ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
Еритроміцинова мазь
Erythromycini unguentum
Склад: діюча речовина: 1 г мазі містить еритроміцину – 0,01 г (10000 ОД);
допомiжнi речовини: ланолін безводний, олія мінеральна, натрію мета бісульфіт (Е 223).
Лікарська форма. Мазь очна.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Антибіотики.
Код АТС S01A A17.
Клінічні характеристики.
Показання.
Бактеріальний кон’юнктивіт, блефарит, трахома, бактеріальний кератит); гнійні захворювання шкіри, інфіковані рани, пролежні, опіки 2 - 3 ступеня, трофічні виразки.
Протипоказання.
Місцеві реакції підвищеної чутливості до компонентів препарату, тяжкі порушення функції печінки. Дитячий вік до 5 років.
Спосіб застосування та дози.
При захворюваннях очей мазь закладають за нижню повіку 3 рази на день; при трахомі – 4 - 5 разів на день. Тривалість лікування залежить від тяжкості і перебігу захворювання, але не має перевищувати 14 діб. При трахомі лікування слід поєднувати з викриттям фолікулів. При стиханні запального процесу препарат застосовують 2 – 3 рази на день. Тривалість курсу лікування при трахомі не повинна перебільшувати 3-х місяців.
При гнійних захворюваннях шкіри та м’яких тканин мазь наносять на уражену ділянку тонким шаром 1 - 2 рази на день, після видалення некротичних мас та гною, при опіках – 2 - 3 рази на тиждень. Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і супутньої терапії і становить від декількох днів до 2 тижнів..
Побічні реакції.
Можливі місцеві алергічні реакції (гіперемія кон’юнктиви, набряк повік або на шкірі місцеве подразнення, свербіж, висип в місці нанесення) У таких випадках застосування мазі слід припинити.
При тривалому застосуванні можливий розвиток вторинної інфекції, яка спричинена стійкими до еритроміцину мікро організмами.
Передозування.
При місцевому застосуванні випадки передозування не описані.
Застосування в період вагітності або годування груддю.
Ефективність та безпека застосування препарату у період вагітності та годування груддю вивчені недостатньо. Застосування у період вагітності або годування груддю (не наносити на груди) можливе, якщо на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.
Діти.
Як правило не застосовують для лікування дітей віком до 5 років. Можливе застосування для лікування дітей за призначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефект перевищує ризик можливих побічних ефектів.
Особливості застосування.
До застосування іншого противугревого засобу для зовнішньго застосування має пройти не менше 1 години. Якщо протягом 3 – 4 тижнів застосування стан вугревих висипань не покращився, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо подальшого користування препаратом.
У дітей, матери яких мають клінічно виражену гонорею, еритроміцин як офтальмологічний засіб застосовують одночасно з водним розчином пеніциліну G для парентерального введення.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Спеціальні дослідження по вивченню впливу на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами не проводились.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Несумісний з хлорамфеніколом (антагонізм).
Знижує бактерицидну дію бета-лактамних антибіотиків (пеніциліни, цефалоспорини, карбопенеми).
При одночасному застосуванні лікарських форм еритроміцину для зовнішнього застосування з абразивними засобами, які призводять до надмірного подразнення шкіри, а також із засобами, які спричиняють злущування шкіри, можливий кумулятивний подразнюючий або висушую чий ефект.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Еритроміцин – бактеріостатичний антибіотик з групи макролідів, який продукує Streptomyces erythreus. Еритроміцин проявляє антибактеріальну дію щодо грам позитивних і грам негативних мікро організмів (різні види Streptococcus, Starhylococcus, N. gonorrhoeae, N. meningitidis), у тому числі штами стійки до інших антибіотиків. Препарат активний також у відношенні Clostridium spp., Corynebacterium diphtheriae, C. haemolyticum, Haemophilus influenzae, Mycoplasma pnemoniae, Actinomyces israelii, Listeria monocytogenes, T. pallidum, хламідій.
Фармакокінетика. При місцевому застосуванні системна абсорбція низька.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: мазь від жовтуватого до жовто-бурого кольору.
Термін придатності. 3 роки.
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 15 ° С .
Упаковка. По 10 г у тубах, 1 туба у картонній упаковці.
Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник.
ВАТ «ТАТХІМФАРМПРЕПАРАТИ»,
Російська Федерація.
Місцезнаходження.
Російська Федерація,
420091, Казань,
вул. Біломорська, 260.
Инструкция по медицинскому применению препарата:
Эритромицин мазь глазная 10000 ЕД/г
Фармакотерапевтическая группа:
антибиотик, макролид
Условия отпуска из аптек
По рецепту врача
Регистрационный номер: 002127/01 – 2003
Торговое название: Эритромицин-АКОС
Международное непатентованное название: эритромицин
Химическое название:
[3R-(3R*,4S*,5S*,6R*,7R*,9R*,11R*,12R*,13S*,14R*)]-4[(2,6-Дидезокси-3-О-Метил-3-Щ-метил-альфа-L-рибогексопиранозил)окси]-14-этил-7, 12, 13-тригидрокси-3,5,7,9,11,13-гексаметил-6-[(3,4,6-тридезокси-3-(диметиламино)-бета-D-ксилогексопиранозил)окси]оксациклотетрадекан-2,10-дион.
Лекарственная форма: мазь глазная
Состав препарата
Активные вещества:Эритромицин – 1000000 ЕД.Вспомогательные вещества:Ланолин безводный, натрия пиросульфит, вазелин.
Описание: мазь желтоватого или буровато желтого цвета.
Код ATX: S01АА17
Фармакологические свойства
Эритромицин – антибиотик из группы макролидов, продуцируемый Streptomyces erythreus. Препарат действует бактериостатически. Эритромицин оказывает антибактериальное действие на грамположительные и грамотрицательные микроорганизмы (различные виды Streptococcus, Staphylococcus, N. gonorrhoeae, N. meningitidis), в том числе штаммы, устойчивые к другим антибиотикам. Препарат активен также в отношении Ciostridium spp., Corynebacterium diphtheriae, Haemophilus influenzae, Mycoplasma pneumoniae, Actinomyces israelii, Listeria monocytogenes, хламидий.
Фармакокинетика
При местном применении системная абсорбция низкая
Показания к применению
Местно эритромицин применяется при заболеваниях глаз (блефарите, бактериальном конъюнктивите, трахоме, бактериальном кератите), а так же гнойничковых поражениях кожи, инфицированных ранах, пролежнях, ожогах 2 – 3 степени.
Противопоказания
Гиперчувствительность к компонентам препарата, тяжелые нарушения функции печени.
Применение при беременности и лактации
Достаточного опыта по применению препарата во время беременности, кормления грудью и у детей нет. Возможно применение Эритромицина-ТАТ для лечения детей, беременных и кормыщих матерей по назначению лечащего врача, если ожидаемый лечебный эффект превышает риск развития возможных побочных эффектов.
Способ применения и дозы
Мазь накладывают на нижнее веко 3 раза в день, а при лечении трахомы 4 – 5 раз в день. Продолжительность лечения зависит от формы и тяжести заболевания, но не должна превышать 14 дней. При трахоме лечение следует сочетать с вскрытием фолликулов. При стихании воспалительного процесса препарат применяют 2 – 3 раза в день. Длительность курса лечения трахомы не должна превышать 3-х месяцев.При гнойных заболеваниях кожи мягких тканей мазь наносят на пораженный участок кожи тонким слоем 1 – 2 раза в день после удаления некротических масс и гноя, при ожогах 2 – 3 раза в неделю. Длительность лечения зависит от формы и тяжести заболевания и составляет от нескольких дней до 2 недель.
Побочное действие
Возможно развитие аллергических реакций и раздражающее действие (покраснение, зуд). При длительном применении может развиться вторичная инфекция, вызванная устойчивыми к эритромицину микроорганизмами.
Передозировка
Данные по передозировке препарата отсутствуют.
Взаимодействие с другими лекарственными средствами
Несовместим с линкомицином, клиндамицином и хлорамфениколом (антагонизм). Снижает бактерицидное действие бета-лактамных антибиотиков (пенициллины, цефалоспорины, карбопенемы). При одновременном применении лекарственных форм эритромицина для наружного применения с абразивными веществами, приводящим к чрезмерному раздражению кожи, а также со средствами, вызывающими шелушение кожи, возможен кумулятивный раздражающий или высушивающий эффект.
Особые, указания
До использования любого другого противоугревого средства для наружного применения должно пройти не менее 1 ч. Если в течение 3 – 4 недель состояние угревой сыпи не улучшается, следует проконсультироваться с врачом (для достижения полного терапевтического эффекта может потребоваться 2 – 3 месяца). При профилактике офтальмии новорожденных не следует вымывать глазную мазь эритромицина из глаза. У детей, матери которых имеют клинически выраженную гонорею, эритромицин как офтальмологическое средство используют одновременно с водным раствором пенициллина G для парентерального применения
Форма выпуска
По 3 г, 7 г и 10 г в алюминиевых тубах.
Условия хранения
Список Б. При температуре 15 – 25 °С, в местах, недоступных для детей!
Срок годности
3 года. Не использовать препарат после истечения срока годности, указанного на упаковке!