения Визудина в течение 10 мин в дозах 6 мг/м2 и 12 мг/м2 поверхности тела Сmax составляет 1.5 мкг/мл и 3.5 мкг/мл соответственно. Для обоих стереоизомеров значения Сmax и AUC пропорциональны дозировке. Величины Сmax в конце инъекции выше для BPD-MAD, чем для BPD-MAC, что может быть обусловлено более быстрым переносом BPD-MAD от липидного носителя к липопротеинам. Значения AUC для обоих стереоизомеров сходны. Распределение Распределение вертепорфина после болюсной инъекции в рекомендуемой дозировке (обычно хорошо переносимой) может изменяться и, вследствие этого, оказывать влияние на оптимальную эффективность лазерного облучения. Пролиферирующие клетки задерживают соответственно более высокие количества препарата. Исследования распределения в глазах приматов с помощью ангиографии показали, что вертепорфин поглощается избирательно и быстро вновь образованными региональными сосудами глаза и в меньшей степени пигментным эпителием сетчатки. Другие структуры глаза задерживают лишь небольшие количества препарата. 90% вертепорфина связывается с белками плазмы крови и 10% - с клетками крови. В плазме крови человека 90% вертепорфина связано с липопротеиновыми фракциями и около 6% - с альбумином. Vd составляет 0.5 л/кг. Метаболизм 5-10% исходной дозы вертепорфина метаболизируется путем гидролиза его эфирной группы до дикислоты бензопорфиринового производного (BPD-DA), которая также обладает фотосенсибилизирующей активностью. Выведение Период полураспада в плазме составляет примерно 6-7 ч для BPD-MAC и примерно 4-6 ч для BPD-MAD. Выведение осуществляется в основном с желчью. У крыс примерно 90% дозы вертепорфина при в/в введении14C-BPD-MA выводилось с калом за 7 дней. Менее 1% меченого препарата было обнаружено в моче. Фармакокинетика в особых клинических случаях Средний T1/2 BPD-MAD составляет примерно 6.5 ч у людей с хроническим вирусным гепатитом и около 4.7 ч у людей, не страдающих заболеваниями печени (статистически значимое отличие; р<0.05). У людей с заболеваниями печени среднее значение AUC в 1.5 раза выше, чем у здоровых добровольцев, не страдающих данной патологией. Это различие не является клинически значимым и не требует коррекции доз для пациентов с легкими нарушениями функции печени. Исследования пациентов с заболеваниями печени средней и тяжелой степени не проводились. Показания- возрастная дегенерация желтого пятна у пациентов с преимущественно классической субфовеолярной хориоидальной неоваскуляризацией (ХНВ); - повторная субфовеолярная хориоидальная неоваскуляризация при патологической миопии. Режим дозированияВизудин растворяют в 7 мл воды для инъекций для получения 7.5 мл раствора с концентрацией 2 мг/мл. Для дозы 6 мг/м2 поверхности тела следует разбавить требуемое количество раствора Визудина 5% раствором глюкозы для инъекций до конечного объема в 30 мл. Терапия Визудином проводится в 2 этапа. Первый этап - в/в введение Визудина в течение 10 мин в дозе 6 мг/м2 поверхности тела (разведенного в 30 мл инъекционного раствора). Второй этап - активация Визудина светом через 15 мин после начала инъекции. Для этого нетермический красный свет (длина волны 689 нм), генерируемый лазером, направляют на хориоидальное неоваскулярное поражение с помощью оптико-волоконного устройства, вмонтированного в щелевую лампу с использованием соответствующих контактных линз. При рекомендуемой интенсивности света в 600 мВт/см2 на достижение необходимой дозы облучения в 50 дж/см2 требуется 83 сек. Наибольший линейный размер хориоидального неоваскулярного поражения определяется при помощи флуоресцентной ангиографии и снимков глазного дна. Световой луч должен затрагивать все вновь образованные сосуды, кровь и/или зоны, блокирующие флуоресценцию. Для гарантии того, что лечению будет подвергнут весь очаг поражения сетчатки со слабо выраженными границами, необходимо зону охвата поражения увеличить по периметру на 500 мкм. Назальная граница зоны лечения должна находиться на расстоянии не менее 200 мкм от височного края зрительного диска. При терапии очага поражения, размер которого превышает возможную зону облучения, световой луч следует направлять на наиболее серьезно поврежденные зоны сетчатки. Для получения оптимального терапевтического эффекта важно соблюдать данные выше рекомендации. Если лечению необходимо подвергнуть оба глаза, световое воздействие на другой глаз необходимо осуществлять сразу же после облучения первого глаза, но не позднее чем через 20 мин после начала инъекции. Пациенты должны обследоваться каждые 3 мес. В случае рецидивов ХНВ лечение Визудином необходимо повторить. Побочное действие
У 1% пациентов отмечалось острое снижение зрения (до 40% и более) в первые 7 дней после терапии. В другом плацебо-контролируемом исследовании у пациентов с преимущественно скрытыми ХНВ поражениями в 4% случаев отмечалась острое снижение зрения также в первые 7 дней после терапии. У большинства этих пациентов зрение восстанавливалось полностью или частично.
Патогенез болей в спине, возникающих во время инъекции Визудина, неясен. Это явление нельзя отнести к гемолизу или аллергическим реакциям. Как правило, боль исчезает вскоре после окончания инъекции. Большинство побочных эффектов были слабо- или средневыраженными и носили временный характер. Светочувствительные реакции (у 2.2% пациентов и менее чем в 1% после повторных курсов Визудина) выражались в виде солнечного ожога, который, как правило, возникал в первые сутки после инъекции Визудина. Противопоказания- порфирия; - гепатит тяжелого течения; - период лактации (грудного вскармливания); - повышенная чувствительность к вертепорфину или любому из компонентов препарата. С осторожностью следует назначать больным с заболеваниями печени средней или тяжелой степени, при проведении общей анестезии. Беременность и лактацияДанных о применении Визудина при беременности нет. Поэтому назначать Визудин беременным женщинам следует только тогда, когда результат лечения оправдывает потенциальный риск для плода. При необходимости применения Визудина в период лактации грудное вскармливание следует прекратить. Особые указанияПациенты, принимающие Визудин, остаются фотосенсибилизированными в течение 48 ч после инъекции. В первые 48 ч после терапии пациенты должны избегать воздействия на открытые участки кожи и глаза солнечного и яркого искусственного света. Если пациентам необходимо выйти на улицу в дневное время в первые 48 ч после терапии, им следует защитить кожу светонепроницаемой одеждой, а глаза - темными очками. Обычный свет внутри помещений не опасен. Пациенты не должны находиться в темноте, им следует находиться в освещенном помещении, поскольку свет внутри помещения способствует выведению препарата через кожу. УФ-защитные кремы не эффективны при защите от проявления светочувствительных реакций. С осторожностью следует назначать Визудин больным с заболеваниями печени средней или тяжелой степени, поскольку опыт лечения таких пациентов пока отсутствует. Больным с выраженным снижением остроты зрения (до 40% и более) в течение первой недели после лечения повторный курс можно назначать лишь тогда, когда зрение восстановится до уровня, предшествовавшего лечению. Лечащий врач обязан внимательно оценить соотношение потенциальной пользы и риска от терапии. У пациентов с преимущественно скрытой дегенерацией желтого пятна (>50% зоны поражения) при промежуточном анализе на III клинической фазе эффект от лечения выявлен не был. В/в инъекцию следует осуществлять осторожно. Экстравазат Визудина может вызвать сильную боль, воспаление, отек мягких тканей или обесцвечивание кожи в зоне инъекции. Для устранения боли могут потребоваться анальгетики. Если образуется подкожная гематома, инъекцию следует немедленно прекратить и наложить на область инъекции холодный компресс. Пораженную зону следует тщательно защищать от прямого яркого света до тех пор, пока не пройдет отек мягких тканей и обесцвечивание кожи. Клинические данные по введению Визудина пациентам, находящимся под общей анестезией, отсутствуют, поэтому следует соблюдать осторожность при рассмотрении вопроса о терапии Визудином в случаях, когда требуется проведение наркоза. Раствор препарата нельзя применять при ярком свете. Не допускается использование солевых растворов в качестве растворителя. Если раствор препарата пролился, его нужно собрать и место вытереть влажной тряпкой. Следует избегать контакта препарата со слизистой глаз и кожей. Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами После терапии Визудином у пациента могут развиться временные нарушения зрения (ослабление зрения и дефекты поля зрения), что может помешать его способности управлять автомобилем или работать с механизмами. Поэтому следует избегать вождения автомобиля или работы с механизмами при развитии таких симптомов. ПередозировкаСимптомы: случаев передозировки препарата не отмечено. Передозировка препарата и/или светового воздействия на подвергнутый лечению глаз может привести к неизбирательному нарушению кровоснабжения нормальных сосудов сетчатки с возможным острым снижением зрения. Передозировка препарата может привести к пролонгированию периода фотосенсибилизации пациента на несколько дней. При дозировке около 20 мг/м2, т.е. в 3 раза превышающей нормальную дозу, период фотосенсибилизации увеличивается до 6-7 дней. Лечение: в таких случаях пациенту следует продлить время защиты кожи и глаз от воздействия прямого солнечного света или яркого освещения внутри помещений в соответствии с количеством передозированного препарата. Лекарственное взаимодействиеСпециальных исследований по лекарственному взаимодействию у человека не проводилось. Исходя из механизма действия некоторые препараты могут повлиять на эффект от лечения Визудином. При совместном применении других фотосенсибилизирующих препаратов (таких как тетрациклины, сульфаниламиды, фенотиазины, сульфонилмочевина, гипогликемические препараты, тиазидные диуретики и гризеофульвин) может увеличиться потенциал светочувствительных реакций. Можно ожидать, что соединения, связывающие активный кислород или радикалы, такие как диметилсульфоксид, бетакаротен, этанол, формиат и маннитол, снизят активность вертепорфина. Блокаторы кальциевых каналов, полимиксин В или радиационная терапия могут увеличить степень поглощения вертепорфина эндотелием сосудов. Антикоагулянты, вазоконстрикторы или антиагреганты, такие как ингибитор тромбоксан А2, способны снизить эффективность Визудина. Фармацевтическое взаимодействие Визудин осаждается в солевых растворах. Не следует использовать для растворения и разбавления физиологический раствор или другие парентеральные растворы. Нельзя растворять Визудин в одном растворе с другими препаратами. Следует предохранять раствор от прямого солнечного света. Условия и сроки храненияПрепарат следует хранить в недоступном для детей месте при температуре до 25°C. Срок годности - 3 года. После растворения и разбавления до использования хранить в защищенном от света месте при температуре до 25°C и использовать не позднее чем через 4 ч. Условия отпуска из аптек Препарат отпускается по рецепту. |