Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Амлопін

    Амлопін
    • Amlodipine
      Міжнародна назва
    • Селективні антагоністи кальцію з переважною дією на суд...
      Фарм. група
    • C08CA01
      ATС-код
    • Немає в продажу
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АМЛОПІН

(AMLOPIN)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: амлодипіну;2-(2аміноетокси) метил)-4-(2-хлорфеніл)-1,4-дегідро-6-метил-3,5-піридин карбонової кислоти 3-етил-5-метилового ефіру бесилат;

основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки білого кольору;

склад:1 таблетка містить 5,0 мг; 7,5 мг;10 мг амлодипіну;

допоміжні речовини: кальцію фосфатдвухосновний, мікрокристалічна целюлоза, крохмаль, полівінілпіролідон, тальк очищений, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група . Селективний антагоністкальцію з переважним впливом на судини. Код АТС СО 8СА 01.

Фармакологічні властивості: Фармакодинаміка.Амлопін –антигіпертензивний препарат, антагоніст іонів кальцію (блокатор повільних кальцієвих каналів клітинної мембрани) групи дигідропіридинів; блокує трансмембранне надходження іонів кальцію в кардіоміоцити і гладком’язові клітини судин. Препарат розширює периферичні артеріоли та зменшує навантаження на серце, не змінюючи ЧСС, має безпосередній вплив на коронарні судини. Зменшення нагрузки на серце призводить до зниження потреби міокарда у кисні.

Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується втравному каналі після прийому всередину. Максимальна концентрація Амлопіну вплазмі крові досягається через 6 – 12 годин після прийому. Абсолютна біодоступністьскладає 64-80%. Близько 97,5% Амлопіну зв’язується з білками плазми крові. Прийом їжі не впливає на всмоктування Амлопіну. Період напів виведення препарату складає близько 35-50 годин, що дозволяє використовувати препарат 1 раз надобу. Рівномірна концентрація в плазмі крові досягається через 7-8днів постійного прийому препарату. Амлопін біотрансформується в печінці з утворенням неактивних метаболітів; 10% препарату в незміненому виді та 60% у формі метаболітів виводиться з сечею. Корекція дози Амлопіну у хворих з порушеннями функції нирок та застійною серцевою недостатністю не потрібна.

Показання для застосування.

Амлопін застосовується при лікуванні артеріальної гіпертензії; для лікування ІХС (ішемічної хвороби серця), а саме стабільної стенокардії та стенокардії Принцметалла (варіантна стенокардія).

Спосіб застосування та дози. Приартеріальній гіпертензії та стенокардії призначають в початковій дозі 5мг 1 раз на добу, при необхідності дозу збільшують до максимальної – 10мгна добу. Курс лікування залежить від стану хворого та перебігу хвороби.

Побічна дія. Периферичні набряки нижніх кінцівок, артеріальна гіпотензія, іноді – тахікардія, можливі припливи крові, серцебиття та запаморочення; нудота, біль в животі, диспепсія, дужерідкі прояви жовтяниці і збільшення активності печінкових ферментів; шкірні висипання, свербіж; стомлюваність, сонливість, непритомність, ядуха, астенія, судоми, дисплазія, алопеція, артралгія, біль у спині, гіперглікемія, збільшення частоти сечовипускання, лейкопенія, загальна слабкість, міалгія, пенкреатит, пітливість, тромбоцит опенія, васкуліт, порушення зору. Є повідомлення про поодинокі випадки інфаркту міокарда, аритмії, болю в ділянці серця.

Протипоказання. Препарат не можна застосовувати при підвищеній чутливості до амлодипіну та іншимдигідропіридинам, а також у дитячому віці (до 14 років).

Передозування. Проявляється збільшеноювазодилатацією та зниженням артеріального тиску. Лікування – симптоматичне (в томучислі підтримуюча терапія та промивання шлунку). При виникненні клінічно значимої артеріальної гіпотензії, проводять заходи по підтриманню функції серцево-судинної системи, включно моніторинг показників роботи серця та легень. Хворого потрібно покласти таким чином, щоб були підняті нижні кінцівки. Длявідновлення тонусу судин та нормального рівня артеріального тиску призначають вазопресорні препарати. Для усунення фізіологічних ефектів блокади кальцієвих каналів вводять внутрішньо венно глюконат кальцію.

Особливості застосування. Вагітність і лактація.Під час вагітності застосування препарату можливе тільки при наявності абсолютних показань, якщо можлива користь для матері перебільшує потенціальний ризик для плоду. При необхідності застосування препарату під час годування груддю, варто вирішити питання про припинення годування груддю.

Протягом всього курсу лікування необхідно контролю вати функцію нирок та печінки. При підвищені активності печіночних ферментів в крові слід вирішити доцільність подальшого прийому препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Амлопінможна приймати одночасно з ті азидними діуретиками, блокаторами альфа- табета-адренорецепторів, інгібіторами АПФ, нітратами пролонгованої дії, нітрогліцерином, антибіотиками та пероральними гіпоглікемізуючими препаратами.

Одночасний прийом Амлопіну та дигоксину не впливаєна рівень останнього в сироватці крові та нирковий кліренс; одночасний прийомциметидину не змінює фармакокінетику препарату.

Одночасний прийом Амлопіну та варфарину суттєво незмінює вплив останнього на протромбі новий час.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому захищеному від світла місці, при температурі 10-25о С. Термін зберігання - 3 роки.

 

Інструкція відсутня



Реклама