Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Грипомед

    Грипомед
    • Comb drug
      Міжнародна назва
    • Інші анальгетики та антипіретики
      Фарм. група
    • N02BE51
      ATС-код
    • без рецепту
      Умова продажу
    • 89 пропозицій від 71,75 до 159,40 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГРИПОМЕД

(GRIPOMEDUM)


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: вміст капсул являє собою порошок білого з кремуватим відтінком кольору;

склад: 1 капсула містить парацетамолу 200 мг, кофеїну (у перерахуванні на 100 % речовину)       25 мг, хлорфеніраміну малеату (у перерахуванні на 100 % речовину) 2,5 мг, кислоти аскорбінової 150 мг;

допоміжні речовини: кальцію стеарат, тальк, кислота стеаринова, аеросил, полівінілпіролідон низь комолекулярний медичний, крохмаль картопляний, натрію кроскармелоза.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Парацетамол, комбінації без психолептиків.

Код АТС N02В Е 51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат має знеболювальну, жарознижувальну, протизапальну і десенсибілізуючу активність. Механізм дії основної діючої речовини препарату - парацетамолу зумовлений інгібуванням синтезу простагландинів та інших медіаторів болю та запалення переважно у центральній нервовій системі. Кофеїн підсилює та прискорює фармакотерапевтичну дію парацетамолу. Хлорфенірамін, блокуючи гістамінові Н1-рецептори, чинить десенсибілізуючу і аналгетичну дію, зменшує судинно-тканинну проникність слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, усуває свербіж в очах та носі. Аскорбінова кислота має антиоксидантні властивості, сприяє активації імунної системи, підвищує резистентність організму до застудних захворювань.

Фармакокінетика. Парацетамол швидко і практично повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту, переважно верхніх відділів кишечнику. Зв'язування з білками плазми становить 25 %. Метаболізується в печінці з утворенням глюкуроніду та сульфату. Виводиться нирками, в основному у вигляді метаболітів, менше 5 % екскретується у незмінному стані. Кофеїн добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту та рівномірно розподіляється по всіх тканинах організму. Легко проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр. У процесі біо трансформації підлягає деметилюванню та окисненню. Виводиться з організму із сечею у вигляді метаболітів, невелика частина (приблизно 8 %) виділяється у незмінному стані. Хлорфенірамін добре адсорбується з шлунково-кишкового тракту, 69-72 % препарату зв'язується з білками плазми. Максимальна концентрація речовини в крові досягається через 2-6 годин. Метаболізується у печінці з утворенням деметилхлорфеніраміну і дидеметилхлорфеніраміну. Виводиться хлорфенірамін та його метаболіти переважно нирками. Аскорбінова кислота добре всмоктується з тонкого кишечнику, легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, потім в усі тканини. Біодоступність становить приблизно 70 %. Зв'язування з білками плазми – 24 %.

Метаболізується переважно у печінці. Виводиться у вигляді метаболітів і частково у незмінному стані, в основному нирками з сечею, а також з фекаліями, потом, грудним молоком.

Показання для застосування. Гострі респіраторні, застудні захворювання, що супроводжуються підвищеною температурою тіла, головним болем, набряком слизової оболонки носа (ринітом), а також алергічний риніт, рино фарингіт.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньо дорослим і дітям віком від 12 років: у гострому періоді захворювання – по 2 капсули 2-3 рази на день, у подальшому – по 1 капсулі 2-3 рази на день. Препарат приймають незалежно від прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю рідині. Дітям від 7 до 12 років – по 1 капсулі 2-3 рази на день. Курс лікування – 5-7 днів.

Побічна дія. Парацетамол чинить алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке), спричиняє нудоту, біль в епігастральной ділянці, при тривалому застосуванні у високих дозах – анемію, гепатотоксичну дію, гемолітичну анемію; кофеїн при тривалому застосуванні може зумовити тахікардію, безсоння; аскорбінова кислота спричиняє алергічні реакції. Також при застосуванні препарату Грипомед можливі сухість слизових оболонок, порушення акомодації, розлад сечовиділення, сонливість.

Протипоказання. Виражені порушення функції печінки та нирок, дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, закрито кутова глаукома, гіпертрофія передміхурової залози, вагітність, період лактації, дитячий вік до 7 років, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Пацієнтам з функціональною недостатністю печінки та нирок передозування парацетамолу може загрожувати ушкодженням печінки та ускладнюватися нирковою недостатністю. Симптоми при передозуванні – нудота, блювання, анорексія, біль у животі, посилення потовиділення. При   перевищенні   рекомендованих   доз парацетамол може   спричинити гепатотоксичну дію, в окремих випадках спостерігається тромбоцит опенія, гемолітична анемія. Лікування симптоматичне. Промивання шлунка. Обов’язково звернутись до лікаря.

Особливості застосування. Препарат застосовують з обережністю особам із захворюваннями печінки. Під час лікування не слід займатися діяльністю, що потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

Щоб уникнути токсичного ураження печінки при застосуванні препарату пацієнтам слід уникати вживання алкоголю. Не слід призначати препарат пацієнтам з хронічним алкоголізмом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Слід враховувати можливість взаємодії між даним препаратом та іншими засобами: при одночасному застосуванні барбітуратів (фенобарбітал, беласпон та ін.), антидепресантів (амітриптилін, флуоксетин та ін.), а також прийомі алкоголю значно підвищується ризик негативного впливу на печінку. Препарат посилює ефект засобів, що пригнічують центральну нервову систему (аміназин, діазепам, імован та ін.). Одночасне застосування з кортикостероїдами (триамцинолон, дексаметазон та ін.) підвищує ризик розвитку глаукоми у генетично схильних хворих. Тривалий прийом проти судомних засобів (мідокалм, тизанідин та ін.) може знизити ефективність препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 капсул в блістері. По 2 блістери в пачці з картону.  

Виробник. ВАТ “ХФЗ “Червона зірка”.

Адреса: Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Тел/факс (057) 733-10-96.


Грипомед (Gripomedum)

Основные физико-химические характеристики: содержимое капсул представляет собой порошок белого с кремовым оттенком цвета;

Состав. парацетамол – 0,200 г, кофеин – 0,025 г, хлорфенирамина малеата – 0,0025 г, кислота аскорбиновая – 0,150 г;

другие составляющие: кальция стеарат, тальк, кислота стеариновая, аэросил, поливинилпиролидон низкомолекулярный медицинский, крахмал картофельный, натрия кроскармелоза – до возникновения массы содержимого капсулы 0,45 г.

Форма выпуска лекарства. Капсулы.

Фармакотерапевтическая группа. Аналгетики и антипиретики. Парацетамол, комбинации без психолептиков. N02В Е51.

Действие лекарства. Препарат Грипомед имеет обезболивающее, жаропонижающее, противовоспалительное и десенсибилизирующая активность. Механизм действия основной действующего вещества препарата - парацетамола обусловлен ингибированием синтеза простагландинов и остальных медиаторов боли и воспаление преимущественно в центральной нервной системе. Кофеин усиливает и ускоряет фармакотерапевтическое действие парацетамола. Хлорфенирамин, блокируя гистаминовые Н1-рецепторы, проявляет десенсибилизирующее и анальгетическое действие, уменьшает сосудисто-тканевую проницаемость слизистой оболочки верхних дыхательных путей, устраняет зуд в глазах и носу. Аскорбиновая кислота имеет антиоксидантные свойства, способствует активации иммунной системы, повышает резистентность организма к простудным заболеваниям.

Фармакокинетика. Парацетамол быстро и практически полностью всасывается в желудочно-кишечном тракте, преимущественно верхних отделов кишечника. Связывание с белками плазмы составляет 25%. Метаболизируется в печени с образованием глюкуронида и сульфата. Выводится почками, в основном в виде метаболитов, менее 5% экскретируется в неизменном виде. Кофеин хорошо всасывается в желудочно-кишечном тракте и равномерно распределяется по всех тканях организма. Легко проникает через гемато-энцефалический барьер. В процессе биотрансформации подлежит деметилированию и окислению. Выводится из организма с мочой в виде метаболитов, небольшая часть (около 8%) выводится в неизменном виде. Хлорфенирамин хорошо адсорбируется с желудочно-кишечного тракта, 69-72% препарата связывается с белками плазмы. Максимальная концентрация вещества в крови достигается через 2-6 часов. Метаболизируется в печени с образованием деметилхлорфенирамина и дидеметилхлорфенирамина. Выводится хлорфенирамин и его метаболиты преимущественно почками. Аскорбиновая кислота хорошо всасывается из тонкого кишечника, легко проникает в лейкоциты, тромбоциты, потом во все ткани. Биодоступность составляет около 70%. Связывание с белками плазмы – 24%. Метаболизируется преимущественно в печени. Выводится в виде метаболитов и частично в неизменном виде, в основном почками с мочой, а также с фекалиями, потом, грудным молоком.

Показания к применению. Острые респираторные, простудные заболевания, сопровождающиеся повышенной температурой тела, головной болью, отеком слизистой оболочки носа (ринитом), а также аллергический ринит, ринофарингит.

Способ использования и дозы. Препарат назначают взрослым и детям более 12 лет: в остром периоде заболевания – по 2 капсулы Грипомеда 2-3 раза в день, в дальнейшем – по 1 капсуле 2-3 раза в день. Детям от 7 до 12 лет – по 1 капсуле 2-3 раза в день.

Курс лечения – 5-7 дней.

Побочное действие. Возможны сухость слизистых оболочек, нарушение аккомодации, нарушения мочевыделение, сонливость, аллергические реакции (кожное высыпание, зуд, крапивница).

Противопоказания. Выраженные нарушения функции печени и почек, дефицит фермента глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы, закрытоугольная глаукома, гипертрофия предстательной железы, беременность, период лактации, возраст до 7 лет, повышенная чувствительность к составляющим препарата.

Передозировка. При превышении рекомендованных доз может наблюдаться гепатотоксическое действие, в отдельных случаях – тромбоцитопения, гемолитическая анемия. Симптомы при передозировке – тошнота, рвота, анорексия, боль в животе, усиление потовыделение.

Лечение симптоматическое. Промывания желудка.

Особенности использования. Препарат применяют с осторожностью у лиц с заболеваниями печени. Во время лечения Грипомедом не следует заниматься деятельностью, которая требует повышенного внимания, быстрых психических и двигательных реакций.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами. При одновременном назначении барбитуратов, трициклических антидепрессантов, а также приёме алкоголя значительно повышается риск гепатотоксического действия. Длительный прием противообморочных средств может снизить эффективность парацетамола. Препарат усиливает эффект депрессантов центральной нервной системы. Одновременное использование с кортикостероидами повышает риск развития глаукомы в генетически склонных больных.

Условия и сроки хранения. Хранить в сухом, защищенном от света и недоступном для детей месте. Срок хранения - 2 года.



Реклама