Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Зиртек

    Зиртек
    • Cetirizine
      Международное название
    • Антигистаминные средства для системного применения
      Фарм. группа
    • R06AE07
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • 23 предложения от 193,00 до 950,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Зіртек®

(Zyrtec®)



Склад лікарського засобу:

діюча речовина: cetirizine;

1 мл розчину містить 10 мг цетиризину дигідро хлориду;

допоміжні речовини: гліцерин (85 %), пропіленгліколь, сахарин натрію, метилпарабен (Е 218), пропіл парабен (Е 216), натрію ацетат тригідрат, кислота оцтова льодяна, вода очищена.

Лікарська форма. Краплі оральні.

Прозора безбарвна рідина, солодкувата на смак з гіркуватим присмаком.

Назва і місцезнаходження виробника.

ЮСБ Фарма С. П. А, Італія.

Віа Прагліа 15, І-10044 Піанезза, Турін, Італія.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування. Похідні піперазину. Код АТС R06A Е 07.

Цетиризин, метаболіт гідроксизину у людини, є потужним селективним антагоністом периферичних H1-рецепторів. У дослідженнях зв’язування з рецепторами іn vitro не спостерігалося спорідненості з іншими рецепторами, відмінними від H1-рецепторів. Окрім антагоністичного впливу на H1-рецептори, цетиризин проявляє антиалергічну дію: при дозуванні 10 мг один або два рази на добу препарат інгібує пізню фазу залучення у процес клітин запалення, особливо еозинофілів, в шкірі та кон’юнктиві осіб, яким вводили антиген, а у дозі 30 мг/добу інгібує приток еозинофілів у бронхоальвеолярній рідині протягом пізньої фази звуження бронхів, спричиненої   вдиханням алергенів у пацієнтів з астмою. Крім того, цетиризин інгібує пізню фазу реакції запалення, індуковану у пацієнтів з хронічною кропив’янкою внутрішньо шкірним введенням калікреїну. Також зменшує вираженість адгезії молекул, таких як ICAM-1 та VCAM-1, що є маркерами алергічного запалення.

Дослідження у здорових добровольців показали, що цетиризин у дозах 5 та 10 мг інгібує виникнення пухирців та почервоніння, спричинених дуже високими концентраціями гістаміну в шкірі. Початок дії після разового прийому дози 10 мг наступає в межах 20 хвилин у 50 % осіб та в межах 1 години − у 95 % осіб. Дія триває як мінімум 24 години після разового прийому. У 35-денному дослідженні у дітей віком від 5 до 12 років толерантності до антигістамінної дії цетиризину (пригнічення виникнення пухирців та почервоніння) не спостерігалось. Коли лікування цетиризином припиняють після повторного прийому, нормальна реактивність шкіри до гістаміну відновлюється протягом 3-х днів.

У дослідженні за участю пацієнтів з алергічним ринітом та таким супутнім захворюванням, як бронхіальна астма (від легкої до помірної за тяжкістю), прийом цетиризину у дозі 10 мг 1 раз на добу покращував стан при симптомах риніту та не впливав на функцію легень. Це дослідження підтверджує безпеку застосування цетиризину хворими на бронхіальну астму легкого та помірного ступеня тяжкості.

У плацебо-контрольованому дослідженні призначення цетиризину у високій добовій дозі 60 мг на добу не спричиняло статистично значущої пролонгації інтервалу QT.

При прийомі у рекомендованих дозах цетиризин покращує стан пацієнтів з цілорічним та сезонним алергічним ринітом.

Фармакокінетика. Цетиризин не зазнає екстенсивного метаболізму при першому проходженні. Приблизно 2/3 дози виводиться у незміненому вигляді із сечею. Об’єм абсорбції цетиризину не зменшувався при одночасному прийомі з їжею, хоча швидкість абсорбції зменшувалась. Об’єм біодоступності подібний при призначенні цетиризину у формі розчину, капсул або таблеток.

Окремі групи пацієнтів

Пацієнти літнього віку: після разового перорального прийому 10 мг період напів виведення збільшувався майже на 50 %, а кліренс знижувався близько на 40 % у 16 осіб літнього віку в порівнянні з молодшими особами. Зниження кліренсу цетиризину у добровольців літнього віку було пов'язане з послабленою функцією нирок.

Діти: період напів виведення цетиризину становив майже 6 годин у дітей 6-12 років. У дітей віком до 7 років та дітей віком від 6 до 24 місяців цей показник скорочений до

3,1 години.

Пацієнти з порушенням функції нирок: фармакокінетика препарату була подібною у пацієнтів з легким ступенем порушення функції нирок (кліренс креатині ну вище

40 мл/хв) та у здорових добровольців. У пацієнтів з помірним ступенем порушення функції нирок спостерігалось збільшення періоду напів виведення у 3 рази та зниження кліренсу на 70 % у порівнянні зі здоровими добровольцями. У пацієнтів, яким проводиться гемодіаліз (кліренс креатині ну 7 мл/хв), після призначення 10 мг цетиризину перорально спостерігалося збільшення періоду напів виведення у 3 рази та зниження кліренсу − на 70 % у порівнянні зі здоровими добровольцями. Цетиризин погано виводиться при гемодіалізі. Пацієнтам з порушенням функції нирок помірного та тяжкого ступеня необхідно коригувати дозування препарату.

Пацієнти з порушенням функції печінки: у пацієнтів з хронічним захворюванням печінки (гепатоцелюлярний, холестатичний та біліарний цироз) після прийому 10 або 20  мг цетиризину у вигляді разової дози спостерігалося збільшення періоду напів виведення на 50 % та зниження кліренсу на 40 % у порівнянні зі здоровими добровольцями. Корекція дозування пацієнтам з порушенням функції печінки необхідна лише тоді, коли у таких пацієнтів є одночасно і порушення функції нирок.

Показання до застосування.

Симптоматична терапія при назальних симптомах сезонного та постійного алергічного риніту, таких як ринорея, свербіж у носі, чхання, а також не назальних симптомів, пов'язаних з кон’юнктивітом. Свербіж та кропив’янка різних типів, включаючи хронічну ідіопатичну кропив’янку.

Протипоказання.

Гіпер чутливість до будь-якого компонента препарату, гідроксизину або до будь-яких похідних піперазину в анамнезі. Пацієнти з тяжким порушенням функції нирок при кліренсі креатині ну менше 10 мл/хв. Діти віком до 1 року.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

При прийомі у терапевтичних дозах не спостерігалося клінічно значущих взаємодій з алкоголем (при рівнях алкоголю у крові 0,5 г/л). Проте   рекомендовано   уникати одночасного вживання алкоголю.

Рекомендовано з обережністю призначати препарат пацієнтам з епілепсією та пацієнтам з ризиком виникнення судом.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Недостатньо даних про вплив препарату у період вагітності. Дослідження на тваринах не вказують на прямий чи непрямий шкідливий вплив на вагітність, ембріональний/фетальний розвиток, пологи або постнатальний розвиток. Слід призначати препарат вагітним жінкам у випадках, коли користь від застосування переважає потенційний ризик для плода.

Період годування груддю. Цетиризин проникає в грудне молоко у концентраціях, що становлять 0,25-0,9 від концентрацій у плазмі крові залежно від проміжку часу після застосування препарату. Тому з обережністю слід призначати препарат жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Об’єктивне визначення здатності керувати авто транспортом, латентності сну та здатності працювати на складальному конвеєрі не показало клінічно значущого впливу при застосуванні в рекомендованій дозі 10 мг.

Пацієнти, які керують авто транспортом, задіяні на потенційно небезпечних роботах або обслуговують механізоване обладнання, не мають перевищувати рекомендовані дози та мають враховувати реакцію власного організму на препарат.

У чутливих пацієнтів одночасний прийом препарату з іншими засобами, що пригнічують ЦНС, може спричинити додаткове погіршення уваги та виконання робіт.

Діти. Препарат призначають дітям у віці старше 1 року.

Спосіб застосування та дози.

Застосовується внутрішньо.

Діти у віці від 1 до 6 років: по 2,5 мг 2 рази на добу (по 5 крапель 2 рази на добу).

Дорослі і діти у віці старше 6 років: 10 мг 1 раз на добу (20 крапель).

Можна застосовувати препарат у початковій дозі 5 мг (10 крапель), якщо її достатньо для контролю симптомів.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнти літнього віку: корекція дози не потрібна (за умови нормальної функції нирок).

Пацієнти з порушенням функції нирок (помірний та тяжкий ступінь): дозування має бути індивідуальним, залежно від стану функції нирок. Слід звернутися до таблиці, наведеної нижче та відкоригувати дозу відповідно до наведеної інформації. Для того, щоб скористатися таблицею, необхідно визначити кліренс креатині ну (КК) пацієнта у мл/хв. Значення КК (мл/хв) можна визначити за креатиніном сироватки крові (мг/дл) за допомогою наступної формули:


КК = [140 – вік (у роках)] x маса тіла (кг)
 72 x креатинін у сироватці крові (мг/дл)
(x 0,85 для жінок)

Корекція дозування для дорослих пацієнтів з порушенням функції нирок:

Група Кліренс креатині ну (мл/хв) Дозування та частота
Нормальна функція ≥ 80 10 мг 1 раз на добу
Легка стадія порушення 50-79 10 мг 1 раз на добу
Помірна стадія 30-49 5 мг 1 раз на добу
Тяжка стадія < 30 5 мг 1 раз на 2 дні
Термінальна стадія хвороби нирок – пацієнти, яким проводять діаліз < 10 Протипоказано

Дітям з порушенням функції нирок дозування коригують індивідуально, залежно від значення кліренсу креатині ну пацієнта та маси тіла.

Пацієнти з порушенням функції печінки: немає потреби у корекції дози при порушенні тільки функції   печінки.

Пацієнти з порушеннями функції печінки та нирок: рекомендовано коригувати дозу (див. вище розділ «Пацієнти з порушенням функції нирок»).

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально залежно від перебігу захворювання.

Передозування.

Симптоми. Симптоми, що спостерігались після суттєвого передозування цетиризину, головним чином пов'язані з впливом на ЦНС або з ефектами, що можуть вказувати на антихолінергічну дію. Побічні ефекти, про які повідомлялось після прийому дози, яка перевищувала щонайменше в 5 разів рекомендовану добову дозу, включають: сплутаність свідомості, діарею, запаморочення, втомлюваність, головний біль, нездужання, мідріаз, свербіж, неспокій, седацію, сонливість, ступор, тахікардію, тремор, затримку сечовипускання.

Лікування. Специфічний антидот цетиризину невідомий. При передозуванні рекомендована симптоматична та підтримуюча терапія. Промивання шлунка слід проводити якнайшвидше після прийому препарату. Цетиризин неефективно виводиться при проведенні діалізу.

Побічні ефекти.

Клінічні дослідження показали, що цетиризин при застосуванні   в рекомендованих дозах має незначний побічний вплив на ЦНС, що включає сонливість, втомлюваність, запаморочення та головний біль. У деяких випадках повідомлялось про парадоксальну стимуляцію ЦНС. Метилпарагідроксибензоат та пропіл парагідроксибензоат, що входять до складу препарату, можуть спричинити розвиток алергічних реакцій (можливо, відстрочених).

Хоча цетиризин є селективним антагоністом периферичних H1-рецепторів та майже не чинить антихолінергічної дії, повідомлялося про поодинокі випадки виникнення утруднення сечовипускання, порушення акомодації ока, сухості у роті.

Повідомлялось про випадки порушення функції печінки, які характеризувались підвищеними рівнями ферментів печінки, що супроводжувались підвищеним рівнем білірубіну. Зазвичай стан нормалізувався після припинення прийому препарату.  

У клінічних дослідженнях з показником 1 % та вище повідомлялося про наступні побічні ефекти:

загальні порушення – втомлюваність;

порушення з боку нервової системи – запаморочення, головний біль;

порушення з боку шлунково-кишкового тракту – абдомінальний біль, сухість у роті, нудота;

порушення психіки – сонливість;

порушення з боку дихальної системи – фарингіт.

Побічні ефекти, що спостерігались з показником 1 % та вище у плацебо-контрольованих дослідженнях у дітей віком від 6 місяців до 12 років:

порушення з боку шлунково-кишкового тракту  − діарея;

порушення психіки – сонливість;

порушення з боку дихальної системи – риніт;

загальні порушення – втомлюваність.

Пост маркетингові спостереження

Побічні ефекти вказані згідно КСО (класу системи органів) за MedDRA та за частотою, з якою вони спостерігались протягом пост маркетингового спостереження.

Частота визначена як наступна: дуже часто (≥1/10); часто (від ≥1/100 до <1/10); нечасто (від ≥1/1,000 до <1/100); рідко (від ≥1/10,000 до <1/1,000); дуже рідко (<1/10,000), невідомо (неможливо встановити з існуючих даних).

Обстеження: рідко – збільшення маси тіла.

Порушення з боку серця: рідко – тахікардія.

Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: дуже рідко – тромбоцит опенія.

Порушення з боку нервової системи: нечасто – парестезія; рідко – судоми; дуже рідко – дисгевзія, дискінезія, дистонія, непритомність, тремор.

Порушення з боку органів зору: дуже рідко – порушення акомодації, нечіткість зору, мимовільні рухи очного яблука.

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: нечасто – діарея.

Порушення з боку нирок та сечовивідної системи: дуже рідко – дизурія, енурез.

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини: нечасто – свербіж, висип; рідко – кропив’янка; дуже рідко – ангіо невротичний набряк, місцевий медикаментозний висип.

Загальні порушення та пов’язані зі способом застосування препарату: нечасто – астенія, нездужання; рідко – набряк.

Порушення з боку імунної системи: рідко – гіпер чутливість; дуже рідко – анафілактичний шок.

Порушення з боку функції печінки та біліарної системи: рідко – порушення функції печінки (підвищення рівня трансаміназ, лужної фосфатази, γ‑ глутамілтрансфер ази та білірубіну).

Порушення психіки: нечасто – тривожність; рідко – агресивність, сплутаність свідомості, депресія, галюцинації, безсоння; дуже рідко – тик.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження фармакокінетичної взаємодії проводились для цетиризину та псевдо ефедрину, циметидину, кетоконазолу, еритроміцину, азитроміцину; фармакокінетичних взаємодій не спостерігалось. У дослідженні багаторазового застосування теофіліну (400 мг 1 раз на добу) та цетиризину спостерігалось незначне (16 %) зниження кліренсу цетиризину, у той час як диспозиція теофіліну не порушувалась при одночасному прийомі цетиризину.

У дослідженнях застосування цетиризину з циметидином, гліпізидом, діазепамом та псевдо ефедрином не виявлено доказів побічних фармакодинамічних взаємодій.

У дослідженнях застосування цетиризину з азитроміцином, еритроміцином, кетоконазолом, теофіліном та псевдо ефедрином не виявлено доказів побічних клінічних взаємодій. Окрім того, одночасне застосування цетиризину з макролідами або кетоконазолом ніколи не призводило до клінічно значущих змін на ЕКГ.

У дослідженні багаторазового застосування ритона віру (600 мг 2 рази на добу) та цетиризину (10 мг на добу) тривалість експозиції до цетиризину збільшилась приблизно на 40 %, у той час як диспозиція ритона віру дещо порушувалась (-11 %) при одночасному прийомі цетиризину.

Об’єм абсорбції цетиризину не знижується при прийомі їжі, хоча показник абсорбції зменшується на 1 годину.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25°С в сухому місці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 мл у флаконі. По 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.


 

ЗИРТЕК®
(ZYRTEC®)
cetirizine
Представительство:
СОЛВЕЙ ФАРМА
10 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.

Раствор-капли для приема внутрь белые, прозрачные.

  1 мл
цетиризина гидрохлорид 10 мг

Вспомогательные вещества: глицерол, пропиленгликоль, натрия сахаринат, метилпарагидроксибензоат, натрия ацетат, уксусная кислота, вода.

10 мл - флаконы темного стекла (1) - пачки картонные.
20 мл - флаконы темного стекла (1) - пачки картонные.



Клинико-фармакологическая группа: Блокатор гистаминовых Н1-рецепторов. Противоаллергический препарат

Регистрационные №№:

  • таб., покр. оболочкой, 10 мг: 7 или 10 шт. - П №011930/02-2002, 10.10.02
  • р-р-капли д/приема внутрь 10 мг/1 мл: фл. 10 мл или 20 мл - П №011930/01-2000, 17.05.05ППР

Фармакологическое действие

Противоаллергический препарат. Блокатор гистаминовых H1-рецепторов, метаболит гидроксизина. Предупреждает развитие и облегчает течение аллергических реакций, обладает противозудным и антиэкссудативным действием.

Влияет на раннюю гистаминозависимую стадию аллергических реакций, ограничивает высвобождение медиаторов воспаления на поздней стадии аллергической реакции, уменьшает миграцию эозинофилов, нейтрофилов и базофилов, стабилизирует мембраны тучных клеток. Уменьшает проницаемость капилляров, предупреждает развитие отека тканей, снимает спазм гладкой мускулатуры. Устраняет кожную реакцию на введение гистамина, специфических аллергенов, а также на охлаждение (при "холодовой" крапивнице). Снижает гистаминоиндуцированную бронхоконстрикцию при бронхиальной астме легкого течения.

Практически не оказывает антихолинергического и антисеротонинового действия. В терапевтических дозах практически не оказывает седативного эффекта.

Начало эффекта после разового приема 10 мг цетиризина наблюдается через 20 мин (у 50% пациентов) и через 60 мин (у 95% пациентов), действие продолжается более 24 ч. На фоне курсового лечения толерантность к антигистаминному действию цетиризина не развивается. После прекращения лечения действие сохраняется до 3 сут.

Фармакокинетика

Всасывание

После приема внутрь быстро всасывается. Cmax достигается через 1 ч. Прием препарата с пищей не влияет на величину абсорбции, но скорость абсорбции несколько снижается (время достижения Cmax увеличивается на 1 ч).

Распределение

Цетиризин связывается с белками плазмы крови на 93%. Vd - 0.5 л/кг. Выделяется с грудным молоком. Не кумулирует.

Метаболизм

В небольших количествах метаболизируется в печени путем О-дезалкирования с образованием фармакологически неактивного метаболита (в отличие от других блокаторов гистаминовых H1-рецепторов, метаболизирующихся в печени с участием системы цитохрома P450).

Выведение

2/3 препарата выводится в неизмененном виде с мочой и около 10% - с калом. Системный клиренс - 53 мл/мин. T1/2 составляет 7-10 ч. Практически не удаляется при гемодиализе.

Фармакокинетика в особых клинических случаях

T1/2 у детей в возрасте 6-12 лет - 6 ч; у детей 2-6 лет - 5 ч; у детей в возрасте от 6 мес до 2 лет - 3.1 ч.

У пациентов пожилого возраста T1/2 увеличивается на 50%, системный клиренс - на 40%.

Показания

Препарат применяется у взрослых и детей в возрасте от 6 мес и старше.

Лечение симптомов:

- круглогодичного и сезонного аллергического ринита и аллергического конъюнктивита, таких как зуд, чиханье, ринорея, слезотечение, гиперемия конъюнктивы;

- сенной лихорадки (поллиноз);

- крапивницы (в т.ч. хронической идиопатической крапивницы);

- отека Квинке;

- других аллергических дерматозов (в т.ч. атопического дерматита), сопровождающихся зудом и высыпаниями.

Режим дозирования

Препарат назначают внутрь.

Детям в возрасте от 6 мес до 1 года назначают по 2.5 мг (5 капель) 1 раз/сут. Детям в возрасте от 1 года до 2 лет назначают по 2.5 мг (5 капель) 2 раза/сут.

Детям в возрасте от 2 до 6 лет назначают по 2.5 мг (5 капель) 2 раза/сут или по 5 мг (10 капель) 1 раз/сут.

Взрослым и детям старше 6 лет назначают в дозе 10 мг (1 таб. или 20 капель)/сут. Взрослым - по 10 мг 1 раз/сут; детям - по 5 мг 2 раза/сут или по 10 мг 1 раз/сут. Иногда начальная доза 5 мг может быть достаточна для достижения терапевтического эффекта.

При почечной недостаточности доза уменьшается в зависимости от КК.

Клиренс креатинина Суточная доза и кратность применения
30-49 мл/мин 5 мг 1 раз/сут
10-29 мл/мин 5 мг через день


Побочное действие

Со стороны ЦНС: сонливость, головная боль; редко - головокружение, мигрень.

Со стороны пищеварительной системы: сухость во рту; редко - диарея.

Аллергические реакции: ангионевротический отек, зуд, сыпь, крапивница.

Противопоказания

- беременность;

- период лактации (грудного вскармливания);

- детский возраст до 6 мес;

- повышенная чувствительность к компонентам препарата или к гидроксизину.

С осторожностью следует назначать препарат при хронической почечной недостаточности (средней или тяжелой степени выраженности), а также пациентам пожилого возраста (в связи с возможным снижением клубочковой фильтрации).

Беременность и лактация

Препарат противопоказан к применению при беременности и в период лактации (грудного вскармливания).

Особые указания

Не получено данных о взаимодействии препарата Зиртек при применении его в рекомендуемых дозах с алкоголем (при концентрации этанола в крови 0.5 г/л), тем не менее рекомендуется воздерживаться от употребления алкоголя во время применения Зиртека.

Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами

Объективные методы изучения способности к занятиям потенциально опасными видами деятельности достоверно не выявили каких-либо нежелательных явлений при применении препарата в рекомендуемой дозе 10 мг, тем не менее рекомендуется соблюдать осторожность.

Передозировка

При приеме препарата однократно в дозе свыше 50 мг могут наблюдаться следующие симптомы: сонливость, беспокойство, повышенная раздражительность, задержка мочеиспускания, сухость во рту, запор, мидриаз, тахикардия.

Лечение: отмена препарата, промывание желудка, назначение активированного угля, симптоматическая терапия.

Лекарственное взаимодействие

При совместном назначении Зиртека с теофиллином в дозе 400 мг 1 раз/сут было отмечено снижение КК на 16%.

При совместном назначении с макролидами и кетоконазолом не отмечено изменений на ЭКГ.

Клинически значимого взаимодействия при одновременном назначении препарата Зиртек с псевдоэфедрином, циметидином, кетоконазолом, эритромицином, азитромицином, диазепамом, глипизидом не наблюдается.

Условия и сроки хранения

Таблетки следует хранить в сухом, недоступном для детей месте при температуре не выше 25°C. Раствор-капли для приема внутрь следует хранить при температуре не выше 25°C. Срок годности препарата - 5 лет.

Условия отпуска из аптек

Препарат разрешен к применению в качестве средства безрецептурного отпуска.

 



Реклама