Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Бравель

    Бравель
    • Urofollitropin
      Міжнародна назва
    • Гонадотропіни та інші засоби, що стимулюють овуляцію
      Фарм. група
    • G03GA04
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 6 пропозицій від 0,10 до 0,10 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БРАВЕЛЬ

(BRAVELLE)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: urofollitropin;

основні фізико-хімічні властивості:

1 флакон містить ліофілізований порошок білого або злегка жовтуватого кольору;

1 ампула з розчинником містить прозору, безбарвну рідину;

склад: 1 флакон містить урофолітропіну (високо очищений урофолікулостимулюючий гормон) 82,5 МО, що еквівалентно вивільненому урофолітропіну 75 МО;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію фосфат двоосновний гептагідрат, полісорбат 20, вода для ін’єкцій;

1 ампула з 1 мл розчинника містить натрію хлориду, кислоту соляну розбавлену, воду для ін’єкцій.

Форма випуску. Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Гонадотропіни та інші стимулятори овуляції. Гонадотропні гормони. Код АТС G03G A04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Урофолітропін є високо очищеним препаратом сечового фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), виділеного з сечі жінок в період пост менопаузи. ФСГ стимулює зростання і розвиток фолікулів, а також вироблення гонадотропних стероїдів у жінок, які не страждають на первинну дисфункцію яєчників.

Згідно з даними клінічних випробувань, фармакодинамічні ефекти урофолітропіну не відрізняються від ефектів рекомбінантного ФСГ при такому ж способі введення. Після підшкірного введення урофолітропін спричиняє таку ж реакцію з боку фолікулів, утворення таких же пікових концентрацій ест радіолу і кількість дозріваючих і зрілих овоцитів, як при застосуванні рекомбінантного ФСГ без відмінностей в сумарній дозі і тривалості лікування.

Застосування урофолітропіну, зазвичай, починають після застосування хор іонічного гонадотропного гормону (ХГГ) для індукції кінцевого етапу дозрівання фолікула і овуляції.

Фармакокінетика. Максимальна концентрація ФСГ, що містить урофолітропін, досягається протягом 21 години. Стабільна концентрація спостерігається на 4 - 5 день. Після 7 денного курсу ін’єкцій максимальна концентрація ФСГ досягається протягом 10 годин після ін’єкції.

Cередній період напів виведення ФСГ становить 41 годину. Через 7 днів повторних підшкірних введень середній період напів виведення ФСГ становить 30 годин.

Через 7 днів підшкірного введення урофолітропіну максимальна концентрація ФСГ дорівнює 11,1 МО/л, а стабільна площа під фармакокінетичною кривою (AUC) на рівні 235 МО/л*год.

Показання для застосування.

- Жіноче безпліддя, зумовлене ановуляцією (зокрема в результаті оваріального полікистозу яєчників) у жінок, що не піддаються лікуванню кломіфену цитрату.

- При контрольованій гіперстимуляції яєчників для індукції численного утворення фолікулів при проведенні медикаментозних програм по лікуванню безпліддя (включаючи запліднення in vitro/ембріональне перенесення, внутрішньо трубне перенесення гамети (ВПГ) та інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів (ІЦIС).

Спосіб застосування та дози. Лікування Бравелем повинно проводитися під спостереженням лікаря

Препарат вводять підшкірно, після розчинення у доданому розчиннику.

У реакції яєчників на екзогенні гонадотропіни існують значні міжвидові і внутрішньо видові відмінності, що не дозволяє застосовувати стандартизовані схеми дозування. Зважаючи на це, дози підбирають індивідуально, залежно від реакції яєчників на лікування. Це вимагає контролю функції яєчників або тільки за допомогою ультразвукового методу, або у поєднанні з лабораторним контролем рівня ест радіолу. Бравель може застосовуватися як окремо, так і в комбінації з гонадотропним рилізинг-фактором (його агоністом або антагоністом з метою контролю гіперстимуляції яєчників). Досвід клінічного застосування Бравеля у поєднанні з антагоністами гонадотропного рилізинг-фактора відсутній. Рекомендоване дозування і тривалість лікування можуть змінюватися залежно від індивідуалізованої схеми лікування.

Ановуляція (включаючи оваріальний   полікистоз (ОП):

мета лікування Бравелем полягає в утворенні одного Граафового фолікула, з якого відбудеться вивільнення овоцита в результаті дії людського хор іонічного гонадотропного гормону (ХГГ).

Застосування Бравеля слід починати протягом перших 7 днів менструального циклу. Рекомендована початкова доза становить 75 - 150 МО в день упродовж 7 днів. Грунтуючись на клінічних спостереженнях (включаючи ультразвукове дослідження яєчників окремо або в комбінації з контролем рівня ест радіолу), подальше дозування необхідно індивідуалізувати.   Дозу можна регулювати не частіше одного разу в 7 днів. Рекомендоване одноразове підвищення дози становить 37,5 МО і не повинно перевищувати 75 МО.   У разі відсутності результату протягом 4 тижнів, курс лікування слід припинити.

Після досягнення оптимального результату лікар або медсестра повинні ввести разову дозу ХГГ в кількості від 5 000 до 10 000 МО наступного дня після останньої введеної дози Бравелю. В день введення ХГГ і наступного дня рекомендується здійснювати статеві контакти. Альтернативним способом є проведення штучного   внутрішньо маткового запліднення. За станом пацієнток необхідно ретельно спостерігати, щонайменше протягом 2 тижнів після введення ХГГ. У разі підвищеної реакції на Бравель, лікування слід припинити, а пацієнтки повинні утриматися від статевих контактів або використовувати бар’єрні методи контрацепції до початку наступного місячного циклу.

Контрольована гіперстимуляція яєчників для індукції численного утворення фолікулів при здійсненні програм допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ):

для пацієнтів, які пройшли курс лікування агоністами гонадотропін рилізинг-фактору, лікування Бравелем слід почати приблизно через 2 тижні після початку лікування агоністом. Рекомендована початкова доза Бравеля становить 150 - 225 МО в день упродовж мінімум перших 5 днів лікування. Грунтуючись на клінічних спостереженнях (включаючи ультразвукове дослідження окремо, або в комбінації з визначенням рівня ест радіолу), подальше дозування повинно бути індивідуалізоване, але не перевищувати 150 МО на кожне регулювання дози. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 450 МО і, в більшості випадків, тривалість лікування впродовж більше 12 днів не рекомендується.

У схемах, що не передбачають зниження регуляції (down regulation), лікування Бравелем слід починати на 2-3 день менструального циклу. Рекомендована величина і режим дозування такі ж, як запропоновані для вищезгаданих протоколів із застосуванням агоністів ХГГ для зниження регуляції.

Досягши оптимальної реакції організму, пацієнткам вводиться разова доза до 10000 МО ХГГ для індукції остаточного дозрівання фолікула і підготовки до виходу овоциту. Пацієнтки повинні знаходитися під ретельним спостереженням щонайменше, протягом 2 тижнів після введення ХГГ.

Побічна дія. Висипання,   нудота, блювання, відчуття важкості та дискомфорт у животі, діарея, запор, м’язові спазми, припливи тепла, вагінальні кровотечі, синдром гіперстимуляції яєчників (СГЯ), біль в ділянці таза, підвищена чутливість молочної залози, вагінальні виділення, підвищений ризик позаматкової вагітності. Біль у місці ін’єкції (почервоніння гематома, набряк та/або свербіж). Інфекції сечовидільних шляхів, назофарингіт.

Як ускладнення при СГЯ можуть відбуватися тромбоемболічні розлади і перекручування яєчника.

Протипоказання. Бравель протипоказаний жінкам:

- з гіпофізарними або гіпоталамічними пухлинами,

- карциномою яєчника, матки або молочних залоз,

- під час вагітністі та лактації,

- при гінекологічних кровотечах не встановленої етіології,

-   з гіперчутливістю до будь-якого з компонентів препарату.

У нижчеописаних випадках вихід яйцеклітини, швидше за все, не відбудеться, у зв’язку з чим Бравель призначати не слід при:

- первинній неспроможності яєчників,

- кістах або збільшенні яєчників, що не є результатом оваріального полікистозу,

- аномаліях статевих органів, які несумісні з вагітністю,

- фіброзних новоутвореннях матки, які несумісні з вагітністю.

Передозування. Можливий розвиток синдрому гіперстимуляції яєчників. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Бравель – сильний гонадотропний препарат, здатний викликати побічні ефекти різного ступеня тяжкості, і повинен застосовуватися виключно під спостереженням лікаря, що добре володіє методами лікування безпліддя.

Безпечне і ефективне застосування Бравелю   вимагає ретельного і регулярного контролю реакції яєчників на лікування, що включає ультразвукове дослідження, бажано у поєднанні з визначенням рівня ест радіолу в плазмі.

Перша ін’єкція Бравелю повинна бути зроблена під ретельним контролем лікаря.

До того, як почати лікування, необхідно провести   дослідження причин безпліддя в обох партнерів, а також провести медичне обстеження щодо наявності можливих протипоказань. Зокрема, пацієнток необхідно обстежувати на наявність гіпотиреоїдизму, адренокортикальної недостатності, гіперпролактинемії, гіпофізарної або гіпоталамічної пухлини, призначити відповідне лікування, передбачене при таких патологічних станах.

У пацієнток, яким проводиться стимуляція зростання фолікулів як в рамках лікування безпліддя в результаті ановуляції, так і в межах програми допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), може спостерігатися збільшення розміру яєчників або розвиватися синдром гіперстимуляції яєчників. Дотримання рекомендованого режиму дозування Бравелю і ретельний контроль реакції яєчників на лікування допоможуть мінімізувати ризик розвитку цих побічних ефектів.

Синдром гіперстимуляції яєчників (СГЯ)

СГЯ – стан, що відрізняється від неускладненого збільшення яєчників. СГЯ є синдромом, тяжкість симптомів якого може наростати. Синдром проявляється в значному збільшенні розмірів яєчників, підвищенні рівня статевих стероїдних гормонів, а також підвищеній проникності кровоносних судин, яка може призводити до скупчення рідини в черевній, плевральній і, у виняткових випадках, в перикарді альній порожнині.

Підвищена реакція яєчників на лікування гонадотропіном рідко призводить до СГЯ за винятком випадків, коли для стимуляції овуляції застосовують ХГГ, тому у випадках виникнення СГЯ потрібно утриматися від застосування стимуляції за допомогою ХГГ а також рекомендувати пацієнткам утримуватися від статевих контактів або використовувати бар’єрні методи контрацепції протягом 4 днів мінімум. СГЯ може мати швидкий початок (від доби до декількох днів) і є серйозним побічним ефектом, тому пацієнтки повинні знаходитися під ретельним контролем лікаря щонайменше протягом 2 тижнів після введення ХГГ.

Дотримання рекомендованого режиму дозування Бравелю і ретельний контроль під час лікування дозволить мінімізувати ризик виникнення гіперстимуляції яєчників і багатоплідної вагітності. При проведенні програми допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) аспірація всіх фолікулів до настання овуляції допоможе понизити ризик виникнення гіперстимуляції.

СГЯ може набути тяжких форм і бути тривалішим у разі настання вагітності. Зазвичай СГЯ самостійно проходить при настанні менструації.

У важких випадках СГЯ, введення гонадотропіну слід припинити, а пацієнтка повинна бути госпіталізована для проведення спеціального лікування.

Синдром частіше розвивається у пацієнток з оваріальним полікістозом.

Багатоплідна вагітність

Багатоплідна вагітність, особливо при великій кількості плодів, несе підвищений ризик виникнення ускладнень як для матері, так і для плоду в перинатальний період.

У пацієнток, у яких овуляція настає в результаті лікування гонадотропним гормоном, частішають випадки багатопліддя порівняно з вагітністю в результаті природного запліднення. Для мінімізації ризику багатопліддя необхідно вести ретельне спостереження за реакцією яєчників жінки.

До початку лікування пацієнтки повинні бути попереджені про можливість виникнення у них багатоплідної вагітності.

Невиношена вагітність

Кількість випадків невиношених вагітностей, в результаті переривання вагітності або спонтанних абортів, вища у жінок, що піддаються стимуляції дозрівання фолікулів або проходять програми допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), ніж у разі природного зачаття.

Позаматкова вагітність

Жінки із захворюваннями маткових труб мають більший ризик розвитку позаматкової вагітності, ніж у випадках здорового зачаття або лікування безпліддя.

Новоутворення репродуктивних органів

У жінок, що неодноразово отримували медикаментозне лікування з приводу безпліддя, повідомлялося про розвиток як доброякісних, так і злоякісних новоутворень яєчників та інших органів репродуктивної системи. На сьогодні ще не з’ясований зв’язок між лікуванням із застосуванням гонадотропіну і початковою схильністю до новоутворень у жінок, що страждають на безпліддя.

Вроджені вади розвитку

Поширеність вроджених вад розвитку плоду у жінок після проведення ДРТ може трохи перевищувати кількість пороків при природному зачатті. Вважається, що це може бути результатом індивідуальних особливостей батьків (наприклад, вік матері, характеристики сперми і т. д.).

Тромбоемболічні порушення

У жінок з підвищеним ризиком розвитку тромбоемболічних станів, зважаючи на спадкову схильність, істотне ожиріння (індекс маси тіла > 30 кг/м2) або тромбофілії можуть розвиватися венозні або артеріальні тромбоемболічні порушення як під час, так і після закінчення лікування гонадотропіном. Слід зазначити, що сама по собі вагітність також несе підвищений ризик тромбоемболічних ускладнень.

Вагітність і лактація

Бравель протипоказаний жінкам в період вагітності і лактації.

На сьогодні не повідомлялося про ризик виникнення тератогенних ефектів при клінічно контрольованій гіперстимуляції яєчників. Дані про дію на перебіг вагітності відсутні.

Вплив на здатність управляти керувати транспортом і механізмами

Бравель не впливає на здатність керувати транспортом і механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Досліджень лікарських взаємодій Бравеля у людей не проводилися.

Не дивлячись на відсутність клінічного досвіду, очікується, що одночасне застосування Бравеля і кломіфена цитрату може посилювати реакцію фолікулярного дозрівання. При сумісному застосуванні з агоністами гонадотропного рилізінг фактора з метою гіпофізарної десенсибілізації можуть знадобитися вищі дози Бравеля для досягнення бажаної реакції з боку яєчників.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище +25°С.   Не заморожувати.

Термін придатності – 2 роки. Забороняється застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 або 5 флаконів з сухим препаратом і по 10 або 5 ампул з розчинником по 1 мл, у картонній коробці.

Виробник.

Феррінг ГмбХ, Німеччина.

Феррінг Інтернешнл Сентер СА,   Швейцарія.                                                                                    

Адреса.   Вітланд 11, Постфаш 21 45, Д-24109 Кіль, Німеччина.  Чемін де ла Вергогнаусаз 50, 1162, Сан-Пре, Швейцарія.



 

Фармакологические свойства

урофоллитропин — высокоочищенный препарат ФСГ, выделенного из мочи женщин в период постменопаузы. ФСГ стимулирует рост и развитие фолликулов, а также выработку гонадотропных стероидов у женщин с нормальным функционированием яичников.
Согласно данным клинических исследований фармакодинамические эффекты урофоллитропина не отличаются от эффектов рекомбинантного ФСГ при таком же способе введения. После п/к введения урофоллитропин вызывает такую же реакцию со стороны фолликулов, образование таких же максимальных концентраций эстрадиола и количества созревающих и зрелых овоцитов, как и при применении рекомбинантного ФСГ без различий в суммарной дозе и длительности лечения.
Применение урофоллитропина обычно начинают после применения хорионического гонадотропного гормона (ХГГ) для индукции конечного этапа созревания фолликула и овуляции.
Максимальная концентрация ФСГ, которую содержит урофоллитропин, достигается на протяжении 21 ч. Стабильная концентрация наблюдается на 4–5-й день. После 7-дневного курса терапии максимальная концентрация ФСГ достигается на протяжении 10 ч после инъекции. Cредний период полувыведения ФСГ — 41 ч. Через 7 дней повторных п/к введений средний период полувыведения ФСГ — 30 ч. Через 7 дней п/к введения урофоллитропина максимальная концентрация ФСГ — 11,1 МЕ/л, а площадь под AUC — на уровне 235 МЕ/л ч.

Показания

женское бесплодие, обусловленное ановуляцией (в частности в результате овариального поликистоза яичников) у пациенток, не поддающихся лечению кломифеном; при контролируемой гиперстимуляции яичников для индукции многочисленного образования фолликулов при проведении медикаментозных программ по лечению бесплодия (включая оплодотворение in vitro/эмбриональное перенесение, внутриутробное перенесение гаметы и интрацитоплазматическую инъекцию сперматозоидов).

Применение

лечение Бравелем проводится под наблюдением врача. Препарат вводят п/к, после растворения в добавленном растворителе.
В реакции яичников на экзогенные гонадотропины существуют значительные межвидовые и внутривидовые различия, которые не позволяют применять стандартизованные схемы лечения. Дозы подбирают индивидуально в зависимости от реакции яичников на терапию. Это требует контроля функции яичников или только с помощью УЗИ, или сочетанно с лабораторным контролем уровня эстрадиола. Бравель можно применять как отдельно, так и в комбинации с гонадотропным рилизинг-фактором (его агонистом или антагонистом с целью контроля гиперстимуляции яичников). Опыт клинического применения Бравеля в сочетании с антагонистами гонадотропного рилизинг-фактора отсутствует. Рекомендованные дозы и продолжительность лечения могут изменяться в зависимости от индивидуальных особенностей.
Ановуляция (включая овариальный поликистоз): цель лечения Бравелем заключается в образовании одного Граафового фолликула, из которого произойдет высвобождение овоцита в результате действия человеческого ХГГ.
Применение Бравеля следует начинать на протяжении первых 7 дней менструального цикла. Рекомендованная начальная доза — 75–150 МЕ/сут в течение 7 дней. На основе клинических наблюдений (включая УЗИ яичников отдельно или в комбинации с контролем уровня эстрадиола) дальнейшее дозирование необходимо индивидуализировать. Дозу можно регулировать не чаще 1 раза в 7 дней. Рекомендованное одноразовое повышение дозы составляет 37,5 МЕ и не должно превышать 75 МЕ. В случае отсутствия результата на протяжении 4 нед курс лечения прекращают.
После достижения оптимального результата вводится разовая доза ХГГ от 5000 до 10 000 МЕ на следующий день после последней введенной дозы Бравеля. В день введения ХГГ и на следующий день рекомендуют половые контакты. Альтернативным способом являются проведения искусственного внутриматочного оплодотворения. Необходимо наблюдать за состоянием пациенток по меньшей мере на протяжении 2 нед после введения ХГГ. В случае повышенной реакции на Бравель лечение следует прекратить, а пациентки должны удерживаться от половых контактов или использовать барьерные методы контрацепции до начала следующего месячного цикла.
Контролируемая гиперстимуляция яичников для индукции многочисленного образования фолликулов при осуществлении программ вспомогательных репродуктивных технологий (ВРТ): для пациентов, прошедших курс лечения агонистами гонадотропин-рилизинг-фактора, применении Бравеля следует начать через 2 нед после начала терапии агонистом. Рекомендованная начальная доза — 150–225 МЕ/сут в течение минимум первых 5 дней лечения. На основе клинических наблюдений (УЗИ отдельно или в комбинации с определением уровня эстрадиола) дальнейшее дозирование должно быть индивидуализировано, но не превышать 150 МЕ для каждого случая регулирования дозы. Максимальная суточная доза не должна превышать 450 МЕ и в большинстве случаев продолжительность лечения в течение больше 12 дней не рекомендуется.
В схемах, не предусматривающих снижения регуляции (down regulation), лечение Бравелем следует начинать на 2–3-й день менструального цикла. Рекомендованная величина и режим дозирования такие же, как предложены для вышеуказанных протоколов с применением агонистов ХГГ для снижения регуляции.
По достижении оптимальной реакции организма пациенткам вводится разовая доза до 10 000 МЕ ХГГ для индукции окончательного созревания фолликула и подготовки к выходу овоцита. Пациенток следует наблюдать по меньшей мере на протяжении 2 нед после введения ХГГ.

Противопоказания

женщинам: с гипофизарными или гипоталамическими опухолями; карциномой яичника, матки или молочных желез; в период беременности и кормления грудью; при гинекологических кровотечениях неустановленной этиологии; при гиперчувствительности к любому из компонентов препарата.
В нижеописанных случаях выход яйцеклетки, скорее всего, не состоится, следовательно, Бравель не следует назначать при первичном нарушении функции яичников; кистах или увеличении яичников, что не является результатом овариального поликистоза; аномалиях половых органов или фиброзных новообразованиях матки, которые не совместимы с беременностью.

Побочные эффекты

сыпь, тошнота, рвота, ощущение тяжести и дискомфорт в животе, диарея, запор, мышечные спазмы, приливы тепла, вагинальные кровотечения, синдром гиперстимуляции яичников (СГЯ), боль в области таза, повышенная чувствительность молочных желез, вагинальные выделения, повышенный риск внематочной беременности. Боль в месте инъекции (покраснение, гематома, отек и/или зуд). Инфекции мочевыводящих путей, назофарингит. Как осложнение при СГЯ могут происходить тромбоэмболические расстройства и перекручивания яичника.

Особые указания

Бравель может вызывать побочные эффекты различной степени тяжести и должен применяться под наблюдением врача.
Безопасное и эффективное применение Бравеля требует тщательного и регулярного контроля реакции яичников на лечение, который включает УЗИ, желательно в сочетании с определением уровня эстрадиола в плазме крови. Первая инъекция Бравеля должна выполняться под наблюдением врача.
До начала лечения необходимо провести исследование причин бесплодия у обоих партнеров, а также медицинское обследование относительно возможных противопоказаний. Пациенток обследуют на наличие гипотиреоидизма, адренокортикальной недостаточности, гиперпролактинемии, гипофизарной или гипоталамической опухоли, назначают соответствующее лечение.
У пациенток, которым проводят стимуляцию роста фолликулов как в рамках лечения бесплодия в результате ановуляции, так и в пределах программы ВРТ, могут отмечать увеличение размера яичников или развитие СГЯ. Соблюдение рекомендованного режима дозирования Бравеля и тщательный контроль реакции яичников на терапию помогут минимизировать риск развития этих побочных эффектов.
СГЯ — состояние, которое отличается от неосложненного увеличения яичников. СГЯ является синдромом, тяжесть симптомов которого может нарастать. Синдром проявляется в значительном увеличении размеров яичников, повышении уровня половых стероидных гормонов, а также повышенной проницаемости кровеносных сосудов, которая может обусловливать накопление жидкости в брюшной, плевральной и, в исключительных случаях, в перикардиальной полости.
Повышенная реакция яичников на лечение гонадотропином редко приводит к СГЯ, за исключением случаев, когда для стимуляции овуляции применяют ХГГ. Поэтому при возникновении СГЯ необходимо избегать стимуляции с помощью ХГГ. Следует также рекомендовать пациенткам удерживаться от половых контактов или использовать барьерные методы контрацепции на протяжении минимум 4 дней. СГЯ может быстро развиваться (от суток до нескольких дней) и является серьезным побочным эффектом, поэтому пациентки должны находиться под наблюдением врача по меньшей мере на протяжении 2 нед после введения ХГГ.
Соблюдение рекомендованного режима дозирования Бравеля и тщательный контроль во время лечения позволят минимизировать риск возникновения гиперстимуляции яичников и многоплодной беременности. При проведении программы ВРТ аспирация всех фолликулов до наступления овуляции поможет снизить риск возникновения гиперстимуляции. СГЯ может приобрести тяжелые формы и быть более длительным в случае наступления беременности. Обычно СГЯ самостоятельно проходит при наступлении менструации. В тяжелых случаях СГЯ введение гонадотропина необходимо прекратить, а пациентку госпитализировать для проведения специализированного лечения. Синдром чаще развивается у пациенток с овариальным поликистозом.
Многоплодная беременность, особенно при большом количестве плодов, несет повышенный риск возникновения осложнений как для матери, так и для плода в перинатальный период. У пациенток, у которых овуляция наступает в результате лечения ХГГ, учащаются случаи многоплодия по сравнению с беременностью, наступившей в результате естественного оплодотворения. Для минимизации риска многоплодия необходимо наблюдать реакцию яичников. До начала лечения пациенток предупреждают о возможности возникновения у них многоплодной беременности.
Невынашивание. Количество случаев невынашивания в результате прерывания беременности или спонтанных абортов выше у женщин, подвергающихся стимуляции созревания фолликулов или проходящих программы ВРТ, чем в случае естественного оплодотворения.
Внематочная беременность. У женщин с заболеваниями маточных труб более высокий риск развития внематочной беременности, чем при естественном зачатии или лечении бесплодия.
Новообразование репродуктивных органов. У женщин, неоднократно получающих медикаментозную терапию при бесплодии, отмечали развитие как доброкачественных, так и злокачественных новообразований яичников и других органов репродуктивной системы. Не установлена связь между применением гонадотропина и склонностью к развитию новообразований.
Врожденные пороки развития. Распространенность врожденных пороков развития плода у женщин после проведения ВРТ может немного превышать количество пороков при естественном зачатии. Это может быть результатом индивидуальных особенностей родителей (возраст матери, характеристики спермы и т.д.).
Тромбоэмболические осложнения. У женщин с повышенным риском развития тромбоэмболии, учитывая наследственную предрасположенность, значительное ожирение (индекс массы тела 30 кг/м2) или тромбофилии, могут развиваться венозные или артериальные тромбоэмболические осложнения как во время, так и после окончания лечения гонадотропином. Следует отметить, что сама по себе беременность также повышает риск тромбоэмболических осложнений.
Бравель противопоказан женщинам в период беременности и кормления грудью. Не было сообщений о риске возникновения тератогенных эффектов при клинически контролируемой гиперстимуляции яичников. Данные о влиянии на протекание беременности отсутствуют.
Бравель не влияет на способность управлять транспортными средствами и работать с механизмами.

Взаимодействия

исследования лекарственных взаимодействий Бравеля у людей не проводились. Можно ожидать, что одновременное применение Бравеля и кломифена может усилить реакцию фолликулярного созревания. При сочетанном применении с агонистами гонадотропного рилизинг-фактора с целью гипофизарной десенсибилизации могут понадобиться высокие дозы Бравеля для достижения желательной реакции со стороны яичников.

Передозировка

возможно развитие СГЯ. Лечение симптоматическое.

Условия хранения

в защищенном от света месте при температуре до 25 °С. Не замораживать.




 



Реклама