Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Ексипім

    Ексипім
    • Cefepime
      Міжнародна назва
    • Інші бета-лактамні антибіотики
      Фарм. група
    • J01DE01
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • Немає в продажу
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЕКСИПІМ
(EXIPIME)
Склад:
діюча речовина: Cefepime;
1 флакон містить   цефепіму гідро хлориду у перерахунку на цефепім - 500 мг, 1 г,  2 г.
 
Лікарська форма. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування.
Цефалоспорини четвертого покоління.   Код АТС J01D Е 01.
 
Клінічні характеристики.
Показання. Інфекції, спричинені чутливими до дії препарату мікро організмами:
інфекції дихальних шляхів (пневмонія і бронхіт);
інфекції сечовивідних шляхів (пієлонефрит);
інфекції шкіри та м’яких тканин;
інтраабдомінальні інфекції (перитоніт);
інфекції жовчовивідних шляхів;
гінекологічні інфекції;
септицемія;
фебрильна нейтропенія;
бактеріальний менінгіт.

Протипоказання. Підвищена чутливість до цефепіму, L-аргініну та інших β-лактамних антибіотиків. Дитячий вік до 2 місяців. Вагітність, період годування груддю.

Спосіб застосування та дози. Перед початком застосування слід зробити шкірний тест на переносимість. Звичайне дозування для дорослих становить 500 мг – 1 г, що вводять внутрішньо венно або внутрішньом’язово з інтервалом у 12 годин. Звичайна тривалість лікування становить 7 - 10 днів; тяжкі інфекції можуть потребувати   тривалішого лікування та підвищення дози до 2 г на одне введення.
Дозування і шлях введення   залежать від чутливості мікро організмів-збудників, ступеня тяжкості інфекції, а також функціонального стану нирок хворого. Рекомендації стосовно дозування препарату Ексипім   для дорослих наведені в таблиці.
 


Інфекції сечових шляхів легкої та середньої тяжкості
500 мг – 1 г внутрішньо венно або внутрішньом’язово кожні
12 годин
Інші інфекції легкої та середньої тяжкості 1 г внутрішньо венно або внутрішньом’язово кожні
12 годин
Тяжкі інфекції 2 г внутрішньо венно кожні
12 годин
Загрозливі для життя інфекції 2 г внутрішньо венно кожні 8 годин
 
Діти віком від 2 місяців. Максимальна доза для дітей не повинна перевищувати рекомендовану дозу для дорослих. Звичайна рекомендована доза для дітей з масою тіла до 40 кг становить 50 мг/кг кожні 12 годин (хворим на фебрильну нейтропенію та бактеріальний менінгіт - кожні 8 годин). Звичайна тривалість лікування становить 7 – 10 днів, тяжкі інфекції можуть вимагати тривалішого лікування.
Порушення функції нирок. У хворих із порушеннями функції нирок (кліренс креатині ну менше 30 мл/хв) доза препарату повинна бути скоригована. Вихідна доза Ексипіму повинна бути такою ж, як і для хворих із нормальною функцією нирок. Рекомендовані підтримуючі дози цефепіму наведені в таблиці. 
Кліренс креатині ну (мл/хв)
 
Рекомендовані підтримуючі дози
 
 
> 60
Загрозливі для життя інфекції Тяжкі інфекції Інфекції легкої та середньої тяжкості Інфекції сечових шляхів легкої та середньої тяжкості
Звичайне дозування адекватне тяжкості інфекції (див. попередню таблицю), коригування дози не потрібно
2 г кожні
8 годин
2 г кожні
12 годин
1 г кожні
12 годин
500 мг кожні
12 годин
 
 
30 - 59
Коригування дози відповідно   до кліренсу креатині ну
2 г кожні 12 годин 2 г кожні
24 години
1 г кожні
24 години
500 мг кожні
24 години
11 - 29 2 г кожні 24 години 1 г кожні
24 години
500 мг кожні 24 години 500 мг кожні
24 години
<10 1 г кожні 24 години 500 мг кожні 24 години 250 мг кожні 24 години 250 мг кожні
24 години
  При гемодіалізі за 3 години виділяється з організму приблизно 68 % від дози препарату. Після завершення кожного сеансу діалізу необхідно вводити повторну дозу, рівну вихідній дозі. При безперервному амбулаторному перитонеальному діалізі препарат можна застосовувати у вихідних нормальних рекомендованих дозах 500 мг, 1 або 2 г залежно від тяжкості інфекції з інтервалом між дозами 48 годин.
Дітям при порушеній функції нирок рекомендується зменшення дози або збільшення інтервалу між введеннями  (залежно від кліренсу креатині ну).
  Ексипім можна вводити внутрішньо венно або за допомогою глибокої внутрішньом’язової ін’єкції у велику м’язову масу (наприклад, у верхній зовнішній квадрант сідничного м’яза - gluteus maximus).
Внутрішньо венне введення. Внутрішньо венний шлях уведення кращий для хворих із тяжкими або загрозливими для життя інфекціями.
При внутрішньо венному способі введення Ексипім розчиняють у 5 мл або 10 мл стерильної води для ін’єкцій, у 5 % розчині глюкози для ін’єкцій або 0,9 % розчині натрію хлориду, як зазначено в наведеній нижче таблиці. Вводять внутрішньо венно повільно протягом 3 - 5 хв або через систему для внутрішньо венного введення.
При внутрішньом’язовому введенні Ексипім можна розчиняти в стерильній воді для ін’єкцій, 0,9 % розчині натрію хлориду для ін’єкцій, 5 % розчині декстрози для ін’єкцій, бактеріостатичній воді для ін’єкцій з парабеном або бензиловим спиртом, 0,5 % або 1 % розчині лідокаїну гідро хлориду в концентраціях, вказаних нижче в таблиці. 

Шлях введення
Об’єм розчину для розведення (мл) Приблизний об’єм одержаного розчину (мл) Приблизна концентрація цефепіму (мг/мл)

Внутрішньо венне введення

500 мг/флакон
1 г/флакон
2 г/флакон
 

5
10
10
 

5,6
11,3
12,5
 

100
100
160
Внутрішньом’язове введення:
500 мг/флакон
1 г/флакон
 

1,3
2,4
 

1,8
3,6
 

280
280
  Як і інші парентеральні лікарські препарати, приготовлені розчини препарату перед уведенням повинні перевірятися на відсутність механічних включень.

Побічні реакції. Гіпер чутливість: висипання, свербіж, підвищення температури;
шлунково-кишковий тракт: пронос, нудота, блювання, запор, біль у животі, диспепсія;
серцево-судинна система: біль у грудях, тахікардія;
дихальна система: кашель, біль у горлі, задишка;
центральна нервова система: головний біль, запаморочення, безсоння, парестезії, неспокій, сплутаність свідомості;
інші: астенія, пітливість, вагініт, периферичні набряки, біль у спині;
анафілактичні реакції і судоми.
Місцеві реакції у точці внутрішньо венного вливання (флебіти і запалення) при внутрішньом’язовому введенні запалення або біль у місці ін’єкції.
Відхилення показників лабораторних аналізів від норми: збільшення рівня аланін амінотрансфер ази, аспартатамінотрансфер ази, лужної фосфатази, загального білірубіну, анемія, еозинофілі я, збільшення протромбі нового часу або парціального тромбопластинового часу (ПТТ) і позитивний результат тесту Кумбса без гемолізу. Тимчасове збільшення азоту сечовини крові та/або креатині ну сироватки і транзиторна тромбоцит опенія відзначалися в менш ніж 0,5 % хворих. Також відзначалися транзиторна лейкопенія і нейтропенія.

Передозування. У випадку значного передозування можуть виникнути енцефалопатія, судоми.

Лікування. При значному перевищенні рекомендованих доз, особливо у хворих із порушеною функцією нирок, застосування діалізу прискорить видалення цефепіму з


організму; при цьому гемодіаліз має перевагу над перитонеальним діалізом (малоефективний).

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату під час вагітності протипоказане.   У разі застосування препарату в період лактації, годування груддю   слід припинити.

Особливості застосування. Необхідно точно визначити, чи відзначалися раніше у хворого реакції гіпер чутливості негайного типу на цефепім, цефалоспорини, пеніциліни або інші β-лактамні антибіотики. Антибіотики варто призначати з обережністю всім хворим із будь-якими формами алергії, особливо на лікарські препарати. При появі алергічної реакції застосування препарату слід припинити. Серйозні реакції гіпер чутливості негайного типу можуть вимагати застосування адреналіну та інших форм терапії.

При застосуванні практично всіх антибіотиків широкого спектра дії повідомлялося про випадки псевдомембранозного коліту. Тому важливо мати на увазі цей діагноз у випадку виникнення діареї під час лікування препаратом Ексипім. Легкі форми коліту можуть минати після прийому препарату; помірні або тяжкі стани можуть потребувати спеціального лікування.

Як і у випадку з іншими антибіотиками, застосування препарату   може призводити до колонізації нечутливою мікрофлорою. При розвитку суперінфекцій під час лікування необхідне вживання відповідних заходів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.  Ексипім не впливає на здатність працювати з механізмами та керувати автотранспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Застосовуючи   аміноглікозиди одночасно з препаратом Ексипім, слід уважно контролю вати функцію нирок через потенційну нефро токсичність та ото токсичність аміно глікозидних антибіотиків. Нефро токсичність відмічалася після одночасного застосування інших цефалоспоринів з діуретиками, такими як фуросемід.

Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Антибактеріальний засіб групи цефалоспоринів IV покоління. Діє бактерицидно, порушуючи синтез пептидоглікану клітинної стінки і спричиняє загибель мікро організмів. Має широкий спектр дії відносно грам позитивних і грам негативних бактерій, штамів, резистентних до аміноглікозидів або цефалоспоринових антибіотиків III покоління.
Цефепім високостійкий до гідролізу більшістю бета-лактамаз, має малу спорідненість відносно  бета-лактамаз, кодованих  хромосомними генами, і швидко проникає в
грам негативні бактеріальні клітини.
Активний щодо грам позитивних аеробів: Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis (включаючи штами, що продукують бета-лактамазу), Staphylococcus hominis, Staphylococcus saprophyticus, штамів Streptococcus spp.: Streptococcus pyogenes (група A); Streptococcus agalactiae (група B); Streptococcus pneumoniae; інших бета-гемолітичних Streptococcus spp. (групи C,G,F), Streptococcus bovis (група D), Streptococcus viridans; відносно грам негативних аеробів: Pseudomonas spp., що включають P. aeruginosa,            P. putida, P. stutzeri; Escherichia coli, Klebsiella spp.(що включають Klebsiella pseudomoniae, Klebsiella oxytoca, Klebsiella oxaenae); Enterobacter spp. (що включають Enterobacter cloacae, Enterobacter aerogenes, Enterobacter agglomerans), Enterobacter sakazakii); Proteus spp. (що включають Proteus mirabilis, Proteus vulgaris; Acinetobacter calcoaceticus (Acinetobacter anitratus, Acinetobacter lwoff); Aeromonas hydrophila; Capnocytophaga spp., Citrobacter spp.(що включають Citobacter diversus, Citobacter freundii); Campylobacter jejuni, Cardnerella vaginalis, Haemophilus  ducrei, Haemophilus influenzae, у тому числі штами, що продукують бета-лактамазу; Haemophilus parainfluenzae, Hafnia alvei, Legionella spp.; Morganella morganii; Moraxella catarrhalis, у тому числі штами, що продукують бета-лактамазу; Neisseria gonorrhoeae, у тому числі штами, що продукують бета-лактамазу;
Neisseria meningitidis; Providencia spp. (у тому числі P. rettgeri, P. stuartii); Salmonella spp.; Serratia spp. (включаючи S. marcescens, S. liquefaciens); Shigella spp.; Versinia enterocolitica.
Анаероби: Bacteroides spp., включаючи B. melaninogenicus та інші мікро організми порожнини рота, що належать до Bacteroides; Clostridium perfringens; Fusobacterium spp.; Mobiluncus spp.; Peptostreptococcus spp.; Veillonella spp.
Більшість штамів ентерококів і стафілококи, резистентні до метициліну, резистентні до більшості цефалоспоринових антибіотиків, включаючи цефепім.
Цефепім неактивний відносно деяких штамів Xanthomonas maltophilia (Pseudomonas maltophilia), Bacteroides fragilis і Clostridium difficile.
Фармакокінетика. Після внутрішньо венного і внутрішньом’язового введення цефепіму в дозі 500 мг максимальна концентрація спостерігається через 30 хв і становить       38  –  40 мкг/мл і 8 – 9 мкг/мл відповідно; час досягнення середньої терапевтичної концентрації в плазмі крові – 12 годин; середня терапевтична концентрація при внутрішньо венному введенні – 0,7 мкг/мл, при внутрішньом’язовому введенні –             0,2 мкг/мл. Зв’язування цефепіму з білками плазми становить  менше 19 % і не залежить від концентрації препарату в сироватці крові. Значні концентрації визначаються у сечі, жовчі, перитонеальній рідині, ексудаті пухиря, слизовому секреті бронхів, мокротинні, передміхуровій залозі, апендиксі і жовчному міхурі.
Цефепім виділяється нирками, головним чином шляхом гломерулярної фільтрації. У сечі визначається приблизно 85 % введеної дози у вигляді незміненого цефепіму. Період напів виведення цефепіму з організму в середньому становить приблизно 2 години.
У пацієнтів старше  65 років з нормальною функцією нирок величина ниркового кліренсу менша, ніж у молодих хворих.
У хворих з порушеннями функцій нирок збільшується період напів виведення з організму.
У середньому період напів виведення цефепіму при проведенні гемодіалізу становить
13 годин, при проведенні перитонеального діалізу – 19 годин.
Фармакокінетика цефепіму у хворих з порушеннями функції печінки незмінена.

Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: порошок від майже білого до світло-жовтого кольору зі специфічним запахом.

Несумісність. Ексипім у концентрації від 1 до 40 мг/мл сумісний з такими парентеральними розчинами: 0,9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій; 5 % і 10 % розчини глюкози для ін’єкцій; розчин 6М натрію лактату для ін’єкцій, розчин 5 % глюкози і 0,9 % натрію хлориду для ін’єкцій; розчин Рінгера з лактатом і 5 % розчином декстрози для ін’єкцій.
Щоб уникнути можливої лікарської взаємодії з іншими препаратами, розчини препарату Ексипім не слід вводити одночасно з розчинами метронідазолу, ванкоміцину, гентаміцину, тобраміцину сульфату і нетилміцину сульфату. У разі призначення   Ексипіму із зазначеними препаратами треба вводити кожний антибіотик окремо.
Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати в   захищеному від світла місці, при температурі не вище    30 º С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Після приготування розчину не допускати його заморожування.
Після приготування розчин для внутрішньом’язового введення може зберігатися протягом 12 годин при температурі до 25 °С і до 7 діб в оригінальній упаковці - у холодильнику при температурі 2-8 °С.
Після приготування розчин для внутрішньо венного введення може зберігатися до 24 годин при температурі   до 25 °С і до 5 діб – у холодильнику при температурі 2-8 °С.
Зміна кольору не впливає на активність препарату за умови, якщо препарат зберігається належним чином, як рекомендовано виробником.

Упаковка. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій по 500 мг, 1 г, 2 г у флаконах, по  1 флакону в пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Ексір Фармасьютикал Ко., Іран.

Місцезнаходження. № 15, Алея Бехамбарі, Валіаср авеню (Північ площі Валіаср), Тегеран, Іран.
 



 

Фармакологические свойства

Фармакодинамика. Антибиотик группы цефалоспоринов IV поколения с широким спектром антибактериального действия. Действует бактерицидно, ингибируя синтез пептидогликана клеточной стенки бактерий. Имеет широкий спектр действия относительно грамположительных и грамотрицательных бактерий, включая большинство штаммов, устойчивых к аминогликозидам или цефалоспориновым антибиотикам III поколения. Цефепим высокоустойчив к гидролизу большинством β-лактамаз, имеет малое сродство к β-лактамазам (кодирующимся хромосомными генами) и быстро проникает в грамотрицательные бактериальные клетки.
Цефепим активен относительно таких микроорганизмов:
Грамположительные аэробы: Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis (включая штаммы, продуцирующие β-лактамазу), Staphylococcus hominis, Staphylococcus saprophyticus, штаммов Streptococcus spp.: Streptococcus pyogenes (группа A); Streptococcus agalactiae (группа B); Streptococcus pneumoniae; другие β-гемолитически стрептококки (группа C, G, F), Streptococcus bovis (группа D), Streptococcus viridans.
Грамотрицательные аэробы: Pseudomonas spp. (включая P. aeruginosa, P. putida, P. stutzeri), Escherichia coli, Klebsiella spp.(включая Klebsiella pseudomoniae, Klebsiella oxytoca, Klebsiella oxaenae); Enterobacter spp. (включая Enterobacter cloacae, Enterobacter aerogenes, Enterobacter agglomerans, Enterobacter sakazakii); Proteus spp. (включая Proteus mirabilis, Proteus vulgaris); Acinetobacter calcoaceticus (Acinetobacter anitratus, Acinetobacter lwoff); Aeromonas hydrophila; Capnocytophaga spp., Citrobacter spp. (включая Citobacter diversus, Citobacter freundii); Campylobacter jejuni, Cardnerella vaginalis, Haemophilus ducrei, Haemophilus influenzae (включая штаммы, продуцирующие β-лактамазу); Haemophilus parainfluenzae, Hafnia alvei, Legionella spp.; Morganella morganii; Moraxella catarrhalis (включая штаммы, продуцирующие β-лактамазу); Neisseria gonorrhoeae, (включая штаммы, продуцирующие β-лактамазу); Neisseria meningitidis; Providencia spp. (включая P. rettgeri, P. stuartii); Salmonella spp.; Serratia spp. (включая S. marcescens, S. liquefaciens); Shigella spp.; Versinia enterocolitica.
Анаэробы: Bacteroides spp., (включая B. melaninogenicus и другие микроорганизмы ротовой полости, принадлежащие к Bacteroides); Clostridium perfringens; Fusobacterium spp.; Mobiluncus spp.; Peptostreptococcus spp.; Veillonella spp.
Большая часть метициллинрезистентных штаммов энтерококков и стафилококков устойчивы к действию большинства цефалоспоринових антибиотиков, включая цефепим.
Цефепим неактивен относительно некоторых штаммов: Xanthomonas maltophilia (Pseudomonas maltophilia), Bacteroides fragilis и Clostridium difficile.
Фармакокинетика.
После в/в введения цефепима в дозе 500 мг, 1000 мг и 2000 мг максимальная концентрация в сыворотке крови достигается через 30 мин и составляет 38,2 мкг/мл, 78,7 мкг/мл и 163,1 мкг/мл соответственно. После в/м введения цефепима в дозе 500 мг, 1000 мг и 2000 мг максимальная концентрация в сыворотке крови достигается через 1–2 ч и составляет 12–12,5 мкг/мл, 25,9–26,3 мкг/мл и 49,9–51,3 мкг/мл соответственно.
Средняя терапевтическая концентрация в плазме крови через 12 ч при в/в введении составляет 0,2 мкг/мл, при в/м введении — 0,7 мкг/мл.
Связывание цефепима с белками плазмы крови составляет ≤19% и не зависит от концентрации препарата в сыворотке крови.
Высокие концентрации цефепима достигаются в моче, желчи, перитонеальной жидкости, желчном пузыре, бронхиальном слизистом секрете, мокроте, предстательной железе и аппендиксе. Цефепим выделяется почками главным образом путем гломерулярной фильтрации. С мочой выводится около 85% введенной дозы цефепима в неизмененном виде.
Период полувыведения цефепима из организма составляет, в среднем, 2 ч.
У пациентов в возрасте старше 65 лет с нормальной функцией почек коррекции дозы не требуется, несмотря на то, что величина почечного клиренса меньше, чем у пациентов молодого возраста.
У больных с нарушением функции почек период полувыведения цефепима увеличивается. В среднем период полувыведения цефепима при проведении гемодиализа составляет 13 ч, при проведении перитонеального диализа — 19 ч.
Фармакокинетика цефепима у больных с нарушением функции печени не изменяется.

Показания

инфекции, вызванные чувствительными к цефепиму микроорганизмами:
инфекции дыхательных путей (пневмония, бронхит);
инфекции мочевыводящих путей (пиелонефрит);
инфекции кожи и мягких тканей;
интраабдоминальные инфекции (включая перитонит и инфекции желчевыводящих путей);
гинекологические инфекции;
септицемия;
инфекции на фоне иммунодефицита (при фебрильной нейтропении);
бактериальный менингит.

Применение

перед началом применения следует сделать кожный тест на переносимость. Обычная доза для взрослых составляет 500 мг–1 г в/в или в/м каждые 12 ч. Обычная продолжительность лечения составляет 7–10 дней; при тяжелых инфекциях возможно повышение дозы до 2 г на 1 введение и более длительный период лечения.
Дозирование и путь введения варьируют в зависимости от чувствительности микроорганизмов-возбудителей, степени тяжести инфекции, а также функционального состояния почек пациента.
Рекомендации относительно дозирования Эксипима для взрослых приведены в таблице:

Инфекции мочевыводящих путей легкой и средней степени тяжести 500 мг–1 г в/в или в/м Каждые 12 ч
Другие инфекции легкой и средней степени тяжести 1 г в/в или в/м Каждые 12 ч
Тяжелые инфекции 2 г в/в Каждые 12 ч
Угрожающие жизни инфекции 2 г в/в Каждые 8 ч


Дети в возрасте от 2 мес. Максимальная доза для детей не должна превышать рекомендуемую дозу для взрослых. Обычная рекомендуемая доза для детей с массой тела до 40 кг составляет 50 мг/кг через 12 ч (пациентам с фебрильной нейтропенией и бактериальным менингитом — через 8 ч). Обычная продолжительность лечения составляет 7–10 дней, при тяжелых инфекциях может быть необходимым более продолжительное лечение.
Нарушение функции почек. Для больных с нарушением функции почек (клиренс креатинина ≤30 мл/мин) доза препарата должна быть откорректирована. Начальная доза Эксипима должна быть такой же, как и для больных с нормальной функцией почек. Рекомендуемые поддерживающие дозы цефепима приведены в таблице:

Клиренс креатинина, мл/мин Рекомендуемые поддерживающие дозы
60 Угрожающие жизни инфекции Тяжелые инфекции Инфекции легкой и средней тяжести Инфекции мочевыводящих путей легкой и средней тяжести
Обычное дозирование адекватно тяжести инфекции (см. предыдущую таблицу), корригирования дозы не требуется
2 г каждые
8 ч
2 г каждые
12 ч
1 г каждые
12 ч
500 мг каждые
12 ч
30–59 Корригирование дозы в соответствии с клиренсом креатинина
2 г каждые 12 ч 2 г каждые
24 ч
1 г каждые
24 ч
500 мг каждые
24 ч
11–29 2 г каждые 24 ч 1 г каждые
24 ч
500 мг каждые 24 ч 500 мг каждые
24 ч
≤10 1 г каждые 24 ч 500 мг каждые 24 ч 250 мг каждые 24 ч 250 мг каждые
24 ч


При гемодиализе за 3 ч из организма выводится около 68% дозы препарата. После завершения каждого сеанса диализа необходимо вводить повторную дозу, которая равняется исходной. При беспрерывном амбулаторном перитонеальном диализе препарат можно применять в начальных нормальных рекомендуемых дозах 500 мг, 1 или 2 г (в зависимости от тяжести инфекции) с интервалом 48 ч.
Детям при нарушении функции почек рекомендуется снижение дозы или увеличение интервала между введениями (в зависимости от значений клиренса креатинина).
Эксипим можно вводить в/в или в/м (глубоко) в ягодичную мышцу.
В/в введение оптимально для больных с тяжелыми или угрожающими жизни инфекциями. При в/в способе введения препарат растворяют в 5 или 10 мл стерильной воды для инъекций, в 5% р-ре глюкозы для инъекций или 0,9% р-ре натрия хлорида (как указано в приведенной ниже таблице). Вводят в/в медленно на протяжении 3–5 мин или через систему для в/в введения.
В/м введение. Препарат растворяют в стерильной воде для инъекций, 0,9% р-ре натрия хлорида для инъекций, 5% р-ре декстрозы для инъекций, бактериостатической воде для инъекций с парабеном или бензиловым спиртом, 0,5% или 1% р-ре лидокаина гидрохлорида в объемах, приведенных в таблице:

Путь введения Объем р-ра для разведения, мл Приблизительный объем полученного р-ра, мл Приблизительная концентрация цефепима, мг/мл
В/в введение:
500 мг/флакон
1 г/флакон
2 г/флакон

5
10
10

5,6
11,3
12,5

100
100
160
В/м введение:
500 мг/флакон
1 г/флакон

1,3
2,4

1,8
3,6

280
280


Как и другие парентеральные лекарственные препараты, приготовленные р-ры Эксипима перед введением следует проверять на отсутствие механических включений.

Противопоказания

повышенная чувствительность к цефепиму, L-аргинину и другим β-лактамным антибиотикам.
Дети в возрасте до 2 мес. Период беременности и кормления грудью.

Побочные эффекты

Аллергические реакции: кожная сыпь, зуд, лихорадка, анафилаксия.
Со стороны ЖКТ: тошнота, рвота, запор, боль в животе, диспепсия, диарея.
Со стороны сердечно-сосудистой системы: боль в груди, тахикардия.
Со стороны дыхательной системы: кашель, боль в горле, одышка.
Со стороны ЦНС: головная боль, головокружение, бессонница, парестезии, беспокойство, нарушение сознания, судороги.
Другие: астения, гипергидроз, вагинит, периферические отеки, боль в спине.
Реакции в месте введения: при в/в введении — флебит, воспаление, при в/м введении — воспаление или локальная болезненность.
Со стороны лабораторных показателей: повышение уровня АлАТ, АсАТ, ЩФ, общего билирубина в сыворотке крови, анемия, эозинофилия, увеличение протромбинового или парциального тромбопластинового времени, положительный результат пробы Кумбса. Повышение уровня азота мочевины крови и/или креатинина сыворотки крови транзиторного характера и транзиторную тромбоцитопению отмечали менее чем у 0,5% пациентов. Также отмечали транзиторную лейкопению и нейтропению.

Особые указания

с осторожностью назначают больным с любыми формами аллергии, особенно на лекарственные препараты, если в анамнезе отмечали реакции гиперчувствительности немедленного типа на цефепим, цефалоспорины, пенициллины или другие β-лактамные антибиотики.
При возникновении аллергической реакции применение препарата следует немедленно прекратить. При тяжелых реакциях гиперчувствительности немедленного типа необходимо применение адреналина и других форм интенсивной терапии.
Антибиотики широкого спектра действия, особенно при продолжительном применении, могут вызывать развитие псевдомембранозного колита, поэтому необходимо обращать внимание на возникновение диареи во время лечения препаратом. Легкие формы колита могут проходить после окончания терапии, средней тяжести или тяжелые состояния могут потребовать специального лечения.
Как и при применении других антибиотиков, применение Эксипима может привести к колонизации резистентными микроорганизмами. При развитии суперинфекции необходимо принятие соответствующих терапевтических мер.
Период беременности и кормления грудью. Применение препарата в период беременности противопоказано. В случае применения препарата в период лактации, кормление грудью необходимо прекратить.
Не влияет на способность управлять транспортными средствами и работать со сложными механизмами.

Взаимодействия

применяя одновременно с аминогликозидами в высоких дозах, необходимо контролировать функцию почек из-за потенциальной нефротоксичности и ототоксичности аминогликозидных антибиотиков. Нефротоксичность отмечали при одновременном применении с диуретиками (типа фуросемида). Эксипим в концентрации 1–40 мг/мл совместим с такими парентеральными р-рами, как 0,9% р-р натрия хлорида для инъекций, 5 и 10% р-ры глюкозы для инъекций, 6 М р-р натрия лактата для инъекций, р-р 5% глюкозы и 0,9% натрия хлорида для инъекций, р-р Рингера с лактатом и 5% р-ром декстрозы для инъекций.
Для предупреждения возможного лекарственного взаимодействия не следует одновременно вводить препарат с р-рами метронидазола, ванкомицина, гентамицина, тобрамицина сульфата и нетилмицина сульфата. При необходимости сочетанного применения Эксипима с указанными препаратами, каждый антибиотик вводят отдельно.

Передозировка

в случае значительной передозировки может развиваться энцефалопатия, судороги.
При значительном превышении рекомендуемых доз, особенно у больных с нарушенной функцией почек, применение гемодиализа ускоряет выведение цефепима из организма; перитонеальный диализ малоэффективен.

Условия хранения

в защищенном от света месте, при температуре не выше 30 °С.
Не допускается замораживание приготовленного р-ра.
Приготовленный р-р препарата для в/м введения можно хранить на протяжении 12 ч при температуре не выше 25 °С и до 7 сут в оригинальной упаковке — в холодильнике при температуре 2–8 °С.
Приготовленный р-р препарата для в/в введения можно хранить на протяжении 24 ч при температуре не выше 25 °С и до 5 сут — в холодильнике при температуре 2–8 °С.
Изменение цвета р-ра не влияет на активность препарата при условии надлежащих условий хранения (как рекомендовано производителем).




 



Реклама