Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Парапаста

    Парапаста
    • Comb drug
      Міжнародна назва
    • Засоби для застосування в стоматології
      Фарм. група
    • A01AD11
      ATС-код
    • Немає в продажу
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПАРАПАСТА

(Parapasta)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: м’яка маса в консистенції мазі, білого кольору з сірим або жовтим відтінком, з міцним запахом евгенолу;

склад: 1 г препарату містить 420мг параформальдегіду та  350 мг цинхокаїну гідро хлориду;

допоміжні речовини: евгенол, гліцерин, вата очищена целюлозна.

Форма випуску. Паста стоматологічна.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології.

  Код АТС А 01 АD.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Параформальдегід, якийявляє собою продукт полімеризації мурашиного альдегіду, у порожнині зуба підлягає повільній де полімеризації,  внаслідок чого в пульпу поступово проникають молекули формальдегіду, спричиняючи через 6-8 днів повний її некроз– жива тканина під впливом формальдегіду підлягає спочатку подразненню, а пізніше некрозу та муміфікації. Дія розвивається повільно і м’яко в міру поступовоїде полімеризації параформальдегіду в порожнині зуба, що зменшує ймовірність подразнення періодонту. З цього випливає, що, крім девіталізуючої дії, параформальдегід муміфікує пульпу і створює демаркаційну лінію на межіперіодонту. Демаркаційна лінія утворюється через 10-14 днів після того, яквкладка знаходиться на відкритій пульпі (в трепанацій ній точці). Використання препарату скорочує лікування на візит, метою якого є закладання муміфікуючоїречовини. Недоліком параформальдегіду є поява нападів болю в період його застосування. Але завдяки вмісту сильного знеболювального засобу, тобтоцинхокаїну гідро хлориду, який також посилює дію параформальдегіду вдевіталізації пульпи, препарат після закладання спричиняє біль помірної інтенсивності. Решта складників препарату є допоміжними речовинами і надають пасті потрібної консистенції.

Фармакокінетика. Дані відсутні.

Показання для застосування.

Застосовується в ентодонтії длядевіталізації зубної пульпи в мортальних методах лікування не зворотногозапалення пульпи.

Спосіб застосування тадози.

На відкриту пульпу (у точці трепанації ) накласти приблизно 2-4 мг пасти, тобто кульку діаметром 1,5-2 мм, залежно від розмірів зуба. Не слід боятися передозування. Безпосередньо напасту покласти кульку з вати, а потім без натискання, щільну  тимчасову пломбу, наприклад, із скло-іоном ірного цементу. Вкладка повинна залишатися взубі 10-14 днів. Через 6-8 днів препарат спричиняє некроз пульпи, за подальші 2-6 днів настає муміфікація пульпи. Препарат слід застосовувати виключно у тих випадках, коли неможливе лікування запальних станів пульпи методом при життєвоїампутації та екстирпації.

Побічна дія.

Не спостерігалася.

Протипоказання.

Алергія до компонентів препарату.

Можливість біологічного лікування запальних станів пульпи методом при життєвої ампутації та екстирпації виключає доцільність застосування препарату.

Передозування.

Невідоме.

Особливості застосування.

Препарат застосовується при лікуванні дорослих та дітей. Немає даних  про застосування парапасти для лікування вагітних та жінок у період лактації.

Мортальні методи лікування запалень пульпи можна застосовувати лише у випадках, коли консервативне лікування не дає позитивних результатів, тобто коли карієс охопив склепіння камери на великій поверхні і пульпа не підлягає біологічному лікуванню, оскільки в ній існують незворотні паталогічні зміни. У будь-якому іншому випадку слід застосовувати консервативне (біологічне) лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Дані про взаємодію препарату зіншими лікарськими засобами невідомі.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці, у щільно закритій індивідуальній упаковці, в сухому приміщенні, при температурі не вище 25оС. Термін придатності 1 рік.

Інструкція відсутня



Реклама