Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Імідин

    Імідин
    • Xylomethazoline
      Міжнародна назва
    • Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосув...
      Фарм. група
    • R01AA07
      ATС-код
    • Немає в продажу
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Імідин N назальний спрей

(IMIDIN® N nasal spray)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: xylometazoline,2-[[4-(1,1-диметилетил)-2,6-диметил феніл]метил]-4,5-дигідро-1Н-імідозолу гідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина світлого кольору;

cклад: 1мл розчину містить 1,0 мг ксилометазоліну гідро хлориду;

допоміжні речовини: бензалконіюгідро хлорид, лимонна кислота моногідрат, натрію цитрат, гліцерол, вода очищена.

Форма випуску. Спрей назальний.

Фармакотерапевтична група. R01A A07. Проти набрякові засоби для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики.

Фармакологічні властивості. Ксилометазолін - похідна імідазолу, агоністa-адренорецепторів. При місцевому застосуванні викликає звуження кровоносних судин, у результаті чого зменшується гіперемія та набряк слизової оболонки порожнини носа. Зменшує вираженість катаральних явищ та полегшує носове дихання при риніті, не викликає розвитку реактивної гіперемії. Препарат починає діяти через декілька хвилин після введення, його дія триває протягом декількох годин.

Показання для застосування. Гострий та хронічний риніт, алергічний риніт, синусит. Призначений для дорослих і дітей віком від 6 років.

Спосіб застосування та дози. Назальний аерозоль слід розпилювати поодному поштовху в кожну ніздрю дорослим та дітям віком від 6 років у кожний носовий хід не більше 3 разів на добу. Препарат застосовують не більше 5-7 діб. При необхідності термін можна подовжити, але загальна тривалість застосування не повинна перевищувати 2 тижнів.

Побічна дія.

Дихальні шляхи: застосування препарату у пацієнтів з підвищеною чутливістю може викликати тимчасові симптоми подразнення у легкій формі (печіння або сухість слизової оболонки носа).

В окремих випадках після закінчення дії препарату може з’явитися значний набряк слизової оболонки (реактивна гіперемія).

Тривале або часте використання, а також перевищення дозування препарату може призвести до виникнення симптомів подразнення (печіння або сухість слизової оболонки носа) та набряк слизової оболонки, що може погіршити стан хворого. Цей ефект може з’явитися після 5-7 денного лікування або при частому застосуванні спричинити ушкодження слизової оболонки з утворенням кірки (Rhinitis sicca).

Нервова система: дуже рідко або в окремих випадках з’являються головний біль, безсоння або втомлюваність.

Серце та кровообіг: рідко або ж в поодиноких випадках дія препарату позначається на серці та кровообігу, наприклад викликає серцебиття, прискорення пульсу, підвищення тиску крові.

Протипоказання.

Цей препарат протипоказаний:

- при підвищеній чутливості до компонентів препарату;

- при сухому запаленні слизової оболонки носа з утворенням кірки (Rhinitis sicca);

- дітям віком до 6 років.

Цей лікарський засіб рекомендується застосовувати, лише ретельно зваживши користь і ризик:

пацієнтам, які проходили лікування блокаторами моноамін оксидази (блокаториМАО) та іншими лікарськими засобами, що можуть підвищувати тиск крові;

при підвищеному внутрішньо очному тиску, зокрема вузько кутова форма глаукоми;

при важких серцево-судинних захворюваннях (коронарне захворювання серця, підвищення тиску крові);

при феохромоцитомі (пухлина надниркової залози);

при порушенні обміну речовин (гіперфункція щитовидної залози, діабет).

Препарат не рекомендується застосовувати під час вагітності, оскільки не існує достатніх даних щодо впливу на дитину в утробі матері. Не слід застосовувати ліки під час лактації, бо невідомо, чи проникає діюча речовина вмолоко матері.

Передозування. У результаті передозування або випадкового прийому внутрішньо можуть з’явитися такі ефекти: розширення зіниць (мідріаз), нудота, посиніння губ (ціаноз), гарячка, судоми, порушення серцево-судинної системи (тахікардія, серцева аритмія, зупинка серця, гіпертонія), порушення функцій легенів (набряк легені, порушення дихання), психічні порушення.

Крім того можуть виникнути сонливість, зниження температури тіла, зниження частоти скорочень серця, колаптоїдний стан, зупинка дихання і кома.

До терапевтичних заходів відносяться прийом активованого вугілля, промивання шлунку або штучна вентиляція легенів киснем. За певних умов слід лікувати підвищений тиск крові, гарячку та судоми.

Особливості застосування. Початок ефекту спостерігається через 5-10 хвилин після застосування препарату і триває декілька годин з розвитком ознак поліпшення стану хворих, які з’являються на 3 день після початку лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування з певними лікарськими засобами для поліпшення самопочуття (блокатори МАО типутранілципроміну або трициклічні антидепресанти) може призвести до підвищення тиску крові в результаті дії на функції серцево-судинної системи.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 єC в недоступному для дітей місці. Термін придатності 3 роки.

Інструкція відсутня



Реклама