Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Ванко

    Ванко
    • Vancomycin
      Міжнародна назва
    • Інші антибактеріальні засоби
      Фарм. група
    • J01XA01
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • Немає в продажу
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАНКО

(VANCO®)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: vancomycin;

основні фізuко-хімічні властивості: порошок від майже білого до білого з коричневуватим відтінком кольору, гігроскопічний;

склад: 1 флакон містить ванкомiцину гiдрохлориду в перерахунку на ванкомiцин 0,5 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Глiкопептидні анти 6іотики. Код АТС J01Х А 01.

Фармакологічні властивості. Трициклiчний глiкопептидний антибiотик, отриманий з Аmусоlаtорsis orientalis.

Фармакодuнамiка. Ванкомiцин iнгiбує бiосинтез клiткових мембран мiкроорганiзмiв, змiнює їх проникнiсть та порушує синтез РНК. Перехресна резистентнiсть мiж ванкомiцином та iншими антибiотиками вiдсутня. До ванкомiцину чутливi стафiлококи, в тому числі Stарhуlососсus auгеus та Stарhуloсоссus ерidеrmidis (включаючи метицилiнорезистентнi штами), стрептококи, в тому числі Streptococcus pyogenes, Streptococcus рnеmnоniае (включаючи пенiцилiнрезистентнi штами), Streptococcus agalactiae, група Viridаns, Streptocaccus bovis та ентерококи, Сlоstridium difficile, дифтроїди, Listeria monoсуtоgеnеs, Lactobacillus spp., Асtinоmусеs spp., Clostridium spp. та Bacillus spp. До ванкомiцину не чутливi in vitro грамнегативнi палички, мiкобактерії та гриби.

В комплексi з амiноглiкозидними антибiотиками ванкомiцин виявляє синергiчний ефект   вiдносно багатьох штамiв S.aureus, не ентерококової групи стрептококiв D, eнтерококів i Streptococcus spp. (група Viridаs).

Фармакокiнеmика. Ванкомiцин погано всмоктується пiсля прийому внутрiшньо; для лiкування системних iнфекцiй його вводять внутрiшньовенно. Внутрiшньовеннi iн’єкцiї боліснi. У хворих з нормальною функцiєю нирок пiсля внутрiшньовенного iнфузiйного введення 1 г ванкомiцину   протягом 60 хв його концентрація в плазмi крові одразу пiсля введення становить 63 мг/л, через 2 год при 6лизно 23 мг/л; через 10 год пiсля закiнчення iнфузiї – 8 мг/л. При багаторазовому iнфузiйному введеннi 500 мг препарату протягом 30 хв концентрацiя в плазмi крові одразу пiсля введення становить 49 мг/л, через 2 год – 19 мг/л, через 6 год – 10 мг/л.

Середнiй перiод напiввиведення ванкомiцину з плазми крові у хворих з нормальною функцiєю нирок становить 4 - 6 год. 75% введеної дози виводиться з сечею шляхом клуб очкової фiльтрації у першi 24 год. Середнiй клiренс плазми кровi становить приблизно 0,058 л/кг на 1 год, а середнiй нирковий клiренс – приблизно 0,048 л/кг на 1 год. Порушення функції нирок уповiльнюють виведення ванкомiцину. У хворих з анурiєю середнiй перiод напiввиведення становить 7,5 днiв. Коефiцiєнт розподiлу дорiвнює 0,3 - 0,43 л/кг. Приблизно 60% дози ванкомiцину, введеного внутрiшньочеревно під час перитонеального діалізу, піддається системнiй адсорбції через 6 год. Концентрацiя у сироватцi крові приблизно 10 мг/л досягається при внутрiшньочеревнiй ін’єкції в дозі 30 мг/кг маси тіла ванкомiцину. Ефективного видалення ванкомiцину при гемодiалiзi i перитонеальному дiалiзi не вiдбувається: можливе збiльшення клiренсу ванкомiцину при гемоперфузії. 3агальний системний та нирковий клiренс ванкомiцину в осiб літнього віку i може зменшуватись. Десь 55% ванкомiцину зв’язується з сироватковими бiлками. Пiсля внутрiшньовенного введення ванкомiцину він виявляється в iнгiбуючiй концентрацiї: у плевральнiй, перикардiальнiй, перитонеальнiй, асцитичнiй та синовiальнiй рiдинах, в сечi i тканинi вушка передсердя. Ванкомiцин складно дифундує крiзь незмiннi мозковi оболонки у спинномозкову рiдину, однак при менінгіті його концентрацiя в спинномозковiй рiдинi збiльшується.

Показания для застосування. Важкі iнфекцiї, викликані чутливими штамами метицилiнорезистентних стафiлококiв, при непереносимостi пенiцилiнiв, цефалоспоринiв,   інфекціях спричинених чутливими до ванкомiцину мiкроорганiзмами, стійкими до інших протимікробних препаратів. Стафiлококовий ендокардит, сепсис, остеомієліт, захворювання   дихальних шляхiв, шкiри або м’яких тканин, а також для проведення антибактерiальної терапії при хiрургiчному лiкуваннi гнiйних процесiв, викликаних стафiлококами. Псевдомембранозний колiт i стафiлококовий ентероколiт.

Як профілактичний засіб при бактерiальному ендокардитi у хворих з алергiєю до пенiцилiну, з вродженим пороком серця, а також з ревматичним або набутим пороком серцевих клапанів, якщо   такі хворі підлягають хірургічним втручанням на верхніх дихальних шляхах або стоматологiчним операцiям.

Спосiб застосування та дози. Небажанi явища, обумовленi iнфузiєю, пов’язанi з концентрацiєю та швидкiстю введення ванкомiцину.

Дорослим рекомендують призначати в концентрації не бiльше 5 мг/мл, швидкiсть введення – не вище 10 мг/хв. Хворим, які потребують обмеження введення рiдин, Ванко можна призначати в концентрації до 10 мг/мл, але при цьому зростає ризик виникнення побiчних ефектiв. Для дорослих з нормальною функцiєю нирок, середня добова доза звичайно становить 2 г внутрiшньовенно в 2 або 4 введення (по 0,5 г кожнi 6 год або по 1 г кожнi 12 год). Кожну дозу вводять зi швидкiстю не вище 10 мг/хв або протягом не менше 60 хв; обирають найповiльніший режим введення.

Для дiтей звичайна доза препарату становить 10 мг/кг маси тiла, яку вводять внутрiшньовенно кожнi 6 год. Для немовлят та дiтей раннього віку добова доза може бути нижче. Як для немовлят, так  i   для   дiтей раннього віку рекомендують введення в початковiй дозi 15 мг/кг маси тiла, а потiм – по 10 мг/кг маси тiла кожнi 12 год для немовлят у перший тиждень життя та кожнi 8 год для дiтей віком до одного мiсяця.

Xвopi з порушеннями функцій нирок та люди літнього віку потребують пiдбирання дози. Добова доза ванкомiцину (мг) приблизно у 15 разiв вища клуб очкової фiльтрацiї (мл/хв). Клуб очкова фiльтрацiя (мл/хв) та необхiдна доза Ванко (мг) становлять вiдповiдно 100/1545, 90/1390, 80/1235, 70/1080, 60/925, 50/770, 40/620, 30/465, 20/310, 10/155. Початкова доза препарату навіть для хворих з легкою та середньою нирковою недостатнiстю повинна бути не нижча 15 мг/кг маси тiла. Хворим з анурiєю функцiонального характеру слiд призначати Ванко в початковiй дозi 15 мг/кг для швидкого досягнення терапевтичної концентрацiї в сироватцi крові. Доза, необхiдна для пiдтримання стабiльної концентрації, становить 1,9 мг/кг маси тiла на добу. Хворим з вираженою нирковою дисфункцiєю краще вводити пiдтримуючi дози по 0,25 - 1 г 1 раз на кiлька днiв нiж за добовою cxeмою. При анурії рекомендують вводити по 1 г кожнi 7 - 10 днiв. Коли вiдома лише концентрацiя креатинiну в сироватці крові, для визначення кліренсу креатині ну можна використовувати представлену нижче формулу (зважаючи на cтать, масу тiла та вік хворого). Отриманий клiренс креатинiну (мл/хв) є лише розрахунковою величиною. Провести вимiрювання клiренсу креатинiну слiд негайно.

Чоловiки = [маса тiла (кг) × (140 - вік у роках)] / [72 × концентрація креатинiну в сироватцi крові (мг/дл)].

Для жiнок вводиться поправочний коефiцiєнт – 0,85.

Креатинiн сироватки крові повинен вiдображати piвновагу стану ниркової функції. У противному випадку розрахункова величина клiренсу креатині ну неприйнята, тому що дає завищену oцінку реального клiренсу хворих зi зниженою екскреторною функцiєю нирок (при шоку, тяжкiй cepцевій недостатностi або олiгурiї), а також при порушеннi нормального спiввiдношення між м’язовою масою та загальною масою тіла (наприклад, у хворих з ожирінням, набряками та асцитом) та при гiпокінезiї.

Безпека та ефективнiсть введення Ванкоміцину iнтратекально (iнтралюмбально, iнтравентрикулярно) не вивчалась. Рекомендованим засобом введення є переривчаста iнфузiя.

При стрептококовому ендокардиті ефективна моно терапія ванкоміцину або поєднання препарату з аміно глікозидними антибіотиками. При ендокардиті, спричиненому ентерококом препарат застосовують тільки в комбінації з аміноглікозидами. Препарат застосовують в комбінації з аміноглікозидами та/або ріфампіцином – для лікування пацієнтів з раннім ендокардитом.

Для перорального прийому добова доза для дорослих звичайно становить вiд 0,5 до 2 г (для дiтей – 40 мг/кг маси тiла), розподiлених на 3 - 4 прийоми. Курс лiкування – 7 - 10 днiв. Добова доза для дiтей не повинна перевищувати 2 г.

Вiдповiдну дозу можна розвести в 30 мл води i дати хворому випити. Для покращення смаку розчину до нього можна додати cтандартні харчові сиропи.

Розведений розчин можна вводити через зонд.

Побiчна дiя. Пiд час або відразу пiсля швидкого вливання Ванко можуть розвиватись анафiлактоїднi реакції, включаючи артерiальну гiпотензiю, ускладнення та порушення дихання, кропив’янку та свербiж. Швидка iнфузiя може також викликати припливи крові до верхньої частини тіла, біль та м’язовий спазм у ділянці груднини та спини. Цi реакції звичайно минають   протягом 20 хв, але можуть зберiгатись кiлька годин. Інодi можливий розвиток ниркової недостатностi у хворих, які застосовували Ванко у великих дозах; рiдко – iнтерстицiального нефрiту. В основному це хворi, які проводили супутнє лiкування амiноглiкозидами або з попередньою дисфункцiєю нирок.

Можливий розвиток туговухості, пов’язаної з ототоксичнiстю ванкоміцину. У бiльшостi цих хворих або були порушення функцiЇ нирок, або попередня туговухiсть, або вони лiкувалися ото токсичними препаратами. Iнодi виникають запаморочення та вiдчуття шуму у вухах.

У деяких хворих вiдмiчалась оборотна нейтропенiя, що виявлялась за тиждень та бiльше пiсля початку лiкування Ванко або пiсля введення сумарної дози, що перевищує 25 г. Кiлькiсть нейтрофiльних лейкоцитiв у периферичнiй крові швидко вiдновлювалась пiсля вiдмiни препарату. В поодиноких випадках можлива тромбоцит опенiя.

Можливий розвиток тромбофлебiту в мiсцi введення, анафiлаксiя, лiкарська пропасниця, нудота, озноб, еозинофiлiя, висипання (включаючи ексфолiативний дерматит), синдром Стiвенса-Джонсона, васкулiт.

Протипоказання. Пiдвищена чутливiсть до ванкомiцину.

Передозування. Симптоми передозування: дискінетичні прояви зі спастичною кривошиєю, протрузією язика і тризмом. Удеяких хворих іноді розвиваються виражені прояви паркінсонізму і кома. Лікування симптоматичне: реанімаційні заходи, інтенсивна терапія при постійному контролі дихання і серцевої діяльності (при подовженні інтервалу Q-T), який повинен проводитися до повного одужання хворого. При розвитку тяжких екстра пірамідних симптомів слід застосовувати антихоленергічні препарати. Ванкомiцин погано виводиться при діалізі. Гемофiльтрацiя та гемоперфузiя через полiсульфонову iонообмiнну смолу призводить до підвищення кліренсу ванкоміцину.

Особливостi застосування. Ванкомiцин може спричиняти тромбофлебiт, частота та тяжкість якого   можуть   бути зведенi   до   мінімуму   за  paхунок   повiльного введення розведеного розчину (2,5 - 5 г/л) та за рахунок змінення місця інфузii. Ванкомiцин виявляє подразнювальну дiю на тканини, його слiд вводити лише внутрiшньовенно. При внутрiшньом’язовому введеннi або при екстравазацiї пiд час внутрiшньовенної iнфузiї може розвиватись некроз м’яких тканин.

Для того, щоб звести до мiнiмyмy ризик нефро токсичного ефекту при лiкуваннi хворих з порушеннями функцiй нирок або хворих, які одночасно отримують амiноглiкозиди, слiд проводити монiторинг функцiй нирок.

При тривалому лiкуваннi ванкомiцином або у хворих, які отримують супутню терапiю препаратами, котрі можуть викликати нейтропенiю, слiд перiодично проводити пiдрахунок кiлькостi лейкоцитiв.

Для того, щоб звести до мiнiмyмy ризик ото токсичного ефекту при лiкуваннi ванкомiцином у високих дозах або при застосуваннi його з ото токсичними препаратами, а також при застосуванні ванкоміцину хворим з туговухiстю, може знадобитись проведення серії дослiджень функцiї слухового апарату.

Частота ускладнень, пов’язаних з iнфузiєю (включаючи артерiальну гiпотензiю, припливи кpoвi, гiперемiю, кропив’янку та свербiж), зростає при супутньому введеннi анестетикiв. Ускладнення при внутрiшньовенному введеннi можуть бути мiнiмальними за рахунок проведення 60-хвилинної інфузії ванкоміцину перед анестезією.

Клiнiчно значна концентрацiя ванкомiцину у плазмi кpoвi вiдмiчена у деяких хворих пiсля багаторазового перорального прийому ванкомiцину з метою лiкування активного псевдомембранозного колiту, спричиненого С.difficile.

При введеннi ванкомiцину дiтям раннього вiкy (особливо недоношеним) доцiльно впевнитись у наявностi бажаної концентрації лiкарського засобу в сироватцi кpoвi. Одночасне застосування   ванкомiцину та анестетикiв у дітей супроводжується гіперемiєю.

Ванкомiцин призначають вагiтним лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Препарат проникає у грудне молоко, оскiльки iснує ймовiрнiсть   виникнення токсичних явищ у дитини, в перiод лiкування ванкомiцином слiд припинити годування груддю.

У період лікування препаратом може знижуватись здатність концентрувати увагу, що слід враховувати при керуванні автомобілем або виконанні роботи, яка вимагає посиленої уваги, особливо при одночасному вживанні алкогольних напоїв.

Вводиться тільки в умовах стаціонару!

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами. Одночасне введеня ванкоміцину та анестезуючих aгeнтів може супроводжуватись гіперемiєю шкіри, розвитком гiстамiноподiбних та анафiлактоїдних реакцiй.

При одночасному тa/або послiдовному застосуваннi потенцiйно нейротоксичних тa/або нефротоксичних лiкарських препаратiв, таких як амфотерiцин В, амiноглiкозиди, бацитрацин, полiмiксин В, колiстин, цисплатин, необхiдний пильний нагляд лiкаря за хворим.

Умови та термін зберiгання. Зберігати в сухому, темному, недоступному для дітей місці при температурі від +15º С до + 25°С.

Термін придатностi: 3 роки.

Умови вiдпуску. За рецептом.

Упаковка. По 0,5 г у склянi флакони об’ємом 8 мл, закупорені гумовими пробками, закатанi алюмiнiєвими ковпачками.

Виробник. Фармацевтична компанiя Джабер Iбн Хайан.

Адреса. Км 4 Карадж Махсус Роуд Тегеран Ipaн.

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА: Фармакодинамика. Механизм действия состоит в угнетении синтеза бактериальной стенки за счет угнетения полимеризации гликопептидов и селективном ингибировании синтеза РНК бактерий. Ванкомицин эффективен относительно многих грамположительных бактерий, в том числе Stаphylococcus aureus и Stаphylococcus epidermidis(включая гетерогенные метициллинрезистентные штаммы); стрептококков, в том числе Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae (включая пенициллинрезистентные штаммы); Streptococcus agalactiae, Streptococcus bovis и энтерококков (например Еntеrococcus faecalis); Clostridium difficile(в том числе токсикогенные штаммы-возбудители псевдомембранозного энтероколита), а также дифтероидов. К ванкомицину in vitro чувствительныListeria mоnocitogenes, Lactobacillus species, Actinomyces species, Clostridium species, Bacillus species. Неактивен in vitro относительно грамотрицательных бактерий, грибов и микобактерий. У ванкомицина отсутствует перекрестная резистентность к другим антибиотикам.
Фармакокинетика. Ванкомицин плохо всасывается в ЖКТ, в связи с чем, как правило, его вводят парентерально. У больных с нормальной функцией почек при многократном в/в введении 1 г ванкомицина (15 мг/кг) (инфузия на протяжении 60 мин) средняя концентрация в плазме крови — около 63 мкг/л определяется непосредственно после завершения инфузии: через 2 ч после инфузии этот показатель составляет около 23 мкг/л, а через 11 ч после инфузии — около 8 мкг/л. Многократные инфузии 500 мг в течение 30 мин создают среднюю концентрацию в плазме крови около 49 мкг/л после окончания инфузии: через 2 ч после инфузии средняя концентрация в плазме крови составляет около 19 мкг/л, а через 6 ч — около 10 мкг/л. Концентрация в плазме крови при многократном введении аналогична таковой при однократном введении.
Средний период полувыведения для ванкомицина из плазмы крови у взрослых с нормальной функцией почек составляет 4–6 ч. Приблизительно 75% введенной дозы ванкомицина выводится с мочой за счет клубочковой фильтрации в первые 24 ч. Средний плазменный клиренс составляет около 0,058 л/кг/ч, а средний почечный клиренс — 0,048 л/кг/ч. У больных с анурией средний период полувыведения составляет 7,5 дня. Объем распределения колеблется в диапазоне от 0,3 до 0,43 л/кг. Препарат практически не метаболизируется. Около 60% дозы ванкомицина, введенной внутирибрюшинно во время перитонеального диализа, подвергается системной адсорбции через 6 ч. Концентрация в сыворотке крови 10 мг/л достигается при внутирибрюшинной инъекции ванкомицина в дозе 30 мг/кг массы тела. Эффективного выведения ванкомицина при гемо- и перитонеальном диализе не отмечено; возможно повышение клиренса ванкомицина при гемоперфузии.
Общий системный и почечный клиренс ванкомицина у людей пожилого возраста может снижаться. Как показала ультрафильтрация, при концентрации в сыворотке крови 10–100 мг/л почти 55% введенного ванкомицина связывается с белками плазмы крови.

ПОКАЗАНИЯ: тяжелые инфекции, вызванные метициллинрезистентными штаммами стафилококков. При непереносимости пенициллинов и цефалоспоринов, а также при инфекциях, вызванных другими чувствительными к ванкомицину микроорганизмами.
Эндокардит, вызванный Streptococcus viridans и S. Bovis, энтерококком,S. epidermidis или дифтероидами, период после протезирования клапана сердца; сепсис; остеомиелит; инфекции центральной нервной системы; пневмония; инфекции кожи и мягких тканей.

ПРИМЕНЕНИЕ: до начала применения препарата необходимо сделать кожные пробы на переносимость при отсутствии противопоказаний.
Для взрослых рекомендованная концентрация составляет не более 5 мг/мл, скорость введения не более 10 мг/мин. У больных, которым показано ограниченное потребление жидкости, могут применять концентрацию до 10 мг/мл и скорость введения, не превышающую 10 мг/мин.
Пациенты с нормальной функцией почек
Взрослые. Обычно суточная доза составляет 2 г в/в (по 500 мг каждые 6 ч или по 1 г каждые 12 ч). Каждую дозу вводят со скоростью не более 10 мг/мин и на протяжении не менее 60 мин. Концентрация приготовленного р-ра ванкомицина для взрослых не должна превышать 5 мг/мл.
Дети. Новорожденные в возрасте до 7 дней: начальная доза составляет 15 мг/кг, затем 10 мг/кг каждые 12 ч. Новорожденные от 7 дней до 1 мес: начальная доза — 15 мг/кг, затем 10 мг/кг каждые 8 ч.
Дети старше 1 мес: 40 мг/кг/сут, распределенные на отдельные дозы (10 мг/кг), которые вводят каждые 6 ч.
Концентрация приготовленного р-ра ванкомицина для детей не должна превышать 2,5–5 мг/мл. Р-р нужно вводить на протяжении не менее 60 мин.
Максимальная однократная доза для детей составляет 15 мг/кг, максимальная суточная доза (60 мг/кг) не должна превышать суточную дозу для взрослых, которая равна 2 г.
Больные с нарушенной функцией почек и пациенты пожилого возраста
Больным с нарушенной функцией почек необходимо индивидуально подбирать дозу. Для подбора дозы ванкомицина у этой группы больных можно использовать показатель уровня креатинина сыворотки крови. У больных пожилого возраста ванкомицин имеет более низкий клиренс и больший объем распределения. У этой группы подбор дозы целесообразно проводить на основании концентрации ванкомицина в сыворотке крови. У недоношенных детей и у больных пожилого возраста в результате сниженной функции почек может понадобиться значительное снижение дозы. В приведенной ниже таблице указаны дозы ванкомицина в зависимости от клиренса креатинина.
Дозы ванкомицина для больных с нарушенной функцией почек

Клиренс креатинина, мл/мин Доза ванкомицина, мг/24 ч 100 1,545 90 1,390 80 1,235 70 1,080 60 925 50 770 40 620 30 465 20 310 10 155


Эту таблицу нельзя применять для определения дозы препарата при анурии. Таким больным следует назначать начальную дозу 15 мг/кг массы тела для быстрого создания терапевтических концентраций препарата в сыворотке крови. Доза, необходимая для поддержки стабильной концентрации препарата, составляет 1,9 мг/кг/24 ч. Больным с выраженной почечной недостаточностью целесообразно вводить поддерживающие дозы 250–1000 мг 1 раз в несколько дней (при клиренсе креатинина 10–50 мл/мин — 1 г каждые 3–7 дней, ≤10 мл/мин — 1 г каждые 7–14 дней). При анурии рекомендуется доза 1 г каждые 7–10 дней.
Если известна только концентрация креатинина в сыворотке крови, для вычисления его клиренса можно использовать приведенную ниже формулу (учитывая пол, массу тела и возраст больного). Полученный клиренс креатинина (мл/мин) является только расчетной величиной. Провести измерение клиренса креатинина нужно немедленно.
Мужчины:
Масса тела (кг) • 140 — возраст (лет)
Клиренс креатинина = ————————————————————————————————————
72 • креатинин плазмы крови (мг/мл/100)
Для женщин вводится коэффициент поправки — 0,85.
Креатинин сыворотки крови должен отражать равновесное состояние функции почек. Иначе расчетная величина клиренса креатинина неприемлема, поскольку дает завышенную оценку реального клиренса у больных со сниженной экскреторной функцией почек (при шоке, тяжелой сердечной недостаточности или олигурии), а также при нарушении нормального соотношения между мышечной массой и общей массой тела (например у больных с ожирением, отеками или асцитом) и при гипокинезии.
Безопасность и эффективность введения ванкомицина интратекально (интралюмбально, интравентрикулярно) не оценивали.
Концентрация ванкомицина в сыворотке может быть определена микробиологическим методом, радиоиммунологическим анализом, методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Ванкомицин оказывает раздражающее действие на ткани, его следует вводить только в/в. При в/м введении или экстравазации во время в/в инфузии может развиться некроз мягких тканей.
Приготовление р-ра для инфузий. Во флакон, содержащий 500 мг ванкомицина, добавить 10 мл стерильной воды для инъекций (во флакон 1 г — 20 мл) для получения начального р-ра с концентрацией ванкомицина 50 мг/мл. После разведения флаконы с р-ром препарата могут храниться в холодильнике на протяжении 24 ч.
К полученному начальному р-ру следует добавить как минимум 100 мл растворителя на каждые 500 мг ванкомицина (для 1 г ванкомицина как минимум 200 мл растворителя). В качестве растворителя обычно используют 0,9% р-р натрия хлорида для инъекций или 5% р-р глюкозы для инъекций. Перед инъекцией приготовленный р-р для парентерального введения нужно проверить визуально, если это возможно, на наличие механических примесей и изменение цвета.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ: гиперчувствительность к ванкомицину; снижение слуха; период беременности (I триместр) и кормления грудью; неврит слухового нерва, почечная недостаточность.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ: при быстрой в/в инфузии Ванкогена у пациентов может развиться анафилактоидная реакция, проявление которой — кожные реакции.
Быстрое инфузионное введение ванкомицина может также привести к приливу крови к верхней половине тела, что сопровождается артериальной гипотензией и крапивницей на лице, шее, конечностях, спазмом мышц груди и спины. Эти реакции обычно проходят на протяжении 20 мин, но могут удерживаться и на протяжении нескольких часов. Подобные явления возникают редко при медленной инфузии на протяжении минимум 60 мин.
Ото- и нефротоксичность являются наиболее серьезными побочными эффектами, связанными с приемом ванкомицина. В связи с возможностью развития необратимых изменений при появлении шума в ушах терапию следует прекратить.
Тяжелую почечную недостаточность отмечают редко. Почечная недостаточность проявляется повышением уровня креатинина в сыворотке и концентрации мочевины в крови. Может развиваться у пациентов, получающих высокие дозы ванкомицина. В единичных случаях возможно развитие интерстициального нефрита у пациентов, одновременно принимавших аминогликозиды или имевших в анамнезе дисфункцию почек. При отмене Ванкогена функция почек нормализуется и азотемия исчезает у большинства пациентов.
Ванкоген может вызвать обратимую нейтропению, лейкопению, эозинофилию, тромбоцитопению, редко агранулоцитоз.
Со стороны кожи могут отмечать крапивницу, синдром Стивенса — Джонсона, токсический эпидермальный некролиз и васкулит.
Могут также отмечать тошноту, рвоту, диарею. Тяжелая диарея может быть признаком суперинфекции, вызванной устойчивыми микроорганизмами, или псевдомембранозного колита.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ: у больных с нарушением функции почек и у лиц пожилого возраста режим дозирования подбирают индивидуально и корректируют с учетом значений клиренса креатинина.
Следует избегать назначения ванкомицина пациентам с нарушением слуха (в том числе в анамнезе). Если назначение препарата таким пациентам необходимо, дозу подбирают в соответствии с уровнем ванкомицина в крови. Сначала снижению слуха может предшествовать шум в ушах. Риск снижения слуха более вероятен у людей пожилого возраста.
У больных с нарушением функции почек и у пожилых пациентов необходимо периодически контролировать состояние функции почек и слуха, определять уровень ванкомицина в сыворотке крови. В связи с опасностью развития некроза окружающих тканей ванкомицин применяют только в/в. С этой целью препарат вводят в форме разбавленного р-ра поочередно в разные вены.
Назначение препарата во II–III триместр беременности возможно только по жизненным показаниям.
Период беременности и кормления грудью. Не известно, оказывает ли Ванкоген негативное действие на плод. Его необходимо назначать в период беременности только в случае, если ожидаемая польза для матери превышает потенциальный риск для плода. Для снижения риска токсического действия на плод необходим тщательный контроль за концентрацией ванкомицина в сыворотке крови.
Ванкомицин проникает в грудное молоко, поэтому нужно с осторожностью назначать его в период кормления грудью. В связи с возможностью развития побочных реакций нужно принять решение о временном прекращении кормления грудью на период лечения матери, учитывая при этом необходимость применения препарата для матери.
Дети. При введении ванкомицина детям раннего возраста (особенно недоношенным) целесообразно убедиться в наличии необходимой концентрации лекарственного вещества в сыворотке крови. Одновременное применение ванкомицина и анестетиков у детей сопровождается гиперемией.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами. В период лечения препаратом может снижаться способность к концентрации внимания, что нужно учитывать при управлении автомобилем или выполнении работы со сложными механизмами.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ: повышает вероятность развития побочных эффектов одновременное применение с анестетиками (эритема, гистаминоподобные приливы и анафилактоидные реакции): усиливает нейро- и нефротоксичность аминогликозидных антибиотиков, полимиксина В, колистина, биомицина, бацитрацина, цисплатина, а также других нефро- и ототоксичных препаратов.
Несовместимость. Р-р ванкомицина (р-р, приготовленный путем растворения порошка в стерильной воде для инъекций, с дальнейшим разведением 0,9% р-ром натрия хлорида или 5% р-ром глюкозы) имеет низкое значение рН, что может обусловливать физическую или химическую нестабильность при смешивании с другими компонентами. Р-ры ванкомицина не следует смешивать с другими р-рами, за исключением тех, совместимость с которыми доказана.
Не рекомендуется одновременное применение и смешивание р-ров ванкомицина с хлорамфениколом, кортикостероидами, метициллином, гепарином, аминофиллином, цефалоспориновыми антибиотиками и фенобарбиталом.

ПЕРЕДОЗИРОВКА: характеризуется усилением выраженности побочных явлений.
В таком случае рекомендуется прекращение приема препарата, симптоматическое лечение. Ванкомицин плохо выводится методом диализа, с помощью гемоперфузии и гемофильтраци.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ: в защищенном от света месте при температуре не выше 25 °С.



Реклама