І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
МАНТІ
(MANTI)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі, зі скошеними краями таблетки, світло-зеленого кольору з вкрапленнями білого та темно-зеленого кольору, зі слабким запахом ментолу і тисненням «MANTI» на одному боці;
склад: 1 таблетка містить: алюмінію гідроксиду 200 мг, магнію гідроксиду 200 мг,
симетикону 25 мг;
допоміжні речовини: сорбіт, натрію кроскармелоза, стеарат магнію, ароматизатор м’ятний, аспартам, FD&C жовтий № 10, FD&C синій № 1.
Форма випуску. Таблетки для смоктання.
Фармакотерапевтична група. Антациди з вітрогон ними (антифлатулентами). Комбінації простих солей і вітрогон ні (антифлатуленти). Код АТС А 02АF02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Препарат вступає у хімічну реакцію, нейтралізує наявну в шлунку соляну кислоту, яку виділяють парієтальні клітини шлунка. Зменшується загальний вміст кислоти, і менша кількість іонів водню стає доступною для зворотної дифузії крізь шлунково-кишкову слизову оболонку. Ця дія приводить до збільшення значення рН вмісту шлунка, і, таким чином, пом’якшуються симптоми підвищеної кислотності.
Якщо антацид достатньо нейтралізує соляну кислоту (рН більше 4), зменшується виділення як пепсину, так і гастрину. Крім того, антациди можуть стимулювати як синтез, так і виділення шлункових простагландинів бікарбонату, що забезпечує цитозахисну дію.
У пацієнтів із дуодено-шлунковим рефлюксом антациди можуть також блокувати жовчні кислоти. Алюмінію гідроксид має кращу здатність зв’язувати жовчні кислоти, ніж магнію гідроксид. Комплексоутворення з жовчними кислотами може бути бажаним ефектом терапії шлунково-стравохідного рефлюксу антацидами.
Алюмінію гідроксид підвищує значення рН шлунка повільніше, ніж магнію гідроксид, і його проходження крізь порожній шлунок може виявитися надто швидким для помітної нейтралізації соляної кислоти. Для компенсації такого явища і зменшення можливості запору внаслідок дії гідроксиду алюмінію (солі алюмінію зменшують перистальтику кишок, а солі магнію – підвищують) у даному препараті алюмінію гідроксид присутній разом із магнію гідроксидом. Здатність Манті (однієї таблетки) нейтралізувати кислоту становить 17 мекв.
Симетикон знижує поверхневий натяг газів у шлунково-кишковому тракті. Це приводить до зменшення метеоризму й дискомфорту в животі, пов’язаному з надлишком газу в шлунково-кишковому тракті.
Алюмінію гідроксид після орального прийому повільно взаємодіє із соляною кислотою в шлунку з утворенням розчинного алюмінію хлориду (Al(OH)3 + 3HCl ® AlCl3 + 3H2O). Магнію гідроксид реагує швидше (Mg(OH)2 + 2HCl ® MgCl2 + 2H2O). Ефект нейтралізації звичайно спостерігається через 1–15 хвилин. Ці сполуки видаляються з порожнього шлунка приблизно за 30 хв. Наявність їжі збільшує значення рН шлунка приблизно до 5 на 1 год і подовжує нейтралізуючу дію антацидів на 3 год або навіть більше.
Фармакокінетика.
Взагалі солі алюмінію не всмоктуються зі шлунково-кишкового тракту, і тому системні ефекти спостерігаються досить рідко у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Алюміній, що всмоктався, виводиться нирками. Сполуки алюмінію, що залишаються в шлунково-кишковому тракті і становить основну частину прийнятої дози цих ліків, утворюють нерозчинні солі алюмінію, що погано всмоктуються у кишечнику, включаючи гідроксиди, карбонати, фосфати і похідні жирних кислот, які виводяться з фекаліями.
Хоча магнію гідроксид можна віднести до групи антацидів, які не всмоктуються, було визначено, що від 5 до 10 % магнію може всмоктуватися при використанні великих доз пацієнтами із порушеною функцією нирок, а це може спричинити гіпермагніємію, яка загрожує життю.
Показання для застосування. Cимптоматичне лікування шлунково-кишкових розладів, спричинених підвищеною шлунковою кислотністю, таких як диспепсія, печія, здуття, а також при виразковій хворобі шлунка і дванадцяти палої кишки, гастриті, грижі стравохідного отвору діафрагми.
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років: 1-3 таблетки між прийомами їжі, на ніч і при появі симптомів. Не слід призначати більше 12 таблеток на добу.
Таблетки рекомендується старанно розсмоктувати або розжовувати.
Тривалість курсу лікування - не більше 2 тижнів.
Побічна дія.
Небажані ефекти спостерігаються нечасто. Іноді можливі діарея або запор, вздуття, надмірне газоутворення. При тривалому застосуванні препарату можуть виникати симптоми деменції або енцефалопатії, особливо у пацієнтів з порушенням функції нирок, які перебувають на діалізі, крім того при тривалому застосуванні в великих дозах може спостерігатись гіпофосфатемія, гіпокальціемія, гіперкаціурія і вторинна остеомаляція або остеодистрофія. Гіпермагніємія або накопичення алюмінію може спостерігатись у пацієнтів із порушенням функції нирок.
Протипоказання.
Гіпер чутливість до компонентів препарату. Протипоказанням є тяжке порушення функції нирок, фенілкетонурія, хвороба Альцгеймера, остеопороз, період вагітності та годування груддю, а також дитячий вік до 6 років.
Передозування.
При випадковому передозуванні може спостерігатися нудота або блювання.
При тривалому застосуванні у пацієнтів з нирковою недостатністю алюміній, що всмоктався, може спричинити розвиток остеопорозу, енцефалопатії або міопатії.
Особливості застосування. З обережністю призначають препарат пацієнтам з хронічним порушенням функції нирок, особливо пацієнтам, які перебувають на діалізі.
Спричинений діалізом остеопороз, енцефалопатія, міопатія і мікроцитарна анемія пов’язані з накопиченням алюмінію у пацієнтів з хронічним порушенням функції нирок, які одержують великі дози алюмінію гідроксиду як засобу, що зв’язує фосфат. Не слід призначати Манті при наявності будь-яких захворювань нирок.
Не слід приймати препарат більше 2 тижнів без відповідної рекомендації лікаря.
Паралельне вживання соку цитрусових плодів може підвищити всмоктування алюмінію.
Немає досвіду застосування препарату у дітей з 6 до 12 років.
Манті не впливає на здатність керувати авто транспортом і механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Сполуки магнію та алюмінію, які використовуються як антациди, можуть взаємодіяти з багатьма іншими ліками завдяки зміні рН шлунка. Взаємодію можна звести до мінімуму, якщо приймати антациди за 2 год до або через 2 год після прийому інших ліків.
Препарат може послабити всмоктування і зменшити ефективність тетрациклінів, хінолонів, пропанололу, атенололу, каптоприлу, ізоніазиду, кетоконазолу, нітрофурантоїну і продуктів, які містять залізо або фосфор. Виведення хінідину і мекаміламіну може зменшитись у присутності антацидів, а виведення із сечею саліцилатів може збільшитись. Антациди послаблюють метаболізм ранітидину і фамотидину у печінці. При застосуванні разом із полістирол-сульфонатною смолою антациди можуть спричинити системний алкалоз.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25° С. Термін придатності - 2 роки.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. Таблетки №10 у блістері, № 30 у 3 блістерах, у картонній коробці.
Виробник. ТОВ ЮС Фармація, Польща.
Адреса. вул. Зембицка 40, 50-507 Вроцлав, Польща.
Інструкція відсутня