ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
Шипшини олія
(Rosae оleum)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: масляниста рідина рожевого кольору, зі специфічним запахом. Допускається утворення осаду, розчинного при нагріванні до 40º С.
Склад:
діюча речовина: шипшини олія.
Форма випуску. Олія.
Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран та виразкових уражень.
Код АТС. D03А Х 50**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка: шипшини олія містить ненасичені і насичені жирні кислоти, каротиноїди, токофероли та інші жиророзчинні вітаміни.
Шипшини олія має загально зміцнювальну дію, стимулює неспецифічну резистентність організму, посилює регенерацію тканин і синтез гормонів, знижують проникність судин, має протизапальну, імуностимулюючу та жовчогінну дію, яка зумовлена наявністю полі ненасичених жирних кислот і флавоноїдів.
Показання для застосування. Зовнішньо при тріщинах сосків у матерів-годувальниць, пролежнях, трофічних виразках, дерматозах, озені, неспецифічному виразковому коліті.
Спосіб застосування та дози. Зовнішньо на уражені частини шкіри накладають марлеві серветки, змочені шипшини олією. При озені змочують тампони і вводять їх в порожнину носа 2 рази на добу. При лікуванні неспецифічного виразкового коліту шипшини олію вводять в мікро клізмах по 50 мл щоденно або через день. Всього на курс лікування призначають 15-30 клізм. При дерматозах використовують зовнішньо у поєднанні з прийомом внутрішньо по 1 чайній ложці олії 2 рази на добу.
Побічна дія. Можливі алергічні реакції.
Протипоказання. Підвищена чутливість до шипшини, жовчнокам’яна хвороба.
Передозування. Можливі прояви індивідуальної гіпер чутливості до препарату. У цьому разі слід припинити застосування препарату.
Особливості застосування. Препарат треба з обережністю застосовувати хворим, схильним до алергічних реакцій, дітям, вагітним жінкам і матерям, що годують, при тріщинах сосків у матерів-годувальниць.
Перед застосуванням препарат необхідно збовтувати!
Взаємодія з лікарськими засобами.
Патологічний вплив на організм людини через взаємодію шипшини олії з іншими лікарськими засобами не виявлено.
Шипшини олія при керуванні авто транспортом та іншими механізмами не впливає на швидкість реакції.
Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному (8-15° С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. По 50, 100 мл у флаконах.
Виробник. Дочірнє підприємство „Агрофірма” Ян”, приватного підприємства „Ян”.
Адреса. Дочірнє підприємство „Агрофірма” Ян”, приватного підприємства „Ян”.
Україна, Житомирська обл., Ружинський р-н, с. Немиринці, вул. Дзержинського, 58.
Наружно при трещинах и ссадинах сосков у кормящих женщин, при пролежнях (омертвении тканей, вызванном длительным давлением на них вследствие лежания без движения), трофических язвах (медленно заживающих дефектах кожи) голени, дерматозах (кожных болезнях), озене (зловонном насморке); клизмы при неспецифическом язвенном колите (воспалении толстой кишки).
Способ применения:
Наружно назначают для смачивания марлевых салфеток, которые накладывают на пораженные участки кожи. При озене смачивают тампоны и вводят их в полость носа 2 раза в день.
При лечении неспецифического язвенного колита масло шиповника вводят при помощи клизмы по 50 мл ежедневно или через день (15-30 клизм).
При дерматозах наряду с местным лечением препарат принимают внутрь по 1 чайной ложке 2 раза в день.
Форма выпуска:
Во флаконах по 100 мл.
Условия хранения:
В сухом, защищенном от света месте при температуре не выше +20 °С.
Состав:
Масло из семян шиповника. Содержит ненасыщенные и насыщенные жирные кислоты, каротиноиды, токоферолы.
Маслянистая жидкость бурого цвета с зеленоватым оттенком, горьковатого вкуса и специфического запаха.
Внимание!
Перед применением препарата Шиповника масло вы должны проконсультироваться с врачом. Данная инструкция приведена в свободном переводе и предназначена исключительно для ознакомления. Для получения более полной информации просим обращаться к аннотации производителя.