Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Симваліміт

    Симваліміт
    • Simvastatin
      Міжнародна назва
    • Гіполіпідемічні засоби, монокомпонентні
      Фарм. група
    • C10AA01
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • Немає в продажу
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СИМВАЛІМІТ

(SIMVALIMIT)



Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: simvastatin, (1S,3R,7S,8S,8aR)-8-[2-[(2R,4R)-4-гідрокси-6-оксотетрагідро-2H-піран-2-іл]етил]-3,7-диметил-1,2,3,7,8,8a-гексагідронафтален-1-іл 2,2-диметилбутаноат;

основні фізико-хімічні властивості:

- круглі таблетки з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою білого кольору, на зламі білого кольору (для таблеток по 10 мг);

- круглі таблетки з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою світло-рожевого кольору, на зламі білого кольору (для таблеток по 20 мг);

склад: 1 таблетка містить 10 мг симвастатину або 20 мг симвастатину;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, м етилцелюлоза, магнію стеарат, бутилгідроксіанізол,   кислота аскорбінова, кислоти лимонної моногідрат;

оболонка:

- для таблеток Симваліміт по 10 мг –Opadry White 33 G 28707 (гідроксипропілм етилцелюлоза, лактози моногідрат, макрогол 3000, титану діоксид, триацетин), віск карнаубський;

- для таблеток Симваліміт по 20 мг –Opadry Pink 85 F 24678 (спирт полівініловий, титану діоксид, макрогол 3000, тальк, заліза оксид чорний, заліза оксид жовтий, азорубін), віск карнаубський.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Гіполіпідемічні засоби. Інгібітори ГМГ КоА редуктази.

Код АТС С 10А А 01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Симвастатин – лікарський засіб, що регулює рівень ліпідів. Він відноситься до групи інгібіторів редуктази 3-гідрокси-3-метилглутарил-коензиму А (інгібітори редуктази ГМГ КоА), які називають також статинами. У результаті блокади редуктази ГМГ КоА гальмується перетворення ГМГ КоА в мевалонову кислоту, що є попередником холестерину, синтез холестерину перебігає в основному в печінці. У плазмі статини знижують концентрацію загального холестерину, холестерину ліпопротеїнів низької (ЛПНЩ) і дуже низької щільності (ЛПДНЩ). Вони також здатні знижувати рівень три гліцеридів і дещо підвищувати рівень холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ). Однак гіполіпідемічна дія препаратів цієї групи пояснюється ще одним механізмом. При зниженні внутрішньоклітинних резервів холестерину в мембрані гепатоцитів компенсаторно збільшується кількість рецепторів до ЛПНЩ, що сприяє виведенню ЛПНЩ із крові.

Фармакокінетика. Симвастатин всмоктується в шлунково-кишковому тракті і після гідролізу перетворюється в активну форму у вигляді β-гідроксикислоти. Виділено й інші активні і неактивні метаболіти. Максимальна концентрація препарату в плазмі досягається протягом 1,3 – 2,4 години. Для симвастатину характерний інтенсивний метаболізм першого проходження крізь печінку – місце основної дії ліків. Менш ніж 5 % застосованої внутрішньо   дози надходить у кровотік у формі активних метаболітів. Зв’язування із білками плазми симвастатину і його активного метаболіту (у вигляді β-гідроксикислоти) досягає 95 %. Cимвастатин надходить у шлунково-кишковий тракт із жовчю у вигляді метаболітів, виводиться з організму в основному з фекаліями. Приблизно 10 – 15 % застосованої дози виводиться із сечею, головним чином, у вигляді неактивних метаболітів. Час напів виведення (Т1/2) активних метаболітів в середньому складає 1,9 години.

Показання для застосування.

Первинна, спадкова гетерозиготна або спадкова гомозиготна гіперхолестеринемія чи комбінована гіперліпідемія, яка не піддається корекції за допомогою дієти або інших відповідних заходів.
При ішемічній хворобі серця з проявами гіперхолістеринемії, для зниження ризику коронарної смерті, не фатального інфаркту міокарда, інсульту,   ризику у випадку процедури реваскуляризації міокарда, уповільнення розвитку коронарного атеросклерозу.

Спосіб застосування та дози.  

Перед початком лікування симв астатином пацієнтам варто рекомендувати звичайну дієту з низьким вмістом холестерину, якої варто дотримуватися протягом усього періоду лікування препаратом. Препарат застосовують увечері перед їжею або під час їжі.
Первинна гіперхолестеринемія, спадкова гетерозиготна гіперхолестеринемія, комбінована гіперліпідемія. Застосовують по 10 мг один раз на добу, ввечері. Дозу коригують не рідше одного разу в 4 тижні. Рекомендований інтервал доз 10 – 80 мг на добу. Максимальна добова доза – 80 мг.
Спадкова гомозиготна гіперхолестеринемія. Застосовують по 40 мг один раз на добу, ввечері або по 80 мг на добу, розділивши цю дозу на три прийоми (приймають 20 мг в ранку,  20 мг вдень і 40 мг ввечері).
Ішемічна хвороба серця. Початкова доза – 20 мг один раз на добу, ввечері. У подальшому доза коригується не рідше одного разу в 4 тижні. Максимальна добова доза – 80 мг один раз на добу.
При сумісному застосуванні симвастатину із циклоспорином, фібратами або нікотиновою кислотою, яку використовують як гіполіпідемічний засіб, максимальна добова доза препарату Симваліміт – 10 мг.
Пацієнтам з нирковою недостатністю легкого або середнього ступеню, пацієнтам літнього віку підбирати дозу немає необхідності. Однак у випадку тяжкого ступеню ниркової   недостатності (кліренс креатину < 30 мл/хв) початкова доза, що рекомендується, становить     5 мг на добу. За пацієнтами цієї категорії необхідне ретельне спостереження лікаря. Максимальна добова доза препарату Симваліміт – 10 мг.

Побічна дія.

Найбільш частими побічними ефектами є порушення діяльності шлунково-кишкового тракту – метеоризм, болі в животі, запор або пронос, нудота, блювання. Можуть спостерігатися головні болі, висипання, запаморочення, нечіткий зір, безсоння, дисгевзія.
Рідше спостерігається вплив на печінку і м’язи. Може підвищуватися активність сироваткових амінотрансфер аз. Є повідомлення про випадки жовтяниці, гепатиту і панкреатиту, а також синдрому підвищеної чутливості із розвитком ангіо невротичного набряку. Можлива міопатія, що виявляється у формі міалгії, міозиту і м’язової слабкості з одночасним підвищенням активності креатинфосфокінази, особливо у пацієнтів, що застосовують симвастатин у сполученні із імунодепресантами, фібратами, нікотиновою кислотою, еритроміцином, ітраконазолом та іншими препаратами. Може виникнути парестезія і периферична невропатія. Описані випадки рабдоміолізу та вторинної ниркової недостатності.

Протипоказання.

- Підвищена чутливість до симвастатину або до будь-якого компонента препарату.
- Гостре захворювання   печінки в активній фазі або підвищення активності сироваткових амінотрансфер аз невідомої етіології.
- Вагітність.
- Період годування груддю.
- Порфірія.
- Дитячий   та підлітковий вік до 18 років (безпека та ефективність препарату не доведені).

Передозування.

Відзначено одиничні випадки передозування препаратом Симваліміт, при цьому специфічних симптомів виявлено не було, стан пацієнтів у всіх випадках нормалізовувався на фоні симптоматичного лікування. При передозуванні симвастатину варто вживати звичайних заходів для подібних випадків (викликати блювання, призначити активоване вугілля, контролю вати життєві функції). Також варто проводити моніторинг печінки, нирок і рівнів креа-тинкінази в сироватці крові.

Особливості застосування.

Слід дотримуватися обережності при призначенні Симваліміту:
- пацієнтам, які зловживають алкоголем;
- пацієнтам, які мають в анамнезі захворювання печінки;
- пацієнтам з важкими гострими інфекціями, артеріальною гіпотензією, травмами або після перенесення тяжкої операції, пацієнтам з ендокринними захворюваннями, порушеннями метаболізму і електролітичного балансу, а також у випадку неконтрольованих судом, тому що існує ризик виникнення рабдоміолізу і вторинної ниркової недостатності;
- пацієнтам, при одночасному призначенні з імунодепресантами (циклоспорином), з похідними фіброєвої кислоти або нікотинової кислоти, тому що виникає ризик розвитку міопатій.
Функціональні показники печінки варто визначати перед початком лікування, потім – через 1 – 3 місяця після початку лікування, а надалі – кожні 6 місяців. Якщо під час лікування виявляють підвищення активності сироваткових трансаміназ, проводять повторні печінкові проби. Однак, якщо активність АЛТ і АСТ перевищують верхню межу норми в 3 рази і більше, лікування необхідно припинити.
Перед початком і під час лікування необхідно визначати активність креатинфосфокінази. Якщо у пацієнта цей показник підвищений або спостерігаються м’язові болі, болючість або слабкість м’язів, варто врахувати імовірність розвитку міопатії. Пацієнтам необхідно рекомендувати повідомляти про м’язові болі невідомого походження, болючості або слабкості м’язів, особливо супроводжуваних загальною слабкістю і гарячкою. Лікування негайно припиняють, якщо активність креатинфосфокінази в 10 разів перевищує верхню межу норми, є підозра на розвиток міопатії або вона діагностується.
До початку лікування і у його початковому періоді рекомендується проводити офтальмологічне обстеження (біомікроскопію очей).
Під час лікування необхідно регулярно визначати   рівень холестерину в плазмі.
У пацієнтів зі спадковою гомозиготною гіперхолестеринемією, у яких цілком відсутні рецептори ЛПНЩ, симвастатин менш ефективний.

При призначенні препарату хворим з підвищеною   чутливістю до лактози  слід враховувати вміст лактози (55,95 мг у кожній таблетці, що містить 10 мг симвастатину; 111,9 мг у кожній таблетці, що містить 20 мг симвастатину).

Застосування симвастатину   в період вагітності і   лактації. Холестерин та інші проміжні продукти його синтезу є речовинами, необхідними для розвитку плоду, у тому числі для синтезу стероїдів і клітинних мембран. Оскільки статини гальмують синтез холестерину і синтез інших біологічно активних похідних холестерину, при застосуванні під час вагітності вони можуть викликати порушення розвитку плоду. Тому застосування статинів протипоказане при вагітності. При лікуванні статинами жінкам репродуктивного віку під час лікування і протягом 1 місяця після його закінчення варто застосовувати відповідні протизаплідні засоби. Якщо під час лікування вагітність усе-таки наступить, варто припинити застосування препарату. Препарат не рекомендується призначати у період годування груддю. Однак при гострій необхідності застосування препарату на період лікування рекомендується припинити годування груддю.

Застосування симвастатину при керуванні   транспортом і роботі з технікою. Симвастатин не впливає на здатність керувати транспортними засобами і обслуговувати механізми.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Сік грейпфрута підвищує концентрацію симвастатину в плазмі крові.
Антибіотики кларитроміцин і еритроміцин, антидепресант нефазодон, протигрибкові засоби ітраконазол і кетоконазол та інші похідні імідазолу і триазолу, антивірусні засоби (інгібітори вірусних протеаз), імунодепресант циклоспорин, а також інші засоби, що знижують рівень ліпідів – фібрати   і нікотинова кислота, можуть підвищити ризик розвитку міопатії.
Одночасне застосування статинів і антикоагулянтів – похідних оксикумарину (наприклад, аценокумаролу, варфарину) може збільшити протромбі новий час або ризик кровотечі.

При одночасному застосуванні симвастатину з кумариновими антикоагулянтами (нап-риклад, аценокумаролу, варфарину) або при зміні дози симвастатину, перед прийомом і впродовж терапії необхідно проводити регулярний контроль протромбі нового часу. Як тільки досягається стабільний рівень протромбі нового часу, його подальше визначення варто проводити із інтервалами, що рекомендуються для контролю пацієнтів, які отримують терапію антикоагулянтами.

При одночасному застосуванні симвастатину та дигоксину може виникнути підвищення   рівня останнього в плазмі, в результаті чого можуть з’явитись такі симптоми, як нудота, блювання, аритмія.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, темному місці при температурі не вище 25 ° С. Збepiгaти в нeдocтyпнoмy для дiтeй мicцi!

Термін придатності – 2 роки.

Умови вiдпycку. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток, вкритих оболонкою у блістері; по 3 блістери в картонній пачці.

Назва. АТ «Гріндекс», Латвія.

Адрес. АТ «Гріндекс». Вул. Крустпілс, 53, Рига, Латвія, LV-1057. Телефон: 371 7083205. Факс: 371 7083505. e-mail: grindeks@grindeks.lv; www.grindeks.lv



 

СИМВАЛИМИТ
(SIMVALIMIT)
simvastatin
Представительство:
ГРИНДЕКС АО
  Владелец регистрационного удостоверения:
GRINDEX, Public Joint Stock Company
код ATX: C10AA01

Форма выпуска, состав и упаковка

Таблетки, покрытые оболочкой белого цвета, круглые, двояковыпуклые; на поперечном разрезе - белого цвета.

  1 таб.
симвастатин 10 мг

Вспомогательные вещества: лактозы моногидрат, крахмал кукурузный, целлюлоза микрокристаллическая, метилцеллюлоза, магния стеарат, бутилгидроксианизол, аскорбиновая кислота, лимонной кислоты моногидрат, воск карнаубский, краситель 33G 28707 Opadry белый.

10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.

Таблетки, покрытые оболочкой светло-розового цвета, круглые, двояковыпуклые; на поперечном разрезе видны два слоя.

  1 таб.
симвастатин 20 мг

Вспомогательные вещества: лактозы моногидрат, крахмал кукурузный, целлюлоза микрокристаллическая, метилцеллюлоза, магния стеарат, бутилгидроксианизол, аскорбиновая кислота, лимонной кислоты моногидрат, красители 33G 28707 Opadry белый, 85F 24678 Opadry розовый, воск карнаубский.

10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Гиполипидемический препарат

Регистрационные №№:
  • таб., покр. оболочкой, 10 мг: 30 шт. - П №015509/01, 10.02.04
  • таб., покр. оболочкой, 20 мг: 30 шт. - П №015509/01, 10.02.04

Фармакологическое действие

Гиполипидемический препарат из группы статинов, получаемый синтетическим путем из продукта ферментации Aspergillus terreus, является неактивным лактоном, в организме подвергается гидролизу с образованием гидроксикислотного производного. Активный метаболит ингибирует ГМГ-КоА-редуктазу, фермент, катализирующий начальную реакцию образования мевалоната из ГМГ-КоА. Поскольку превращение ГМГ-КоА в мевалонат представляет собой ранний этап синтеза холестерина, то применение симвастатина не вызывает накопления в организме потенциально токсичных стеролов. ГМГ-КоА легко метаболизируется до ацетил-ГМГ-КоА, который участвует во многих процессах синтеза в организме.

Симвастатин вызывает снижение уровня ТГ, ЛПНП, ЛПОНП и общего холестерина в плазме (в случаях гетерозиготной семейной и несемейной форм гиперхолестеринемии, при смешанной гиперлипидемии, когда повышенное содержание холестерина является фактором риска. Повышает содержание ЛПВП и уменьшает соотношение ЛПНП/ЛПВП и общий холестерин/ЛПВП.

Начало проявления эффекта - через 2 недели от начала приема, максимальный терапевтический эффект - через 4-6 недель. Действие сохраняется при продолжении лечения; при прекращении терапии содержание холестерина возвращается к исходному уровню (до начала лечения).

Фармакокинетика

Всасывание

После приема препарата внутрь абсорбция симвастатина высокая. Cmax в плазме крови достигается через 1.3-2.4 ч после приема и снижается на 90% через 12 ч.

Распределение

Связывание с белками плазы - 95%. Симвастатин и его бета-гидроксикислотный метаболит связаны с протеинами плазмы в большом соотношении (примерно 95%).

Метаболизм

Симвастатин метаболизируется в печени, подвергается эффекту первого прохождения через печень (в основном гидролизуется в свою бета-гидроксиксилоту; обнаружены и другие активные, а также неактивные метаболиты).

Выведение

T1/2 активных метаболитов составляет 1.9 ч. В основном выводится с калом (60%) в виде метаболитов. Около 10-15% выводится почками в неактивной форме.

Показания

- первичная гиперхолестеринемия IIa и IIb типа (при неэффективности диетотерапии у пациентов с повышенным риском возникновения коронарного атеросклероза), комбинированная гиперхолестеринемия и гипертриглицеридемия, гиперлипопротеинемия, не поддающаяся коррекции специальной диетой и физической нагрузкой;

- профилактика инфаркта миокарда (для замедления прогрессирования коронарного атеросклероза), инсульт и преходящие нарушения мозгового кровообращения.

Режим дозирования

Назначают внутрь 1 раз/сут, вечером.

При легкой или умеренной гиперхолестеринемии начальная доза составляет 5 мг; при выраженной гиперхолестеринемии - в начальной дозе 10 мг/сут. При необходимости дозу можно увеличить не ранее чем через 4 недели. Максимальная суточная доза составляет 80 мг.

При ИБС рекомендуемая начальная доза составляет 20 мг (1 раз/сут. вечером); при необходимости дозу постепенно повышают через каждые 4 недели до 40 мг. Если содержание ЛПНП не менее 75 мг/дл (1.94 ммоль/л), а содержание общего холестерина - менее 140 мг/дл (3.6 ммоль/л), дозу препарата необходимо уменьшить.

У пациентов с хронической почечной недостаточностью (КК < 30 мл/мин), или получающих циклоспорин, фибраты, никотинамид, начальная доза составляет 5 мг, максимальная суточная доза - 10 мг.

На фоне иммунодепрессивной терапии рекомендуемая начальная доза составляет 5 мг/сут, максимальная суточная доза составляет 5 мг/сут.

Побочное действие

Со стороны пищеварительной системы: диспепсия (тошнота, рвота, гастралгия, боли в животе, запор или диарея, метеоризм), гепатит, желтуха, возможно выраженное и устойчивое повышение активности печеночных трансаминаз, ЩФ, КФК, острый панкреатит.

Со стороны нервной системы и органов чувств: астенический синдром, головокружение, головная боль, бессонница, судороги, парестезии, периферическая невропатия, расплывчатость зрения, нарушение вкусовых ощущений.

Со стороны костно-мышечной системы: миопатия, миалгия, мышечная слабость, рабдомиолиз.

Аллергические реакции: ангионевротический отек, волчаночноподобный синдром, ревматическая полимиалгия, васкулит, тромбоцитопения, фотосенсибилизация, лихорадка, гиперемия кожи, приливы крови к лицу, одышка.

Дерматологические реакции: кожная сыпь, зуд, алопеция.

Прочие: анемия, сердцебиение, острая почечная недостаточность (вследствие рабдомиолиза), снижение потенции.

Противопоказания

- печеночная недостаточность;

- острые заболевания печени (в активной форме);

- стойкое повышение активности печеночных трансаминаз неясной этиологии;

- беременность;

- период лактации (грудного вскармливания);

- возраст до 18 лет;

- повышенная чувствительность к компонентам препарата;

- повышенная чувствительность другим препаратам статинового ряда (ингибиторам ГМГ-КоА-редуктазы в анамнезе).

С осторожностью следует назначать препарат пациентам с хроническим алкоголизмом и/или имеющим в анамнезе заболевания печени, пациентам после трансплантации органов, которым проводится терапия иммунодепрессантами (в связи с повышенным риском возникновения рабдомиолиза и почечной недостаточности); при состояниях, которые могут привести к возникновению почечной недостаточности тяжелой степени, таких как артериальная гипертензия, острые инфекционные заболевания тяжелого течения, тяжелые метаболические и эндокринные нарушения, нарушения водно-электролитного баланса, хирургические вмешательства или травмы; при эпилепсии.

Беременность и лактация

Отмена гиполипидемических средств при беременности не оказывает существенного влияния на результаты длительного лечения первичной гиперхолестеринемии. В связи с тем, что ингибиторы ГМГ-КоА-редуктазы тормозят синтез холестерина, а холестерин и продукты его синтеза играют существенную роль в развитии плода, включая синтез стероидов и клеточных мембран, симвастатин при назначении беременным оказывает неблагоприятное воздействие на плод.

Женщины репродуктивного возраста должны избегать зачатия.

Если в процессе лечения возникает беременность, препарат следует отменить. Пациентку необходимо предупредить о возможной опасности для плода.

Особые указания

Перед началом и во время лечения необходимо проводить исследование функции печени: контролировать активность печеночных трансаминаз каждые 6 недель в течение первых 3 месяцев, затем каждые 8 недель в течение оставшегося первого года, и затем - 1 раз в 6 месяцев). У пациентов, получающих Симвалимит в суточной дозе 80 мг, функцию печени контролируют 1 раз в 3 месяца. В тех случаях, когда содержание трансаминаз нарастает (превышение в 3 раза выше ВГН), лечение отменяют. У пациентов с миалгией, миастенией и/или выраженным повышением активности КФК лечение препаратом прекращают. Симвалимит не следует применять при повышенном риске развития рабдомиолиза и почечной недостаточности (на фоне тяжелой острой инфекции, артериальной гипертензии, планируемой большой хирургической операции, травм, тяжелых метаболических нарушений).

Симвастатин не показан в случаях, когда имеется гипертриглицеридемия I, IV и V типов. Препарат эффективен как в виде монотерапии, так и в сочетании с секвестрантами желчных кислот.

До начала и во время курса лечения пациент должен находиться на гипохолестериновой диете.

В случае пропуска очередной дозы препарат необходимо принять как можно скорее. Если наступило время следующего приема, то дозу не следует удваивать.

У пациентов с почечной недостаточностью тяжелой степени лечение проводят под контролем функции почек.

Пациентам рекомендуется немедленно сообщать о необъяснимых болях в мышцах, вялости или слабости, особенно если это сопровождается недомоганием и лихорадкой.

При необходимости назначения препарат пациентам с непереносимостью лактозы следует иметь в виду, что 1 таблетка Симвалимита 10 мг содержит 55.95 мг, а в 1 таблетке 20 мг - содержится 111.9 мг лактозы.

Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами

Не выявлено.

Передозировка

Симптомы: возможно усиление побочного действия.

Лечение: необходимо вызвать рвоту, назначить активированный уголь. Проведение симптоматической терапии. Следует контролировать функции печени и почек, активность КФК в сыворотке крови.

Лекарственное взаимодействие

При одновременном применении Симвалимит усиливает действие непрямых антикоагулянтов и повышает риск развития кровотечений.

Цитостатики, противогрибковые препараты (кетоконазол, итраконазол), фибраты, никотиновая кислота в высоких дозах, иммунодепрессанты, эритромицин, кларитромицин, ингибиторы протеаз повышают риск развития рабдомиолиза.

Симвастатин способствует повышению концентрации дигоксина в плазме крови.

Колестирамин и колестипол снижают биодоступность симвастатина (применение симвастатина возможно через 4 ч после приема указанных препаратов, при этом отмечается аддитивный эффект).

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить в недоступном для детей, сухом темном месте при температуре не выше 25°C. Срок годности - 2 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама