Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Ризендрос

    Ризендрос
    • Risedronic acid
      Міжнародна назва
    • Засоби, що впливають на структуру та мінералізацію кіст...
      Фарм. група
    • M05BA07
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 6 пропозицій від 900,00 до 900,00 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РИЗЕНДРОС 35

(RISENDROS® 35)


Склад:

діюча речовина: risedronic acid;

1 таблетка містить ризедронату натрію 35 мг, що еквівалентно 32,5 мг ризедронової кислоти;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, магнію стеарат, гіпромелоза 2910/5, тальк, макрогол 6000, титану діоксид (E 171), заліза оксид червоний (E 172), заліза оксид жовтий      (E 172).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на структуру та мінералізацію кісток. Біс фосфонати. Код АТС M05BA07.

Клінічні характеристики.

Показання. Пост менопаузальний остеопороз у жінок.

Протипоказання.

- Підвищена чутливість до ризедронату або до будь-якого компонента препарату;

- гіпокальціємія;

- тяжкі порушення функції нирок (кліренс креатині ну < 30 мл/хв);

- вагітність і період годування груддю.

Спосіб застосування та дози. Рекомендована доза становить 35 мг (1 таблетка) на тиждень. Ризендрос 35 необхідно застосовувати вранці тільки з водою принаймні за 30 хв до першого прийому їжі, пиття або поточного лікарського препарату. Інші напої (включаючи мінеральну воду) та їжа знижують абсорбцію ризедронату. Для полегшення надходження до шлунка та зниження ефектів локального подразнення стравоходу:

- препарат слід приймати тільки вранці, після пробудження, запиваючи склянкою води (щонайменше 120 мл);

- не слід розжовувати таблетку або розсмоктувати її в роті;

- пацієнтам не слід приймати лежаче положення щонайменше протягом 30 хв після прийому препарату;

- препарат не слід приймати на ніч або вранці до того, як встати з ліжка.

Пацієнти літнього віку. У ході клінічних досліджень не виявлено жодної різниці в ефективності або безпечності ризедронату залежно від віку пацієнта. Таким чином, пацієнти літнього віку не потребують коригування дозування. Те ж саме стосується жінок старше 75 років.

Пацієнти з порушенням функції нирок. Для пацієнтів з нирковою недостатністю слабкого або середнього ступеня тяжкості немає необхідності в коригуванні дозування.

Побічні реакції. Шлунково-кишкові розлади: нудота, блювання, гастрит, езофагіт, езофагеальна ерозія, мелена, абдомінальний біль, диспепсія, запор, діарея, здуття живота, виразка стравоходу, дисфагія, розтягнення живота, відригування кислотного вмісту шлунка.

Розлади опорно-рухової системи: біль у кістках, м’язах або суглобах.

Розлади нервової системи: головний біль.

Розлади органів чуття: запалення райдужної оболонки.

Розлади шкіри: повідомлялось про окремі випадки серйозних реакцій з боку шкіри, включаючи ангіо невротичний набряк, висип, свербіж.

Передозування. Не має інформації щодо гострого передозування під час лікування ризедронатом.

Симптоми: гіпокальціємія.

Лікування: для зв’язування ризедронату та зменшення його всмоктування слід давати пацієнту молоко або антациди. У випадку значного передозування можна промити шлунок.

Діти. Оскільки Ризендрос 35 показаний жінкам у пост менопаузальний період, призначення його дітям не доцільне.

Особливості застосування. Деякі біс фосфонати можуть спричиняти локальне подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Через можливість погіршувати перебіг основного захворювання необхідно дотримуватись обережності при застосуванні ризедронату в пацієнтів з порушеннями з боку верхнього відділу ШКТ, такими як дисфагія, захворювання стравоходу, гастрит, дуоденіт або виразки, а також з недавнім серйозним шлунково-кишковим розладом в анамнезі (протягом попереднього року), таким як пептичні виразки, активна шлунково-кишкова кровотеча або хірургічне втручання у верхній частині ШКТ, за винятком пілоропластики. У випадку розвитку диефагії, болю при ковтанні, болі за грудниною, появи або посилення печії необхідно припинити лікування.

Якщо пацієнт забув прийняти одну щотижневу дозу препарату, у день, коли він згадає про пропущену дозу, її слід прийняти. Не слід приймати дві таблетки в той же день, потрібно повернутися до звичайного режиму дозування – однієї таблетки раз на тиждень у заздалегідь обраний день.

Через посилення мінералізації кісток внаслідок дії ризедронату може знизитись рівень кальцію та фосфату в сироватці. Таке зниження, здебільшого, помірне та а симптоматичне. Проте були повідомлення про симптоматичну, іноді виражену, гіпокальціємію, зокрема у пацієнтів, які страждають на захворювання, що зумовлюють схильність до цього (наприклад, гіпопар атиреоз, нестачу вітаміну D або порушення всмоктування кальцію). Під час лікування ризедронатом обов’язкова дієта, збагачена кальцієм.

Для пацієнтів, які застосовують глюкокортикоїди, особливо важливим є забезпечення адекватного прийому кальцію та вітаміну D.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному прийомі їжа та напої (включаючи мінеральну воду), кальцієві добавки, антациди та деякі пероральні препарати можуть знижувати всмоктування ризедронату. Тому між прийомом Ризендрос 35 і будь-яких інших пероральних препаратів чи їжі пацієнти повинні дотримуватись щонайменше 30-хвилинної перерви.

У клінічних дослідженнях пацієнти одночасно з ризедронатом застосовували естроген. Повідомлення про побічні ефекти відсутні.

Не стероїдні протизапальні засоби підсилюють гастро токсичність ризедронату.

Ризедронат не впливає на активність ензимів цитохрому Р450 і має слабкий протеїновий зв’язок.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ризедронат є піридиніл бісфософонатом, який інгібує резорбцію кісток кістковими остеокластами без прямого впливу на формування кісток. До клінічні дослідження продемонстрували переважну локалізацію ризедронату у місцях активної резорбції. Дія ризедронату була підтверджена під час проведення фармакодинамічних і клінічних досліджень за допомогою вимірювання біохімічних маркерів для поновлення кісткової маси. Зменшення кісткового метаболізму у біохімічних маркерах спостерігалося протягом 1 місяця і досягало свого максимуму протягом 3 – 6 місяців. Зменшення кісткового метаболізму у біохімічних маркерах протягом 12 місяців було схожим при прийомі 35 мг ризедронату, який приймався 1 раз на тиждень, і при щоденному прийомі 5 мг ризедронату.

Фармакокінетика. Абсорбція. Всмоктування після перорального прийому відбувається досить швидко (максимум – 1 год) і не залежить від дози (одноразова доза – 2,5 – 30 мг, багаторазова щоденна доза – 2,5 – 5 мг і до 50 мг 1 раз на тиждень). Пероральна біодоступність ризедронату становить 0,63 % і знижується у разі одночасного застосування з їжею.  

Розподіл. Середній об’єм розподілу при стабільному стані становить 6,3 л/кг. Зв’язування з протеїнами плазми – приблизно 24 %.

Метаболізм. Не існує доказів систематичного метаболізму ризедронату.

Видалення з організму. Приблизно половина абсорбованої дози видаляється з сечею протягом           24 год. Середній нирковий кліренс становить 105 мл/хв, середній загальний кліренс – 122 мл/хв з різницею, яка обумовлюється всмоктуванням у кістки. Нирковий кліренс не залежить від концентрації, існує лінійне співвідношення між нирковим кліренсом і кліренсом креатині ну. Не всмоктаний ризедронат виводиться з калом у незміненому вигляді. Після перорального прийому динаміка зміни концентрації препарату демонструє існування трьох фаз видалення з кінцевим періодом напів виведення 480 год.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: помаранчеві або світло-помаранчеві круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою.

Несумісність. Не відома.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 2 таблетки в блістері; по 1 блістеру в упаковці.

По 4 таблетки в блістері; по 1 або по 2, або по 3 блістери в упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Заявник та його місцезнаходження. АТ «Зентіва». У кабеловни, 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.

Виробники та їх місцезнаходження. АТ «Зентіва». У кабеловни, 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.

АТ «Зентіва». Нітрянська, 100, 920 27 Глоговець, Словацька Республіка.


Ризендрос

Фармакологические свойства

Фармакодинамика. Кислота ризедроновая является пиридинил-бисфософонатом, который ингибирует резорбцию костной ткани остеокластами, при этом не оказывая прямого влияния на формирование костей. Доклинические исследования продемонстрировали преобладающее накопление ризедроновой кислоты в местах активной резорбции. Действие ризедроновой кислоты было подтверждено при проведении фармакодинамических и клинических исследований с определением биохимических маркеров, характеризующих восстановление массы костной ткани. Уменьшение костной резорбции, оцениваемое по уровню биохимических маркеров, отмечали на протяжении 1 мес, оно достигало своего максимума на протяжении 3–6 мес. Уменьшение костной резорбции, оцениваемое по биохимическим маркерам на протяжении 12 мес, было сопоставимым при приеме ризедроновой кислоты в дозе 35 мг 1 раз в неделю и при ежедневном приеме в дозе 5 мг.
Фармакокинетика. Всасывание препарата после перорального приема происходит довольно быстро (максимальный уровень достигается в течение 1 ч) и не зависит от дозы препарата (однократный прием в дозе 2,5–30 мг, многократный ежедневный прием в дозе 2,5–5 мг, прием в дозе до 50 мг 1 раз в неделю). Биодоступность при пероральном приеме составляет 0,63%, снижается в случае одновременного приема препарата с пищей.
Средний объем распределения в равновесном состоянии составляет 6,3 л/кг. Связывание с белками плазмы крови — около 24%.
Нет данных о системном метаболизме ризедроновой кислоты. Около половины абсорбированной дозы препарата выводится с мочой на протяжении 24 ч. Средний почечный клиренс составляет 105 мл/мин, средний общий клиренс — 122 мл/мин, остальная часть препарата накапливается в костной ткани. Почечный клиренс не зависит от концентрации препарата в крови, существует линейная взаимосвязь между его почечным клиренсом и клиренсом креатинина. Неабсорбированный препарат выводится с калом в неизмененном виде. После перорального приема динамика изменения концентрации препарата в плазме крови характеризуется наличием трех фаз элиминации с конечным периодом полувыведения 480 ч.

Показания

остеопороз у женщин в постменопаузальный период.

Применение

рекомендуемая доза составляет 35 мг (1 таблетка) в неделю. Ризендрос 35 следует принимать утром, запивая стаканом воды (не менее 120 мл), по крайней мере за 30 мин до первого приема пищи, напитков или другого лекарственного препарата. Другие напитки (включая минеральную воду) и пища снижают абсорбцию ризедроновой кислоты. Для снижения риска раздражающего действия на слизистую оболочку пищевода не следует разжевывать или рассасывать таблетку; не следует принимать лежачее положение по крайней мере на протяжении 30 мин после приема препарата; препарат не следует принимать на ночь или утром до подъема с кровати.
В ходе клинических исследований не выявлено каких-либо различий в эффективности или безопасности кислоты ризедроновой в зависимости от возраста пациента. Таким образом, коррекции дозы препарата у пациентов пожилого возраста не требуется.
Не требуется коррекции дозы препарата у пациентов с почечной недостаточностью легкой или средней степени.

Противопоказания

повышенная чувствительность к ризедроновой кислоте или к любому другому компоненту препарата; гипокальциемия; тяжелое нарушение функции почек (клиренс креатинина ≤30 мл/мин); период беременности и кормления грудью.

Побочные эффекты

Со стороны ЖКТ: тошнота, рвота, гастрит, эзофагит, эрозии пищевода, мелена, боль в животе, диспепсия, запор, диарея, вздутие живота, язва пищевода, дисфагия, отрыжка кислым содержимым желудка.
Со стороны опорно-двигательного аппарата: боль в костях, миалгия, артралгия.
Со стороны нервной системы: головная боль.
Со стороны органов чувств: ирит.
Со стороны органов кожи: сообщалось об отдельных случаях серьезных реакций со стороны кожи, включая ангионевротический отек, сыпь, зуд.

Особые указания

некоторые бисфосфонаты могут вызывать локальное раздражение слизистой оболочки ЖКТ. В связи с возможным ухудшением течения основного заболевания необходимо соблюдать осторожность при применении ризедроновой кислоты у пациентов с нарушениями со стороны верхних отделов ЖКТ, такими как дисфагия, заболевания пищевода, гастрит, дуоденит или пептическая язва, а также с недавно перенесенным (на протяжении последнего года) серьезным желудочно-кишечным расстройством в анамнезе (пептическая язва, активное желудочно-кишечное кровотечение или хирургическое вмешательство на верхних отделах ЖКТ, за исключением пилоропластики). В случае развития дисфагии, боли при глотании, боли за грудиной, появления или усиления изжоги лечение препаратом необходимо прекратить.
Если пациент забыл принять еженедельную дозу препарата, это необходимо сделать в тот же день, когда он вспомнит о пропущенной дозе. Не следует принимать 2 таблетки в один тот же день, необходимо вернуться к обычному режиму приема препарата — по 1 таблетке 1 раз в неделю в заранее установленный день.
В связи с усилением минерализации костей вследствие действия ризедроновой кислоты может снизиться уровень кальция и фосфатов в сыворотке крови. Такое снижение обычно умеренно выраженное и бессимптомное. Тем не менее сообщалось о симптомной, иногда выраженной, гипокальциемии, особенно у пациентов со склонностью к ней (например при гипопаратиреозе, дефиците витамина D или нарушении всасывания кальция). Во время лечения ризедроновой кислотой необходимо придерживаться обязательной диеты, богатой кальцием.
Для пациентов, получающих ГКС, важно обеспечить адекватное поступление в организм кальция и витамина D.

Взаимодействия

при одновременном приеме пищи и напитков (включая минеральную воду), кальциевые добавки, антациды и некоторые другие препараты для перорального приема могут снижать всасывание ризедроновой кислоты. Поэтому между приемом препарата Ризендрос 35 и любых других пероральных препаратов или пищи пациенты должны соблюдать по крайней мере 30-минутный интервал.
В клинических исследованиях одновременное применение ризедроновой кислоты с эстрогеном не сопровождалось развитием побочных эффектов.
НПВП усиливают гастротоксичность ризедроновой кислоты.
Ризедроновая кислота не влияет на активность ферментов цитохрома Р450 и слабо связывается с белками крови.

Передозировка

случаи острой передозировки ризедроновой кислоты не описаны.
Вероятным проявлением передозировки является гипокальциемия.
Для связывания ризедроновой кислоты и уменьшения ее абсорбции пациенту назначают молоко или антациды. В случае значительной передозировки показано промывание желудка.

Условия хранения

в обычных условиях.





Реклама