Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Флутамід

    Флутамід
    • Flutamide
      Міжнародна назва
    • Антагоністи гормонів та аналогічні засоби
      Фарм. група
    • L02BB01
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 5 пропозицій від 1 670,00 до 1 670,00 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФЛУТАМІД

(FLUTAMIDE)


Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить 250 мг флутаміду;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), натрію лаурилсульфат, повідон К-30, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анти андроген ні засоби. Код АТС L02B B01.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування прогресуючого раку простати як засіб моно терапії (з або без орхіектомії) або в комбінації з агоністами лютеїнізуючого гормону рілізінг-гормону ЛГРГ (LHRH) у хворих, яким раніше не призначали ніякого лікування, або хворих, які не реагують чи у яких розвинулась резистентність до гормональної терапії або її непереносимість.

В комбінованій терапії - як один з засобів для лікування локально обмеженого раку простати В 2 - С 2 (Т 2b - T4), для зменшення об’єму пухлини, посилення контролю над пухлиною та збільшення періоду між загостреннями хвороби.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до флутаміду або допоміжних речовин, що входять до складу препарату, тяжка печінкова недостатність.

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.

Препарат застосовують як моно терапію, так і у комбінації з ЛГРГ по одній таблетці
(250 мг) 3 рази на добу з восьмигодинним інтервалом. Загальна добова доза для дорослих становить 750 мг. У складі комбінованої терапії з агоністами ЛГРГ прийом Флутаміду починають за 3 дні до початку терапії агоністами ЛГРГ.

При тяжкій печінковій недостатності користь від лікування має переважати ризик виникнення побічних реакцій. Тривалість лікування лікар визначає індивідуально.

Побічні реакції.

Моно терапія:

Інфекції та інвазії.

Непоширені: оперізувальний герпес.

Доброякісні та злоякісні пухлини.

Поодинокі випадки: новоутворення в грудних залозах у чоловіків.

Кров та лімфатична система.

Непоширені: набряк, екхімоз, лімфедема.

Імунна система.

Непоширені: вовчакоподібний синдром.

Психічні порушення.

Поширені: безсоння.

Непоширені: депресія, тревога.

Нервова система.

Непоширені: запаморочення.

Зір.

Непоширені: затуманення зору.

Органи дихання.

Непоширені: диспное.

Поодинокі випадки: кашель.

Травна система.

Поширені: діарея, нудота, блювання, підвищення апетиту.

Непоширені: біль в шлунку, виразкоподібний біль, печія, запор, гепатит, анорексія, спрага.

Шкіра та підшкірна тканина.

Непоширені: свербіж.

Поодинокі випадки: фото чутливість.

Репродуктивна система.

Найбільш поширені: гінекомастія, нагрубання молочних залоз, галакторея.

Непоширені: зниження лібідо, зменшення спермоутворення.

Загальні порушення.

Поширені: стомлюваність.

Непоширені: головний біль, слабкість, гарячка, спрага, біль за грудниною, слабкість.

У складі комбінованої терапії:

Кров та лімфатична система.

Непоширені: анемія, лейкопенія, набряк, тромбоцит опенія.

Поодинокі випадки: гемолітична анемія, макроцитарна анемія, метгемоглобінемія, сульфгемоглобінемія.

Порушення метаболізму.

Поодинокі випадки: гіперглікемія, загострення цукрового діабету.

Психічні порушення.

Непоширені: депресія, тревога, неспокій.

Нервова система.

Непоширені: сонливість, сплутаність свідомості, нервозність, невроз.

Органи дихання.

Поодинокі випадки: інтерстиціальне ураження легень.

Травна система.

Дуже поширені: діарея, нудота, блювання.

Непоширені: біль в черевній порожнині, жовтяниця, анорексія.

Поодинокі випадки: холестатична жовтяниця, печінкова енцефалопатія, некроз печінки, випадки тяжкого ураження печінки з летальним кінцем.

Шкіра та підшкірна тканина.

Непоширені: висип.

Поодинокі випадки: фото чутливість, еритема, виразки, бульозний висип, епідермальний некроз.

Кістково-м’язова система.

Непоширені: артралгія, міальгія.

Система виділення.

Непоширені: дизурія, зміна частоти сечовиділення.

Поодинокі випадки: зміна кольору сечі до янтарного та жовто-зеленого.

Серцево-судинна система.

Непоширені: артеріальна гіпертензія.

Репродуктивна система.

Найбільш поширені: зниження лібідо, імпотенція, припливи крові.

Непоширені: гінекомастія.

Зміни лабораторних показників.

Спостерігаються зміни наступних показників: глутамат-оксалоацетаттрансаміназа (ГОТ), аланін-амінотрансфер аза (ГПТ), гама-глутамінтрансфер аза  (ГГТ), білірубін, залишковий азот сечовини, рівень креатині ну в сироватці.

Загальні порушення.

Непоширені: подразнення у місці введення, відчуття жару.

Передозування.

В експериментах на тваринах Флутамід призводив до гіпоактивності, пілоерекції, уповільнював частоту дихання, зумовлював атаксію та/або сльозотечу, анорексію, седацію, блювання і метгемоглобінемію.

Клінічні дані свідчать, що прийом Флутаміду в добовій дозі до 1500 мг не спричиняє серйозних побічних ефектів. Іноді виникають гінекомастія, нагрубання молочних залоз і скороминущі зміни рівнів печінкових трансаміназ.

Враховуючи високий ступінь зв'язування флутаміду з білками плазми крові, слід очікувати незначного ефекту від проведення діалізу у хворих з передозуванням препарату. За відсутності блювання слід викликати його штучно (якщо хворий є притомним). Показано проведення загальних заходів щодо контролю і підтримки життєвих параметрів організму.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат застосовують тільки чоловікам.

Діти.

Інформація щодо застосування препарату у дітей відсутня, тому застосування препарату цій категорії пацієнтів не показане.

Особливості застосування.

У складі комбінованої терапії з агоністами ЛГРГ терапію Флутамідом розпочинають як мінімум за 3 дні до призначення агоністів ЛГРГ, що сприяє менш вираженій запальній гіперемії, ніж при паралельному початку терапії.

Лікування повинно проводитися під наглядом лікаря. Особливу увагу слід приділяти дії препарату на функцію печінки і затримку рідини в організмі пацієнтів, у яких не проводилась орхіектомія (хірургічна або медикаментозна).

Перевірку функції печінки слід проводити протягом всього періоду лікування препаратом, так як були відмічені такі побічні реакції, як холестатична жовтяниця, некроз печінки, зміна рівня трансамінази та печінкова енцефалопатія. Відповідні лабораторні дослідження слід проводити в разі появи перших ознак порушення функції печінки (наприклад: свербіж, темний колір сечі, стійка відсутність апетиту, жовтяниця, помірна болючість у правому верхньому квадранті живота або загальна слабкість). Лікування препаратом не слід розпочинати хворим з рівнями трансамінази у сироватці, що в 2–3 рази перевищують верхню межу норми.

Якщо у пацієнта є ознаки жовтяниці або лабораторно підтверджене порушення функції печінки за відсутності метастазів у ній, слід припинити лікування Флутамідом або знизити його дозу, хоча певних рекомендацій щодо дозування не існує. Порушення функцій печінки звичайно буває оборотним після припинення лікування Флутамідом, а в деяких пацієнтів і після зниження дози.

Якщо пацієнтам не проводилася медикаментозна або хірургічна кастрація, введення Флутаміду може призводити до підвищення рівнів тестостерону і ест радіолу в плазмі крові; іноді виникає затримка рідини в організмі. Даний препарат слід застосовувати з обережністю при серцевих захворюваннях. При тривалому прийомі Флутаміду може спостерігатися олігоспермія. У цьому разі доцільним є проведення кількісного аналізу сперми. Під час лікування не слід вживати алкоголь.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Зазвичай, препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами, але в поодиноких випадках можливі запаморочення, слабкість та порушення зору. В таких випадках необхідно утримуватись від керування авто транспортом або роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

У пацієнтів, що одержують тривалу терапію варфарином, було відмічено збільшення протромбі нового часу після застосування флутаміду. Тому необхідно робити підбір оптимальної дози антикоагулянта.

Необхідно уникати одночасного застосування Флутаміду та потенціально гепатотоксичних препаратів.

При сумісному застосуванні Флутаміду та теофіліну можливе збільшення концентрацій теофіліну в плазмі крові. Теофілін первинно метаболізується шляхом CYP 1A2, що є ферментом, відповідальним за конверсію флутаміду до його активного метаболіта
2-гідроксифлутаміда.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Флутамід - анти андроген ний препарат з не стероїдною структурою. Флутамід та його метаболіти не мають агоністичних або антагоністичних властивостей відносно рецепторів глюкокортикоїдів, естрогену, прогестину та мінералокортикоїдів.

Флутамід блокує андроген ні рецептори клітин-мішеней у передміхуровій залозі, гіпоталамусі і гіпофізі та інгібує біологічні ефекти ендогенних андрогенів. Проте флутамід не пригнічує дію на андроген опосередковану секрецію гонадотропін-релізинг гормону (ГТРГ) гіпоталамусом або не впливає на чутливість гіпофіза до ГТРГ. Це призводить до підвищення вмісту гонадотропних гормонів (лютеїнізуючого і фолікулостимулюючого), унаслідок чого відбувається стимуляція гіперпродукції тестостерону.

Конкуруючи з андрогенами, флутамід і його метаболіти інгібують взаємодію дигідротестостерону з ядерними рецепторами андрогенів. Блокада рецепторів може також відбуватися на рівні клітинної мембрани і цитоплазми клітини. Основний метаболіт -
2-гідроксифлутамід. Його спорідненість з рецепторами андрогенів у 25 разів вище, ніж у флутаміду, що дозволяє розглядати його як активну форму флутаміду.

Комбінація флутаміду з хімічною або хірургічною кастрацією призводить до появи тестикулярних та адреналових ефектів андрогенів.

Фармакокінетика. Після перорального застосування Флутамід добре адсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається протягом 2 годин. Досліди з використанням міченого тритієм флутаміду свідчать про його швидкий метаболізм до біологічно активної форми – 2-гідроксифлутаміду та інших метаболітів. Період напіврозпаду препарату становить 5–6 годин. Існує приблизно
10 метаболітів флутаміду. Більше ніж 90% флутаміду та 2-гідроксифлутаміду зв’язується з білками плазми. Елімінується переважно нирками. Приблизно 4% прийнятої дози екскретується з калом.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого кольору, круглої форми, без оболонки.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15–25 °С). Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 21 таблетці в блістері; по 4 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Оріон Корпорейшн/Orion Corporation.

Місцезнаходження. Оріонінтіє 1, 02200 Еспоо, Фінляндія/Orionintie 1, 02200 Espoo, Finland.



 

ФЛУТАМИД
(FLUTAMID)
flutamide
Представительство:
ЭГИС ОАО
  Владелец регистрационного удостоверения:
ANPHARM, S.A.
дистрибьюция в РФ EGIS PHARMACEUTICALS, Ltd.
код ATX: L02BB01

Форма выпуска, состав и упаковка

Таблетки светло-желтого цвета, гладкие, круглые, двояковыпуклые.

  1 таб.
флутамид 250 мг

Вспомогательные вещества: лактоза, крахмал картофельный, целлюлоза микрокристаллическая, поливинилпирролидон, натрия лаурилсульфат, силикагель, магния стеарат.

20 шт. - блистеры (5) - пачки картонные.


Клинико-фармакологическая группа: Антиандрогенный нестероидный препарат с противоопухолевой активностью

Регистрационные №№:
  • таб. 250 мг: 100 шт. - П №012847/01-2001, 28.03.06ППР

Фармакологическое действие

Антиандрогенный препарат нестероидной структуры, обладающий противоопухолевой активностью. Конкурентно блокирует взаимодействие андрогенов с их клеточными рецепторами.

Механизм действия связан с ингибированием захвата андрогена и/или ингибированием связывания андрогена в ядрах клеток тканей-мишеней. Его способность препятствовать действию тестостерона на клеточном уровне является дополнением к медикаментозной "кастрации", вызываемой агонистами гонадотропин-рилизинг-гормона (ГнРГ).

Органами-мишенями фармакологического действия Флутамида являются предстательная железа и семенные пузырьки. Флутамид не обладает эстрогенной, антиэстрогенной, прогестагенной и антигестагенной активностью.

Фармакокинетика

Всасывание

После приема внутрь флутамид быстро и полностью абсорбируется из ЖКТ.

Распределение и метаболизм

После многократного приема внутрь по 250 мг 3 раза/сут Css в плазме достигалась после четвертой дозы флутамида.

Метаболизируется в печени. Основной метаболит, обнаруженный в плазме крови, является биологически активным альфа-гидрокислированным производным (2-оксифлутамид), его Cmax в плазме достигается через 2 ч.

Связывание с белками плазмы флутамида составляет 94-96%, альфа-гидроксилированного метаболита - 92-94%.

Выведение

Из организма препарат выводится преимущественно с мочой. Приблизительно 4.2% выделяются с калом в течение 72 ч. T1/2 активного метаболита из плазмы составляет около 6 ч.

Фармакокинетика в особых клинических случаях

У пациентов пожилого возраста T1/2 активного метаболита из плазмы составляет 8 ч после однократного приема и 9.6 ч - при стабильной концентрации.

Показания

Лечение метастазирующего рака предстательной железы, когда показано подавление действия тестостерона:

- в начале лечения в комбинации с агонистами ГнРГ;

- в качестве дополнительного лечения больных, уже получающих терапию агонистами ГнРГ;

- у больных с хирургической кастрацией;

- при непереносимости или неэффективности других видов гормонотерапии.

Режим дозирования

Флутамид назначают по 1 таб. 3 раза/сут каждые 8 ч. В случае достижения положительного эффекта препарат применяют до появления признаков прогрессирования опухолевого заболевания.

В случае сочетанной терапии с агонистами ГнРГ оба препарата могут быть назначены одновременно, или прием Флутамида начинают за 3 дня до первого приема агониста ГнРГ.

Побочное действие

При монотерапии:

Со стороны эндокринной системы: часто (10% и более) - гинекомастия и/или боли в области грудных желез, иногда сопровождающиеся галактореей (эти явления исчезают при прекращении приема или после снижения дозы); редко (менее 1%) - снижение либидо; при длительном лечении отмечено подавление сперматогенеза.

Со стороны пищеварительной системы: иногда (от 1% до 10%) - диарея, тошнота, рвота, повышение аппетита, транзиторное нарушение функции печени, гепатит; редко - анорексия, изжога, запор, диспепсия, желтуха в (т.ч. холестатическая), некроз печени, печеночная энцефалопатия, повышение активности трансаминаз.

Со стороны ЦНС: иногда - бессонница, утомляемость; редко - головная боль, головокружение, слабость, нарушение остроты зрения, тревога, депрессия.

Со стороны системы кроветворения: редко - тромбоцитопения; в отдельных случаях - гемолитическая анемия, макроцитарная анемия, метгемоглобинемия.

Дерматологические реакции: редко - подкожные кровоизлияния, зуд; в отдельных случаях - фотосенсибилизация (включая эритему, изъязвление кожи, эпидермальный некролиз).

Прочие: редко - повышение АД, жажда, боль в грудной клетке, отеки (пальцев, стоп, голеней), волчаночноподобный синдром, изменение окраски мочи от янтарной до желто-зеленой.

При применении в комбинации с агонистами ГнРГ:

Со стороны эндокринной системы: часто - приливы, снижение либидо, импотенция; иногда - гинекомастия.

Со стороны пищеварительной системы: часто - диарея, тошнота, рвота; иногда - отсутствие аппетита; редко - гепатит, холестатическая желтуха, печеночная недостаточность, некроз печени, печеночная энцефалопатия.

Со стороны системы кроветворения: иногда - анемия, лейкопения, тромбоцитопения.

Со стороны ЦНС и периферической нервной системы: иногда - симптомы нервно-мышечных расстройств (оцепенение, покалывание, боль или мышечная слабость в руках, кистях, ступнях, ногах), сонливость, депрессия, спутанность сознания, тревога, невроз.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: иногда - артериальная гипертензия.

Со стороны дыхательной системы: редко - нарушения дыхания.

Дерматологические реакции: редко - фотосенсибилизация.

Прочие: иногда - отеки, затрудненное мочеиспускание; редко - метгемоглобинемия.

Противопоказания

- выраженные нарушения функции печени;

- повышенная чувствительность к флутамиду и другим компонентам препарата.

С осторожностью следует применять Флутамид у больных со сниженной функцией печени, при склонности к тромбозам и при сердечно-сосудистых заболеваниях, а также при состояниях, предрасполагающих к интоксикации анилином (один из метаболитов флутамида - метиланилиновое производное): дефицит глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы, курение, гемоглобинопатия (метгемоглобин).

Особые указания

Лечение Флутамидом следует проводить под контролем активности печеночных ферментов (соответствующие лабораторные анализы следует проводить 1 раз в месяц в течение первых 4 месяцев и далее - регулярно).

В случае повышения активности печеночных ферментов в 2-3 раза по сравнению с верхним пределом нормальных значений и/или появления желтухи в отсутствие метастазов в печени применение Флутамида следует прекратить.

Больные должны получить рекомендацию незамедлительно обратиться к врачу при появлении первых симптомов нарушения функции печени, таких как кожный зуд, потемнение мочи, тошнота, рвота, стойкая потеря аппетита, желтая окраска кожи или белков глаз, болезненные ощущения в правом подреберье, гриппоподобные симптомы.

Ввиду возможного усиления противосвертывающего действия при одновременном применении антикоагулянтов непрямого действия и Флутамида дозу антикоагулянта следует подбирать под контролем протромбинового времени.

Передозировка

Симптомы: усугубление побочного действия.

Лечение: если больной в сознании и без спонтанной рвоты, следует вызвать рвоту. Необходимо применять симптоматическую терапию при постоянном контроле жизненно важных функций организма.

Лекарственное взаимодействие

При одновременном применении Флутамида и антикоагулянтов непрямого действия возможно усиление противосвертывающего действия.

Условия и сроки хранения

Препарат следует хранить в недоступном для детей, защищенном от света месте при комнатной температуре (от 15° до 25°C). Срок годности - 3 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.


 

 



Реклама