Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: порошок жовтуватого кольору з лимонним запахом;
склад: 1саше містить парацетамолу – 500мг, кислоти аскорбінової – 50мг, фенілефрину гідро хлорид – 10 мг, фенірамину малеат – 20 мг;
допоміжні речовини: ароматизатори (лимонні ароматизатори 860294 та 501281), сахароза.
Порошок дозований .
Комбіновані засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.
КОД АТС R 05X.
Парацетамол має жарознижувальний ефект, що обумовлений гальмуванням впливу ендогенних пірогенів на центр терморегуляції у гіпоталамусі.
Парацетамол має центральну та периферичну аналгезивну дію, інгібуєсинтез простагландинів. Препарат не має вираженого проти запального ефекту.
Фенірамін та фенілефрин мають проти алергічний та судинозвужувальний ефект. Знімають набряк слизової оболонки. Аскорбінова кислота підвищує захисні сили організму.
Рівень розподілу досягає не більше 1л/кг. Зв’язок з протеїнами варіюєвід 20 до 50%.
Понад 80% кон’югує з глюкуроновою або сірчаною кислотами. Приблизно 3% залишається у незмінному стані.
Після прийому терапевтичної дози 90 – 100% речовини знаходять у нирках протягом першої доби. Період напів виведення 1 – 4 години, тривалість дії – 3 –4 години.
Печінкова недостатність: тривалість напів виведення залишається майже незмінною у пацієнтів з незначним ступенем печінкової недостатності. В осіб, що страждають на тяжку печінкову недостатність він чітко збільшується.
Ниркова недостатність: є лише окремі повідомлення відносно пацієнтів знирковою недостатністю, і зовсім немає ніяких посилань на збільшення періоду напіврозпаду. Однак, дозування слід адаптувати. У пацієнтів, що знаходяться підгемодіалізом, період напіврозпаду може зменшуватись на 40-50% після вживання терапевтичної дози парацетамолу.
Особи похилого віку: період напіврозпаду може збільшитись.
Вітамін С швидко та повністю всмоктується та поширюється по організму. Виводиться переважно нирками.
Феніраміну малеат досягає свого піка концентрації в плазмі протягом 1,5– 2 годин, період напіврозпаду 16 – 19 годин. Всмоктування починаєтся у тонкому кишечнику, метаболізується у печінці. 70 – 83% оральної дози виводяться в сечовий міхур в незмінному стані або у вигляді метаболітів. Фенірамін має обмежений розподіл по органах та тканинах.
Фенілефрин всмоктується у тонкому кишечнику, досягає піка концентрації у плазмі протягом 1 – 1,5годин. Метаболізується у печінці, у вигляді метаболітів виводиться з організму протягом 15 – 17годин.
Стоп-флю плюс належить до комбінованих препаратів, які приймають при симптоматичному лікуванні застуди та грипу у дорослих. Компоненти препарату зменшують ознаки застуди та грипу: головний біль, ломоту в тілі, підвищену температуру, нежить. Стоп-флю плюс знімає набряк слизової оболонки носа.
Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують у дорослих.
Розчинити вміст одного саше у склянці теплої води (250 мл) та випити теплим. Повторити прийом через 4 години. Рекомендована доза – 3 саше на добу. Найкраще приймати перед сном. Тривалість лікування – не більше 5 днів.
Побічна дія.
Препарат, як правило, добре переноситься, побічні ефекти спостерігаються дуже рідко. Найчастіше зустрічаються: алергічні реакції у вигляді почервоніння шкіри; рідко нудота та розлад травлення. Іноді (у літніх хворих з важким перебігом серцевої недостатності) буває підвищення тиску та прискорення серцебиття. У поодиноких випадках прийом препарату може викликати сонливість чи порушення сну.
Протипоказання. Препарат протипоказаний при гіпер чутливості (алергії) до будь якого з компонентів препарату, при тяжких, у тому числі спадкоємних, захворюваннях печінки та нирок (гострому гепатиті, захворюванніЖильбера, нирковому літіазі, нирковій недостатності); у разі спадкоємних захворювань крові; при надмірному вживанні алкоголю; при тиреоїди ті; при гіпертрофії простати; при глаукомі; при вагітності та лактації; дітям віком до 14 років.
Передозування.
При передозуванні парацетамолу відзначаються ознаки гострої інтоксикації з ураженням клітин печінки та канальців нирок. Симптоми: нудота, блювання, біль у животі, збільшення печінки, підвищення рівня трансаміназ, білірубіну.
При передозуванні феніраміну та фенілефрину може з’явитись сонливість, що переходить у збудження, порушення зору, кровообігу, судоми, гіпертензія, прискорення серцебиття.
При найменших підозрах на інтоксикацію одним з компонентів Стоп-Флюплюс необхідне негайне лікування, яке повинно включати наступні заходи: промивання шлунка (ефективне протягом перших двох годин), потім приймання активованого вугілля. Прийом внутрішньо ацетил цистеїну. Якщо вживання внутрішньо антидоту неможливе чи ускладнене (тяжке блювання, непритомність), його можна ввести внутрішньо венно. Потім слід визначити рівень парацетамолу уплазмі (не раніше ніж через 4 години). При судомах слід застосувати діазепам.
Особливості застосування.
Обережність необхідна у разі:
ниркової або печінкової недостатності, гемолітичної анемії, що супроводжується дефіцитом глюкозо-6фосфат-дегідрогенази.
Обережно застосовувати у літніх пацієнтів, що страждають на захворювання серцево-судинної системи, оскількі може виникнути судинозвужувальний ефект (підвищення артеріального тиску, тахікардія).
Алкоголь може підсилити гепатотоксичний ефект парацетамолу. В таких випадках терапевтична доза парацетамолу може викликати ушкодження печінки.
Тривале застосування анальгетиків, особливо у разі одночасного вживання декількох анальгетиків, може призвести до необоротного ушкодження нирок зризиком нефропатії. Під час лікування слід уникати керування транспортом.
Взаємодія з лікарськими засобами.
Токсична дія на печінку може виникнути у разі одночасного застосуванняСтоп-Флю плюс та снодійних засобів, препаратів для лікування епілепсії, антидепресантів, а також рифампіцину. Одночасний прийом саліциламіду посилюєгепатотоксичний ефект.
Одночасне вживання алкоголю посилює ризик побічного гепато токсичногоефекту препарату.
Термін придатності. Термін придатності препарату становить 3 роки.
Дата кінцевого терміну використання наведена на етикетці та упаковці.
Не використовуйте препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!
Умови зберігання.
Зберігайте Стоп-Флю плюс в недоступному для дітей, прохолодному місці.
Медикамент не можна використовувати після закінчення терміну придатності.
Інструкція відсутня