Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Золототисячника трава

    Золототисячника трава
    • Centaurium
      Міжнародна назва
    • Засоби, що підвищують апетит
      Фарм. група
    • A15
      ATС-код
    • без рецепту
      Умова продажу
    • 14 пропозицій від 58,11 до 82,36 грн.
      Наявність в аптеках

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ЗОЛОТОТИСЯЧНИКА   ТРАВА  

(CENTAURII  HERBA)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: Centaurium erythraea Rafn, Centaurium pulchellum;

основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки стебел, листя і квіток різної форми жовтувато-зеленого, рожевувато-фіолетового, жовтувато-рожевого і жовтого ко-льору, що проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм; запах слабкий; смак гіркий;

порошок крупний: шматочки стебел, листя і квіток різної форми жовтувато-зеленого кольору з рожевувато-фіолетовими і жовтувато-рожевими вкрапленнями, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм; запах слабкий; смак гіркий;

склад:  золото тисячника трава.

Форма випуску.   Трава.

Фармакотерапевтична група. Засоби для підвищення апетиту. Код   АТС   А 15.

Фармакологічні властивості. Трава золото тисячника містить ксантони, гіркі глікозиди (еритаурин, еритроцентаурин), алкалоїди (переважно генціанін), флавоноїди (апіїн,   апігенін, лютеолін, рутин, скутелярин, кверцетин), тритерпеноїди (переважно олеанолова кислота), фітостерини, ефірну олію. Цей комплекс біологічно активних речовин стимулює секрецію залоз шлунково-кишкового тракту, підвищує жовчовиділення, посилює перистальтику ки-шечнику, скорочення м’язів матки, виявляє протизапальну, болезаспокійливу, гепатопро-текторну,   легку проносну і глистогінну дії.

Показання для застосування. Знижений апетит; гіпоацидні стани; нудота;   метеоризм; хронічні гепатити; дискінезії жовчовивідних шляхів, жовчного міхура за гіпотонічним та гіпокінетичним типом; холецистити.

Спосіб застосування та дози.   Застосовують дорослим та дітям старше 5 років.                      10 г (2 столові ложки) трави вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об'єм настою доводять кип’яченою водою до  200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 столовій ложці 3 рази на день за 30 хв до їди. Діти 5-7 років по 1/2 чайної ложки, 7-12 років по 1 чайній ложці, 12-14 років по 1 десертній ложці, старше 14 років по 1 столовій ложці 2 рази на день за 30 хв до їди.

2 фільтр-пакети вміщують у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Діти 5-7 років по 1 десертній ложці, 7-12 років по 1 столовій ложці, 12-14 років по 2 столові ложки, старше 14 років по 1/4 склянки 2 рази на день за 30 хв до їди.

Тривалість курсу лікування визначається індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Алергічні реакції; діарея.

Протипоказання. Вагітність, період годування груддю; рефлюкс-езофагіт; індивідуальна непереносимість біологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування.   Діарея. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці.   Приготований настій – у прохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб.

Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску.  Без рецепта.

Упаковка.  Подрібнена сировина по  75 г   у пачках з внутрішнім пакетом, порошок крупний по 1,5 г у фільтр-пакетах  № 20.

Виробник.   ЗАТ  “Ліктрави”.

Адреса.   Україна, 10001, м. Житомир, Київське шосе, 21.


Состав: золототысячника трава.

Фармакологические свойства: трава золототысячника содержит алкалоиды (0,6-1%, преимущественно генцианин), горькие гликозиды (еритаурин, еритроцентаурин и другие), флавоноиды (апигенин, лютеолин, рутин, кверцетин и другие), тритерпеноиды (преимущественно олеанолова кислота), фитостерины, масло эфирное и стимулирует секрецию желез желудочно-кишечного тракта, повышает желчеотделение, усиливает перистальтику кишечника, сокращение мышц матки, оказывает противовоспалительное, болеутоляющее, легкое слабительное и глистогонное действия.

Показания: как горечь для повышения аппетита и улучшения секреторной деятельности желудочно-кишечного тракта, при гастритах с пониженной кислотностью, изжоге, тошноте, метеоризме, как желчегонное и противовоспалительное средство при заболеваниях печени (хронические гепатиты), желчных протоков и желчного пузыря (дискинезия желчевыводящих путей, желчного пузыря, холецистит).

Способ применения и дозы10 г (2 столовые ложки) травы помещают в эмалированную посуду, заливают 200 мл (1 стакан) кипяченой воды комнатной температуры, закрывают крышкой и нагревают на кипящей водяной бане 15 мин. Охлаждают при комнатной температуре 45 мин, процеживают, оставшееся сырье отжимают процеженного настоя. Настоя доводят кипяченой водой до 200 мл. Взрослые принимают в теплом виде по 1 столовой ложке 3 раза в день за 30 мин до еды. Дети, по рекомендации врача, в зависимости от возраста - от 1 чайной до 1 столовой ложки 3 раза в день за 30 мин до еды. Перед употреблением настой рекомендуется взбалтывать.

2 фильтр-пакета помещают в стеклянную или эмалированную посуду, заливают 200 мл (1 стакан) кипятка, закрывают и настаивают 15 мин. Взрослые принимают внутрь в теплом виде по 1/3 стакана 3 раза в день за 30 мин до еды. Дети, по рекомендации врача, в зависимости от возраста - от 1 столовой ложки до 1/4 стакана 3 раза в день за 30 мин до еды.

Условия отпуска: без рецепта.



Реклама