Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Ксилометазолін

    Ксилометазолін
    • Xylometazoline
      Міжнародна назва
    • Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосув...
      Фарм. група
    • R01AA07
      ATС-код
    • без рецепту
      Умова продажу
    • Немає в продажу
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КСИЛОМЕТАЗОЛІН

(XYLOMETHAZOLINE)

Склад лікарського засобу:
діюча речовина: xylomethazoline;
100 мл розчину містять:
ксилометазолін 0,1%  - ксилометазоліну  0,1 г;
ксилометазолін 0,05%  - ксилометазоліну  0,05 г;
допоміжні   речовини: бензалконію хлорид, натрію фосфат одно заміщений, натрію фосфат двозаміщений, натрію хлорид, вода очищена.  

Лікарська форма. Спрей.
Безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина.
 
Назва і місцезнаходження виробника.
ТОВ «Флумед-Фарм», Республіка Молдова.
Республіка Молдова, м.   Кишинів, вул. Четатя Албе 176.
Ексклюзивний представник і дистриб’ютор в Україні ТОВ “Ескулап-Фарм”, Республіка Молдова.
 
Фармакотерапевтична група. Судинозвужувальні препарати для місцевого застосування при захворюваннях   порожнини носа.
Код АТС R 01A  A07.
Ксилометазолін належить до групи судинозвужувальних засобів з альфа-адреноміметичною активністю (неселективний альфа-адреноміметик), викликає місцеве звуження кровоносних судин слизової оболонки носа, зменшує кровотік у венозних синусах, таким чином зменшуючи набряк і гіперемію слизової оболонки носа та верхніх дихальних шляхів, зменшує виділення з носа. Відновлює носове дихання та аерацію придаткових пазух, порожнини середнього вуха, що попереджує розвиток бактеріальних ускладнень (гаймориту, синуситу, середнього отиту). Відновлює носове дихання. Дія препарату розпочинається швидко (через декілька хвилин після застосування) і триває декілька годин. При місцевому інтраназальному застосуванні   не чинить системної дії.

Показання для застосування.

Як допоміжний засіб при лікуванні гострого та хронічного алергічного риніту вірусного або бактеріального походження, гострого та хронічного синуситу, алергійного і вазомоторного риніту, гострого середнього отиту.

Протипоказання. Гіпер чутливість до компонентів препарату, наявність в анамнезі трансфероїдальної гіпофізектомії, хірургічних втручань на мозкових оболонках, сухе запалення слизової носової порожнини, дитячий вік до 2-х років, глаукома, одночасне лікування інгібіторами моноаміно оксидази і трициклічними антидепресантами.  
 
Особливі застереження.
З обережністю слід призначати препарат пацієнтам з підвищеною чутливістю до адренергічних лікарських засобів, проявами якої є безсоння, запаморочення, хворим на артеріальну гіпертензію та інші серцево-судині захворювання, гіпотиреоз. Тривале застосування препарату може призвести до послаблення його дії, розвитку атрофії слизової оболонки носа і реактивної гіперемії з медикаментозним ринітом.      
Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності і годування груддю препарат слід застосовувати тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик для матері / користь для плода (дитини).
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Після тривалого застосування препарату в дозах, що перевищують   рекомендовані, не можна виключити загальний вплив на серцево-судинну систему. У таких випадках   здатність керувати транспортним засобом може знизитися, тому на період лікування слід утриматись від керування авто.
Діти. Не застосовують препарат Ксилометазолін 0,05% дітям віком до 2 років, Ксилометазолін 0,1% - дітям віком до 6 років.
 
Спосіб застосування та дози.
Діти віком від 2 до 6 років.
Застосовують Ксилометазолін 0,05% - по 1 впорскуванню у кожний носовий хід (за необхідності можна повторити) не частіше 3 разів на день.
Дорослі та діти старше 6 років.
Застосовують Ксилометазолін 0,1% - по 1 впорскуванню у кожний носовий хід (за необхідності можна повторити) не частіше 3 разів на день.
Максимальний курс лікування становить 3-5 днів.

Передозування.

При передозуванні можливе підсилення побічних ефектів та виникнення таких симптомів, як: мідріаз, нудота, блювання, ціаноз, гарячка, спазм, тахікардія, серцева аритмія, судинна недостатність, зупинка серця, артеріальна гіпертензія, набряк легенів, порушення функції дихання, розлад психічної діяльності. При випадковому проковтуванні препарату (частіше - у дітей) можливі аритмія, тахікардія, підвищення артеріального тиску, сплутаність свідомості. Також можуть спостерігатися інгібування функції центральної нервової системи, що супроводжується сонливістю, зниження температури тіла, брадикардія, шокоподібна гіпотензія, апное та кома.    


Терапевтичні заходи при   передозуванні. Слід терміново звернутися до лікаря. Симптоматична терапія.  
 
Побічні ефекти. Завичай Ксилометазолін, спрей, переноситься добре.
При частому та тривалому застосуванні у пацієнтів можуть виникнути відчуття печіння, подразливість слизової, поколювання або сухість носової порожнини, чхання, гіперсекреція; рідко – набряк або атрофія слизової оболонки носа,
З боку серцево-судинної системи. Відчуття серцебиття, порушення серцевого ритму, підвищення артеріального тиску, запаморочення.
З боку нервової системи. Головний біль, розлади сну, безсоння, можливий депресивний стан.
З боку системи травлення. Нудота, блювання.
Алергічні реакції. Дуже рідко – шкірний висип (є поодинокі дані стосовно алергічних реакцій, які проявлялися задишкою та ангіоневротичним набряком).
Можливе порушення зору.
 
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
При одночасному застосуванні блокаторів МАО і трициклічних антидепресантів можливе підвищення артеріального тиску.
Адреноблокатори та антагоністи кальцію послаблюють дію ксилометазоліну.
 
Термін придатності. 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Після розкриття первинної упаковки препарат не можна застосовувати довше 12 тижнів.
 
Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 мл у флаконі з темного скла; по 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Русское название

Ксилометазолин

Латинское название вещества Ксилометазолин

Xylometazoline

Химическое название

2-[[4-(1,1-Диметилэтил)-2,6-диметилфенил]метил]-4,5-дигидро-1H-имидазол (в виде гидрохлорида)

Брутто-формула

C16H24N2

Фармакологическая группа вещества Ксилометазолин

Антиконгестанты
Альфа-адреномиметики

Нозологическая классификация (МКБ-10)

H66 Гнойный и неуточненный средний отит
J02.9 Острый фарингит неуточненный
J04 Острый ларингит и трахеит
J30 Вазомоторный и аллергический ринит
J31 Хронический ринит, назофарингит и фарингит
J32 Хронический синусит
J999* Диагностика заболеваний органов дыхания
R60.0 Локализованный отек
Z100* КЛАСС XXII Хирургическая практика

Код CAS

526-36-3

Фармакология

Фармакологическое действие - сосудосуживающее, антиконгестивное.

Возбуждает альфа-адренорецепторы. При местном применении практически не абсорбируется, поэтому концентрация в плазме очень мала (аналитически не определяется). При нанесении на слизистые оболочки вызывает сужение сосудов, уменьшая местную гиперемию и отек. При ринитах облегчает носовое дыхание. Действие наступает через несколько минут и продолжается в течение нескольких часов.

Применение вещества Ксилометазолин

Острый инфекционный и аллергический ринит, синусит, средний отит (в составе комбинированной терапии для уменьшения отека слизистой носоглотки), поллиноз; подготовка пациента к диагностическим процедурам в полости носа.

Противопоказания

Гиперчувствительность, артериальная гипертензия, тахикардия, выраженный атеросклероз, хирургические вмешательства на мозговых оболочках (в анамнезе), глаукома, атрофический ринит, гипертиреоз, беременность, детский возраст (до 6 лет — для 0,1% раствора, до 2 лет — для 0,05% раствора, до 7 лет — для геля).

Ограничения к применению

ИБС (стенокардия), гиперплазия предстательной железы, сахарный диабет, кормление грудью.

Побочные действия вещества Ксилометазолин

При частом или длительном применении — раздражение слизистой, жжение, покалывание, чихание, сухость, гиперсекреция; редко — отек слизистой оболочки носа, сердцебиение, нарушение сердечного ритма, повышение АД, головная боль, рвота, расстройство сна, беспокойство, нарушение зрения, депрессия (при длительном применении в высоких дозах).

Взаимодействие

Несовместим с ингибиторами МАО и трициклическими антидепрессантами.

Передозировка

Симптомы: усиление побочных эффектов.

Лечение: симптоматическое.

Способ применения и дозы

Интраназально. Взрослым и детям старше 6 лет — по 2–3 капли 0,1% раствора или одно впрыскивание из распылителя в каждую ноздрю 4 раза в день (как правило), детям до 6 лет — по 1–2 капли 0,05% раствора в каждую ноздрю 1 или 2 (не более 3) раза в день; назальный гель (только для взрослых и детей старше 7 лет) — 3–4 раза в день (последний раз — незадолго до сна) закладывают небольшое количество геля как можно глубже в каждую ноздрю. Продолжительность лечения — 3–5 дней (не более).

Меры предосторожности вещества Ксилометазолин

Перед применением необходимо очистить носовые ходы. Не следует использовать в течение длительного времени (например при хроническом рините). При простудных заболеваниях, в случаях, когда в носу образуются корки, предпочтительно назначать в виде геля.



Реклама