ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АЛЕКС ПЛЮС
(ALEX PLUS)
Склад лікарського засобу:
діючі речовини: 1 пастилка містить терпінгідрату 2,0 мг, декстрометорфану гідро броміду 2,0 мг, левоментолу 0,75 мг;
допоміжні речовини: сахароза, розчин глюкози, натрію гліцирризинат, карамель звичайна (Е 150а), барвник жовтий захід (Е 110), олія лимонна, олія імбирна, кислота винна, натрію хлорид, метилпарабен (Е 218), пропіл парабен (Е 216), парафін твердий, магнію стеарат, кальцію карбонат, віск карнаубський, парафін рідкий легкий, тальк.
Лікарська форма. Пастилки.
Круглі, плоскі пастилки коричнево-оранжевого кольору з написом “Alex” з обох боків;
Назва і місцезнаходження виробника. Гленмарк Фармасьютикалз Лтд.
Б/2 Махалакшмі Чемберз, 22 Бхулабхай Десай Род, Мумбай-400026, Індія.
Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, що містять протикашльові засоби та експекторанти. Код АТС R05F В 02.
Алекс плюс пастилки від кашлю є комбінованим препаратом, ефект якого пов’язаний з ефектом активних інгредієнтів, що входять до його складу: терпінгідрату, декстрометорфану гідро броміду та левоментолу.
Терпінгідрат безпосередньо впливає на бронхіальні секреторні клітини нижніх відділів респіраторного тракту, полегшуючи виділення бронхіального секрету.
Декстрометорфан пригнічує кашльовий рефлекс. Декстрометорфан є D-ізомером аналога кодеїну - леворфанолу, чинить незначну аналгезуючу дію та слабко виражену здатність спричинювати звикання. Діє на кашльовий центр довгастого мозку, підвищуючи поріг кашльового рефлексу.
Левоментол, подразнюючи рецептори слизових оболонок, рефлекторно полегшує дихання, зменшує симптоми подразнення горла.
Спеціальні дослідження фармакокінетики препарату не проводились. Після прийому внутрішньо декстрометорфан швидко всмоктується у травному тракті. Метаболізується у печінці та виводиться із сечею як у незміненому вигляді, так і у вигляді дем етильованих метаболітів, включаючи дексторфан, який також пригнічує кашель. Пік концентрації у крові спостерігається через 2 години. Пригнічення кашльового рефлексу триває протягом 4 годин.
Левоментол після абсорбції виводиться із сечею та жовчю у вигляді глюкуронідів.
Показання для застосування. Застосовують в лікуванні неускладненого непродуктивного кашлю, що виникає внаслідок незначного запалення горла та подразнення бронхів при застуді та вдиханні подразливих речовин.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.
Протипоказаний пацієнтам, які отримують інгібітори моноамін оксидази (МАО), в тому числі фуразолідон, прокарбазин, селегілін.
Препарат протипоказаний хворим із ризиком розвитку дихальної недостатності, хворим із бронхіальною астмою.
Особливі застереження.
Препарат не застосовують у випадках рецидивуючого або хронічного кашлю.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат застосовують з обережністю, якщо, на думку лікаря, користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
На час прийому препарату слід утриматись від керування транспортом і роботи, що потребує швидкості психомоторних реакцій.
Діти.
Не застосовують дітям віком до 6 років.
Спосіб застосування та дози.
Дорослим і дітям віком від 12 років: по 2 - 4 пастилок кожні 8 годин, однак не більше 12 пастилок на добу.
Для дітей віком від 6 до 12 років – по 1-2 пастилки кожні 8 годин, але не більше 8 пастилок на добу.
Пастилки тримають у роті до повного розсмоктування.
Якщо протягом 7 днів лікування кашель не припиниться слід звернутися до лікаря.
Передозування.
При передозуванні може розвинутися нервове збудження, сплутаність свідомості та пригнічення дихання, запаморочення, порушення свідомості, зниження артеріального тиску, тахікардія, гіпертонус м’язів, атаксія. Лікування – симптоматичне.
Побічна ефекти.
При застосуванні препарату Алекс Плюс пастилки від кашлю побічні реакції зустрічаються рідко і включають:
алергічні реакції: шкірні висипи, кропив’янка, відчуття свербежу;
з боку нервової системи: сонливість, запаморочення;
з боку шлунково-кишкового тракту: диспептичні розлади.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Протипоказано застосування препарату з інгібіторами моноамін оксидази, в тому числі з фуразолідоном, прокарбазином, селегіліном. Аміодарон, флуоксетин, хінідин, інгібуючи систему цитохрому Р450, можуть підвищувати концентрацію декстрометорфану в крові. Тютюновий дим може призвести до підвищення секреції залоз при пригніченні кашльового рефлексу.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С.
Упаковка. По 10 пастилок у стрипі по 2 стрипи картонній коробці.
Категорія відпуску. Без рецепта.
АЛЕКС ПЛЮС (ALEX PLUS) |
||
dextromethorphan + terpin hydrate + levomenthol | ||
Представительство: ГЛЕНМАРК ФАРМАСЬЮТИКАЛЗ Лтд. |
10 шт. - упаковки безъячейковые контурные (2) - пачки картонные. Клинико-фармакологическая группа: Препарат с противокашлевым и отхаркивающим действием Регистрационные №№:
|
|
Фармакологическое действие Противокашлевый препарат с отхаркивающим и бронхоспазмолитическим действием. Декстрометорфан повышает порог чувствительности кашлевого центра продолговатого мозга, не приводя при этом к угнетению дыхательного центра, обладает противокашлевым и седативным действием, не вызывает эффекта привыкания, не обладает обезболивающим действием. Терпин гидрат оказывает отхаркивающее действие, повышает секреторную функцию эпителиальных желез дыхательных путей, увеличивает объем секреции и снижает вязкость выделяемого секрета. Левоментол обладает умеренным спазмолитическим действием, облегчает состояние пациента при рините, фарингите, ларингите и бронхите. После приема препарата противокашлевый эффект развивается через 30 мин и продолжается в течение 6 ч. ФармакокинетикаВсасывание После приема препарата декстрометорфан полностью абсорбируется из ЖКТ. Cmax декстрометорфана в плазме достигается через 2 ч. Терпин гидрат быстро абсорбируется из ЖКТ после приема внутрь. Метаболизм и выведение Декстрометорфан биотрансформируется в печени. До 45% декстрометорфана выводится почками, при этом отмечается значительная индивидуальная вариабельность в показателях экскреции отдельных метаболитов. Терпин гидрат циркулирует в крови в неизмененном виде и выводится через дыхательные пути, с мочой и потом, которым он придает специфический запах. Часть препарата подвергается в организме окислению и выводится с мочой в виде фенолов вместе с глюкуроновой кислотой. Показания- острые и хронические заболевания органов дыхания, сопровождающиеся сухим раздражающим кашлем. Режим дозированияВзрослым рекомендуют 2-5 пастилок внутрь 3-4 раза/сут, максимальная суточная доза составляет 20 пастилок. У детей доза препарата зависит от возраста пациента. Детям в возрасте от 4 до 6 лет препарат назначают по 1 пастилке 3-4 раза/сут, максимальная доза - 4 пастилки/сут. Детям в возрасте от 7 до 12 лет назначают 1-2 пастилки 3-4 раза/сут, максимальная суточная доза составляет 8 пастилок. Пастилки следует рассасывать до полного растворения. Побочное действиеРедко: сонливость, тошнота, головокружение, зуд, крапивница. Противопоказания- острый приступ бронхиальной астмы; - беременность; - период лактации (грудное вскармливание); - детский возраст до 4 лет; - повышенная чувствительность к компонентам препарата. Беременность и лактацияПрепарат Алекс Плюс противопоказан к применению при беременности и в период лактации. Особые указанияСледует с осторожностью назначать Алекс Плюс пациентам с нарушениями функции печени. Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами В период применения препарата следует воздерживаться от занятий потенциально опасными видами деятельности, требующими повышенного внимания и быстроты психомоторных реакций. ПередозировкаСимптомы: нервное возбуждение, головокружение, угнетение дыхания, снижение АД, тахикардия, диспептические расстройства. Лечение: при необходимости проводят симптоматическую терапию, ИВЛ. При очень серьезной передозировке возможно применение антидота налоксон. Лекарственное взаимодействиеПри одновременном применении с противокашлевыми препаратами - агонистами опиоидных рецепторов и другими лекарственными средствами, угнетающими ЦНС, проявляет синергизм. При совместном применении с ингибиторами МАО нельзя исключить возможность взаимодействия (такая комбинация противопоказана). Условия и сроки храненияПрепарат следует хранить в сухом, защищенном от света и недоступном для детей месте при температуре не выше 25°C. Срок годности - 2 года. Условия отпуска из аптек Препарат разрешен к применению в качестве средства безрецептурного отпуска. |