Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Кверцетин

    Кверцетин
    • Quercetin
      Міжнародна назва
    • Капіляростабілізуючі засоби
      Фарм. група
    • C05CX02
      ATС-код
    • без рецепту
      Умова продажу
    • 28 пропозицій від 14,14 до 1 150,00 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ


для медичного застосування препарату

КВЕРЦЕТИН

(QUERCETIN)




Загальна характеристика:

хімічна назва: 2-(3,4-дигідроксифеніл)-3,5,7-тригідрокси-4Н-1-бензопіран-4-он дигідрат;

основні фізико-хімічні властивості: гранули жовтого із зеленуватим відтінком кольору;

склад: в 100 г гранул міститься 4 г кверцетину;

допоміжні речовини: пектин яблучний, глюкоза, цукор.

Форма випуску. Гранули.

Фармакотерапевтична група. Капіляростабілізуючі засоби. Код АТС С 05С Х 02**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Флавоноїд кверцетин є агліконом багатьох рослинних флавоноїдних глікозидів, у тому числі рутину, і належить до вітамінних препаратів групи Р. Внаслідок капіляростабілізуючих властивостей, пов’язаних з антиоксидантним, мембраностабілізуючим впливом, препарат знижує проникність капілярів. Кверцетин має протизапальний ефект завдяки блокаді ліпооксигеназного шляху метаболізму арахідонової кислоти, зниженню синтезу лейкотрієнів, серотоніну та інших медіаторів запалення.

Кверцетин виявляє антиульцерогенну дію, пов’язану із застосуванням протизапальних засобів, а також має радіопротекторну активність (після рентген-   та гамма-опромінень).

Кардіопротекторні властивості Кверцетину пов’язані з підвищенням енергетичного забезпечення кардіоміоцитів завдяки антиоксидантному впливу та поліпшенню кровообігу.

Регенеративні властивості Кверцетину полягають у прискоренні загоєння ран. Препарат може впливати на процеси ре моделювання кісткової тканини, він проявляє стійку імуномодулюючу активність.

Експериментально визначені також діуретичні, спазмолітичні, антисклеротичні властивості. Кверцетин здатний нормалізувати артеріальний тиск і стимулювати вивільнення інсуліну, прискорювати агрегацію тромбоцитів, пригнічувати синтез тромбоксану.

Кверцетин також зв’язується з рецепторами естрогенів. Завдяки естрогеноподібним властивостям (вплив на пролінгідроксил азу, пригнічення фактора некрозу пухлин та синтез інтерлейкінів) препарат має проостеокластні ефекти.

Фармакокінетика. Не вивчалася. Препарат добре всмоктується.

Показання для застосування. Профілактика та лікування місцевих променевих уражень після рентген- та гамма-променевої терапії; лікування пародонтозу, ерозивно-виразкових захворювань слизової оболонки ротової порожнини; гнійно-запальних захворювань м’яких тканин; у комплексному лікуванні клімактеричного, вертебрально-больового синдрому, нейрорефлекторних проявів остеохондрозу хребта; хронічного гломерулонефриту; для попередження ерозивно-виразкових уражень верхніх відділів травного каналу, спричинених прийманням не стероїдних протизапальних засобів. Препарат застосовують при

нейроциркуляторній дистонії, ішемічній хворобі серця, стенокардії напруги ІІ-ІІІ ФК .

Спосіб застосування та дози. Для місцевого застосування 2 г гранул Кверцетину розчиняють в 10 мл гарячої води (або 1 г в 5 мл) і настоюють до отримання геля. При пародонтозі та ерозивно-виразкових захворюваннях слизової оболонки ротової порожнини щодня застосовують одну аплікацію гелем, який попередньо наносять на стерильні серветки.

Хворим, які проживають у зонах, забруднених радіонуклідами, Кверцетин призначають внутрішньо дорослим та дітям старше 12 років по 1 г (1/2 чайної ложки) 2 рази на добу. Кверцетин рекомендують приймати за 30 хв. до їди, попередньо додавши до гранул ½ склянки води.

У комплексній терапії гнійно-запальних захворювань м’яких тканин Кверцетин призначають дорослим та дітям старше 12 років місцево та внутрішньо в тих самих дозах: місцево - 2 г гранул Кверцетину на 10 мл гарячої води (або 1 г на 5 мл), внутрішньо - по 1 г (1/2 чайної ложки) на ½ склянки води, 2 рази на добу.

Для профілактики та лікування місцевих уражень при променевій хворобі препарат призначають місцево та внутрішньо. Аплікації гелем здійснюють на пошкоджені ділянки тіла 2-3 рази на добу. Всередину дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1 г 3-4 рази на добу. Для цього 1/2 чайної ложки гранул Кверцетину (1 г) додають до ½ склянки води, настоюють і приймають за 30 хвилин до їди.

Дорослим хворим з нейрорефлекторними проявами остеохондрозу хребта, хронічним гломерулонефритом, ішемічною хворобою серця, а також з метою запобігання ульцерогенній дії не стероїдних протизапальних засобів препарат призначають у дозі 3 г на добу, розподіленій на три прийоми.

При сумісному застосуванні з не стероїдними протизапальними засобами дорослим можливе застосування дози 6 г (3 рази на добу по 2 г) з метою запобігання проявам виразкової хвороби шлунка.

Підліткам, які хворіють на нейроциркуляторну дистонію призначають по 2,0 г гранул Кверцетину двічі на добу впродовж місяця.

Для лікування жінок у перед- та постменопауз ний період із вертебральним больовим синдромом у комплексне лікування включають гранули Кверцетину по 1,0 г три рази на добу. Термін лікування становить 6 місяців.

Передозування. При тривалому застосуванні можливі прояви підвищеної чутливості до препарату у вигляді алергічних реакцій, що потребують проведення симптоматичної терапії.

Побічна дія. Можливі прояви підвищеної індивідуальної чутливості, висипання, свербіж.

Протипоказання. Підвищена чутливість до кверцетину та препаратів з Р-вітамінною активністю.

Особливості застосування. Хоча Кверцетин належить практично до нетоксичних препаратів, застосування його під час вагітності небажане, особливо у першому триместрі вагітності; під час лактації приймати препарат також не рекомендують. Даних клінічних випробувань у дітей молодше 12 років немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні Кверцетину з препаратами кислоти аскорбінової спостерігається сумація ефектів.

При комбінації препарату з не стероїдними протизапальними засобами посилюється протизапальна дія.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.

Термін придатності - 4 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Гранули в пакетах по 2 г.

Виробник. ЗАТ НВЦ ''Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод".

Адреса. Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

гран. 0,04 г/1 г пакет 1 г

гран. 0,04 г/1 г пакет 2 г

 Кверцетин 0,04 г/1 г

Прочие ингредиенты: пектин яблочный, глюкозы моногидрат, сахар.

№  UA/0119/01/01 от 27.11.2008 до 27.11.2013

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Флавоноид кверцетин представляет собой агликон многих растительных флавоноидных гликозидов, в том числе рутина, и относится к витаминным препаратам группы Р. Вследствие капилляростабилизирующих свойств, связанных с антиоксидантным, мембраностабилизирующим воздействием, препарат снижает проницаемость капилляров. Кверцетин обладает противовоспалительным эффектом в результате блокады липооксигеназного пути метаболизма арахидоновой кислоты, снижает синтез лейкотриенов, серотонина и других медиаторов воспаления.
Кверцетин проявляет противоязвенное действие, связанное с применением противовоспалительных средств, а также обладает радиопротекторной активностью (после рентген- и гамма-облучений).
Кардиопротекторные свойства Кверцетина обусловлены повышением энергетического обеспечения кардиомиоцитов благодаря антиоксидантному действию и улучшению кровообращения.
Регенеративные свойства Кверцетина проявляются в ускоренном заживлении ран. Препарат может влиять на процессы ремоделирования костной ткани, проявляет стойкую иммуномодулирующую активность.
Экспериментально определены также диуретические, спазмолитические, антисклеротические свойства. Кверцетин способен нормализовать АД и стимулировать высвобождение инсулина, ускорять агрегацию тромбоцитов, угнетать синтез тромбоксана.
Кверцетин также связывается с рецепторами эстрогенов. Благодаря эстрогеноподобным свойствам (влияние на пролингидроксилазу, угнетение фактора некроза опухолей и синтез интерлейкинов) препарат обладает проостеокластным эффектом.
Фармакокинетика не изучалась. Препарат хорошо всасывается.

ПОКАЗАНИЯ:

предупреждение эрозивно-язвенных поражений верхних отделов пищеварительного канала, вызванных приемом НПВП.
В комплексном лечении:
•профилактика и лечение местных лучевых поражений после рентген- и гамма-лучевой терапии;
•лечение пародонтоза, эрозивно-язвенных заболеваний слизистой оболочки ротовой полости;
•гнойно-воспалительных заболеваний мягких тканей;
•климактерического, вертебрально-болевого синдрома, нейрорефлекторных проявлений остеохондроза позвоночника;
•хронического гломерулонефрита;
•нейроциркуляторной дистонии, ИБС, стенокардии напряжения ІІ–ІІІ ФК.

ПРИМЕНЕНИЕ:

гранулы Кверцетина назначают как для местного, так и для перорального применения взрослым и детям старше 12 лет.
Для местного применения: 2 г гранул Кверцетина растворяют в 10 мл горячей воды (или 1 г в 5 мл) и настаивают до образования однородной вязкой массы (геля).
Для перорального применения: 1 г (1/2 чайной ложки) гранул Квецетина растворяют в 100 мл теплой воды.
При пародонтозе и эрозивно-язвенных заболеваниях слизистой оболочки ротовой полости: ежедневно делают одну аппликацию гелем, который предварительно наносят на стерильную салфетку.
В комплексной терапии гнойно-воспалительных заболеваний мягких тканей: Кверцетин назначают местно и внутрь в тех же дозах: местно — аппликации гелем из 2 г гранул Кверцетина 2 раза в сутки, внутрь — по 1 г (1/2 чайной ложки) гранул 2 раза в сутки.
Для профилактики и лечения местных поражений при лучевой болезни препарат назначают местно и внутрь. Аппликации гелем наносят на поврежденные участки тела 2–3 раза в сутки. Внутрь назначают по 1 г 3–4 раза в сутки за 30 мин до еды. Больным, проживающим в загрязненных радионуклидами зонах, Кверцетин назначают внутрь по 1 г (1/2 чайной ложки) гранул 2 раза в сутки за 30 мин до еды.
В комплексном лечении нейрорефлекторных проявлений остеохондроза позвоночника, хронического гломерулонефрита, ишемической болезни сердца, а также для предотвращения ульцерогенного действия НПВП препарат назначают внутрь в дозе 1 г 3 раза в сутки. При одновременном применении с НПВП взрослым можно применять Кверцетин внутрь в дозе 2 г 3 раза в сутки.
При нейроциркуляторной дистонии назначают внутрь по 2 г гранул Кверцетина 2 раза в сутки в течение месяца.
В комплексное лечение климактерического, вертебрально-болевого синдрома включают прием гранул Кверцетина по 1 г 3 раза в сутки. Срок лечения составляет 6 мес.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:


•повышенная чувствительность к кверцетину и препаратам с Р-витаминной активностью:
•дети в возрасте <12 лет.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

возможны проявления повышенной индивидуальной чувствительности, сыпь, зуд.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

Применение в период беременности и кормления грудью. Не рекомендуется применять препарат в период беременности и кормления грудью. В случае назначения препарата женщинам, кормящим грудью, на период лечения кормление следует прекратить.
Дети. Данных клинических исследований применения Кверцетина у детей в возрасте до 12 лет нет, поэтому не рекомендуется применять препарат в этой возрастной группе.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами. Не влияет.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

при применении Кверцетина с препаратами аскорбиновой кислоты наблюдается суммация эффектов. При комбинации препарата с НПВП усиливается противовоспалительное действие последних.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

при длительном применении возможны проявления повышенной чувствительности к препарату в виде аллергических реакций, требующих проведения симптоматической терапии.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

в сухом, защищенном от света месте при температуре не выше 25 °С.



Реклама