Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Таксол

    Таксол
    • Paclitaxel
      Міжнародна назва
    • Алкалоїди рослинного походження та інші препарати приро...
      Фарм. група
    • L01CD01
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 12 пропозицій від 800,00 до 4 750,00 грн.
      Наявність в аптеках

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ТАКСОЛ

(TAXOL®)



Загальна характеристика:

міжнародна назва: паклітаксел;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або злегка жовтуватий в’язкий розчин;

склад: 1 мл препарату містить 6 мг паклітакселу;

допоміжні речовини: олія касторова поліоксіетильована, очищена та спирт етиловий, безводний.

Форма випуску.

Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група.

Антинеопластичні засоби. Код АТС – L01C D01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Паклітаксел - хіміотерапевтичний препарат, який стимулює утворення мікро трубочок із димерів тубуліну і стабілізує мікро трубочки внаслідок пригнічення де полімеризації, що призводить до пригнічення нормального процесу динамічної реорганізації мережі мікро трубочок, що є важливим для клітинних функцій на етапі мітозу та інтерфази клітинного циклу. Крім того, паклітаксел індукує утворення аномальних скупчень або “низок” мікро трубочок протягом   клітинного циклу і викликає утворення множинних зірок мікро трубочок під час мітозу.

Фармакокінетика.

Концентрація паклітакселу в плазмі крові після внутрішньо венного введення зменшується відповідно до   двофазної кінетики.

Фармакокінетика паклітакселу визначалася після вливання препарату „Таксол” у дозах 135 і 175 мг/м2 протягом  3 і 24 годин. Середній на півперіод термінальної фази становить від 3,0 до 52,7 години, а середні значення загального кліренсу, варіювали від 11,6 до 24,0 л/година/м2; загальний кліренс має тенденцію до зниження при вищих концентраціях паклітакселу в плазмі. Середній об'єм розподілу в стаціонарному стані варіював від 198 до 688 л/м2, що вказує на інтенсивний поза судинний розподіл і/або зв'язування з тканинами.

При тривалості вливань протягом 3 годин фармакокінетика паклітакселу з підвищенням дози стає нелінійною. При збільшенні дози препарату „Таксол”   на 30% (від 135 мг/м2 до 175 мг/м2) максимальна концентрація Cmax і параметр AUC 0-∞ збільшувалися відповідно на 75% і 81%.

Коливання рівня системної експозиції паклітакселу для кожного хворого були мінімальні. При численних курсах лікування кумуляції паклітакселу спостережено не було.

Дослідження in vitro показують, що 89-98% препарату знаходяться у зв'язаному стані. Присутність циметидину, ранітидину, дексаметазону або дифенгідраміну не впливає на зв'язування паклітакселу з білками.

Метаболізм паклітакселу у людини остаточно не досліджений. Середнє загальне виділення незміненого препарату з сечею змінюється з 1,3 до 12,6% від введеної дози, що вказує на інтенсивний не нирковий кліренс. Основними продуктами метаболізму є гідроксильовані метаболіти. Основним механізмом метаболізму паклітакселу можливо є метаболізм у печінці і виділення через жовч. Вплив порушення функції нирок або печінки на метаболізм паклітакселу в організмі після тригодинного вливання формально не досліджувався.

Показання для застосування.

  • Не дрібноклітинний рак легенів

Таксол показаний хворим для лікування не дрібноклітинного раку легенів, яким не планується хірургічне лікування і/або радіаційна терапія.

  • Карцинома яєчників

Таксол показаний для лікування поширеної форми карциноми яєчників як моно препарат або в комбінації з іншими препаратами:

  • при первинному лікуванні раку яєчників Таксол показаний для хворих із поширеним захворюванням або з залишковою пухлиною (більш 1 см) після проведення лапаротомії в комбінації з цисплатином;

  • при вторинному лікуванні раку яєчників Таксол повинен застосовуватися у випадку метастазуючої карциноми яєчників після стандартної терапії, що не дала позитивного результату.

  • Карцинома молочної залози

Таксол показаний для лікування карциноми молочної залози у формі, що метастазує; препарат повинен застосовуватися після стандартної терапії, яка не призвела до позитивного результату.

Спосіб застосування та дози.

Таксол вводится крапельно методом внутрішньо венних інфузій.

  • Первинне лікування карциноми яєчників

Рекомендована доза препарату „Таксол” становить 135 мг/м2 шляхом вливання протягом  24 годин із наступним введенням дози цисплатину 75 мг/м2, інтервал між курсами лікування повинен становити 3 тижні.

  • Вторинне лікування карциноми яєчників і карциноми молочної залози

Рекомендована доза препарату „Таксол” становить 175 мг/м2 при введенні препарату протягом  3 годин з інтервалом між курсами 3 тижні. В подальшому дози препарату „Таксол”   визначаються   залежно від   індивідуальної реакціїї хворого на препарат.

Не треба повторювати введення препарату „Таксол”, поки вміст нейтрофілів не досягне принаймні 1,5×109/л, а вміст тромбоцитів - принаймні 100×109/л. В подальших курсах лікування хворим із тяжкою нейтропенією (вміст нейтрофілів 0,5×109/л протягом 7 днів або більш тривалого часу) та хворим із тяжкою периферичною нейропатією необхідно знизити дозу на 20 %.

  • Первинне лікування не дрібноклітинного раку легенів

Рекомендована доза препарату „Таксол” становить 175 мг/м2 при введенні препарату протягом  3 годин з інтервалом між курсами 3 тижні.

Введення препарату „Таксол” не треба повторювати доти, доки вміст нейтрофілів не досягне принаймні 1,5×109/л, а вміст тромбоцитів - принаймні 100×109/л. Хворим із тяжкою нейтропенією (вміст нейтрофілів менше ніж 0,5×109/л протягом 7 днів або більше) або хворим із тяжкою периферичною нейропатією під час наступних курсів лікування необхідно знизити дозу на 20 %.

Перед введенням препарату „Таксол” всім хворим треба проводити премедикацію з використанням кортикостероїдів, антигістамінних препаратів і антагоністів Н 2-рецепторів. Наприклад: дексаметазон у дозі 20 мг перорально приблизно за 12 та 6 годин до введення препарату „Таксол”, дифенгідрамін у дозі 50 мг внутрішньо венно, циметидин у дозі 300 мг або ранітидин у дозі 50 мг внутрішньо венно за 30-60 хвилин до введення препарату „Таксол”.

Підготовка до внутрішньо венного введення.

УВАГА: потребує розведення!

Перед уведенням Таксол розводять до концентрації 0,3-1,2 мг/мл:

0,9% розчином натрію хлориду для ін'єкцій;

5% розчином глюкози для ін'єкцій;

5% розчином глюкози в 0,9 % розчині натрію хлориду для ін'єкцій або

5% розчином глюкози в розчині Рингера для ін'єкцій.

Розведені розчини препарату не варто ставити в холодильник. Приготовлені розчини можуть опалесціювати через присутність у складі лікарської форми основи-носія, причому після фільтрування опалесценція розчину зберігається.

Таксол слід уводити через спеціальну систему, що обладнана мембранним фільтром (розмір пор не більше 0,22 мікрон). При модельованому введенні розчину через трубку для внутрішньо венного вливання з вбудованим фільтром помітної втрати активності не спостерігалося.

Побічна дія.

У цілому, частота і ступінь тяжкості побічних ефектів подібні в усіх хворих, що одержують Таксол для лікування раку яєчників, молочної залози і легенів. Таксол, що вводять у рекомендованій дозі за рекомендованою схемою, переноситься добре,   жодний із токсичних ефектів, що спостерігався, не мав чіткого зв'язку із віком хворого.

В разі застосування комбінації препарату „Таксол” із препаратами платини не відзначалося будь-яких істотних у клінічному відношенні змін профілю безпеки препарату в порівнянні з моно терапією.

Найчастіши серйозними побічними ефектами препарату „Таксол” були:

  • пригнічення функції кісткового мозку, тяжка нейтропенія (менше 0,5×109клітин/л) спостерігалася у 28% хворих, однак вона не супроводжувалась підвищенням температури тіла. Тільки у 1% хворих розвивалася тяжка нейтропенія тривалістю 7 днів або більше;

  • інфекції спостерігалися у 24% хворих (переважно дихальних щляхів);

  • тромбоцит опенія описана в 11% хворих, у 3% хворих мінімальний вміст тромбоцитів знижувався до рівня менше 50×109/л принаймні один раз під час спостереження;

  • анемія спостерігалася у 64% хворих, але була тяжка тільки у 6% хворих (гемоглобін менше 80 г/л). Частота і тяжкість перебігу анемії залежали від початкового рівня гемоглобіну;

  • мієлосупресія розвивалася не так часто і була менш вираженою при вливаннях тривалістю 3 години в порівнянні з 24-годинними вливаннями. Схема Таксол/цисплатин, рекомендована для первинного лікування раку яєчників, призводить до більш тяжкої мієлосупресії, ніж моно терапія препаратом „Таксол” за рекомендованою схемою (175 мг/м2 протягом  3 годин), однак при цьому не спостерігалось будь-якого значного погіршення клінічних показників.

Реакції гіпер чутливості (гіпотензія, що вимагає терапевтичного втручання, ангіо невротичний набряк, порушення функції дихання, що потребує застосування бронходилататорів, або генералізована кропив’янка) відзначались менш ніж в 1% пацієнтів. У 34% хворих (17% усіх курсів лікування) спостерігалися незначні реакції гіпер чутливості, що здебільшого виявлялися у формі припливів і висипів і не вимагали терапевтичного втручання та не заважали продовженню лікування.

Реакції з боку серцево-судинної системи. Гіпотензія і брадикардія відзначалися відповідно у 22% і 5% хворих. Вираженість цих симптомів звичайно була незначною і терапевтичне втручання було не потрібне.

У 17% хворих протягом клінічних досліджень спостерігалися відхилення в ЕКГ.

В одного хворого (менше 1%) під час лікування препаратом „Таксол” була зареєстрована артеріальна гіпертензія. Крім того, у двох хворих (менше 1%) спостерігалися тромбоз судин верхньої кінцівки і тромбофлебіт. Клінічно значущі порушення діяльності серцево-судинної системи (гіпотензія на фоні септичного шоку, кардіоміопатія і тахікардія на фоні лихоманки) відзначалися менше ніж в 1% хворих (в одного хворого). На ранніх стадіях клінічних досліджень, що проводилися за різними схемами введення препарату і з різним дозуванням, у 2% хворих відзначалися тяжкі побічні ефекти з боку серцево-судинної системи (можливо, пов'язані з препаратом „Таксол”) і включали а симптоматичну шлуночкову тахікардію, тахікардію у поєднанні з бігемінією, атріовентрикулярну блокаду і непритомність.

Реакції з боку нервової системи. Периферична нейропатія, головним чином, проявлялась у формі парестезії, спостерігалась у 66% хворих, однак була тяжкою тільки у 5% хворих. Периферична нейропатія може розвиватися після першого курсу застосування препарату і підсилюватися при збільшенні експозиції препарату, в рідких випадках може стати причиною відміни препарату. Сенсорна симптоматика звичайно поліпшувалася або зникала протягом декількох місяців після припинення лікування препаратом „Таксол”. Попередні нейропатії внаслідок лікування, яке проводилося в минулому, не є протипоказанням для лікування Таксолом. Серед хворих, які лікувалися Таксолом, мали місце поодиноки випадки епілепти формних нападів, порушення зору, енцефалопатії, функціональні порушення вісцеральної нервової системи, що призводили до паралітичної непрохідності кишечнику та ортостатичної гіпотонії.

Артралгія або міалгія відзначалися у 60% хворих і були тяжкими у 13% хворих.

Алопеція спостерігалася майже в усіх хворих.

Побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту звичайно носили легкий або помірний характер: нудота, блювання, пронос та запалення слизової оболонки кишечнику спостерігалися у 43%, 28% і 18% хворих відповідно. Також відомі випадки розвитку кишкової непрохідності, перфорації кишок та тромбозу брижової артерії з   ішемічним колітом.

Печінка звичайно реагує збільшенням (більш ніж у 5 разів понад норму) значень тарнсаміназ, лужної фосфатази та білірубіну, такі випадки спостерігалися в 5%, 4% і менше 1% хворих відповідно. Відомі випадки некрозу печінки з розвитком   печінкової енцефалопатія.

Спостерігалися транзиторні нетяжкі ураження шкіри та нігтів. Існують окремі повідомлення про аномалії шкіри типу радіаційної анамнестичної реакції.

Реакції в місці внутрішньо венної ін'єкції можуть призводити до місцевого набряку, відчуття болю, еритеми та індурації; епізодично екстравазація може викликати целюліти. Також може відзначатися пігментація шкіри. На сьогодні будь-які специфічні форми лікування реакцій, пов'язаних із екстравазацією препарату, невідомі.

Повідомлялося про розвиток променевого пневмоніту у хворих, які одночасно з препаратом одержували променеву терапію.

Лікуваня усіх вищезгаданих проявів побічної дії  - симптоматичне.

Протипоказання.

Таксол протипоказаний хворим, в яких в анамнезі відзначалися тяжкі реакції гіпер чутливості на паклітаксел або будь-який інший компонент лікарського препарату, особливо - олії касторової поліоксіетильованої.

Таксол протипоказаний при вагітності і лактації.

Таксол не застосовувати для лікування хворих із початковим вмістом нейтрофілів менше 1,5 × 109/л.

Таксол не застосовується у педіатричній практиці, оскільки його ефективність у дітей залишається невивченою.

Передозування.

Протиотрути для застосування у випадку передозування Таксолу невідомі. Основними очікуваними ускладненнями передозування є пригнічення функції кісткового мозку, ураження периферичії нервової системи та слизових оболонок шлунково-кишкового тракту. Хворому потрібно негайно розпочати детоксикційну та симптоматичну терапію.

Особливості застосування.

Запобіжні заходи під час роботи з препаратом „Таксол”.

ОБЕРЕЖНО: цитотоксичний агент! При роботі з зазначеним препаратом, як і при роботі з іншими протипухлинними препаратами, необхідно бути обережними. Персонал, що готує розчини, повинен бути спеціально підготовлений. Готувати розчини для вливання треба у спеціально призначеному для цього приміщенні з дотриманням асептичних умов. Необхідно користуватися захисними рукавичками та уникати контакту препарату зі шкірою та слизовими оболонками. У разі попадання препарату на слизові оболонки їх необхідно ретельно промити водою, при попаданні на шкіру  - промити водою з милом.

Олія касторова поліоксіетильована, що міститься   в Таксолі, може викликати екстракцію ди-(2-гексил) фталату із пластифікованих полівінілхлорид них (ПВХ) контейнерів, причому ступінь вимивання збільшується із збільшенням концентрації розчину та з часом. Тому під час готування, збереження і введення препарату „Таксол” необхідно користуватися устаткуванням, що не містить деталей із ПВХ.

Таксол слід застосовувати під керівництвом лікаря, що має досвід використання протипухлинних хіміотерапевтичних препаратів; у зв'язку з можливістю виникнення серйозних реакцій гіпер чутливості треба заздалегідь вжити відповідних запобіжних заходів.

Якщо Таксол використовується в комбінації з цисплатином, спершу слід вводити Таксол, а потім цисплатин.

Перед введенням Таксолу хворим повинна проводитися премедикація кортикостероїдами, антигістамінними препаратами і антагоністами Н 2-рецепторів.

Реакції гіпер чутливості, які характеризуються задишкою, гіпотензією (що потребують відповідних терапевтичних заходів), ангіоневротичним набряком і генералізованою кропив’янкою, спостерігалися менш ніж в 1% хворих, що одержували Таксол після адекватної премедикації. Мабуть, ці симптоми є гістамін-опосередкованими реакціями. У випадку появи тяжких реакцій гіпер чутливості вливання препарату „Таксол” варто негайно припинити і почати симптоматичне лікування, причому не слід повторно вводити препарат.

Пригнічення функції кісткового мозку (головним чином, нейтропенія) є токсичним ефектом, що обмежує дозу препарату. Під час лікування препаратом необхідно визначати вміст формених елементів крові не меньше двух разів на тиждень. Хворим не слід знову призначати препарат до відновлення вмісту нейтрофілів до рівня не менше 1,5×109/л, а тромбоцитів - не менше 100×109/л.

Тяжкі порушення серцевої провідності відзначалися рідко. При появі тяжких порушень провідності під час лікування зазначеним препаратом необхідно призначити відповідне лікування, а в разі подальшого введення препарату слід проводити безперервний моніторинг функції серця. Рекомендується наглядати за життєво важливими функціями організму під час першої години введення Таксолу.

Хоча периферична нейропатія виникає часто, тяжкі симптоми відзначаються рідко. У випадках тяжкої периферичної нейропатії при подальших курсах лікування дозу препарату „Таксол” рекомендується знизити на 20%.

Немає відомостей щодо підвищення токсичності в разі 3-годинного введення препарату хворим із нетяжкими (транзиторне підвищення трансаміназ та лужної фосфатази) порушеннями функції печінки. Також немає даних про токсичність у хворих із початковим тяжким холестазом. При збільшенні тривалості вливання Таксолу у хворих із середньої тяжкості і тяжкими   порушеннями функції печінки (постійне значне підвищення рівня трансаміназ, лужної фосфатази та білірубіну) може спостерігатися більш тяжка мієлосупресія, ніж у хворих із незначним підвищенням показників печінкових тестів.

Не рекомендується призначати Таксол хворим із тяжкими порушеннями функції печінки.

Оскільки Таксол містить безводний спирт у кількості 396 мг/мл, необхідно пам'ятати про можливий вплив на ЦНС та інші ефекти.

Вагітність і лактація. Дослідження на тваринах показали, що Таксол має ембріотоксичну і фетотоксичну дію, а також знижує репродуктивну функцію. Таксол протипоказаний при вагітності. У разі застосування препарату під час вагітності або при настанні вагітності хвору необхідно попередити відносно потенційного ризику для плоду.   При лікуванні Таксолом годування дитини груддю слід припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Премедикація циметидином не впливає на кліренс Таксолу.

При первинному лікуванні карциноми яєчників введення Таксолу   повинне передувати введенню цисплатину. В цьому разі профіль безпеки препарату „Таксол” такий самий, як і в разі моно терапії. Якщо Таксол уводять після цисплатину, у хворих спостерігається більш виражена мієлосупресія і кліренс паклітакселу знижується приблизно на 20 %.

На підставі експериментальних даних, що одержані in vitro та in vivo, можна припустити, що метаболізм препарату „Таксол” пригнічується у хворих, які одержують кетоконазол. Тому, в разі застосування препарату „Таксол” одночасно з кетоконазолом необхідно бути обережними.

Умови та термін зберігання.

ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.

Препарат зберігати при температурі 15-30 °С у захищеному від світла місці.

Термін придатності  2 роки.

При зберіганні невідкритих флаконів у холодильнику препарат може випасти в осад, який знову розчиняється при нагріванні до кімнатної температури при незначному помішуванні (або без нього). Якість препарату при цьому не погіршується. Якщо препарат у флаконі залишається каламутним або містить нерозчинний осад, його викидають. Заморожування не впливає на якість препарату.

Приготовлені розчини стабільні протягом не більше 27 годин (включаючи час підготовки та вливання) при кімнатній температурі (приблизно 25°С) і кімнатному освітленні. Розведені розчини не варто зберігати в холодильнику.

Умови відпуску.

За рецептом.

Упаковка.

Флакон, що містить 30 мг паклітакселу у 5 мл концентрату (6 мг/мл); в картонній коробці.

Флакон що містить 100 мг паклітакселу у 16,7 мл концентрату (6 мг/мл); в картонній коробці.

Флакон, що містить 150 мг паклітакселу у 25 мл концентрату (6 мг/мл); в картонній коробці.

Флакон, що містить 300 мг паклітакселу у 50 мл концентрату (6 мг/мл); в картонній коробці.

Виробник.

Брістол-Майєрс Сквібб С. р. Л.

Адреса: Віа дел Муріло Км 2,800, 04010 – Сермонета (ЛТ) – Італія.

ТАКСОЛ
(TAXOL)
paclitaxel
Представительство:
БРИСТОЛ-МАЙЕРС СКВИББ
  Владелец регистрационного удостоверения:
BRISTOL-MYERS SQUIBB,
код ATX: L01CD01

Форма выпуска, состав и упаковка
Концентрат для инфузий 1 мл 1 фл.
паклитаксел 6 мг 30 мг

Вспомогательные вещества: полиоксиэтилированное касторовое масло (кремафор), этанол безводный.

5 мл - флаконы объемом 5 мл (1) - пачки картонные.

Концентрат для инфузий 1 мл 1 фл.
паклитаксел 6 мг 100 мг

Вспомогательные вещества: полиоксиэтилированное касторовое масло (кремафор), этанол безводный.

16.7 мл - флаконы объемом 20 мл (1) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Противоопухолевый препарат

Регистрационные №№:
  • конц. д/инф. 6 мг/1 мл: фл. 30 мг - П №013329/01-2001, 27.08.01ППР
  • конц. д/инф. 6 мг/1 мл: фл. 100 мг - П №013329/01-2001, 27.08.01ППР

Фармакологическое действие

Противоопухолевый препарат. Механизм действия связан с влиянием на процесс деления клетки. Стимулирует сборку микротрубочек из димеров тубулина и стабилизирует микротрубочки за счет подавления деполимеризации, что приводит к подавлению нормального процесса динамической реорганизации сети микротрубочек, который важен для клеточных функций на этапе митоза и интерфазы клеточного цикла. Кроме того, паклитаксел индуцирует образование аномальных скоплений или "связок" микротрубочек на протяжении клеточного цикла и вызывает образование множественных звезд микротрубочек во время митоза.

Фармакокинетика

Распределение

После в/в введения концентрация паклитаксела в плазме крови уменьшается в соответствии с двухфазной кинетикой.

Фармакокинетику паклитаксела изучали после в/в инфузии препарата в дозах 135 мг/м2 и 175 мг/м2 в течение 3 и 24 ч.

При проведении инфузии более 3 ч фармакокинетика паклитаксела с повышением дозы приобретает нелинейный характер. При увеличении дозы препарата на 30% (от 135 мг/м2 до 175 мг/м2) значения Cmax и AUC увеличивались на 75% и 81% соответственно.

При повторных курсах терапии не было получено указаний на кумуляцию паклитаксела.

В исследованиях in vitro показано, что связывание с белками составляет 89-98%.

Метаболизм

Метаболизм паклитаксела у человека не исследован до конца. Паклитаксел метаболизируется при участии изоферментов CYP2C8 и CYP3A4.

Биотрансформация, вероятно, происходит в печени с образованием гидроксилированных метаболитов.

Выведение

T1/2 паклитаксела составляет 3-52.7 ч, а средние значения общего клиренса - от 11.6 до 24 л/час/м2; общий клиренс несколько уменьшается при более высоких концентрациях паклитаксела в плазме.

Выводится преимущественно с желчью.

Средние значения общего выведения неизмененного паклитаксела с мочой варьируют от 1.3 до 12.6% введенной дозы, что указывает на интенсивный внепочечный клиренс.

Фармакокинетика в особых клинических случаях

Изменения метаболизма паклитаксела при нарушениях функции почек или печени при трехчасовом вливании формально не исследовалось. Фармакокинетические параметры, полученные у одного больного, при трехчасовом вливании препарата Таксол в дозе 135 мг/м2 во время диализа, были в пределах интервала, определенного для больных, не находящихся на диализе.



Показания

Рак яичников:

- терапия 1 линии в комбинации с цисплатином у больных с распространенным метастатическим процессом или остаточной опухолью (более 1 см) после проведения исходной лапаротомии;

- терапия 2 линии у больных с распространенным метастатическим раком яичников после стандартной терапии, не приведшей к положительному результату.

Рак молочной железы:

- адъювантная терапия у больных с наличием метастазов в лимфатических узлах после проведения стандартного комбинированного лечения;

- терапия 1 линии метастатического рака и при прогрессировании заболевания после адъювантной терапии с применением препаратов антрациклинового ряда;

- терапия 2 линии при прогрессировании заболевания после комбинированной химиотерапии с применением противоопухолевых антибиотиков антрациклинового ряда.

Немелкоклеточный рак легкого:

- в качестве терапии 1 линии в комбинации с цисплатином или для монотерапии немелкоклеточного рака легкого у больных, которым не планируется проведение хирургического лечения и/или лучевой терапии с возможностью излечения.

Саркома Капоши:

- в качестве терапии 2 линии саркомы Капоши, развившейся у больных СПИД.


Режим дозирования

Для предупреждения тяжелых реакций повышенной чувствительности всем больным до введения препарата Таксол следует провести премедикацию. Премедикация может включать дексаметазон (или его эквивалент) в дозе 20 мг внутрь приблизительно за 12 ч и 6 ч до введения препарата Таксол, дифенгидрамин (или эквивалент) в дозе 50 мг в/в за 30-60 мин, циметидин в дозе 300 мг в/в или ранитидин в дозе 50 мг в/в за 30-60 мин до введения препарата Таксол.

Рак яичников:

- больным, которым ранее не проводилась химиотерапия (1 линия), рекомендуемая доза препарата Таксол составляет 175 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 3 ч или 135 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 24 ч с последующим введением цисплатина в дозе 75 мг/м2; интервал между курсами лечения должен составлять 3 недели;

- больным, которым ранее проводилась химиотерапия (2 линия), рекомендуемая доза препарата Таксол составляет 175 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 3 ч каждые 3 недели.

Рак молочной железы:

- адъювантное лечение рака молочной железы проводится после стандартной комбинированной терапии. Рекомендуемая доза препарата Таксол составляет 175 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 3 ч. Проводится 4 курса с интервалом 3 недели;

- при терапии 1 линии метастатического рака и при прогрессировании заболевания после адъювантной терапии рекомендуемая доза препарата Таксол составляет 175 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 3 ч каждые 3 недели;

- при терапии 2 линии для лечения больных с метастатическим заболеванием молочной железы после комбинированной химиотерапии, не давшей положительного результата, Таксол следует вводить в дозе 175 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 3 ч каждые 3 недели;

Немелкоклеточный рак легких:

- в режиме комбинированной терапии рекомендуемая доза препарата Таксол составляет 175 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 3 ч с последующим введением цисплатина в дозе 80 мг/м2 каждые 3 недели;

- в режиме монотерапии рекомендуемая доза препарата Таксол составляет 175 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 3 ч каждые 3 недели.

У больных с солидными опухолями введение препарата не следует повторять до тех пор, пока содержание нейтрофилов не составит по крайней мере 1500/мкл, а содержание тромбоцитов по крайней мере 100 000/мкл. Больным с тяжелой нейтропенией (содержание нейтрофилов менее 500/мкл в течение 7 дней или более длительного времени) или с тяжелой формой периферической невропатии в ходе последующих курсов дозу следует снизить на 20%.

Если Таксол применяют в комбинации с цисплатином, сначала следует вводить Таксол, а затем цисплатин.

Саркома Капоши у больных СПИД:

- при терапии 2 линии рекомендуемая доза препарата Таксол составляет 135 мг/м2 в виде в/в инфузии в течение 3 ч каждые 3 недели или 100 мг/м2 в/в капельно в течение 3 ч каждые 2 недели.

В зависимости от иммуносупрессии, наблюдаемой у больных с развивающейся формой СПИД, рекомендуется: уменьшить дозу дексаметазона для приема внутрь (одного из трех компонентов премедикации) до 10 мг; вводить Таксол только при содержании нейтрофилов не менее 1000/мкл; больным с тяжелой нейтропенией (менее 500/мкл в течение недели или более) при последующих курсах уменьшить дозу препарата Таксол на 20%; по клиническим показаниям одновременно применять гемопоэтический фактор роста (G-CSF).

Перед введением концентрат разбавляют до концентрации 0.3-1.2 мг/мл 0.9% раствором натрия хлорида для инъекций, 5% раствором глюкозы для инъекций, 5% раствором глюкозы в 0.9% растворе натрия хлорида для инъекций или 5% раствором глюкозы в растворе Рингера для инъекций.

Таксол следует вводить через систему со встроенным мембранным фильтром с размером пор не более 0.22 мкм.

Приготовленные растворы стабильны в течение не более 27 ч (включая время подготовки и вливания) при комнатной температуре (приблизительно 25°C) и при комнатном освещении.

Приготовленные растворы могут опалесцировать из-за присутствующей в составе лекарственной формы основы-носителя, причем после фильтрования опалесценция раствора сохраняется.

Разбавленные растворы не следует хранить в холодильнике.

Побочное действие

Со стороны системы кроветворения: нейтропения (90%), зависящая в меньшей степени от дозы препарата и в большей - от продолжительности инфузии; выраженная нейтропения (менее 500/мкл) наблюдается примерно у половины пациентов, при этом у 1/3 она сопровождается повышением температуры; развитие инфекционных осложнений (30%); тромбоцитопения (20%); выраженная тромбоцитопения с минимальным содержанием тромбоцитов ниже 50 000/мкл (7%); анемия (78%); тяжелая анемия с гемоглобином менее 8 г/дл (16%).

Частота и тяжесть анемии зависели от исходного содержания гемоглобина и не зависели от дозы и режима введения препарата Таксол.

У 1% больных с диагнозами сепсис, пневмония, перитонит зарегистрирован летальный исход.

Аллергические реакции: незначительные проявления (41%) - гиперемия, сыпь, артериальная гипотензия, одышка, тахикардия, артериальная гипертензия (не требовалось соответствующей терапии и прекращения лечения); выраженные проявления (менее 1%) - бронхоспазм, отек Квинке, генерализованная крапивница, артериальная гипотензия (требовалась соответствующая терапия); в единичных случаях - озноб, боли в спине.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: возможны артериальная гипотензия, артериальная гипертензия (менее 1%), брадикардия (незначительно выраженная, терапии не требует), изменения на ЭКГ (не имели или имели минимальное клиническое значение); тромбоз сосудов верхней конечности и тромбофлебит (менее 1%)

На ранних стадиях клинических исследований, проводившихся с различными дозами и схемами введения, у 2% больных отмечались тяжелые побочные эффекты со стороны сердечно-сосудистой системы, вероятно связанные с применением препарата Таксол, включавшие асимптоматическую желудочковую тахикардию, тахикардию в сочетании с бигеминией, AV-блокаду и обморок.

Со стороны ЦНС и периферической нервной системы: периферические невропатии, проявляющиеся главным образом парестезиями (66%), тяжелая невропатия (3%); в единичных случаях - припадки типа grand mal, нарушения зрения, атаксия, энцефалопатии, невропатия на уровне вегетативной нервной системы, которая приводила к паралитической непроходимости кишечника и ортостатической гипотензии.

Только в 1% случаев тяжелая невропатия являлась причиной отмены препарата.

Частота периферической невропатии увеличивалась при нарастании суммарной дозы препарата Таксол.

Со стороны костно-мышечной системы: артралгия и миалгия (60%) носили тяжелый характер у 8% пациентов. Обычно появлялись через 2-3 дня после введения препарата и прекращались через несколько дней.

Со стороны пищеварительной системы: тошнота (52%), рвота (38%), диарея (31%), мукозиты (38%); возможны непроходимость и перфорация кишечника, тромбоз брыжеечной артерии (включая ишемический колит), нейтропенический энтероколит; повышение АСТ (19%), повышение ЩФ (22%), повышение билирубина в сыворотке (7%); в единичных случаях - некроз печени, печеночная энцефалопатия.

Со стороны дыхательной системы: редко - интерстициальная пневмония, легочный фиброз, эмболия легочной артерии, лучевой пневмонит (при одновременном проведении курса лучевой терапии).

Со стороны мочевыделительной системы: у 5 больных с саркомой Капоши наблюдались симптомы нефротоксичности 3 или 4 степени тяжести. 1 больному с подозрением на ВИЧ-ассоциированную нефропатию 4 степени потребовалось прекращение лечения. У остальных больных отмечалась почечная недостаточность с обратимым повышением уровня сывороточного креатинина.

Дерматологические реакции: почти у всех больных - алопеция; нарушение пигментации или обесцвечивание ногтевого ложа (2%).

Аллергические реакции: возможны транзиторные кожные проявления, в т.ч. макуло-папулезная сыпь, зуд.

Прочие: астения, общее недомогание.

Местные реакции: возможны отек, боли, эритема, уплотнение тканей, пигментация кожи в месте введения; эпизодически экстравазация может вызывать целлюлиты.

Противопоказания

- выраженная нейтропения (менее 1500/мкл) у пациентов с солидными опухолями;

- исходное (или зарегистрированное в процессе лечения) содержание нейтрофилов менее 1000/мкл у пациентов с саркомой Капоши, развившейся на фоне СПИД;

- беременность;

- лактация (грудное вскармливание);

- повышенная чувствительность к паклитакселу и другим компонентам препарата (особенно к полиоксиэтилированному касторовому маслу).

Беременность и лактация

Таксол противопоказан к применению при беременности.

Неизвестно, выделяется ли паклитаксел с грудным молоком, поэтому при необходимости применения препарата в период лактации грудное вскармливание следует прекратить.

Женщинам детородного возраста следует избегать зачатия во время лечения Таксолом.

В экспериментальных исследованиях было показано, что Таксол обладает эмбриотоксическим и фетотоксическим действием, а также снижает репродуктивную функцию.

Особые указания

Таксол следует вводить под наблюдением врача, имеющего опыт применения противоопухолевых препаратов.

В случае развития тяжелых реакций повышенной чувствительности с одышкой, артериальной гипотензией (требующей принятия терапевтических мер), ангионевротическим отеком и генерализованной крапивницей инфузию препарата Таксол следует немедленно прекратить и начать симптоматическую терапию. Вводить препарат повторно не следует.

Частота и тяжесть аллергических реакций не зависели от дозы или режима введения препарата.

На фоне применения Таксола показан регулярный контроль АД, ЧСС и частоты дыхания (особенно на протяжении первого часа инфузии препарата). При появлении тяжелых нарушений AV-проводимости в ходе лечения препаратом Таксол необходимо назначить соответствующее лечение, а при последующем введении препарата следует проводить непрерывный мониторинг функции сердца.

В настоящее время какие-либо специфические формы лечения реакций, связанных с экстравазацией препарата, неизвестны.

При развитии периферической невропатии нарушения чувствительности обычно уменьшались или исчезали в пределах нескольких месяцев после отмены препарата.

В случаях выраженной тяжелой периферической невропатии при последующих курсах лечения дозу препарата Таксол рекомендуется снизить на 20%.

Сообщалось о развитии лучевого пневмонита у больных, получавших лучевую терапию одновременно с препаратом Таксол.

С осторожностью следует назначать Таксол одновременно с препаратами, являющимися субстратами или ингибиторами изоферментов CYP2C8 и CYP3A4.

Приготовлением растворов для инфузий должен заниматься специально обученный персонал в специально предназначенном для этого помещении с соблюдением асептических условий. Необходимо пользоваться защитными перчатками, избегать контакта препарата с кожей и слизистыми оболочками. При попадании препарата слизистые оболочки следует тщательно промыть водой, кожу - промыть водой с мылом.

При приготовлении, хранении и введении препарата Таксол следует пользоваться оборудованием, которое не содержит деталей из поливинилхлорида.

Поскольку препарат содержит безводный этанол в количестве 396 мг/мл, необходимо учитывать возможное воздействие на ЦНС и другие эффекты.

Контроль лабораторных показателей

В ходе лечения препаратом необходимо регулярно определять содержание форменных элементов крови через короткие промежутки времени.

Использование в педиатрии

Безопасность и эффективность применения Таксола у детей не установлены.

Передозировка

Симптомы: угнетение функции костного мозга, периферическая невропатия, мукозиты.

Лечение: проводят симптоматическую терапию. Специфический антидот паклитаксела неизвестен.

Лекарственное взаимодействие

По данным клинических исследований более выраженная миелосупрессия и снижение клиренса паклитаксела примерно на 33% наблюдались при введении препарата Таксол после введения цисплатина, по сравнению с обратной последовательностью введения (Таксол перед цисплатином).

Премедикация циметидином не влияет на клиренс паклитаксела.

Метаболизм паклитаксела in vitro подавляется кетоконазолом, верапамилом, диазепамом, хинидином, дексаметазоном, циклоспорином, тенипозидом, этопозидом, винкристином. Однако использованные в экспериментальных исследованиях концентрации превышали обнаруживаемые in vivo после введения препарата в средних терапевтических дозах.

Тестостерон, 17α-этинилэстрадиол, ретиноевая кислота и кверцетин, специфический ингибитор CYP2C8, также подавляли образование 6α-гидроксипаклитаксела in vitro. В результате взаимодействия с субстратами, индукторами или ингибиторами CYP2C8 и/или CYP3A4 фармакокинетика паклитаксела in vivo также может меняться.

При применении Таксола в комбинации с доксорубицином отмечались побочные эффекты, связанные с последовательностью введения этих препаратов. При введении Таксола перед введением доксорубицина (Таксол вводили в течение 24 ч, доксорубицин в течение 48 ч) наблюдались более выраженная нейтропения и случаи стоматита. При применении Таксола в комбинации с доксорубицином возможно повышение содержания доксорубицина (и его активного метаболита доксорубицинола) в сыворотке. Однако при струйном введении доксорубицина и введении препарата Таксол в течение 3 ч каких-либо изменений характера токсических эффектов, связанных с последовательностью введения препаратов, не отмечалось.

Условия и сроки хранения

Препарат следует хранить в защищенном от света месте при температуре от 15° до 30°С. При хранении невскрытых флаконов в холодильнике препарат может выпасть в осадок, который вновь растворяется при согревании до комнатной температуры при незначительном помешивании (или без него). Качество препарата при этом не ухудшается. Если препарат во флаконе остается мутным или наблюдается нерастворимый осадок, препарат следует выбросить. Замораживание не влияет на качество препарата. Срок годности - 2 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.


 

 



Реклама