Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Діаліпон

    Діаліпон
    • Tioctic acid
      Міжнародна назва
    • Інші засоби, що впливають на систему травлення та метаб...
      Фарм. група
    • A16AX01
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 120 пропозицій від 263,50 до 1 564,40 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


ДІАЛІПОН®

(DIALIPON®)

Склад:

діюча речовина: thioctic acid;

1 мл розчину містить меглюмінової солі альфа-ліпоєвої кислоти 58,382 мг (що відповідає 30 мг     альфа-ліпоєвої кислоти);

допоміжні речовини: N-метилглюкамін, полі етиленгліколь 300 (Макрогол 300), вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему та метаболічні процеси. Код АТС А 16А Х 01.

Клінічні характеристики.

Показання. У складі комплексної терапії полінейропатій різного генезу (діабетична полінейропатія, алкогольна полінейропатія), атеросклерозу (як гіполіпідемічний засіб), захворювань печінки (гепатити, цироз, жирова дистрофія печінки за відсутності гепатиту В), при гострих і хронічних інтоксикаціях (отруєннях солями важких металів, грибами).

Протипоказання. Гіпер чутливість до препарату або до одного з його компонентів; дитячий вік; період вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначається для внутрішньо венних ін’єкцій/інфузій після попереднього розведення в 0,9% розчині натрію хлориду.

При тяжкій діабетичній полінейропатії лікування дорослих починають з інфузії 20 мл розчину (600 мг α -ліпоєвої кислоти), розведеного в 250 мл 0,9% розчину натрію хлориду, 1 раз на добу. Вводять повільно – не більше 50 мг α-ліпоєвої кислоти (1,7 мл розчину для інфузій) за хвилину. В дуже тяжких випадках добову дозу збільшують до 900 – 1200 мг/добу.

Початковий курс лікування проводять протягом 2-4 тижнів. Надалі переходять на підтримуючу терапію лікарськими формами α-ліпоєвої кислоти для перорального прийому (Діаліпон® капсули) у дозі 600 мг препарату 1 – 3 рази на добу протягом 1 - 3 місяців.

Для профілактики діабетичної полінейропатії, при атеросклерозі, хронічних інтоксикаціях, захворюваннях печінки дозу препарату встановлюють індивідуально, залежно від: віку, маси тіла хворого та ступеня тяжкості захворювання. Починати лікування необхідно з початкової дози 10 мл розчину (300 мг α-ліпоєвої кислоти) на добу.

Курс терапії Діаліпоном® рекомендується проводити 2 рази на рік.


Побічні реакції.

При швидкій внутрішньо венній ін’єкції можливі відчуття важкості в голові, підвищення внутрішньо черепного тиску, гарячі припливи, пітливість, нудота, блювання та короткочасна затримка або затруднення дихання, що минають самостійно.

3 боку нервової системи: в деяких випадках після внутрішньо венного введення спостерігались головний біль, запаморочення, судоми, диплопія, порушення   зору.

3 боку системи кровотворення: в деяких випадках після внутрішньо венного введення спостерігались петехіальні крововиливи у слизові оболонки, шкіру, тромбоцит опатія, порушення функції тромбоцитів, гіпокоагуляція, геморагічний висип (пурпура), тромбофлебіт.

3 боку обміну речовин: гіпоглікемія (запаморочення, підвищене потовиділення, головний біль, розлади зору) внаслідок покращання утилізації глюкози.

Алергічні реакції: при внутрішньо венному введенні в місці введення можливо виникнення кропив'янки та розвиток екземи, петехіальні висипи, свербіж, дерматити; рідко - системні алергічні реакції навіть до анафілактичного шоку.

Місцеві реакції: іноді - у пацієнтів з підвищеною чутливістю в місці ін'єкції Діаліпону® можливо відчуття пекучого болю.

Порушення з боку серцево - судинної системи: біль в ділянці серця, тахікардія.


Передозування. При передозуванні можливі нудота, блювання, головний біль. При передозуванні чи підозрі на розвиток побічних ефектів необхідно негайно припинити ін’єкцію і, не виймаючи ін’єкційної голки, здійснити через неї повільне вливання 0,9 % розчину натрію хлориду.

Є дані, що внаслідок випадкового або навмисного застосуванні ліпоєвої кислоти у дозі 10-40 г на фоні алкогольної інтоксикації спостерігалися поодинокі випадки з серйозними ознаками інтоксикації аж до фатального кінця. Клінічні прояви інтоксикації виявлялися у вигляді психомоторного порушення або запаморочення з наступними генералізованими судомами та розвитком лактат-ацидозу. Як наслідки інтоксикації ліпоєвою кислотою є гіпоглікемія, шок, рабдоміоліз, гемоліз, дисеміноване внутрішньо судинне коагулювання, пригнічення кісткового мозку і органна недостатність. При гострому отруєнні ліпоєвою кислотою показана негайна госпіталізація з проведенням загально терапевтичних заходів детоксикації організму (штучне дихання, блювання, промивання шлунка, активоване вугілля та ін.). Для лікування генералізованих судом, лактат-ацидозу та інших наслідків інтоксикації треба керуватися засобами сучасної інтенсивної терапії та симптоматичного підходу для прискорення виведення кислоти ліпоєвої. Подальше лікування симптоматичне.


Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат Діаліпон® протипоказаний до застосування при вагітності. При необхідності його застосування під час лактації слід припинити годування груддю. В експериментальних дослідженнях на тваринах не було виявлено тератогенної дії тіоктової кислоти. Аналогічних досліджень у людей проведено не було. Даних про виділення тіоктової кислоти в грудне молоко немає.

Діти. Діаліпон® не рекомендується призначати дітям і підліткам через відсутність клінічного досвіду застосування препарату у даної категорії пацієнтів.

Особливості застосування. При лікуванні хворих на цукровий діабет необхідний частий контроль глікемії. У деяких випадках необхідно скоригувати дози цукрознижуючих засобів для запобігання гіпоглікемії.

Під час лікування полінейропатії, завдяки регенераційним процесам, можливе короткочасне посилення чутливості, що супроводжується парестезією з відчуттям «повзання мурашок».

Постійне вживання алкоголю є фактором ризику полінейропатії та може знизити ефективність Діаліпону®. Тому рекомендується утриматися від вживання алкоголю під час лікування препаратом. Не слід призначати Діаліпон® одночасно з препаратами, що містять метали (препаратами заліза, магнію, кальцію), а також з молочними продуктами, що містять кальцій.

Препарат є світлочутливим, тому ампули слід доставати з упаковки тільки безпосередньо перед використанням.

Інфузійні розчини слід захищати від сонячного світла, прикриваючи їх світлозахисними пакетами. В цих умовах приготовлений ін фузійний розчин залишається придатним щонайбільше 6 годин.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами, але у разі появи ознак побічної дії препарату (див. «Побічні реакції») необхідно утриматися від цього роду занять.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Можливе посилення гіпоглікемічного ефекту при прийомі інсуліну чи пероральних цукрознижуючих засобів, тому необхідний постійний контроль рівня глікемії, особливо на початку лікування Діаліпоном® та коригування доз гіпоглікемічних засобів. Одночасне застосування може привести до втрати активності цисплатину

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. α-ліпоєва кислота виступає як коензим в окиснювальному декарбоксилюванні α-кетокислот; відіграє важливу роль в енергетичному обміні клітини. В амідній формі (ліпоамід) є есенціальним коф актором мультиензимних комплексів, що каталізують декарбоксилювання α-кетокислот циклу Кребса. α-ліпоєвій кислоті притаманні антитоксичні та антиоксидантні властивості, вона також здатна відновлювати інші антиоксиданти, зокрема, при цукровому діабеті. У хворих на діабет α-ліпоєва кислота знижує резистентність до інсуліну та гальмує розвиток периферичної нейропатії. Сприяє зниженню вмісту глюкози у крові та накопиченню глікогену у печінці. α-ліпоєва кислота впливає на обмін холестерину, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводного обміну, поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної, дезинтоксикаційної дії). Також           α-ліпоєва кислота добре впливає на процеси регенерації тканин.

Фармакокінетика.  Період напів виведення препарату 30 хвилин. Загальний кліренс становить 694 мл/хвилину. Об’єм розподілу – 12,7 л. Після одноразового внутрішньо венного введення в перші 3 - 6 годин з сечею виводиться 93 – 97 % α-ліпоєвої кислоти чи її дериватів.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора жовта рідина.

Несумісність. Діаліпон® реагує in vitro з іонними комплексами металів (наприклад, з цисплатином), тому препарат може знижувати їх ефект. Діаліпон® з цукрами утворює важко розчинні комплексні сполуки. Через це ін фузійний розчин Діаліпону® несумісний з розчинами глюкози, фруктози, Рінгера. Препарат несумісний з розчинами, які містять сполуки, що вступають у реакцію з SH-групами чи дисульфід ними містками.

Термін придатності. 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання.    Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 мл або 20 мл в ампулі, по 5 або 10 ампул у пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ВАТ “Фармак”.

Місцезнаходження. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

капс. 300 мг блистер, № 30, № 60

Кислота тиоктовая 300 мг

№ UA/0794/02/01 от 07.08.2009 до 07.08.2014

р-р д/инф. 3 % амп. 10 мл, № 5, № 10

р-р д/инф. 3 % амп. 20 мл, № 5, № 10

Кислота тиоктовая 30 мг/мл

Прочие ингредиенты: n-метилглюкамин, полиэтиленгликоль 300, вода для инъекций.

№ UA/0794/01/01 от 24.03.2009 до 24.03.2014

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Тиоктовая или α-липоевая кислота выступает как коэнзим в окислительном декарбоксилировании альфа-кетокислот; играет важную роль в энергетическом обмене клетки. В амидной форме (липоамид) является эссенциальным кофактором мультиэнзимных комплексов, катализирующих декарбоксилирование альфа-кетокислот в цикле Кребса. Альфа-липоевой кислоте присущи антитоксические и антиоксидантные свойства, она также способна восстанавливать другие антиоксиданты, например при сахарном диабете. У больных диабетом альфа-липоевая кислота снижает резистентность к инсулину и тормозит развитие периферической нейропатии. Способствует снижению содержания глюкозы в крови и накоплению гликогена в печени. Альфа-липоевая кислота влияет на обмен ХС, принимает участие в регуляции липидного и углеводного обмена, улучшает функцию печени (вследствие гепатопротекторного, антиоксидантного, дезинтоксикационного действия). Также α-липоевая кислота хорошо влияет на процессы регенерации тканей.
Фармакокинетика. При пероральном приеме альфа-липоевая кислота быстро и почти полностью абсорбируется в ЖКТ, метаболизируется в основном в печени путем окисления боковых цепей и конъюгации. Препарат выделяется почками (93–97%), в основном в форме метаболитов. Период полувыведения — 10–20 мин.
При парентеральном применении период полувыведения составляет 30 мин, общий клиренс — 694 мл/мин, объем распределения — 12,7 л. После однократного в/в введения в первые 3–6 ч с мочой выводится 93–97% альфа-липоевой кислоты и ее метаболитов.

ПОКАЗАНИЯ:

Капсулы: в составе комплексной терапии диабетической полинейропатии, заболеваний печени (гепатит, цирроз), при хронических интоксикациях (например солями тяжелых металлов, грибами).
Р-р для инфузий: в составе комплексной терапии полинейропатий различного генеза (диабетическая, алкогольная полинейропатия), атеросклероза (как гиполипидемическое средство), заболеваний печени (гепатит, цирроз, жировая дистрофия печени при отсутствии гепатита В), при острых и хронических интоксикациях (отравлениях солями тяжелых металлов, грибами).

ПРИМЕНЕНИЕ:

Капсулы. Препарат применяют перорально в дозе 600 мг 1 раз в сутки. Препарат принимают не разжевывая, запивая небольшим количеством жидкости, утром за 30–45 мин до приема пищи.
В случаях тяжелых нарушений чувствительности, связанных с диабетической полинейропатей, лечение желательно начинать с парентерального введения альфа-липоевой кислоты (Диалипон р-р для инъекций) на протяжении 2–4 нед. В дальнейшем необходимо продолжить пероральный прием препарата в дозе 600 мг 1 раз в сутки.
Длительность лечения зависит от характера и течения заболевания и определяется врачом.
Р-р для инфузий. Препарат вводят путем в/в инфузии/инъекции с изотоническим р-ром натрия хлорида.
При тяжелой диабетической полинейропатии лечение взрослых начинают с инфузии 20 мл р-ра (600 мг α-липоевой кислоты), разведенного в 250 мл 0,9% р-ра натрия хлорида, 1 раз в сутки. Вводят медленно, не более 50 мг α-липоевой кислоты (1,7 мл р-ра для инфузий) в минуту. В очень тяжелых случаях суточную дозу повышают до 900–1200 мг/сут.
Начальный курс лечения проводят на протяжении 2–4 нед. В дальнейшем переходят на поддерживающую терапию лекарственными формами α-липоевой кислоты для перорального приема (Диалипон капсулы) в дозе 600 мг препарата 1–3 раза в сутки на протяжении 1–3 мес.
Для профилактики диабетической полинейропатии, при атеросклерозе, хронических интоксикациях, заболеваниях печени дозу препарата устанавливают индивидуально, в зависимости от возраста, массы тела больного и степени тяжести заболевания. Начинать лечение необходимо в начальной дозе 10 мл р-ра (300 мг α-липоевой кислоты) в сутки.
Курс терапии Диалипоном рекомендуется проводить 2 раза в год.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

гиперчувствительность к альфа-липоевой кислоте или другим компонентам препарата.
Не рекомендуется назначать препарат в период беременности, кормления грудью и детям (до 18 лет) в связи с отсутствием опыта клинического применения препарата у данной категории пациентов.
Кроме того, для таблеток: наследственная непереносимость галактозы, дефицит лактазы, синдром глюкозо-галактозной мальабсорбции.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

Капсулы. Общие реакции: приливы, потливость, затрудненное дыхание.
Со стороны ЦНС: головная боль, головокружение, изменение или нарушение вкусовых восприятий, нарушение зрения.
Со стороны ЖКТ: в отдельных случаях возможны диспептические явления (изжога, тошнота, рвота, умеренная боль в животе, диарея), которые исчезают, если принимать препарат во время или после еды.
Нарушение обмена веществ: гипогликемия (вследствие улучшения утилизации глюкозы).
Аллергические реакции: кожный зуд, эритема, крапивница, петехиальная сыпь, дерматит, экзема, редко — системные аллергические реакции, вплоть до анафилактического шока.
Р-р для инфузий. При быстрой в/в инъекции возможны ощущение тяжести в голове, повышение внутричерепного давления, приливы, потливость, тошнота, рвота и кратковременная задержка или затруднение дыхания, которые проходят самостоятельно.
Со стороны ЦНС: в некоторых случаях после в/в введения отмечали головную боль, головокружение, судороги, диплопию, нарушение зрения.
Со стороны системы кроветворения: петехиальные кровоизлияния в слизистые оболочки, кожу, тромбоцитопатия, нарушение функции тромбоцитов, гипокоагуляция, геморрагическая сыпь (пурпура), тромбофлебит.
Со стороны обмена веществ: гипогликемия (головокружение, повышенное потоотделение, головная боль, нарушение зрения) вследствие улучшения утилизации глюкозы.
Аллергические реакции: при в/в введении в месте введения возможно появление крапивницы и развитие экземы, кожной сыпи петехиального характера, зуда, дерматита; редко — системные аллергические реакции вплоть до анафилактического шока.
Местные реакции: иногда — у пациентов с повышенной чувствительностью в месте инъекции Диалипона возможно ощущение жгучей боли.
Со стороны сердечно-сосудистой системы: боль в области сердца, тахикардия.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

при лечении больных сахарным диабетом необходим частый контроль уровня глюкозы в крови. В отдельных случаях необходимо корректировать дозы сахароснижающих средств для предотвращения гипогликемии.
Во время лечения полинейропатии, благодаря регенераторным процессам, возможно кратковременное усиление чувствительности, которая сопровождается парестезией с ощущением ползания мурашек. Постоянное употребление алкоголя является фактором риска полинейропатии и может снизить эффективность Диалипона. Тиоктовая кислота связывает ионы металлов, поэтому рекомендуется воздержаться от употребления алкоголя во время лечения препаратом. Не следует назначать Диалипон одновременно с препаратами, содержащими металлы (препаратами железа, магния, кальция), а также с молочными продуктами, содержащими кальций.
Препарат является светочувствительным, поэтому ампулы необходимо доставать из упаковки только непосредственно перед использованием.
Инфузионные р-ры следует защищать от солнечного света, прикрывая их светозащитными пакетами. В этих условиях приготовленный инфузионный р-р остается пригодным до 6 ч.
Применение в период беременности или кормления грудью. Препарат Диалипон противопоказан к применению в период беременности. При необходимости его применения в период кормления грудью, следует прекратить грудное вскармливание. В экспериментальных исследованиях на животных не было выявлено тератогенного действия тиоктовой кислоты. Аналогичных исследований у людей проведено не было. Данных об экскреции тиоктовой кислоты в грудное молоко нет.
Дети. Диалипон не рекомендуется назначать детям до 18 лет из-за отсутствия клинического опыта применения препарата у данной категории пациентов.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами. Препарат не влияет на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами, но в случае появления признаков побочного действия препарата (см. ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ) необходимо воздержаться от управления транспортными средствами и работы с другими механизмами.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

возможно усиление гипогликемизирующего эффекта при приеме инсулина или пероральных гипогликемических средств. Реагирует с ионными комплексами металлов, например цисплатином, может снижать его эффективность и привести к потере активности цисплатина. С молекулой сахара образует труднорастворимые соединения. Является хелатором металлов, поэтому нельзя применять совместно с препаратами железа.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

при передозировке возможны тошнота, рвота, головная боль. При передозировке или подозрении на развитие побочных эффектов необходимо немедленно прекратить инъекцию и, не вынимая инъекционной иглы, осуществить через нее медленное вливание 0,9% р-ра натрия хлорида.
Имеются данные, что вследствие случайного или намеренного применения липоевой кислоты в дозе 10–40 г на фоне алкогольной интоксикации отмечали единичные случаи с серьезными признаками интоксикации вплоть до летального исхода. Клиническими проявлениями интоксикации были психомоторные нарушения или головокружение с последующими генерализованными судорогами и развитием лактатацидоза. Вследствие интоксикации липоевой кислотой появляется гипогликемия, шок, рабдомиолиз, гемолиз, диссеминированное внутрисосудистое свертывание крови (ДВС-синдром), повышение активности свертывающей системы крови, угнетение костного мозга и полиорганная недостаточность. При остром отравлении липоевой кислотой показана немедленная госпитализация с проведением общетерапевтических мероприятий детоксикации организма (ИВЛ, стимуляция рвоты, промывание желудка, прием активированного угля и др.). При лечении генерализованных судорог, лактатацидоза и других последствий интоксикации следует применять средства современной интенсивной терапии и симптоматического подхода для ускорения выведения липоевой кислоты из организма. Дальнейшее лечение — симптоматическое.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

в защищенном от света месте при температуре не выше 25 °С.



Реклама