ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КАМФАРТ
(KAMFART)
Склад лікарського засобу:
діючі речовини: 1 г крему містить камфори рацемічної 20 мг, метилсаліцилату 10 мг, бензилнікотин ату 10 мг, ментолу 10 мг;
допоміжні речовини: парафін рідкий, емульгатор Е 2155, віск білий, цетилпальмітат, олія хвойна, вода очищена.
Лікарська форма. Крем для зовнішнього застосування.
Крем білого кольору, гомогенної консистенції з характерним запахом.
Назва і місцезнаходження виробника.
Босналек д. д. (Боснія і Герцеговина).
Босналек д. д., Сараєво, Юкічева, 53, Боснія і Герцеговина.
Фармакотерапевтична група.
Засоби для місцевого застосування при болю у м’язах та суглобах. Код АТС М 02А С.
Фармакологічні властивості.
При місцевому застосуванні крему Камфарт полегшується біль ревматичного походження у м’язах та суглобах. При нанесенні крему на шкіру швидко з’являється приємне відчуття тепла, легкого печіння, що відволікає від болю у глибоких м’язово-суглобних структурах. Активні компоненти препарату після проникнення у шкіру та підшкірні тканини спричиняють розширення судин, при цьому покращується кровопостачання, посилюється обмін речовин.
Камфора в малих дозах при нанесенні на шкіру діє як місцево подразнювальний засіб та слабкий аналгетик. Метилсаліцилат є сильним місцево подразнювальним агентом. Як й інші саліцилати, має протизапальні, аналгетичні та жарознижувальні властивості. Бензилнікотинат діє місцево як подразнювальний засіб та спричиняє вазодилатацію у шкірі та підшкірних тканинах. Ментол при нанесенні на шкіру спричиняє відчуття прохолоди та легкого знеболення.
При місцевому застосуванні крему Камфарт активні інгредієнти швидко проникають у шкіру та підшкірні тканини. Низькі концентрації активних компонентів крему зумовлюють незначну вірогідність їх проникнення в системний кровообіг. Таким чином забезпечується обмежена дія у патологічному вогнищі. Біо трансформація абсорбованих компонентів відбувається в печінці, а утворені метаболіти виводяться нирками.
Показання для застосування.
Ревматичний біль, невралгія, міалгія; люмбаго, ішіас; фіброзит; біль, спричинений утворенням спайки плеври; спортивні травми та забиття у спортсменів.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату, особливо до саліцилатів; схильність до екземи, гострі запальні захворювання шкіри, відкриті рани та виразки. Дитячий вік до 16 років.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Не перевищувати дозу і частоту застосування крему, оскільки це може призвести до появи побічних ефектів.
Слід запобігати потраплянню препарату на слизові оболонки очей, рота та носа.
Після застосування крему потрібно вимити руки.
На ділянку, на яку нанесено крем, не слід накладати зігріваючі компреси, а також крем не наносять на попередньо розігріту шкіру. Оброблені кремом ділянки шкіри слід захищати від сонячного випромінювання через можливі прояви фото сенсибілізації.
Потрапляння препарату, у складі якого є камфора, на слизову оболонку носа у дітей може спричинити колапс або кому.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат не призначають у період вагітності і годування груддю. Активні компоненти крему можуть проникати через плацентарний бар’єр та спричинити порушення розвитку плода.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Не впливає.
Діти.
Не рекомендується призначати препарат дітям віком до 16 років, оскільки потрапляння навіть невеликої кількості крему (містить камфору) на слизову оболонку носа у дітей може призвести до виникнення колапсу або коми.
Спосіб застосування та дози.
Крем Камфарт застосовують зовнішньо.
Дорослі та діти старше 16 років крем наносять тонким шаром та обережно втирають у шкіру ураженої ділянки 3 - 4 рази на добу. Для одного нанесення видавлюють смужку крему завдовжки 2 см. Крем можна наносити одночасно не більш ніж на дві ділянки; поверхня нанесення за площею не повинна перевищувати двох долонь. Лікування без повторної консультації лікаря не повинно тривати більше 7 - 8 днів.
Передозування.
Потенційною небезпекою при місцевому застосуванні крему є виникнення сильного подразнення та анафілактичної реакції на метилсаліцилат. При випадковому потраплянні препарату внутрішньо або при нанесенні на слизову оболонку, особливо носа у дітей, можливі токсичні реакції. Симптомами інтоксикації є нудота, блювання, головний біль, судомні скорочення м’язів. Внаслідок наявності камфори можливе пригнічення дихання, що супроводжується характерним запахом.
При випадковому потраплянні препарату внутрішньо слід промити шлунок із застосуванням фізіологічного розчину, прийняти проносні засоби та активоване вугілля. Не слід викликати блювання, оскільки стан може погіршитись. Потрібен моніторинг дихальної і серцево-судинної системи. При виникненні судом призначають діазепам або барбітурати внутрішньо венно.
Побічні ефекти.
Можливе місцеве подразнення шкіри, особливо в осіб з чутливою шкірою та в осіб з гіперчутливістю до саліцилатів. Нанесення крему на великі поверхні шкіри або зігрівання поверхні, на яку був нанесений крем, може призвести до системних побічних явищ: шум у вухах, нудота, блювання, контактний дерматит.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Одночасне застосування з антикоагулянтами може призвести до посилення їх дії, з варфарином – може спричинити кровотечу. Камфора та ментол можуть взаємодіяти з антигіпертензивними засобами та антидепресантами.
Термін придатності.
5 років.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 40 г крему у тубі.
Категорія відпуску.
Без рецепта.
при местном применении крема Камфарт облегчается боль ревматического происхождения в мышцах и суставах. При нанесении крема на кожу быстро появляется приятное ощущение тепла, легкого жжения, отвлекающее от боли в глубоких мышечно-суставных структурах. Активные компоненты препарата после проникновения в кожу и подкожные ткани вызывают расширение сосудов, при этом улучшается кровоснабжение, усиливается обмен веществ.
Камфора в низких дозах при нанесении на кожу действует как местно-раздражающее средство и слабый анальгетик. Метилсалицилат является сильным местно-раздражающим агентом, как и другие салицилаты, оказывает противовоспалительное, анальгезирующее и жаропонижающее действие. Бензилникотинат действует местно как раздражающее средство, вызывающее вазодилатацию в коже и подкожных тканях. Ментол при нанесении на кожу вызывает ощущение прохлады и легкого обезболивания.
При местном применении крема Камфарт активные ингредиенты быстро проникают в кожу и подкожные ткани. В связи с низкой концентрацией активных компонентов крема степень их проникновения в системное кровообращение незначительна. Таким образом обеспечивается локальное действие в очаге патологического поражения. Биотрансформация абсорбированных компонентов происходит в печени, а образовавшиеся метаболиты выделяются через почки.
ревматическая боль, невралгия, миалгия; люмбаго, ишиас; фиброзит; боль, вызванная образованием плевральных спаек; спортивные травмы и ушибы у спортсменов
крем Камфарт применяют наружно.
Взрослые и дети в возрасте старше 16 лет: крем наносят тонким слоем и осторожно втирают в кожу пораженного участка 3–4 раза в сутки. Для 1 нанесения выдавливают полоску крема длиной 2 см, крем можно наносить одновременно не более чем на двух участках; поверхность нанесения по площади не должна превышать площадь 2 ладоней. Лечение без повторной консультации врача не должно длиться 7–8 дней.
повышенная чувствительность к компонентам препарата, особенно к салицилатам; склонность к экземе; острые воспалительные заболевания кожи; открытые раны и язвы; дети в возрасте до 16 лет.
возможно местное раздражение кожи, особенно у лиц с чувствительной кожей или при наличии гиперчувствительности к салицилатам. Нанесение крема на большие поверхности кожи или согревание поверхности, на которую был нанесен крем, может привести к системным побочным явлениям: шум в ушах, тошнота, рвота, контактный дерматит.
не превышать дозу и частоту применения крема, поскольку это может привести к появлению побочных эффектов.
Следует предотвращать попадание препарата на слизистую оболочку глаз, рта и носа.
После применения крема необходимо вымыть руки.
На участок с нанесенным кремом не следует накладывать согревающие компрессы, а также наносить крем на предварительно разогретую кожу. Обработанные кремом участки кожи необходимо защищать от солнечного излучения в связи с вероятностью появления признаков фотосенсибилизации.
Препарат не назначают в период беременности и кормления грудью. Активные компоненты крема могут проникать через плацентарный барьер и вызывать нарушение развития плода.
Не влияет на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами.
Дети. Не рекомендуется назначать препарат детям в возрасте до 16 лет, поскольку попадание даже небольшого количества крема, в состав которого входит камфора, на слизистую оболочку носа у детей может привести к развитию коллапса или комы.
одновременное применение с антикоагулянтами может привести к усилению их действия, с варфарином — послужить причиной кровотечения. Камфора и ментол могут взаимодействовать с антигипертензивными средствами и антидепрессантами.
потенциальной опасностью при местном применении крема является возникновение сильного раздражения и анафилактической реакции на метилсалицилат. При случайном попадании препарата внутрь или при нанесении на слизистую оболочку, особенно носа, у детей возможно появление токсических реакций. Симптомами интоксикации являются тошнота, рвота, головная боль, судорожные сокращения мышц. Вследствие наличия камфоры возможно угнетение дыхания, которое сопровождается характерным камфорным запахом.
Лечение: при случайном попадании препарата внутрь следует промыть желудок с применением физиологического р-ра, принять слабительное средство и активированный уголь. Не следует вызывать рвоту, поскольку состояние пациента может ухудшиться. Необходимо проводить мониторинг деятельности дыхательной и сердечно-сосудистой системы. При возникновении судорог назначают диазепам или барбитураты в/в.
при температуре не выше 25 °С.